Somogyi Néplap, 1985. december (41. évfolyam, 282-306. szám)

1985-12-02 / 282. szám

Somogyi Néplap 1985. december 2., hétfő SPORTÉI VESZTETT HELYZETBŐL FORDÍTOTT A SÁÉV Kosárlabda NB I Megint szűknek bizonyult a kaposvári sportcsarnok. Már jó húsz perccel a mér­kőzés kezdete előtt minden hely fOiglaTt volt s ami meg­lepő, lelkes buzdítás kö­szöntötte a vendégeket is, alfiket népes csoport kísért el a kaposvári összecsapás - ra. Bizony volt izgalomban része a szurkolóknak. Akadt olyan időszak, amikor már nem sokat lehetett adni a kaposvári győzelemért. De hátba a vége jó, minden jó, nyert a Sáév és továbbra is őrzi harmadik helyét Volt közben egy újabb rangadó a B-csoportban: a két első helyezett, a Dombóvár és a PVSK találkozott. A tét természetesen az elsőség volt. Az újonc dombóváriak kihasználva a hazai környe­zet előnyeit 12 ponttal ver­ték a PVSK-t. A Ganz- Mávag az Álba Regiáit győzte le izgalmas küzde­lemben, mindössze 1 ponttal, az Egri. Tanép—BSE mér­kőzésiből viszont csak egy félidő zajlott le, mert áram­szünet miatt nem sikerült befejezni a találkozót. NEMZETKÖZI LABDARÚGÓ-MÉRKŐZÉS Plasztica Nyitra— Siófoki Bányász 2-1 (0-0) Elindult Mexikóba a labdarúgó válogatott Megváltozott az útiterv Szombaton reggel félórás késéssel a Ferihegyi repülő­térről útra kelt Mexikó felé a magyar labdarúgó váloga­tott keret. A 32 tagú kül­döttséget dr. Maróti János, az OTSH elnökhelyettese vezeti. A csapat először Frankfurtiba tartott, és on­nan folytatta útját a jövő évi világbajnokságot rende­ző országba. Az utolsó pil­lanatban megváltozott az ottani útiterv, csapatunk mégsem játszik mérkőzést Houss bonban az Egyesült Államok csapatával. Miután hazatér a gárda, a labdarúgók néhány napos szabadságot kapnak, majd január elején a svájci Lu- zemlbe utaznak egy terem­tornára. Siófok, 2UU néző. V. Ha­mar. siófoki B.: Horváth 11. — Bretlner^ Faraavi, Ta/cacs, Kiss — Nagy, Belényesi, uicn- jos — Aricy, Horváth 1. Bo­il a (Csalos). A Bányász több játékosát sérülés, és betegség miatt nélkülözte. A vendégek kap­tak előtbb lábra és a mély sokas talajon formás táma­dásokat vezették, de a sió­foki kapu előtt elfogyott a tudományuk. A Bányász fél­óra eltelte után fölénybe ke­rült és a 30. percben Nagy hosszú szöktetésésvel Boda húzott el a jobb szélen és 14 méterről hatalmas lövést eresztett meg, ami azonban az oldalhálóiban kötött ki. Szünet után a hazai gár­da elfáradt és fokozatosan visszaesett. A 49. pereiben a szlovák csapat Pardavii köny- nyelműségét kihasználva Ma- ravestik révén megszerezte a vezetést: 1-0. Továbbra is a vendégcsapat volt a kezde­ményező és a 60. percben Gajdos tört kapura és az új­ból hibázó Piardav.i mellett megszerezte a második gólt: 2-0. A mérkőzés utolsó har­madában a nylitrali csapat is visszaesett, a 67. percben Hor­váth I. jó labdát kapott Ola­jostól és a kifutó kapus lába között elgurította azt, és az üres kapura tartó labdát a befutó Árlky közelről beljebb segítette 2-1. Idényvég íze volt ennek a mérkőzésnek. A játék és a színvonal is elmaradt a két csapat tudásától. A vendég szlovák csapat nagyobb lel­kesedésének köszönheti győ­zelmét. Molnár József Tóth Lajos úszó emlékverseny Hat aranyat nyert a Rákóczi Kanizsai és Gimesi jó időket úszott Sáév SC—Alföldi Olaj­bányász 76:70 (34:41) Kaposvár, 800 néző. V.: dr. Páli. Nagy J. Sáév SC: Kostencki (14), Frolow (3), Monok (18), Ko­vács (25), Pestality (4). Cse­re: Durkó (12), Gosztonyi, Juhos. Edző: Simon Károly. 