Somogyi Néplap, 1977. március (33. évfolyam, 50-76. szám)

1977-03-01 / 50. szám

Argentína alaposan visszavágott A magyar csapat egy percig sem volt veszélyes ellenfél A magyar labdarúgó-válo­gatott befejezte majdnem egy­hónapos tengerentúli vendég- szereplését. Az együttes utol­só mérkőzését az 1978. évi vi­lágbajnokság színhelyén ját­szotta, Buenos Airesben. Az argentin válogatott elleni ta­lálkozón, a magyar csapat nem tudott ellenállást kifej­teni, s nagyarányú veréséget szenvedett. Az argentinok te­hát alaposan visszavágtak a múlt évi, budapesti 2:0-ás ve­reségükért. Argentína—Magyarország 5:1 (4 0) A magyar csapat az alábbi összeállításban játszott: Guj- dár — Kereki, Bálint, Kere­kes, Tóth J. — Nagy II., Ebed- li (Weimper), Pintér — Pusz­tai (Fazekas), Törőcsik, Ma­gyar (Váradi). Az argentinok félelmetesen kezdtek, a 13. és a 21. perc­ben Bertóni két góljával már 2:0-ra vezettek. A 36. percben Luque, majd a 41. percben is­mét Bertoni volt a góllövő, s ezzel kialakult a félidő 4:0-ás eredménye. A második félidő sem kez­dődött jobban. Az 51. percben ismét Luque rúgott gólt. A magyar együttes a 64. perc­ben szépített Weimper révén. Az AFP kommentárja a ta­lálkozóról : »■A magyarok súlyos veresé­ge megmutatta: nagyon sokat és gyorsan kell még tovább dolgozniuk ahhoz, hogy elér­hessék az argentínai »Mun- dialt«. A magyar együttes egy percig sem volt veszélyes el­lenfele az argentin csapatnak. 4—3—3-as szigorú »betonú- felállásuk nélkülözött minden elképzelést. Középpályásaik fi­zikailag gyengék, támadóso­ruk pedig tehetetlen. Baráti Lajos magyar szövetségi ka­pitány véleménye szerint csapata fiatal játékosokból áll, akiknek nincs meg a kellő tapasztalatuk. A magyar válogatott túra­mérlege 50 százalékos : a nyolc mérkőzésből 3 győzelem, 2 döntetlen és 3 vereség. A hi­vatalos válogatott mérkőzések mérlege: Peru 2:3, Mexikó 1:1, Argentína 1:5. Továbbjutott az ifiválogatott Iránban a nemzetközi ifjú­sági labdarúgótornán a ma­gyar válogatott vasárnap Ka­zahsztán ellen 0:0-ás döntet­len eredményt ért el. Végülis 5 ponttal, 7:0-ás gólkülönb­séggel végzett az első helyen, és továbbjutott az elődöntőbe. A PMSC robog az NB I felé A 22. fordulót játszották a lab­darúgó NB n. bajnokság csapatai. Eredmények: Szolnoki MTE—Eger 1:0, Vasas Izzó—Komló 2:<1, Budafok—Volán 1:1, Kossuth KFSE—Székesfehérvári MÁV 3:1, Olajbányász—Ganz-MAVAG 2:2, PMSC—BVSC 4:0, Szekszárd—Debrecen 0:0, Oroszlány—Szolnoki MÁV 2:1, MÁV DAC—Várpalota 2:1, Ózd—Fűzfő 1:0. Az NB n. állása : 1. PMSC 22 13 7 2 52—16 33 2. Szfv. SIAV 22 11 7 4 39—31 29 3. V. Izzó 22 10 6 6 40—29 26 4. SZMTE 22 12 1 9 42—34 25 5. Debrecen 22 10 5 7 29—23 25 6. MÁV DAC 22 11 3 8 37—35 25 7. Budafok 22 10 4 8 57—44 24 8. Eger 22 10 4 8 40—38 24 9. Szekszárd 22 8 8 6 25—27 24 ’0. BVSC Nagykanizsa 22 7 9 6 37—34 23 22 8 7 7 32—32 23 12. KKpSE 22 9 3 10 36—35 21 13. G.