Somogyi Néplap, 1970. szeptember (26. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-01 / 204. szám

Tovább növelte előnyét az U. Dózsa A Ferencváros szombat esti veresége azt jelentette, hogy ha az újpestiek vasárnap győz­nek a Megyeri úton, akkor egyik ellenlábasukkal szemben tovább növelik előnyüket. Va­sárnap Salgótarjánban kika­pott az Ü. Dózsa másik vetély- társa, a Bp. Honvéd is, így a lila-fehérek előnye tovább nőtt. Kétségkívül Salgótarjánban született a forduló legváratla­nabb eredménye. A bányász­csapat nemcsak lelkesebben, hanem jobban is futballozott, mint a Honvéd, amelynek vá­logatottjai ez alkalommal elég »öregurasan« játszottak. Nem tartozik a váratlan eredmé­nyek közé, hogy a Rába ETO otthonában vereséget szenve­dett. Ez alkalommal a Pécsi Dózsa győzte le egy eléggé po­tyaízű góllal. A Videoton— SZEOL találkozón a székesfe­hérváriak jobban játszottak, s győzelmük akár nagyobb ará­nyú is lehetett volna. A Komló —MTK találkozón pontosztoz­kodás történt. A bányászcsapat nem tudta kihasználni, hogy az MTK Becsei kiállítása miatt tíz főre olvadt. Üjpesten az Ü. Dózsa együt­tese olajozott gépezethez ha­sonlóan működött, s bár Soly- mosi egy büntetőgúgást kiha­gyott, így is biztosan nyert az Újpest, amely a Honvéd előtt 3, a Vasas és a Ferencváros előtt 4 ponttal vezet. Figye­lemre méltó az újpestiek gól­aránya is — 20:3! Diósgyőrben vérszegény mérkőzésen nyert a hazai csa­pat a Dunaújváros ellenében. Salgótarján—Bp. Honvéd 3:1 (1:1) Salgótarján, 8000 néző. V.: Katona. G.: Tajti (öngól), Hor­váth, Répás, ill. Pusztai. Pécsi Dózsa—Rába ETO 1:0 (0:0) Győr, 5000 néző. V.: Almási. G.: Tüske. Videoton—Szeged 1:0 (0:0) Székesfehérvár, 8000 néző. V.: Bíróczky. G.: Karsai. Komló—MTK 1:1 (1:1) Komló, 5000 néző. Vezette: Müncz. G.: Juhász, ill. Dunai. Diósgyőr—Dunaújváros 1:0 (0:0) Diósgyőr, 6000 néző. V.: Ka­posi. G.: Gass. Ü. Dózsa—Szombathely 4:2 (1:0) Megyeri út, 18 000 néző. V.: Vízhányó. G.: Dunai II. (2), Fazekas, Bene, ill. Pék, Farkas. A labdarúgó NB I állása: 1. Ü. Dózsa 4 4 . . 20:3 16 2. Bp. Honvéd 5 3­2 12:7 13 3. Vasas 4 3­1 7:3 12 4. Ferencváros 4 2­2 5:5 12 5. Pécsi Dózsa 4 3­1 9:5 11 6. Csepel 4 2 1 1 4:3 11 7. MTK 3­3­3:3 10 8. Tatabánya 4 2­2 4:4 8 9. Dunaújváros 4 2­2 4:5 8 10. Diósgyőr 4 1 1 2 5:9 8 11. Szombathely 4 2­2 7:10 7 12. Salgótarján 3 2­1 6:7 6 13. Videoton 4 1 1 2 3:4 6 14. Komló 5­2 3 4:14 4 15. Rába ETO 4 1­3 2:7 3 16. Szegedi EOL 4­­i 0:6 1 MEGYEI BAJNOKSÁG Továbbra is a Balaton boglár áll az élen Alaposan megváltozott a me­gyei labdarúgó-bajnokság ké­pe. A tavaszi idényben gyen­gélkedő Balatonboglár csapata a harmadik forduló után is listavezető, s a bogiáriak rúg­ták a legtöbb gólt: tizennégyet. Nem vesztett még pontot a Kapoly és Kaposvári Vörös Lobogó sem. Nem