Somogyi Néplap, 1965. április (22. évfolyam, 77-101. szám)

1965-04-06 / 81. szám

SOMOGYI NÉPLAP 4 Kedd, 1965. április 6. Már csak az U. Dózsa nem vesztett pontot Kettős győzelmet arattak kaposvári csapatok az NB ll-ben A Nemzeti Bajnokság II. osztályában már az ötödik for­dulónál tartanak a csapatok. Az ötödik játékhéten szép si­kert könyvelhettek el maguk­nak a kaposvári NB Ií-essk. A cukorgyári gödörben kez­dődött. A K. Kinizsi egy pará­dés félórában ízelítőt adott tu­dásából. Ez a harminc perc elegendő volt ahhoz, hogy biz­tos győzelemmel vonuljon le a Kinizsi a játéktérről. Éppen, hogy csak bevonultak az öltö­zőbe Kaposváron a csapatok, amikor az éter hullámain meg­érkezett a hír; a Honvéd Bu­dapesten. legyőzte a Budai Spartacus!! A két győzelem nagyszerű fegyvertény. A szurkolótábor jóleső érzéssel veszi tudomá­sul, hogy a kaposvári csapa­tok minden eddiginél komo­lyabb szerepet játszanak az NB ll-ben. Az ötödik játékhét után ugyan a Pécsi VSK áll a bajnoki táblázat élén, de a két- pontnyira nyomában levő csa­patok között találjuk a Kapos­vári Kinizsit meg a Kaposvári Honvédőt is. A forduló legnagyobb meg­lepetését egyébként a kapos­váriak Mező utcai győzelrfie mellett az szolgáltatta, hogy az eddigi pontveszteség nél­küli csapat, a Székesfehérvári MÁV otthonában csak döntet­lent ért el a ZTE ellenében. Ezért került 1 el a fehérvár: csapat az első helyről. Most már szinte nem is számít meg­lepetésnek, hogy a Pécsi Bá­nyász változatlanul gyengén szerepel. Az azonban mégis váratlan eredmény, hogy a ta­valy kis híja bajnokságot nem nyert együttes 0:5 arányú ve­reséggel tért haza Zalaeger­szegről a Dózsától. Tudósítások, jelentések az NB II ötödik fordulójáról: K. Kinizsi—Győri Dózsa 3:0 (3:0) Kaposvár, 3^00 néző. V: Stadler. Kinizsi: Kovács — Balogh, Szi­geti, Zag — Bíró, Csaba — Martin, Herbei, Szabó, Göncz, Laczkovics. Edző: Váradi Lajos. Gy. Dózsa: Halasi — Egyházi, Csupor* Németh — Szabó, Szarka — Nyári, Gábor, Pió, Nagy, Vigh. Edző: Kovács Im­re. Lendületes Kinizsi támadásokkal kezdődött a játék, s akár már az első percben gilt érhetett volna el a kaposvári csapat, ha Laczkovics jó ütemben érkezik, s fejelni tud. Ezt a kínálkozó alkalmat a szélső elszalasztottá, de a 7. percben, amikor Herbeltől kapott nagysze­rű labdát, védhetetlenüi lőtt a há­lóba. 1:0 a Kinizsi javára. A kapos­vári csapat agy pillanatra sem adta ki a kezéből a kezdeménye­zést. Két-három percenként zápo­roztak a lövések Halasi kapujára. Gól azonban csak a 25. percben született. Ekkor Zag vitte föl a labdát, amely a balszélen Laczko- vicshoz került, a szélső beadását Herbei fejelte a hálóba. 2:0. Vá­laszként néhány távoli lövés kö­vetkezett a győriek részéről. Fel­tűnt, hogy inkább a fedezetek pró­bálkoztak a góllövéssel, mint a túl körülményes győri csatársor. Az irányzókkal azonban baj volt. Kovácsnak jóformán nem is akadt védenivalója. Továbbra is a Kini­zsi diktálta az iramot. Ezekben a percekben igen ötletesen, j ál ját­szott a kaposvári csapat. Csak az ügyes Halasin múlt, hog? a 38. percig nem esett újabb gól. Ekkor Herbei tört ki, középre irányított labdáját Csupor a 16-oson belül kézzel ütötte le. Vitathatatlan 11-es, amelyet Szabó élesen lőtt a bal sarokba. 