-MÁVAG 22 7 7 8 35—40 21 14. Volán 22 6 8 8 31—29 20 15. Fűzfő 22 7 6 9 25—34 20 16. özd 22 7 5 10 27—34 19 17. Komló 22 7 5 10 21—30 19 18. Váronlota 2? 4 7 11 23—32 15 19. Sz. MÁV 22 3 6 13 16—33 12 20. Oroszlány 22 3 6 13 21—55 12 Kosárlabda NB II A Táncsics nyerte a kaposvári rangadót Mindkét női csapatunk győzött Tóth T. (12) kosarat szerez az Építőknek. Győzelemmel mutatkoztak be a tanítóképzős lányok. (Péter sötét mezben) megszerzi a labdát. A kosárlabda NB II máso­dik fordulójában is pozitív a somogyi mérleg: három győ­zelmeit és két vereséget köny­velhettek el csapataink. A leg­nagyobb érdeklődés kétségte­lenül a kaposvári rangadót kí­sérte. Sokan voltak kíváncsiak arra. hogy az Építőknek sike­rül-e visszavágnia az előző bajnokságban a Táncsicstól két ízben is elszenvedett vere­ségért. A várt meglepetés el­maradt. Ezúttal is biztosan győzött a Táncsics. A K. Gaz­diász biztosnak látszó pozíció­ból veszített, örvendetes vi­szont női csapataink szerep­lése. A múlt héten jól raj­toló fonyódiak ezúttal Székes- fehérváron nyerték ; igaz. mindössze egy ponttal. Jól mutatkoztak be hazai pályán a tanítóképző főiskolás lányai. TÁNCSICS SE—K. ÉPÍTŐK 105:72 (58:30) Táncsics SE: Déri (6), csepreghy (11), Gálosi (2), Hoffmann (26), Magyar« (22). Csere: Honfi (8), Duppai (14), Zsámbéki, Nagy (8), Szabó (2). Edző: Gyürke István. K. Építők; Tóth Z. (2#), Tóth T. Somogyi Néplap (6), Szabó (10), Gálosi (20), Szi­getit (6). Csere: Vajda (4), Stickel (2), Műdig (4), Jakó, Molnár. Ed­ző : Stettner János. Új összetételben lépett pá­lyára a Táncsics SE. Nagy. Honfi, Zsámbéki először mu­tatkozott be kaposvári színek­ben. A még nem kellően ösz- szeszokott piros-fehér együt­tes végig biztosan vezetett. Déri jól őrizte az Építők leg­inkább ponterős játékosát. Szabót. Érvényesült a nagyobb tapasztalat; az eredményesebb cserejátékosokat felvonultató Táncsics megérdemelten nyer­te a találkozót. ZALAEGERSZEGI ÉPÍTŐK— K. GAZDÁSZ 90:56 (41:33) K. Gazdász: Varga (2), Háncs (26), vojtkó (16), Danes (2), Péter (2). Csere; Réhling (2), Ronga (6), Vavika, Matus. Edző: Vojtkó Pál. Az első félidőben meglepő jólés eredményesen játszott a Gazdász. Rutintalansága azon­ban a szünet után mindin­kább kidomborodott. Ekkor erőnléti problémák is mutat­koztak, nem tudtak kellően összpontosítani sem. Háncs és Ronga kipontozódása után egy­re jobban elhúzott a vendég egerszegi csapat. Női mérkőzések : FONYÖDI PETŐFI— SZÉKESFEHÉRVÁRI IKARUS 44:43 (24:18) Fonyód: Székely (23), Hartaí, Rákosa (9), Kiss J. (4). Igali (4). Csere: Gelencsér (4). Gábos, Har­csa, Ölti, Czékus. Edzők: Harmat Gyula és Horváth József. A közepes színvonalú mér­kőzésen végig nagy küzdelmet vívott a két csapat. A vendég fonyódiak a szünet után kis­sé visszaestek, s ekkor a ha­zaiak átvették a vezetést. A somogyi lányok negyedóra után azonban újítani tudtak, ismét előnyt szereztek, s ez­után kitűnően védekeztek. Győzelmükhöz némi szeren­cse is járult, TANÍTÓKÉPZŐ FŐISKOLA- ZALAEGERSZEGI