szerzett pontot a Zamárdi, ahol a ve­zetőség büntető szankciókkal próbál úrrá lenni a nehézsé­geken. A héten csaknem csu­pa ifjúsági játékos szerepelt a zamárdi csapatban. Ordacsehi—Kadarkút 4:3 (2:2) Ordacsehi, 150 néző. V.: Fenyvesi. A lelkesen játszó vendégek ellen csak nehezen tudta meg­szerezni a győzelmet a kap­kodó, ideges hazai együttes. G.: Mónus II., Vasicsek, Czár, Kiss, ill. Horváth (2) és Kiss. Jók: Czár, ill. Erdős, Horváth. Csepregi László Babócsa—Somogytarnóca 1:0 (0:0) Babócsa, 200 néző. V.: Hardi. Nagy küzdelem alakult ki a kemény mérkőzésen. A játék­vezető nem mindig tudott ura maradni a helyzetnek. A ha­zai csatárok sok gólszerzési al­kalmat elszalasztottak. G.: Hajdú. Jók: Virovecz, Bakó, Horváth, ill. Nemes, Bátori, Pintér. Kovács T" Lengyeltóti—Csurgó 2:2 (1 Lengyeltóti, 400 néző. V.: Móricz. A hazai csapat vezető góljá­ra a "vendégek kettővel vála­szoltak. A végén, mondhat­nánk az utolsó másodpercben sikerült csak egyenlítenie a Lengyeltótinak, noha végig­támadta a meccset. A látottak alapján az egy pont a vendé­gekre nézve hízelgő. G^ Püspök, Horváth, ill. Szmolek, Szabó I. Jók: Horváth, Püs­pök, Papp, ill. Kepler, Szabó, Szmolek. Kovács Ferenc K. Vasutas—Tab 2:2 (1:0) Kaposvár, 50 néző. V.: Bo- zsik. A hazai védelem jóvoltából a lelkes vendégek kétszer is kiegyenlítettek. G.: Bartos, Tánczos, ill. Puha II., Puha III. Jók: Bartos, Berkes, Kaszás, ill. Puha II., ,Máté. Végvári Dénes K. V. Lobogó—N. Somogyi SE 5:1 (2:1) Kaposvár, 100 néző. V.: Hor­váth Z. Idei legjobb játékával akár nagyobb arányban is győzhe­tett volna a lelkes vendégek ellen a textiles csapat. G.: Je- zeri (2), Halvax (2), Radax, ill. Horváth. Jók: Nagy I., Pakoth, Radax, Halvax. A vendégcsa­patból senki nem nyújtott át­lagon felülit. Göcz János Balatonboglár—Fonyód 5:1 (3:0) Fonyód, 300 néző. V.: Bálint. A bogiári csapat tervsze­rűen, jól. a hazai együttes lé- lektelenül, szétesően játszott. A bogiáriak győzelme teljesen valós. G.: Takács (3), Zics, Hock, ill. Tamás. Jók: Szilágyi. Csere, Hock, a Fonyód csapa­tában nem volt kiemelkedő teljesítmény. Zákányt Kálmán Toponár—Zamárdi 3:0 (1:0) Zamárdi, 100 néző. V.: Pesti. Fegyelmi okokból nyolc if­júsági játékos játszott az el­tiltott első csapatbeliek helyén. A fiatal hazaiakkal szemben nem volt nehéz dolga a To- ponárnak. G.: Mohai, Koncz (11-esből), Haracsi. Jók: Hege­dűs, Pataki, Haracsi, ill. Ko­vács. Dr. Fazekas Mihály Kapoly—Nagyatád 3:1 (2:0) Nagyatád, 300 néző. V.: Mű­dig. A mérkőzés első szakaszá­ban a hazaiakat meglepte a vendégek két gyors gólja. Szü­net után végig rohamozott a Kinizsi, a jól záró kapolyi vé­delem azonban rendre hárí­tani tudott. G.: Farkas, Szelei, Kétszeri, ill. Bazsó. Jók: a ka­polyi közvetlen védelem, ill. Molnár, Bics'áki. Harsányt Zoltán