3:0. Ezt követően a Kini­zsi engedett a tempóból, s feljöt­tek a vőriek is. Hatalmas taps köszöntötte az öl­tözőbe vonuló kaposvári csapatot, s a szünetben mindenki azt tár­gyalta, milyen lesz a folytatás. Nem az következett, amit az első félidő játéka alapján, talán nem is alap nélkül remélt a kaposvári szurkolóhad. Szünet után úgy tűnt. mintha a Kinizsi megelégel­te volna a góllövést, túlzott bizton­sági játékba kezdett. Ennek a kö­vetkezménye lett, hogy ebben az időszakban a győri csatárok dol­goztak ki több helyíMet. A kapos­váriak szerencséjére azonban Pio, Nyári meg Vigh sorra elhibázta a kínálkozó helyzeteket. Két gól- szerzési alkalma még a Kinizsinek is akadt. Egy ízben, amikor a 35. percben Laczkovics kitört, Halasi csak nehezen mentett szögletre. Szinte megmagyarázhatatlan, hogy az első félidő helyenként pa­rádés játéka után hogyan tudott a második félidőre annyira leenged­ni a kaposvári csapat. Az első 45 percben a tavalyi nyári Kinizsit láttuk a pályán. Biztos védelem állt őrt, a fedezetek rendre táma­dást indítottak, minden labda a szélekre szállt, s így hiába tömö­rült középen a győri védelem, mindig akadt valaki, aki megta­lálta a rést. Szünet után mindeb­ből semmi sem maradt. A csapat­játék eltűnt. Az ötös fogat tagjai — rendre középen — egyéni kitö­résekkel próbálkoztak. Némileg a szerencse is közrejátszott a végén abban, lu>gy imponáló győzelem­mel vonulhatott le a küzdőtérről a K. Kinizsi. Az egyéni teljesítményeket vizs­gálva fenntartás nélkül Balogh. Szigeti, Zag és Csaba játéka di­fiz Frcbínyás? biztosan vezet - a l Vasas váratlanul vereséget szenvedett a Délnyugati N3 i.í-ban A Siófoki Bányász szombati szép győzelme után a kaposvá­ri szurkolótábor bizakodással várta a Délnyugati NB III má­sik somogyi vonatkozású mér­kőzését. Nagy számban ke­resték is fel a szurkolók a K. Vasas—Keszthely mérkőzést, hogy aztán bosszankodva tá­vozzanak onnan. Unott, lélek­telen, széteső játékával a Va­sas teljesen megérdemelt ve­reséget szenvedett attól a keszthelyi csapattól, amely pedig nem csillogtatott meg különösebb erényeket. Ez a mérkőzés volt -egyébként a forduló legnagyobb meglepeté­se. Az már nem megy megle­petés számba, hogy az Érc­bányász sorrendben a harma­dik győzelmét aratta. Némi­leg váratlan eredménvnek szá­mít a Dombóvári VSE veresé­ge is. Az NB III Délnyugati cso­nortjából jelentjük: Keszthelyi Haladás -K. Vasas 1:0 (0:0) Kaposvár. 