6:6-ijg maradt együtt a két csapat, aztán elhúzott a kaposvári együttes, a 6. percben már 6 pont volt az előnye (12:6). Két perccel később viszont már 12:11-re módosult az állás. A közön­ség nemtetszése közepette a 9. percben átvette a veze­tést a szolnoki gárda. Sok pontatlan dobás jellemezte ekkor a kaposváriak telje­sítményét. Széteső játékát, a lepattanó labdák megszer­zése után gyors ellenakciók­kal használta ki a vendég együttes. Különösen Kiss és Tóth Z.-t nem sikerült a szolnokiak közül tartani. A 12. percben 21:14-re vezetett az Olajbányász, majd egy perccel később 27:16-ra. A későbbiekben sem talált ma­gára a kaposvári csapat, s bár hátrányából valamit si­került ledolgoznia, hét pon­tos hátránnyal tért pihenő­re a szünetben. A második játékrészben is úgy tűnt, nem sok váltó­zás várható. A negyedük percben 5, a hatodikban 9 ponttal vezetett a vendég együttes. Feltűnt, hogy a. Sáéviből egyedül Kovács az, aki nagyon feljavult, nyolc perc allatt csapata' 14 pont­jából 10-'et ő szerzett. A 10. percben négy pontra csök­kent a hátrány. Majd vég-.. A két 10-es számú játékos, Kiss és Juhos harcol a lab­dáért re a fokozatosan magára találó építős legénység a 13. percben 1 pontira csökken­tette a vendégek előnyét. Még ugyanebben a percben Monok kettős kosarával si­került végre átvenni a ve­zetést. Ez szárnyakat adott a hazaiaknak és megjött a közönség hangja is. Üjra csak Kovács percei követ­keztek. Szinte fantasztikus volt, amit mindkét oldalon produkált. Saját palánkja alatt leszedte a labdákat, támadást indított és fősze­replő volt a pontos befeje­zéseknél is. Nagyon falja- vult Monok és Kostenczki játéka is. Mindketten ered­ményesen célozgatták ellen­felük kosarát. De a vendé­gek sem adták fel. Egy pontnál jobban nem sikerült tartósan elhúznia a Sáév- nak. Aztán kipontozódott a szolnokiak közül előbb Szá­lai, majd Mikola, s ami a legérzékenyebben érintette az olajosokat a 17. percben legeredményesebb játékosuk, Kiss is erre a sorsra jutott. Ám ekkor is még csak 2 pont volt a Sáév előnye, s bár Pestality is követte a 18. percben az előbb levo­nulókat, jó összpontosítás­sal, izgalmak közepette újabb kosarakkal végülis 6 ponttal .győzött a Sáév1. A mérkőzés egyes szaka­szai kísértetiesen) hasonlí­tottak a Dombóvár elleni vesztes találkozóéhoz. A Sáév jó kezdés után érthe­tetlenül! visszaesett és ide­ges, kapkodó játékával való­sággal felhozta ellenfelét. Érthetetlenül sokat rontot­tak akkor a játékosok a tá­madásaik során és szinte állva nézték, amint ellenfe­lük rendre pontokat szerez. Szerencsére szünet után fo­kozatosan javultak az egyé­ni teljesítmény ék és ez a csapatjátékban is megmu­tatkozott. Kovács vezérleté­vel sikerült 'nemcsak a hát­rányt ledolgozni, hanem a mérkőzést győztesen befe­jezni. A Sáéviből az első félidő­ben csak Durkó .teljesítmé­nyét lehetett dicsérni. Szü­net után viszont Kovács emelkedett ki a mezőnyből, de méltó társa volt Monok és Kostenczki is. Pestality időnként megcsillantotta ké­pességeit. A vendégeknél Kiss, Tóth Z., és a lengyel SmoTniczki játéka tetszett. Jutási Róbert A bajnokság 1. Dombóvár 2. Pécs 3. SAÉV 4. Oroszlány 5. G.-MAVAG 6. Alföldi O. 7. BSE 8. AB Építők 9. Eger 10. Sopron állása 9 8 8 7 5 4 3 2 3 1003-919 19 1005-923 18 969-895 18 946-872 17 830-865 15 891-923 14 813-786 12 871-963 12 713-813 12 848-985 10 Álba Volán SC — K. V. Izzó 3:0 (11, 5, 12) Székesfehérvár, 200 néző. V.: dr. Vaszili, Kacsai. Izzó: Pintér, Novák, Var­ga, Simomné, Bódis, Marek. Csere: Fekete, Kristály, Sáf­rány, Kalek. Edző: Laszczik Iván. Az első játszmát nagy lel­kesedéssel kezdte az Izzó és jó játékkal szorossá' tudta tenni a szettet. A második játékrészben az esélyesebb hazai csapat úgy a táma­dásiban, mint a védekezés­ben messze felülmúlta