A megyei bajnokság állása: 1. Balatonboglár 3 3­­14:3 6 2. Kapoly 3 3­­11:2 6 3. K. V. Lobogó 3 3­­9:2 6 4. K. Vasutas 3 2 1­7:3 5 5. Csurgó 3 1 2­4:2 4 6. Nagyatád 3 1 1 1 6:3 3 7. Kadarkút 3 1 1 1 5:4 3 8. Babócsa 3 1 1 1 1:6 3 9. Somogytarnóca 3 1­2 5.:3 2 10. Toponár 3 1­2 5:6 2 11. Ordacsehi 3 1­2 5:7 2 12. Somogyi SE 3 1­2 4:8 2 13. Fonyód 3 1­2 3:10 2 14. Lengyeltóti 3­1 2 4:8 1 15. Tab 3­1 2 4:10 1 16. Zamárdi 3 T­3 0:10­SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1970. szeptember 1. Ez történt az NB I B-ben Az Egyetértés és a Szállítók az élen Eléggé kiegyensúlyozottak az erőviszonyok az NB I B osztály­ban. A negyedik forduló is ezt iga­zolta. A bajnoki táblázaton sok változás történt a héten, most az Egyetértés és a FÖSPED Szállítók csapata vezeti a sort. Egyetértés—Bp. Spartacus 1:0, Szolnok—Ganz-MAVAG 1:0. Pécsi Bányász—MÁV DAC 1 i>, Debrecen —Székesfehérvár 2:0. Eger—Kecs­kemét 2:1, Oroszlány—Várpalota 2:1, Békéscsaba—Ózd 3:0, Zala­egerszegi TE—BVSC 6:2. Az NB I B állása 1. Egyetértés 4 2 2­3:1 14 2. FÖSPED 4 2 1 1 4:4 14 3. Kecskemét 4 2 1 1 7:4 12 4. Pécsi Bányász 4 1 1 2 5:8 12 5. ZTE 4 3­1 13:6 11 6. Eger 4 2 2­5:1 11 7. MÁV DAC 4 2 1 1 4:2 11 8. Bp. Spartacus 4­3 1 4:5 11 9. Oroszlány 4 1­3 4:7 9 10. Ganz-MAVAG 4 1 2 1 5:4 8 11. Békéscsaba 4 1­3 6:7 8 12. Ózd 4 2­2 4:5 7 13. Szolnok 4 1 1 2 2:6 7 14. Várpalota 4 2 1 1 7:3 6 15. BVSC 4 2 1 1 11:12 6 16. Székesfehérvár 4 2­2 4:7 6 17. Debrecen 4 11 2 5:5 5 10. BKV Előre 4­1 3 0:6 4 —A totó 13+1 találatos szelvénye: X211121112X11 +2. A Sportfogadási és Lottó Igazgató­ság közli, hogy az augusztus 30-i 35. számú fogadási hét eredményei­ről — a nyertes szelvények nagy száma miatt — egyelőre csak tá­jékoztatót ad ki, mert a hivatalos nyereményjegyzék csak kedden délelőtt készül el. Beérkezett 1 198 019 db fogadási szelvény. 13 talá^tot 271 fogadó ért el, szelvényenként! nyereményük 1719 forint. 13 plusz egy találata 39 fogadó­nak volt, nyereményük a jutalom­mal együtt 10 215 forint. A 12 találatosok 70, a 11 talála- tosok 12, a 10 tal^atosok pedig 5 forintot nyertek. (MTI) A Táncsics SE az MI II Nyugati csoportjának élén Táncsics SE—Almásfüzitő 2:0 (2:0) Kaposvár, Kristóf. 1600 néző. V.: felcsattanó tapsot. Később a szurkolók nemtetszésüknek kaposvári csapat, amelyből maradéktalanul csak Németh és Ágfalvi játékát lehet di­csérni. Uhr és Koródi csak az Táncsics: Nagy — Németh, Ag- falvi, Tihanyi, Plástyik, Duralla, Róth, Székely, Koródi, Knapik (Balatoni), Uhr (Nádasdi). Edző: Váradi Lajos. Almásfüzitő: Dóczi — Nagy, Simon, Hahó, Takács, Si- di (Paulik), Lázár, Nagy, Fekete, Tóth, Radios. Edző: Paulik Ferenc. adtak kifejezést, mert 2:0 után nagyon visszaesett a Táncsics, ez alkalommal pedig módja nyílt volna akár a gólarány további