1000 néző, V: Varga. Keszthely: Szántó — Molnár, Ke­lemen, Keszthelvi — Fém, Btczó Gál. Straub, Pintér, CzelviKfcer, Kárpáti. Edző: Dézsényi Zoitán. K. Vasas: Naörai — Gál, Szili, Deline- seff — Zimonyi, Szerteróti — Laki, Pammer, Nagv, 1 ü Win, Stadler. Edző: Zádori László dr. Az első helyzetek a keszthelyi kaou előtt adódtak. Stadler. Fülöp. Nagy és Laki s7onb-.n sorra elszalasztottak a kínálkozó alka'nrtt. A vendégek szórványos lefutásai is ^em egy esetben zavart okoztak Nadrai ka­rúja előtt. A 22. nercben Zimonyi megsérült, s ettől kezdve végig - ak s*'■'’'11. Szünet. Ut-If a 7, r-erebe* született a mérkőzés sor­sát eldöntő gól. Pém 17 méterről rúghatott szabadot, a sorfal mel­lett elszálló labdát Nadrai ugyan megfogta, de kezéről az a hálóba perdült. 1:0. A gól után teljesen szétesővé vált a Vasas játéka, a vendégek belelendültek. Két gól­helyzetük is adódott Bíró, ill. Kár­páti előtt. A Vasas a végén egyen­líthetett volna. Zimonyi fejesét azonban a kapufa mentette. Alacsony színvonalú mérkőzést hozott a két csapat találkozója, amelyen nagyon sok volt a labda­kezelési hiba. A csatárok mindkét oldalon meddőnek bizonyultak. A keszthelyiek valamivel egységeseb­bek, lelkesebbek voltak, így győ­zelmük megérdemelt. Jók: Szántó, Pém, Gál, Straub, 111. Szili és Nagy. Fonal László * * * További eredmények: Dombóvári Spartacus—Mohácsi TE 2:3. Nagykanizsai VTE—Dom­bóvári VSE 2:0, Pécsi EAC—Sárbo­gárdi Petőfi 1:0. Pécsi Ércbányász —Nagykanizsai Bányász 6:2, Bajai MTE—Szekszárdi Dózsa 0:1. Lová­szi Bányász—Nagymányok 4:1. Az NB III bajnokság állása: 1. P. Ércbányász 3 3­- 10:3 6 2. NVTE 3 2 1- 3:0 5 3. PEAC 3 2 1- 5:2 5 4. Siófok 3 2­1 4:2 4 5. Dombóvári VSE 3 2­1 7:5 4 6. K. Vasas 3 2­1 3:2 4 7. Keszthely 3 2­1 4:4 4 8. N. Dózsa 3 1 1 1 5:1 3 9. Nagymányok 3 1­2 11:8 2 10. Baja 3 1­2 3:3 2 11. Mohács 3 1­2 3:5 2 12. Lovászi 3 1­2 5:9 2 13. Sz. Dózsa 3 1­2 1:3 2 14. N. Bányász 3­1 2 4:9 1 15. D. Spartacus 3­1 2 2:5 1 16. Sárbogárd 3­1 2 0:9 1 csórhető. Elől az első félidőben ki­tűnően játsszott Laczkovics és Her­bei, sőt Időnként Szabó is. Szünet után viszont mindhárman nagyon visszaestek. A győri csapatból Ha­lasi, Egyházi és Szarka játéka di­csérhető. Kovács Sándor BUDAPESTI TUDÓSÍTÓNK JE­LENTÉSE: K. Honvéd—Budai Spartacus 3:1 (1:0) Mező utca, 300 néző. V: Somlai. Kaposvár: Saly — Tajti, Fenyve­si, Paulicsek — Bobori, Földi — Köves, Kerkai, Kincsei, Daka, Dau- öa. Edző: Tóth József. B. Sparta­cus: Virág — Nagy, Bányai, Hoff­mann — Fodor, Töröcslk — For- báth, Stahl, Tóth, Molnár, Varga. Edző: Szigeti Ferenc. Mindkét Öltözőben akadt érde­kesség. A Spartaeusnál, hogy Rát- kai és Abrudbányai kimaradt, a kaposváriaknál Kincsei — akit szombaton igazoltak le — készü­lődött, s öltötte magAra a kilen­ces számú mezt. Az eléggé rossz talajú, poros pályán már az első öt percben két helyzet kínálkozott a kaposvári csatárok előtt. Daka egészen közelről az üres kapu he­lyett az égbe lőtt. Meglepetésre a kaposváriak teljesen beszorították a kapkodó hazaiakat. A 16. percben Dauda már a negyedik nagy hely­zetet (!) hagyta kihasználatlanul. Az ellentámadás során Stahl gu­ríthatott volna az üres kapuba, labdája azonban a kapufán vál­toztatott Irányt. Nem sokkal később ismét Stáhl veszélyeztetett. A SS. percben vezetést szerzett a Honvéd. Daka—Dauda támadás futott a bal­szélen. már-már úgy látszott, hogy