az újonc kaposvári csapatot. A harmadik játszmában az Iz­zó meglepte a közlekedé­sieket és már 12:8-ra veze­tett a játszmában, azonban a nagyabb rutinnal és jobb ütőrerővel befejezték a játszmát. Jók: Kandiké, Burda, Hen- de, illetve Varga, Nuvák, Marek. A kaposvári Rákóczi SC szombaton rendezte meg az idei Tóth Lajos emlékver­senyt, mely számos egyesü­let 150 -versenyzővel képvi­seltette magát. Itt voltak a pécsi TÁSI, az Álba Volán, a szekszárdi Dózsa, továbbá a dombóvári Spartacus és sportiskola versenyzői. Ter­mészetesen a rendező Rá­kóczi úszói is rajrtkőre áll­tak. Nekik sikerült a leg­több aranyérmet megszerez­niük. A zöld-fehér klub úszói közül hatan léphettek fel a dobogó legtetejére és többen annak másik két fo­kára. Két eredmény emel­Az 50 m-es „bókák” a do­bogón, legfelül Petőfalvi Kiosztották az Alpok-Duna Kupa díjait Tóth János hatodik lett Szombaton este Budapes­ten a Buda-Penta Hotelben tartották meg az idén első ízben lebonyolított nyolc­fordulós Alpok—Duna Kupa nemzetközi autós hegyi gyorsasági versenysorozat díjkiosztó ünnepségét. Az Európa bajnokság mellet ez volt az idei év legnagyobb szabású nemzetközi hegyi autós sporteseménye, melyet az NSZK, Ausztria és Ma- gvarország közösen rende­zett. A versenysorozatban 35-esn értek el értékelhető eredményt. Az első tíz he­lyezett serleget és pénzdíjat, a 11—20. helyezették pedig pénzdíjat vehettek át a ren­dező országok autó-motor­sport vezetőitől. Ebben a versenysorozatban meglepe­tésre az NSZK-beli Georg Alber került az első helyre Skoda gépkocsijával. 2. Hel­mut Mayer, Ausztria (VW Golf), 3. Walter Pedrazza (Ausztria F. 2. BMW). A magyar résztvevők kö­zül a somogyi autósok leg­nagyobb őrömére Tóth Já­nos, a zamárdi Petőfi SE kitűnő hegyi versenyzője szerepelt a legjobban. TOJ BMW versenykocsijával a 6. helyet szerezte meg. Köz­vetlen mögötte végzett ugyancsak BMW márkával honfitársa, Cserikúti József. A további magyar verseny­zők nem kerültek az első tíz közé. Hátúszó rajt kedik ki a kaposváriaké kö­zül: ■ a 200 m-es gyermek mellúszásban Kanizsai Zsolt 2:41,4-et úszott, a 200 m-es gyermek hátúszásban pedig Gimesi Csaba 2:24,3-as ide­jével hívta fel magára a fi­gyelmet. A verseny győztesei és kaposvári dobogós helye­zettjei : Lányok: 50 m béka hát (15 induló) 1. Petőfalvi (Rá­kóczi) 46,3, 200 m gyermek mell (14 induló) 1. Bajzik (Rákóczi) 3:00,1, 100 m ser­dülő hát (12 induló) 1. Hol­man (Alba Volán) 1:11.4, 2. Tamás K. (Rákóczi) 1:12,7, 400 m úttörő gyors (16 in­duló) 1. Makkos (Dombóvá­ri Spartacus) 5:21,3, 3. Kar­dos E. (FLákóczi) 5:25,8, 4X100 m úttörő vegyesváltó (6 induló) 1. Rákóczi (Kar­dos, Bréda, Vörö6, Petőfalvi T.) 5:32,6. Fiúk: 50 m béka hát (15 induló) 1. Somfalvi (Dom­bóvári Sí) 45,1, 3. Buda»- vári (Rákóczi) 48,0. .100 m delfin gyors (28 imdüló) 1. Stefcsik (Álba Volán) 1:14,8, 200 m gyermek hát (17 in­duló) 1. Gimesi (Rákóczi) 2:24,9, 200 m gyermek mell (15 induló) 1. Kanizsai (Rá­kóczi) 2:41,4, 100 m serdülő pillangó (15 induló) 1. Me­cseki (Szekszárdi 1:08,2, 200 m férfi vegyes úszás (12 in­duló) 1. Mecseki (Szekszárd) 2:23,0, 3. Csordás (Rákóczi) 2:26,6. 4X100 m gyermek vegyesváltó (6 induló) 1. Rákóczi (Giimesi, Kanizsai, Bréda, Kovács Cs.) 5:32,6. — Csanda István lett a lírává csoport területi ver­senybizottságának új elnöke és a SLASZ elnökhelyettese. Az ismert szakember a ta­nítóképző főiskola tanára, eddig a SLASZ labdarúgó szakfelügyelője volt. Az el­hunyt Horváth Zoltán fel­adatkörét vette át. T o f ó A totó 48. heti telitalálatos ' szelvénye: 1, elmaradt, 1, 1, x, 1, 1, 2, x, x, 1, 1, x, el­maradt, 2, 1. NŐI RÖPLABDA NB I