Somogyi Néplap, 1977. április (33. évfolyam, 77-100. szám)

1977-04-06 / 80. szám

Az autós slalom sikere Kaposváron IVB II • • Ot pont a PMSC előnye PMSC—Nagykanizsa 2:1, Szolnoki MÁV—Szolnoki MTE 1:1, Debrecen—Komló 2:1, Ózd —Ganz MÄVAG 1:0, MÁV DAC—Eger 2:2, Budafok— Fűzfő 2:1, Kossuth KFSE— Oroszlány 4:3, Székesfehér­vár—Volán 0:0, BVSC—Szek- szárd 1:0, Várpalota—Vasas Izzó 0:0. NB III... NB III... A Siófok megelőzte a lies J. SE-t Az NB II állása: 1. PMSC 27 16 6 G3-22 40 2. Izzó 27 14 7 6 5J-SO 35 3. Szf.-vár 27 13 3 6 4C-37 34 4. SzMTE 27 13 5 9 53-43 32 5. Debrecen 27 12 7 8 36-29 31 6. N.-kanizsa 27 12 7 8 4.1-35 31 7. Budafok 27 1:1 8 8 60-46 3t0 8. Eger 27 12 6 9 50-48 30 9. Szekszárd 27 10 9 8 29-31 29 10. BVSC 27 9 10 0 42-43 28 11. Volán 27 9 9 9 37-32 27 12. MÁV DAC 27 11 5 11 4-1-43 27 13. K. KFSE 27 10 4 23 42-44 24 14. G.-MÁVAG 27 7 lő 19 33-48 24 13. Ózd 27 9 5 13 35-41 23 16. Komló :7 8 6 13 25-36 22 17. Fűzfő 27 7 8 12 29-42 22 13. Várpalota 27 5 9 13 27-39 19 19. Szf. MÁV 27 5 7 15 22-41 17 20. Oroszlány 27 4 8 15 29-66 16 A második legnépesebb ka­tegóriában a 600 köbcenti­sek között indult a kaposvári Lutz András. Ö érte el a legjobb somogyi eredményt ebben a mezőnyben. A ver­senyre még visszatérőnk. Siófok—Dunaújváros 2:1 (2:0) Siófok, 1200 néző. V.: En­des. Siófok: Málics — Til linger^ Szi­lágyi. Bőzsöny, Babán, Kékesi, Csépán, Soós (Fiath), Horváth J„ Bihari. Bocsev. Edző: Puskás La­jos dr. Dunaújváros: Péter — Hrych, Nagy E., Tatár, Miklós I., Hegedűs (Debreceni), Simon, Ar­mai, Béres (Zsifkó), Miklós II., Soós. Edző : Kőhalmi Mihály. 26. perc: Bihari a jobb ol­dalon elfutott, beadását Soós kapta, akinek ideje volt le­kezelni a labdát, azután ' a jobb felső sarokba lőtt. 1:0. 27. perc: Üjabb siófoki tá­madás gördült, de most a bal oldalon. Kékesi viharzott el, középre adott, s a jókor érke­Ma HB í-es asztalitenisz-mérkőzés Kaposváron Az eredeti sorsolás szerint húsvétkor került volna leját­szásra a VBKM Vasas—Saba- ria NB I-es női asztalitenisz mérkőzés. A két sportkör megegyezett, hogy a találko­zót ma délután 17 órakor ren­dezik meg Kaposváron, a Berzsenyi Dániel Általános Is-1 a japán meg a két Korea Ázsia asztaliteniszezői legyőzték az európaiakat Az egyéni számokban sem kerültek dobogóra Egy hete föltettük a kér­dést: Ázsia vagy Európa asz­taliteniszezői szerepelnek-e majd jobban a birminghami asztalitenisz-világba j noksá- gon? Nos, a csapatversenyek­ben az ázsiaiak jeleskedtek. Akkor még abban remény­kedtünk, hogy az európaiak s köztük elsősorban a magya­rok majd az egyéni verse­nyeken visszavágnak a kínai, kola tornatermében. I pingpongozóinak. Gpztek az élcsoport tagjai a megyei laisdarúgó-bajnokságlian Amikor e sorok íródnak, még a döntők java hátra van, az viszont bizonyos, hogy az ázsiaiak alaposan meglec­kéztették az európai asztali­teniszezőket. A magyar Jó­nyer, Klampár páros például a döntő játszmában 20:ll-re vezetett, aztán előfordult a sportág történetében csaknem egyedülálló eset: a magyar kettős elvesztette a játszmát és a mérkőzést. E vesztett csata után Jónyer annyira összetört, hogy egy olyan francia versenyzőtől is vereséget szenvedett, akit »be­kötött szemmel« le kellett volna győznie. Kiesett Kishá­zi, Magos, Oláh, Gergely meg Klampár is. Legföljebb azzal vigasztalódhatunk, - hogy a svéd, a francia, meg a jugo­szláv pingpongozók sem ju­ző Bocsev öt méterről a bal sarokba vágta a labdát. 