javítására is. A győ­zelmet így is megérdemelte a első félidőben játszott jól. A vendégeknél Dóczi kapus (bár a második gólnál hibázott) és Simon, valamint a veterán Radics játéka érdemel emlí­tést. Savaria—K. Rákóczi 5:1 (1:1) Lendületesen, jól kezdett a kaposvári csapat. Már a 3. percben gólhelyzet adódott a Táncsics csatárai előtt, Uhr lövése azonban nem volt pon­tos. A 7. percben góllá érett a kaposvári fölény. Beszorult és kapkodott az almásfüzitői védelem. Takács haza akarta gurítani a labdát, erre azonban rácsapott a gyors Uhr, s a meglepett kapus mellett a há­lóba lőtt. 1:0. A 9. percben újabb gólt ért el a Táncsics. Most is a bal oldalon gördült a támadás, aztán a labda a ka­pus kezéről Székely elé per­mit, s a csatár nem hibázott. 2:0. Zúgott a taps, lendülete­sem támadott a Táncsics. Ko­ródi—Uhr összjátéka után csak Dóczi bravúros védése mentette meg a vendégek ka­puját az újabb góltól. Aztán Koródi abszolút helyzetben nem találta meg a rést. Húsz perc elteltével alábbhagyott a Táncsics lendülete. A második félidőre a hazai szurkolók azt várták, hogy a Táncsics újból lendületbe jön, de álmos, unalmas lett a já­ték. Olykor-olykor még a ven­dégek is próbálkoztak, de ko­moly gondot az egész mérkő­zés folyamán nem adtak Nagy kapusnak. Igaz, hogy a 23. percben Lázár lövése elég veszélyesen szállt, de végül is a felső sarok mellett hagyta el a labda a játékteret. A 28. percben Koródi szólózott, a befejezés azonban nem sike­rült. Egy ízben Radics, egyszer pedig Nagy próbálkozott meg lövéssel. A befejezés előtt Uhr megsérült és kiállt. Fokozódó érdeklődés nyil­vánult meg a Táncsics újabb hazai mérkőzése iránt. Kez­detben a kaposvári csapat rá is szolgált a szurkolók bizal­mára, és kiérdemelte a fel­Szombathely, 600 néző. V.: Tapolczai. Savaria: Varga II. — Virágh, Kecskés, Geitsnek, Sümegi, Varga I I., Kővári (Gáspár), Biró (Németh K.), Gál, Molnár, Nagy. Edző: Töl­gyesi József. K. Rákóczi: Sikósi — Nádasdi, Horváth I., Balogh II., Németh (Laczkovies), Savanyó, Szöllősi n. (Horváth H.), Szabó, Márton, Téglás, Pálmai. Edző: Zag József. Kölcsönös próbálkozások után a Rákóczi támadott. A kaposváriak ugyan nagy gon­dot fordítottak a védekezésre, de a hátvédek erejéből oly­kor támadásindításra is futot­ta. A 29. percben a jobb ol­dalon gördült a Rákóczi táma­dása, s ezt Szöllősi II. szép góllal fejezte be. 1:0 a K. Rá­kóczi javára. A gól után nagy lendülettel rohamoztak a ha­zaiak. A kaposvári védelem megingott, s a 43. percben egy rosszul sikerült hazaadás nyo­mán a labda kiperdült Siklósi kezéből, ott termett Gál, s a hálóba kotorta. 1:1. Szünet után az első negyed­órában nem változott a játék képe, hol a Rákóczi, hol a Sa­varia csatárai próbálkoztak. A 20. percben megszületett a hazaiak vezető gólja. A táma­dósor irányítója, Gól, fejjel csúsztatta a labdát Molnár­nak, s ö nem hibázott. 