a szélső elveszti a labdát. Az alap­vonalról azonban középre adott, és Köves közelről a hálóba lőtt. 1:0. A íO. percben Saly ejtette Id a labdát, Forbáth egyenlíthetett vol­na, de nem talált az üres kapuba. Szüret után az első támadáso­kat a hazaiak vezették. Fokozato­san azonban újra felülkerekedett kaposvári csapat, mely a 63. perc­ben növelte előnyét. Kincset ka­pott jó labdát, aztán lövésre szán­ta magát és máris rezdttlt a háló. 2:0. Megzavarodott a Spartacus vé­delem, de méginkább, amikor a 69. percben Daka húsz méterről bombagólt lőtt, s már 3:0 lett a Honvéd javára. A 72. perc króni­kájához tartozik, hogy Tóth ki­használta a kaposvári védelem pil­lanatnyi megingását, s szépített. 3:1. Az utolsó negyedórában már alig történt említésre méltó ese­mény. A Spartacus még egyszer fellángolt, Varga nagy lövését azonban Saly kivédte. Nem úgy kezdődött a mérkőzés, ahogy a gyérszámú hazai szurkoló- tábor várta. A sokkal ötletesebben, korszerűbben játszó kaposváriak meglepték az enerváltan küzdő ha­zai csapatot. Tartós fölényt harcolt ki a Honvéd, s olyan helyzeteket hozott össze, hogy hamarosan négy-öt gól is lehetett volna az előnye. Dicséret illeti a kaposvá­riakat azért, hogy a játékidő na­gyobbik részében kezükben tar­tották az irányítást, s hogy ami­kor vezetést szereztek sem álltak be védekezésre. Különösen a Hon­véd balszárnya indított végig sok veszélyes támadást. Bár a mér­kőzés közepes iramú volt, "'Invo- nala sem emelkedett a köz f s fö­lé, mégis az elismerés hang i kell szólni a kaposváriak immár har­madik idegenbeli győzelméről, amely a látottak alapján teljesen megérdemelt. Egyénileg a K. Honvédből Tajti, Paulicsek, Földi, Bobori, Kincsei és Daka játéka emelkedett ki. A középcsatár Kincsei egyszeriben ütőképessé tette a kaposvári ötös fogatot. A hazai együttesből Virág, Fodor és Törőcsik játéka dicsér­hető. * • • További eredmények az NB II- ben: Mosonmagyaróvár—Pécsi BTC 2:0 (0:0) Pécs, 300 néző. Esztergom—Ikarusz 2:2 (2:1) Mátyásföld. 600 néző. PVSK—Láng 3:0 (0:0) Rozsnyai út, 300 néző. Veszprém—Pápa 0:0 Veszprém, 2500 néző. Székesfehérvári MÁV—ZTE 1:1 (1:0) Székesfehérvár, 1300 néző. Z. Dózsa—P. Bányász 5:0 (3:0) Zalaegerszeg. 2000 néző. Várpalota—Fővárosi Autóbusz 6:1 (5:1) Várpalota, 3000 néző. Az NB II Nyugati csoport állása: A magyar labdarúgás élvo­nalbeli csapatai a negyedik bajnoki forduló mérkőzéseit játszották vasárnap. E négy forduló után már mindössze csak az -Újpesti Dózsa csapata nem vesztett pontot, s az együt­tes ezzel meg is előzte nagy vtélytársát, a Bp. Honvédőt, amelynek erejéből e héten csak egy döntetlenre futotta az MTK ellenében. Az újpesti csapatról szólva el kell mondanunk, hogy az együttessel kapcsolatos remé­nyek mindinkább kezdenek valóra válni. A »nagy* belső liármas egyelőre a leggólképe- sebb az összes NB I-es vetély- társak között. E héten is négy gólt rúgtak Bencék, összesen tizenkettőt. Ez annál inkább nagy szó, mert elég gólszegény fordulók vannak az élvonal beliéknél. A