2:0, 77. perc: Simon adott be a siófoki kapu elé. Horváth J. ollózva akart menteni, de el­vétette a labdát, Soós elcsíp­te azt, és öt méterről beállí­totta a végeredményt. 2:1. Remekül kezdett a Siófoki Bányász, amely az első fél­időben akár több gólt is lő­hetett volna. A siófoki Soós sérülése, aztán Kékesi meg Csépán szünet utáni vissza­esése megzavarta a Bányász sorait, s bizony volt olyan időszak a hajrában, amikor a levegőben lógott az egyenlítés. Az első félidő játéka alapján azonban a siófoki győzelem megérdemelt. Jók : Tillinger, Szilágyi, Bőzsöny, Bihari, Bo­csev, illetve Péter, Hrych, Nagy E., Tatár Simon. Molnár Júzsef KissJ. SE—Szigetvár 2:2 (2:0) Kapoly, 600 néző. V.: Né­meth I. Kiss j. SE: Foki — Mát«. Ré­kási, Csatári, Lakos (G. Kiss), Mód, Gergelics, Fábián, Nagy, Tóth-Bagi, Landek. Edrő: Két­szeri Ferenc. Szigetvár: Kiss — Béni (Bocskor), Maurer, Tóth I„ Tóth II., Kövesi, Tüske dr., Szöl- lősi, Telek, Csőre, Palotai. Edző: Kamondi Imre. 1. perc: Nagy indította Ger gelicset, aki kitört a védők között, s a kapujából kiindu­ló Kiss mellett megszerezte a vezetést. 1:0. 29. perc: Korszerű támadás végén Landek 16 méterről ka­pásból óriási gólt lőtt 2:0. 46. perc: Alig kezdődött meg a második félidő, az el­mélázó hazai védők mellett Csőre három méterről a ka- polyi kapuba vágta a labdát 2:1. '' 60. perc: Támadott a Szi­getvár, s Palotai kiegyenlí­tett 2:2. Színvonalas, Jő Iramú, sportszerű mérkőzés két ellen­tétes félidővel. Az első fél­időben remekül futballozott a kapolyi csapat, s ekkor a kőt gól mellett még két kapufát is lőtt Szünet után nagyon fel­jöttek a Vendégek. A döntet­len igazságos. Jók: Mód (a mezőny legjobbja), Csatári, Gergelics, Landek, illetve Kiss, Csőre, Palotai. Kálmán Ferenc Volán Szállítók— Barcsi SC 3:0 (2:0) Czabán Samu tér, 300 néző. V.: Tóth L. Volán: Kertész — Oláh, Köböl, Vftszilev, Solti, Csóka, Zombori, Várnai, Mezei, Bakos, Rafael (Pál). Edző: Harkányi Tibor. Barcs: Tóth — Kde, Orsós, Hunyadi, Kömpf, Gazda, Otártics, Sátori, Karsai, Szilágyi (Szekeres), Pet- rinovics (Marton). Edző: Lendvai Miklós. Minden részében Jobb volt a fővárosi csapat, amelyből Mezeit nem tudták tartani a barcsi védők, s a csatár há­rom góllal bebiztosította a Szállítók győzelmét Jók: Me­zei (a mezőny legjobbja), Oláh, Zombori, illetve Kömpf. További eredmények a dél­nyugati csoportban: BKV Előre—Bp. Építők 3:1, Perbál Bp. Spartacus 2:2, EMG Sashalom—Pénzügyőr 1:1, Sá­risáp—Alba Regia 0:0, Vé- ménd—Lőrinci Fonó 1:1, Pé­csi VSK—Enying 1:0, Paks— Mázaszászvár 2:1. A bajnokság állását L BKV Előre 27 20. 