VOLÁN 60:49 (32:15) Tanítóképző: Mikus, Rartha (3), Tóth (19), Czéh (6), Fazekas (30). Csere: Péter, Csokonai (2), Ko­vács, Visnyei, Lóczi. Edző: Rákosi Márta. Nemcsak lelkesen, hanem jól is játszott a főiskolás csa­pat. Ötletes, felszabadult já­tékuk különösen az első fél­időben párosult eredményes­séggel. A szünet után kissé el­fáradtak. NB III... NB ///... Három vereség a somogyi csapatok mérlege Egy hete az NB III labda­rúgó-bajnokság tavaszi rajtja­kor csapataink gyengén sike­rült kezdéséről adtunk számot. A második tavaszi fordulóban — amikor a Barcsi SC meg a Siófoki Bányász hazai pályán fogadta ellenfélét — jobb folytatást vártunk, a végén azonban nemcsak az idegen­ben szereplő Kiss János, SE hagyta el vesztesként a pá­lyát, hanem a másik két so­mogyi együttes is. A vissza­térő télben, havazás közepet­te, kikapott a Barcs. Drámai küzdelemben, nagy izgalmak közepette vereséget szenvedett a Siófoki Bányász is a lista­vezető BKV Élőiétől. A Kiss J. SE csapatát hétközben az influenza megtizedelte, emiatt volt erőtlen a kapolyiak já­téka. A délnyugati csoportban a véméndiek újabb pontvésztése nyomán a BKV Előre már hét tiszta ponttal vezet az őt kö­vető baranyai csapat előtt. Az ötödik helyre csúszott vissza a Kiss J. SE. a Siófok to­vábbra is kilencedik, de a tizenötödik helyen álló Volán csak két ponttal van leszakad­va a Bányász csapattól. Barcs vigasztalanul utolsó. Volán Szállítók - Kiss J. SE 2:0 (2:0) Czabán Samu tér. 300 néző. Vezette: Győri. Szállítók: Kertész — Oláh, K5- böl, Vaszilev, Solti, Hirbeck, Jó­nás, Várnai, Mezei, Bakos, Már­ton. Edző: Bárkányi Tibor. Kiss J. SE: Foki — Horváth, Rékási, Csatári, Lakos, Tóth-Bagi (Bony- nyai), Czabula (Gergeücs), Fá­bián, Máté, Boros, Landek. Edző: Kétszeri Ferenc. 6. perc: Egy középre vágott labdát Mezei éles szögből a rosszul mozduló Foki mellett továbbította a bal sarokba. 1:0. 39. perc: Mezei kiugrott a kapolyi védők között, s a ki­futó kaous mellett másodszor is a hálóba talált. 2:0. Küzdelmes mérkőzés volt, amelyen a szokottnál bágyad­tabban futballozott a kapolyi csapat. A szünet után valame­lyest jobban játszott a Kiss J. SE. de nem' tudta ledolgozni hátrányát. A Szállítók ennyi­vel jobb volt. Jók: Oláh. Kö­böl, Vaszilev, Várnai. Mezei. A kapolyi csapatban csak Fá­bián játéka dicsérhető. Kálmán Ferenc BKV Előre-Siólak TO (1:0) Siófok, 1200 néző. Vezette: Hámori. BKV Előre: Gőgös — Vári, Sin- kó, Hadzopulosz, Légrádi, Gulá- csi, Udvarev, Gubán, Füsi, Richt- scheid, Stockbauer. Edző: Borbély András. Siófok: Málics — Tiilin- ger, Szilágyi, Babán, Bőzsöny, Soós (Bakó), Kékesi, Fiath, Csé- pán, Bihari, Bocsev. Edző: Puskás Lajos dr. 15. perc: Babán 18 méterre a hazai kapu előtt szabályta­lanul akasztotta Füsit. A meg­ítélt szabadrúgást Gulácsi lőt­te. a labda a sorfalból kimoz­duló Szilágyiról jutott Málics kapujába. 1:0. 