negyedik fordu­lóban is tizennyolc gól esett összesen, de úgy, hogy hat csa­pat erejéből egyetlen gólra sem futatta. A forduló legnagyobb ér­deklődéssel várt mérkőzése a kupacsapatok találkozója volt Győrött. A nagyon tartalékos ETO ugyan fölényben volt a ferencvárosi zöld-fehérekkel szemben, de a helyzeteit az FTC tudta kihasználni, s biz­tosan nyert. A Vasas a vasár­napi fordulóban az Újpesthez hasonlóan szintén négy ’gólt rúgott, de úgy, hogy közben egyet sem kapott. A Pécsi Dó­zsa, ha küzdelem árán is, de újabb két pontot szerzett, s igen előkelő helyen áll a baj­noki táblázaton. A tatabá­nyaiaknak meg kellett eléged­niük egy döntetlennel Tárj ári­ban a Bányász rangadón. A látottak alapján az eredmény tatabányaikra nézve hízel­gő annak ellenére, hogy Ge- leiék már 2:0-ra vezettek. Az MTK erősen megfiatalított csa­pata újabb bravúrt hajtott végre. A pontszerzés a Hon­védtől feltétlenül ennek szá­mít. A Salgótarjáni Bányász meg a Dorogi Bányász javuló formában játszott. Gyengélke­dik viszont a Szeged, a Csepel, az Ózdi Kohász, továbbá az eddig még pontot sem szerzett Komlói Bányász. Ez történt az NB I-b«n: Ferencváros—Győr 2:0 (1:0) Győr, 16 000 néző. V: Aranyosi. G: Rákosi, Albert. Bp. Honvéd—MTK 0:0 Népstadion, 23 000 néző. V: Zsolt. Vasas—Szeged 4:0 (2:0) Népstadion, 20 000 néző. V: Fe­hérvári. G: Farkas 2, Molnár, Pus­kás. Dorog—Komló 1:0 (0:0) Dorog, 5000 néző. V: Soós G. G Makrai. Tatabánya—Salgótarján 3:2 (1:0) Salgtóarján, 6000 néző. V: Petri. G: Csornai (2, egyet 11-esből), Il­letve Kocsis 11-esből, Szojka. Pécs—ózd 1:0 (0:0) Pécs, 14 000 néző. V: Vízhányj. G: Dunai dr. Az NB I bajnokság állása: 1. Ü. Dózsa 4 4 ­. 12:4 8 2. Bp. Honvéd 4 3 1­10:3 7 3. Ferencváros 4 2 2­7:3 6 4. Vasas 4 2 1 1 8:3 5 5. P. Dózsa 4 2 1 1 5:3 5 6. Győr 4 2 1 1 4:3 5 7. Tatabánya 4 1 3­5:4 5 8. MTK 4 1 2 1 6:4 4 9. Salgótarján 4- 3 1 5:6 3 10. Dorog 4 1 1 2 2:6 3 11. Szeged 4 1 ­3 4:9 2 13. Csepel 4 1 ­3 3:9 2 13. Űzd 4- 1 3 2:9 1 14. Komló 4- ­4 2:9­A Nagyatád még nem kapott gólt — a Lengyeltóti idegenben nyert a megyei bajnokságban A negyedik fordulón jutot­tak túl a megyei labdarúgó* bajnokság csapatai. Az eddigi eredmények azt mutatják, hogy az élen tartózkodó együt­teséknek nemcsak a rajtja si­került jól. A nagyatádiak ez­úttal sem kaptak gólt, és pont­veszteség nélkül áll a Taszár meg a bares is. Egyre többen zárkóznak fel az élcsoporthoz, ahol rövidesen hat-hét csapat tömör mezőnye alakulhat ki. A forduló nagy meglepetése Gyékényesen született. A len­gyeltóti futballistáknak nem szegte kedvét az első két for­dulóban elszenvedett vereség, és nagy lelkesedéssel idegen­ben harcolták ki első győzel­müket a kissé elbizakodott gyékényesiekkel szemben. To­vábbra is pont nélküli a Felső­bogát és a tavaly jól szerepelt Babócsa. A forduló mérkőzéseiről tudósítóink az alábbiakat je­lentették: TASZAR—K. VASUTAS 4:1 (3:1) Taszár, 200 néző. V: Bakonyi. Taszár: Szentes — Baranyai, Gyó- lai, Horváth —• Bagi, Nyári — Bocz, Varga, Csontos, Janás, Mi­hályi. Edző: Jobban Ferenc. K. Vasutas: Törzsök — Élő, Horváth, Harsányi — Miseta, Fülöp — Si­mon, Takács. Nagy, Laki, Tán- ezos. Edző: Nagy László. A 2. percben a vendégek szerezték meg a vezetést. Azután a taszáriak vet­ték át az irányítást, és végig nagy fölényben játszottak. A vas­utasok nyolc emberrel védekezve akadályozták meg nagyobb ará­nyú vereségüket. Erélytelen já­tékvezetés. G: Csontos, Janás, Bagi, Bocz, ill. Laki. Jók: Hor­váth, Bagi, Csontos, Janás, ill. Élő, Harsányi, Fülöp. Takács. Vadas Tibor CSURGÓ—BABÓCSA 3:1 (1:0) Csurgó, 400 néző. V: Németh V. Csurgó: KepLer — Péczeli, Szabó, Szanyi — Boros, Hottó — Vörös, Sótonyi, Nagy. Rostás, Oglizán I. Edző: Bolla József. Babóosa: Var­ga — Kakuszi I., Riedler, Fejes — Káplár. Bodzsár — Paksicza, Bukovics. Embersics, Varga, Bi- csár. Edző: Spievla Károly. Köze­—• A totó 13-fl találatos szelvé­nye: x2xllllxlxxxx +2. 12 találatot 60 pályázó ért el, nyereményük szelvényenkinl 12 950 forint. 11 találatos szelvények száma 764 darab, nyeremény szelvényen- kint 406 forint 25 fillér. 10 találatos szelvények száma 6 143 darab, nyeremény szelvén yen- kint 76 forint 25 fclMr. pes iramú, alacsony színvonalú mérkőzés. Bár a gyenge napot ki­fogó csurgói csatársor nem hasz­nálta ki jól a helyzeteit, mégis biztosan győztek a hazaiak. G: Sótonyi (2, egyet 11-esből), Nagy, ill. Bukovics. Jók: Kepler, Pé­czeli, Szabó, Nagy, ill. Riedler, Káplár, Paksicza, Varga. Halmai Emil LÁBOD—M. HONVÉD 4:0 (3:0) Marcali, 100 néző. V: Darabos. Lábod: Hornai — Tálas, Kiss, Né­meth — Csoór, Koczka — Borzas, Ilosfai, Kisgál, Fülöp, Takács. Ed­ző: Selmeczi István. M. Honvéd: Skripeczki — Csepeli, Papp, Plesz — Szokol, Bakonyi — Erős, Gö- bölös, Csermelyi, Szalui, Kecskés. Edző: Móricz László. A lábodi csa­pat már az első félidőbeli jó já­tékával bebiztosította győzelmét a lélektelenül játszó hazaiak el­len. G: Csoór, Ilosfai, Fülöp, Ta­kács. Jók: Németh, Csoór, Bor­zas, a honvédektől senki sem ér­demel dicséretet. Móricz László K. DÓZSA—SOMOGY SZOB 3:0 (0:0) Somogyszob, 200 néző. V: Dará­zsi. K. Dózsa: Zalánfi — Kutasi, Darvas, Fodor — Csima, Nagyré­ti — Bódis, Veverán II., Veverán I., Farkas, Matics. Edző: Radnai István. Somogyszob: Barbina — Kovács II., Bálint, Lábodi — Kiss, Varga — Ács, Hordósi, Kovács I., Futó, Szentgyörgyi. Edző: Bálint Béla. Az első félidőben a somogy- szobiak két tiszta gólhelyzetet hagytak ki. Szünet után az 1. percben a Dózsa szabadrúgásból szerezte meg vezető gólját, s az­után jobb ossz játékával biztosan győzött. G: Veverán I. (2), Ve­verán II. Jók: Kutasi, Darvas, ill. Kovács II., Bálint. Szalai László NAGYATÁD—MARCALI VM 3:0 (2:0) Nagyatád, 700 néző. V: Varjas. 1. PVSK 5 4 1­9:1 9 2. Székesfehérvár 5 4 1 ­7:2 9 3. K. Kinizsi 5 3 1 1 11:4 7 4. Esztergom 5 2 3­9:4 7 5. K. Honvéd 5 3 11 5:4 7 6. Várpalota 5 3-2 12:5 6 7. Pápa 5 2 2 1 6:3 6 8. ZTE 5 13 1 5:4 5 9. B. Spartacus 5 2 12 7:6 5 10. M.