9 9 65-10 49 2. PVSK 27 13 8 6 86-29 34 3. Véménd 27 12 10 5 49-32 34 4. Perbál 27 11 10 6 46-36 32 5. Pénzügyőr 27 12 7 8 55-39 31 6. Bp. spartac. 27 10 11 6 49-35 31 7. Siófok 27 11 9 7 40-30 31 8. Kiss J. SE 2T7 11 9 7 44-48 31 9. EMG SK 27 10 11 6 26-28 31 10. Dunaújv. 27 9 32 6 34-25 30 11. Enying 27 10 8 9 4-4-46 28 12. Volán Sr„ 27 9 9 9 96-29 27 13. Bp. Építők 27 9 8 lO 33-27 26 14. Szigetvár 27 9 8 10 32-39 15. Paks 27 9 8 10 46-50 28 16. Álba Régla 27 5 11 DD 2S-47 21 17. M.-szászvár 27 4 11 12 37-49 19 1®. L. Fonó 27 3 10 14 22-49 li 19. Sárisáp 22 3 8 16 27-63 14 20. Barcs 27 2 3 22 19-74 4 Marcali—K. H. Vasutas 3:0 (2:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Bá­lint. Marcali : Barta — Dunkler, Húsz, Pék, Fiïagics, Szántó, Sándor, Domsa, Borsfái, Izsák, Kiss. Ed­ző: Borsfái Géza. K. H. Vasutas: Dörnyel — Csajági, Berkes, Ko­vács, Méreg, Steller, Deák, Har- ezos, Bakos, Szrnka, Törzsök (Varga). Edző: Laczkovics Lajos. A mezőnyben jobbára egyenrangú ellenfelek küzdöt­tek. Kapu előtt azonban a lis­tavezetők sokkal határozot- tabbak voltak. Góllövők: Borsfái, Kusz, Izsák. Jók: Kusz, Sándor, Borsfái, Kiss, illetve Berkes Méreg. K. H. Hasutas ifi—Marcali ifi 1:0. ' Simon Ferenc Táncsics SE—Latinca SE 2:0 (0:0) Marcali, 400 néző. V.: Deák. Táncsics : Bank — Somogyi, Ko­vács, Dóczi, Méhes, Iván (Mol­nár), Ebedli, Farkas (Burcsa), Markovics, Hegyesí, Lauer. Edző: Zsoldos László. Latinca : Fodor — nátki, Berki, Sáfár, Tóth, veim- per, Palasics, Belicza (Kun), Mó- nus (Bán), Bélák, Ható. Edző: Kisborsó Imre. Jó iramú, színvonalas ta­lálkozón a Latinca egy fél­időn át tudott csak ellenáll­ni. Szünet után a rutinosabb kaposváriak felülkerekedtek és biztosan győztek. A 65. percben Hatót durvaságért ki­állították. Góllövők: Lauer, Hegyesi. Jók: Somogyi, Ebed­li, Lauer, Markovics, illetve Fodor, Kádár, Tóth. Kozma Nándor Lengyeltóti—Fonyód 4:1 (2:0) Fonyód, 200 néző. V.: Bog­nár. Lengyeltóti: Benkő — Hosszú, Uiba, Bene, Balogh, Schmida, Nagy (Gyurka), Vacsi (Bodó), Ko­mócsin, Túli, Pasztusics. Edző: Ha­szon Lajos. Fonyód: Fenyvesi — Horváth !.. Gyuricza, Landor, Bo- nevácz, Sipos (Fejes), Vecsera, Bicsár, Zámbori, Kocsis (Béres), Nagy. Edző: Nagy Tibor. A nagy lendülettel kezdő vendégek vezető gólja után ugyan feljavultak a hazaiak, de csak három kapufát lőttek. A szünet utáni újabb len­gyeltóti gól megpecsételte sor­sukat. Góllövők: Pasztusics, Túli, Vati, Bodó, illetve Ko­csis. Jók: Riba, Túli, Vacsi. A fonyódi csapatban nem volt jó teljesítmény. Kitűnő játék- vereté*. I Lengyeltóti ifi—Fonyódi ifi 4:3. Zákány! Kálmán Kadarkút—Somogyszob 2:0 (0:0) Somogyszob, 300 néző. V.: Kiss E. Kadarkút: Tráj — Csernus, Ge­lencsér, Schwindt, Bakonyi I., Koltai, Kiss, Matán, Bakonyi II., Mirovecz, Nagy. Edző: Matán Jó­zsef. Somogyszob: Kovili — BSr- kás L., Báli, Varga, Bicsáki, Deák, Fehér, Birkás j„ pintér L. (Hő­ka), Bódis, Pintér V. Edző: Simon István. Az első félidőben