51. perc: Csépán becsúszó szerelését szabálytalannak mi­nősítette a játékvezető, s a siófoki labdarúgót kiállította. Jól kezdett a délnyugati csoport listavezetője, de 20 perc múltán a siófoki együt­tes vette át az irányítást. Nem változott a kép akkor sem, amikor a játékvezető Csépánt kiállította, s 10 főre olvadtak a hazaiak. Az izgalmakban bő­velkedő játékrészben a leve­gőben lógott az egyenlítés. Sőt, a helyzeteket tekintve a Bányász akár nyerhetett is Volna, csatárai azonban a biz­tos helyzeteket is elhibázták. A látottak alapján szerencsé*- góllail nyert csak a köz1 ékelé­si csapat a túlfűtött légkör' mérkőzésen. Jók: Gőgös. Vár. Gulácsi. Gubán, illetve Tillin­ger. Babán. Bözsöuv Kékes'. Molnár József PVSK-Barcs SE 2:0 (1:0) Barcs, 300 néző. Vezette: Soós. PVSK: Sulyok — Nagy, Szabó, Tallósi, Jockl, Grünwald, Kaszás, Kresz, Jánosi (Háber). Stájer, Tóth. Edző: Rónai István. Barcs: Tóth — Kele, Karsai, Kőmpf, Orsós, Otáríics (Gazda), Hunyadi (Petrinovics), Bátori, Szabó, Szi­lágyi. Kovács Z. Edző: Lendvai Miklós. 35. perc: Kaszás húzott el a jobb oldalon, élesen belőtt labdáját Stájer senkitől nem zavarva továbbította a háló­ba. 1:0. 50. perc: Kresz tört ki kö­zépen, Karsai késlekedett a beavatkozással, s így a kiugró csatár a kifutó kapus mellett megszerezte a második gólt. 2:0. Jó iramú mérkőzés volt, amelyen mindvégig a PVSK játszott fölényben. A látottak alapján a pécsi csapat rászol­gált a győzelemre. A második félidőben kezdődött erős ha­vazás eléggé zavarta és befo­lyásolta a játékot. Jók: Szabó, Tallósi, Stájer. Tóth, illetve Tóth, Orsós, Kömpf. Pandur Feren« További eredmények a dél­nyugati csoportban: Alba Regia—Véménd 1:1. Pénzügyőr—Enving 2:0, Per­bál—EMG Sashalom 3:3, Má- zaszászvár—Lőrinci Fonó 0:0, Bp. Építők—Szigetvár 4:0, Bp. Spartacus—Sárisáp 6:0, Duna­újváros—Paks 1:1. „ A bajnoki táblázat állása : 1. BKV Előre 22 18 1 3 56—13 37 2. Véménd 22 12 6 4 45—27 30 3. PVSK 22 10 7 5 49—26 27 4. Dunaújv. 22 8 10 4 29—20 26 5. K.ss J. SE 22 9 8 5 36—35 26 6. Bp. Spart. 22 8 9 5 42—29 25 7. Pénzügyőr 22 10 4 8 48—36 24 8. Perbál 22 8 8 6 37—31 24 9. Siófok » 22 7 9 6 27—26 23 10. Szigetvár 22 8 7 7 28—29 23 11. F MG SK 22 7 9 6 21—26 23 12. Enyiug 22 7 8 7 37—39 22 13. Bp. Építők 22 7 7 8 25—22 2t 14. Paks 22 7 7 8 49—40 21 15. V. Szállítók 22 6 9 7 24—25 21 16. Alba Regia 22 5 9 8 26—37 19 17. Mázaszászv. 2? 4 9 9 32—41 17 18. Lőrinci F. 22 2 9 11 17—42 13 19. Sárisáp 22 3 6 13 24—51 12 20. Barcs 22 2 2 18 18—66 6 Asztalitenisz Európa 12 Kisházi első lett Szarajevóban rendezték meg az asztaliteniszezők Európa 12 viadalt. A földrész legjobb asztali t eniszezői körmérkőzé­sen találkoztak egymással. Si­keresebben a magyar női ver­senyzők szerepeltek. Kisházi Beatrix, aki 1971-ben. 1972- ben és 1973-ban gvőztese volt e tornának, most negyedik alkalommal vívta ki magának az első helyet. Nem lehet pa­nasz a másik két magyar aszta Uten iszezőre sem: Magos és Szabó vasárnap javított a helyzetén. Magos a