2:1 a Savaria javára. Most zavaro­dott meg igazán a Rákóczi vé­delme, ezután ugyanis egyik hiba a másikat követte. A 23. percben Téglás röviden adott haza, a befutó Gáspár ott ter­mett és a kapuba sétált a lab­dával. 3:1. A 25. percben Mol­nár egyéni játék után lőtte a hálóba a negyedik szombathe­lyi gólt. 4:1. A 29. percben Ná- dasdiról pattant le a labda Nagy elé, aki közelről beállí­totta a végeredményt. 5:1. Az ötödik gól után a hazaiak lefékeztek, s a Rákóczi védel­mének volt már ideje rendezni a sorokat. Nem mozgott magas szinten ez a találkozó, amely rendkí­vül érdekes módon alakult. Hosszú időn át a kaposvári csapat játszott tervszerűbben, vezető gólja után különösen magabiztos lett az együttes, de csak a második félidő köze­péig. Ekkor jött az a bizonyos tízperces kihagyás, amely elég volt a Savaria számára, hogy megfordítsa az eredményt. Á Savaria győzelme megérde­melt, de a gólarány erősen túl­zott. Jók: Kecskés, Sümegi, Molnár, ill. Balogh II., Sava­nyó, Márton. További eredmények a Nyu­gati csoportban: Bakony Ve­gyész—Pécsi BTC 1:0, Dorogi Bányász—Győri Dózsa 2:1, Aj­kai Bányász—Fűzfő 1:0, Bau­xitbányász—Pécsi Ércbányász1 4:3, Szekszárdi Dózsa—Máza- Szászvár 3:0. Az NB n Nyugati csoportjának állása: 1. Táncsics SE 3 3­- 6:0 6 2. Bakony-Vegyész 3 3­- 5:0 6 3. Z. Dózsa 3 2­1 6:2 4 4. Ajka 3 2­1 5:2 4 Dorog 3 2­1 6:3 4 6. Szekszárd 3 2­1 4:1 4 7. Győri Dózsa 3 2­1 4:3 4 8. Pápa 3 2­1 3:4 4 9. Savaria 3 1­2 7:6 2 10. P. Ércbányász 3 1­2 6:6 2 11. Bauxitbányász 3 1­2 5:8 2 12. Máza-Szászvár 3 1­2 1:6 2 K. Rákóczi 3 1­2 3:8 2 14. Pécsi BTC 3­1 2 l ;3 1 15. Almásfüzitő 3­1 2 1:6 1 16. Fűzfő 3­­3 0:5­Országos vidéki úszóbajnokság, 1970 Nagy egri fölény a bajnokság befej eső napján Az országos vidéki úszóbaj­nokság harmadik napján ismét egri sikereknek tapsolhatott a kaposvári közönség: a kilenc versenyszámból hétben egri bajnokot avattak. A két »maratoni« távon, a férfiak 1500 és a nők 800 mé­teres gyorsúszásában csak a táv első felében volt küzdelem. A férfiaknál a szolnoki Dombi 700 méterig öt testhossznyi előnyre tett szert, utána azon­ban az egri Dely felnyomult, s biztos fölénnyel győzött. A női nyolcszázasoknál a rendkívül tehetséges, 14 éves egri Bod­nár Kati új vidékbajnoki csúccsal ütött elsőként a cél­ba, mögötte a második hely sorsát csak a jobb benyúlás döntötte el — a szegedi Fe­kete javára. Ali Csaba újabb két egyéni győzelemmel növelte sikerét, s a viadal során kivívott hat első helyezéssel méltán érde­melte ki a vidék legeredmé­nyesebb versenyzője címet. A leglátványosabb küzdelem a 200 m-es női pillangóúszás­ban alakult ki. A tatabányai Bojtos Ildikó ugyan jó kétmé­teres előnnyel csapott be első­ként a