nagy fö­lényben játszottak a szobiak, de nem tudtak gólt lőni. Szünet után a fegyelmezettebb és jobb erőnléttel rendelkező vendégek feljavultak, s a haj­rában lőtt gólokkal megér­demelten nyertek. Kitűnő já­tékvezetés. Góllövők: Bako­nyi, Matán. Jók: Gelencsér, Koltai, Matán, illetve Bálint. Somogyszob ifi—Kadarkút ifi 2:1. Birkás József VBKM Vasas—Csurgó 2:1 (1:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Csi­ma. Vasas: Heuthaler — Weis*, Pa­taki, Horváth, Kurdi, Mali, Bíró, Borbély (Lenti), Ernyes, HUHZ.Tr (Szalai), Kiss. Edző: Fülöp János. Csurgó: Kollár — Endrődi, Kovács ll. , Péntek (Tamás), Polgár, Ka­sza, Hosszú I., Baja, C. Kovács, Hosszú n., Foszák (Kovács I.). Edző : Horváth János. A vendégek eleve védeke­zésre rendezkedtek be, s a nagy hibaszázalékkal játszó hazai támadók csak nehezen találták meg ennek ellensze­rét. Az 57. percben Kaszát, a 71. percben Hosszú Il-t után- rúgásért, a 79. percben Hosz- szú I-et, a 65. percben Hor- váthot a labda elrúgásáért ki­állították. Góllövők: Pataki (2), egyet 11-esből, illetve Ba­ja. Jók: Pataki (a mezőny leg­jobbja), Heuthaler, Kurdi, Bíró, illetve Kollár, Baja, C. Kovács. VBKM Vasas ifi—Csurgó ifi 10:0. Csupor Tibor Nagyatád—Tab 2:0 (0:0) Nagyatád 200 néző. V.: Vukman. Nagyatád : Zsobrák — Szabó, Varga, Grezsák, Roznik (Harcz), Czár, Brezovszky, Kovács, Simon (Vidák), Ilics, Pólyák. Edző: Fuisz János. Tab: Kiss — Reichert, Fe­hérvári, Mireider, Bán, Szabó G., I Fias (Ulrich), Szabó Gy., Berki (Puha), Kovács, Vénül. Edző: Czabula Miklós. Kemény, de sportszerű mér­kőzésen mindkét csapatnak adódtak helyzetei, kihaszná­lásuk a hazaiaknak sikerült jobban. Góllövők: Simon, Vi­dák. Jók: Kovács, Pólyák, Vidák, illetve Fehérvári, Rei­chert, Berki. Nagyatád ifi—Tab ifi 2:1. Tóth Ferenc Balatonlelle—Gyékényes 6:1 (3:0) Balatonlelle, 300 néző. V. : Kornai. Balatonlelle: Both — Sülé, Bol- la, Kenéz, Vázsonyi, Berdán, Csep- regi, Vass, Basics (Oláh), Takács, Téglás. Edző: Cser László. Gyé­kényes: Steiner — Rozs, Szabó, Bosnyák, Molnár, Kiss I., Ta­kács, Terék, Földesi, Horváth, Kiss n. Edző : Mándi István. Alacsony színvonalú mérkő­zés. A vendégek végig jól al­kalmazták a lestaktikát, mely­nek ha megtalálják ellensze­rét a hazaiak, akár nagyobb arányú győzelmet is arathat­tak volna. Góllövők: Csepregi (3), Kenéz, Takács, Vass (11-esből), illetve Horváth. Jók: Bolla, Csepregi, Vass, il­letve Szabó, Kiss I., Kiss II. Balatonlelle ifi—Gyékényes ifi 4:L Hajas Gyula Szőnyi SE—Balatonboglár 2:1 0:1) Taszár, 100 néz:. V.: Hardi. Rákóczi ifi II.—Rákóczi ifi III. 2:2. A bajnokság állása: 1. Marcali 19 17 1 1 06-20 35 2. Táncsics 19 16 2 1 71-14 34 3. Vasas 19 13 3 3 62-30 29 4. Nagyatád 19 11 2 6 31-17 24 5. Balatonlelle 19 10 2 7 41-30 22 6. Latinca 19 10 1 8 48-3)6 21 7. Kadarkút 19 8 3 8 40-36 19 8. Tab 19 7 3 9 36-34 17 9. Csurgó 19 6 3 10 29-35 15 10. Lengyeltóti 19 7 1 11 33-52 15 11. Fonyód 19 6 3 10 39-59 15 12. Somogyszob 19 5 3 11 28-35 13 13. K. vasutas 19 4 5 10 23-40 13 14. Szőnyi 19 5 3 11 22-49 13 15. B.