-magyaróvár 5 2 12 5:6 5 11. Autóbusz 5 2 12 5:9 5 12. Z. Dózsa 5 12 2 7:6 4 13. Ikarusz 5 12 2 7:11 4 14. Gy. Dózsa 5 113 2:8 0 15. PBTC 5- 3 2 1:6 3 16. Veszprém 5- 2 3 2:7 2 17. Láng 5- 2 3 2:10 2 S 2* Sányász 9 •J4 a:u i A VE1XM 81. sz. Vilá- gítástechnikai Gyáregy­sége (Kaposvár, Novem­ber 4. u.) fölvételre ke­res szerszámműhelyébe esztergályos szakmunkást. Jelentkezni lehet a fenti címen, a munkaügyi \ csoportnál. Az ÉM Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat hegesztő és gép­lakatos szakmun­kásokat vesz föl. Jelentkezés: Kaposvár, Berzsenyi u. 41 , lakatosrészlegnél (65847) LENGYELTÓTI—GYÉKÉNYES 2:0 (0:0) Gyékényes, 260 néző. V: Szöllö- si. Lengyeltóti: Benkő — Dani, Csabai, Dóra — Horváth I., Somo­gyi — Kiss, Tóth, Horváth II., Csordás, Miketics. Edző: Sándor István. Gyékényes: Gócza — Ger- gelics, Füstös, Papp — Karádi. Gelencsér — Bozsits. Horváth, To- masek, Sziebert, Molnár. Edző: Miczók János. Az alacsony szín­vonalú találkozón a lelkesen ját­szó lengyeltótiak a második fél­időben jól használták ki helyze­teiket. A gyékényesiek ráfizettek könnyelműsködéseikre. G: Hor­váth II., Csordás, jók: Horváth II., Csordás, ill. Papp, Molnár. Várfalvi Gyula TAB—KAPOLY 1:0 (1:0) Tab, 300 néző. V: Horváth II. L. Tab: Kovács — Kecskés, Szabó, Simon — Czabula, Puha H. — Pető, Puha I., Garabon, Rócz, Wendl. Edző: Czabula Miklós. Ka- poly: Ábrahám — Somogyi. Jung Sós -r Kétszeri, Lőrinc**^. Herke. Lockembauer, Krenner, ' Altmann. Varga. Edző: Kálmán Ferenc. A csapkodó játékkal eltelt mérkőzé­sen a csatárok nem tudtak meg­birkózni a viszonylag jó védel­mekkel. A 7. percben Rácz sze­rezte meg a vezetést és egyben a győzelmet jelentő gólt. Jó telje­sítményt egyik játékos sem nyúj­tott. Dietze! Ede K. KINIZSI II.—FELSÖBOGÄT 1:1 (1:0) Kaposvár, 1500 néző. V: Kani­zsai. K. HONVÉD n.—BARCS 3 KI Barcs, 300 néző. A megyei bajnokság állása: Nagyatád: Horváth — Bogdán, 1. Nagyatád 4 4­­11:0 8 Fritz, Nagy —. Sasvári, Nezdei — 2. Taszár 4 4­­15:2 8 Hangya, Torma, Vucskics, Mar­3. Barcs 3 3­­7:1 6 ton, Posta. Edző: Dombóvári 4. Csurgó 4 2 1 1 6:5 5 András. Marcali VM: Szántó I. — 5. K. Dózsa 3 2­1 7:1 4 Hosszú, Pimpauer, Settler — Kósi, 6. Lábod 3 2­1 8:3 4 Jakab — Németh, Takács, Szántó 7. Marcali VM 4 2­2 13:8 4 II., Bene, Klujber. Edző: Kisbor­8. Tab 4 2­2 4:7 4 só Imre. Végig jó iramú mérkő­9. M. Honvéd 3 1 1 1 5:6 3 zés. Az ötletesen és jól játszó 10. K. Vasutas 4 112 4:6 3 nagyatádi csapat akár nagyobb 11. Gyékényes 4 1 1 2 2:7 3 arányban is győzhetett volna. G: 12. Lengyeltóti 3 1­2 3:5 2 Posta, Hangya, Vucskics (11-es­13. Kapoly 3 ­1 2 1:3 1 ből). Jók: Fritz, Nezdei, Marton, 14. Somogyszob 4 ­1 3 1:14 1 ill. Settler, Jakab. 15. Felsőbogát 3 ­­3 3:17­Ifj. Horváth Miklós 16. Babócsa 3 ­­3 1:6 “ A megye több vállalata, ktsz-e KERES megvétel céljából elfekvő anyagokat és alkatrészeket. A vállalatoknak, a ktsz-eknek és az államnak is ÉRDEKE az elfekvő anyagok ÉRTÉKESÍTÉSE. ELFEKVŐ KÉSZLETEIT HIRDESSE A SOMOGYI NÉPLAPBAN. Címünk; Somogy megyei Lapkiadó Vállalat, Kaposvár, LatinkaS. u. 2. Telefon: 15-16.