hatodik, Szabó' a tizedik helyen vég­zett. Második a Vasas a gye Győrben nagyszabású aszta­litenisz-versenyt rendeztek az Elektromos sportkör 30 éves jubileuma alkalmából. A ma­gyarokon kívül két csehszlo­vák együttes is részt vett. A kaposvári színeket a VBKM Vasas négy férfi asztaliteni­szezője képviselte. A férfiak I. osztályú mező­nyében 76-an indultak. Péter szerepelt a legerediményeseb­Nem ment ilyen jól a férfi versenyzőknek. Jónyer vasár­nap reggel elvágta az ujját, épp azt. amelyikkel az ütőjét támasztja. Ráadásul napok óta a náthával is küszködik. A magyar versenyző végig ver­senyben volt ugyan az első helyért, aztán mégis negyedik­ként fejezte be a küzdelme­ket. Itt a győzelmet a cseh­szlovák Orlovski szerezte meg nyolc győzelemmel, s ugyan csak nyolc győzelmet szerzett a jugoszláv Surbek és a fran­cia Szecretin is. Jónyer hét mérkőzésen győzött. Gergely az ötödik helyen végzett. rí jubileumi versenyen ben. aki Rózsa (Killián), Szer: (Dunaújváros) és Szabó (Mis­kolc) legyőzésével került a legjobb négy közé. Itt azon­ban Bánlakitól (Bp. Sparta­cus) vereséget szenvedett, s a 3. helyen végzett Szálinger két győzelme után a nyolc kö­zé jutásért kapott ki a cégié'1:' Bodrogitól. Balázs A. egy gvő- zelme után köszönt el. Katona pedig az első mérkőzésen szenvedett vereséget a cseh­szlovák Bogától. Az I. osztályú párosok küz­delmében Péter a ceglédi Kár­saival indult. Egy BSE-s. egy Szondi-s és egy miskolci párt vertek ki, a döntőben azon­ban nem bírtak a Bánlaki. Mellai (Bp. Spartacus. BSE) kettőssel. Nagy küzdelemben 25:23-ra kaptak ki a döntő szettben. A Szálinger. Katona pár első mérkőzés után búcsú­zott. Még népesebb volt a má- sodosztályúak mezőnye; egyé­niben 124-en indultak. Ez a verseny kaposvári sikerrel végződött: Balázs Á. sorra nyerte mérkőzéseit és 6 győ­zelmével aranyérmet szerzett. A döntőben V&jkó (Szondi) volt az ellenfele. Szálinger és Katona az első mérkőzés után nem jutott tovább. Párosban Balázs A. a győri Bővel indult, s a legjobb nyolcig jutottak. A Katona, Szálinger kettős az első mér­kőzés után kényszerült bú- 1 esúzni. Totó Portisch sötéttel nyert A 9. játékhét 13 plusz 1 talála- tos szelvénye: lxxxllll x x x 1 x plusz 1. 13 plusz 1 találatot 35-en értek el, nyereményük egyenként 45 446 forint. 13 tálálatos szelvény 45 db volt. nyereményük 30188 forint. A 12 találatosra 1143. a tizenegy ta- lálatosra 105. a tíztalálatosra 25 fo­rintot fizetnek. Bravúros győzelemmel kez­dett Rotterdamban a Larsen elleni világbajnoki páros mér­kőzésén Portisch Lajos nem­zetközi nagymester. Az első játszmában a magyar sakkozó vezette a sötét bábukat. Szombaton a 42. lépésnél a találkozó függőben maradt, s a vasárnapi folytatás Por- tischnak sikerült. A 67. lé­pés után Larsen a játszma feladására kényszerült. A sö­téttel aratott győzelem döntő lehet a párosmérkőzés végső kialakulása szempontjából. Kékesi (Siófok) elől tisztáz a BKV Előre kapusa.