-boglár 19 5 2 12 27-44 12 16. Gyékényes 19 2 3 14 26-91 7 A hét válogatottja: Kollár (Csurgó) — Fehér­vári (Tab), Pataki (Vasas), j Péntek (Csurgó), Kurdi (Va­sas), Ebedli (Táncsics), Sándor (Marcali), Kovács (Nagyatád), Borsfái (Marcali), Lauer (Tán­csics), Túli (Lengyeltóti). tottak messzebbre. 1977-ben egyéni számokban magyar és európai versenyző nem állt föl a dobogóra. Aranyérmesek : Férfi egyes: Mitsuro Kohno (Japán). Női eayes: Pák Yung-sun (Koreai NDK). Férfi páros: Li Cheng-shth, Liang Ko-liang (Kína). Vegyespáros: Jacques Secre­tin, Claude Bergeret (francia). A magyar férfi válogatott 4., a női 5. lett. A világbajnokság éremtáb­lázata: Arany Ezüst Bronz 1. Kínai NDK 4 2. Koreai NDK 2 3. Japán 1 4. Franciaország 1 5. Dél-Korea — 6. Svédország — 7—8. Magyarország — Jugoszlávia — Totó A 14. játékhét 13 plusz 1 találatos szelvénye: 2 2x22 xllxx2 1 x plusz 1. A sok váratlan eredmény miatt telitalálatos szelvény nem volt. 13-as'' is mindössze egy. Ennek nyereménye 2 080 209 forint! A 12 találatos szelvény 27 736, a 11-es 1738, a 10-es 275 forintot fizet. Kosárlabda NB 11 Megszakadt a Táncsics veretlenségi sorozata Zalaegerszegi Építők— Táncsics SE 100:98 (49:53) Táncsics: Hoffmann (17), Kauzál (22), Nagy (4), Duppai (22), Honfi (18). Csere: Ma- gyarfy, Gálosi, Németh, Déri, Csepreghy (15). Edző: Gyürke István. A hazai együttes kezdett jobban. A félidő végére azon­ban feljavult a Táncsics és 4 pontos vezetéshez jutott. A második félidő 10. percében még 12 pont előnye volt a kaposváriaknak. Ekkor döntő volt Honfi kipontozódása. K. Építők—Bakony Vegyész 101:76 (52:42) K. Építők: Sticker (15), Tóth Z. (17), Tóth T. (30), Gálósi (19), Sziget (14). Cse­re: Vajda, Hirt (2), Jakó (2), Molnár (2), Műdig. Edző: Stettner János. Már a negyedik percben magához ragadta a vezetést a kaposvári csapat Döntő volt, hogy az ellenfél legponterő- sebb játékosát, Somoskövit si­került teljesen semlegesíteni. A Szabó nélkül pályára lépő Építők végig határozottabb volt és biztosan nyert Pécsi Sí—K. Gazdász 92:66 (48:30) K. Gazdász: Vojtko (21), Danes (3), Háncs (28), Péter, Varga (2). Csere: Ronga (4), Rehling (4), Vavika (4), Vár­aljai, Matus. Edző: Vojtko Pál A pécsi együttes végig ke­zében tartotta az irányítást Jobban összpontosítottak és biztosabban dobtag. Női mérkőzések Zalaegerszegi Volán— Fonyódi Petőfi 65:53 (32:30) Fonyód: Hartai, Kovács, Igali, Rákosa, Székely. Csere: Czékus, Egervölgyi, Czupor. Edzők: Harmath Gyula és Horváth József. Idegesen lépett pályára a fonyódi együttes, s ez kihatott játékára is, erősen érződött a dobószázalékukon. Mind a ziccerek, mind a büntetők ér­tékesítésének alacsony száma hozzájárult a vereséghez. Pécsi SÍ—Tanítóképző Főiskola 73:44 Háziasszonyok, figyelem ! MEGÉRKEZTEK AZ ÜJ OLASZ HÁZTARTÁSI LÉTRÁK! Könnyű, összecsukható, kis helyen elfér. Kaphatók: a vas- és műszaki szaküzletekben és áruházakban. Forgalomba hozza : KERESKEDELMI VÁLLALAT