célba, mögötte azonban a további három helyezett kö­zött csupán egy fél másodperc­nyi különbség volt. A kaposvári úszók is felja­vultak a befejező versenyszá­mokra: Hegedűs Lajos a 200 m férfi pillangóúszásban 4. helyezést szerzett, s dicséretes Horváth László, valamint a 4x200 m-es gyorsváltó 5., to­vábbá Ketskés Andrea és Pálfy Iván 6. helye is. A kaposvári városi KISZ-bi- zottság által a legeredménye­sebb ifjúsági versenyzőnek felajánlott tiszteletdíjat Varga Árpád (Szolnok) kapta. A leg­jobb kaposvári férfiúszót, He­gedűs Lajost ugyancsak tiszte­letdíjjal ajándékozták meg. A vasárnapi eredmények­200 m férfi pillangó: 1. Ali (Eger) 2:28, 2. Pertzselyetn (Szolnok) 2:29.8. 3. Takács (Szolnok) 2:3<>.3, 4. Hegedűs (Kaposvár) 2:36, 5. Abai (Pécs) 2:38.4, 6. Rozgonyi (Kecske­mét) 2:42. 200 m női mellúszás: 1. Prutz (Eger) 2:58.8, 2. Széli (Szeged) 3:01.6, 3. Hasznos (Szolnok) 3:02.8, 4. Baksa (Szolnok) 3:05.5, 5. Drobni I. (Tatabánya) 3:05.8, 6. Holló (Kecskemét) 3:05.9. 1500 m férfi gyors: 1. Dely (Eger) 19:23.1. 2. Dombi (Szolnok) 19:39.1, 3. Slmkó (Eger) 19:48.3, 4. Kurucz (Tatabánya) 20:15.5, 5. Kecskés (Szeged) 20:20.5 , 6. Pálfy (Kapos­vár) 20:22.9. 200 m férfi vegyes: 1. Ali (Eger) 2:27, 2. Mátrai (Pécs) 2:28.1, 3. Var­ga (Szolnok) 2:29.2, 4. Sik (Pécs) 2:29.7, 5. Horváth (Kaposvár) 2:33.9. 6. Sípos (Szentes) 2:36.8. 200 m női pillangó: 1. Bojtos (Ta­tabánya) 2:52.1, 2. Nagy (Tatabá­nya) 2:55, 3. Várkonyl (Pécs) 2:55.1. 4. Veress (Miskolc) 2:55 5, 5. Marik (Szeged) 3:04.9, 6. Baracs (Pécs) 3:05.9. 200 m férfi hát: 1. Juhász (Pécs) 2:24.5, 2. Mátrai (Pécs) 2:30.2, 3. Veréb (Eger) 2:33.3, 4. Tart (Pécs) 2:35.4, 5. Lányi (Eger) 2:37.4, 6. Frtedel (Tatabánya) 2:37.8. 800 m női gyors: 1. Bodnár (Eger) 10:50.7, 2. Fekete (Szeged) Az egri Dely György, a 400 és az 1500 m győztese. 11:11, 3. Madarassy (Miskolc) 11:11.7, 4. Kurczveil (Eger) 11:33.6, 5. Lakatos (Eger) 11:38.2, 6. Kets- kés^ (Kaposvár) 11:46.7. 4x100 m női gyorsváltó: 1. Eger 4:38.4, 2. Tatabánya 4:41.4, 3. Szol­nok 4:49.2, 4. Szeged 4:58, 5. Pécsi Dózsa 5:03.5, 6. Pécsi Ércbányász 5:04.3. 4x200 m férfi gyorsvátló: 1. Eger 9:00.9, 2. Szolnok 9:16.5, 3. Pécsi Ércbányász 9:24, 4. Tatabánya 9:43.4, 5. Kaposvár 9:38.9, 6. Szeged 9:43.8. A nem hivatalos, olimpiai rendszerű pontversenyt (13 — 8 — 5 — 3 — 2 — 1) hatalmas fölénnyel nyerte Eger együtte­se, mögötte Szolnok és Pécs végzett a további két »dobo­gós« helyen, összesen 10 vá­ros versenyzői szereztek pon­tot, közöttük a sorrend az alábbi: 1. Eger 343 pont 2. Szolnok 172 pont 3. Pécs 133 pont 4. Tatabánya 121 pont 5. Szeged 69, pont 6. Miskolc 52 pont 7. Kaposvár 15 pont 8. Szentes 14 pont 9. Kecskemét 8 pont 10. Csongrád 1 pont Horváth, Ketskés Andrea és Hegedűs, a legeredményesebb kaposvári versenyzők.