Somogyi Néplap, 1960. szeptember (17. évfolyam, 206-231. szám)

1960-09-06 / 210. szám

Sedd, 1960. szeptember 6. 4 SOMOGYI NÉPLAP , SPORT _ K. Dózsa Szekszárdi Petőfi 4:0 (3:0) Kaposvár, Dózsa-pálya, 2000 néző. V: Bors (Pécs). K. Dózsa: Molnár II. — Sze- recz, Deák, Güth — Szvath, Il­lés — Veverán, Kecskeméti, Csima, Nagyréti, Molnár III. Edző: Záborszky Jenő. Szek- szárd: Greilich — Cser, Zöré- nyi, Turgonyi — Ulrich, Bos- nyák — Tancz, Simon, Hó- mann, Cziráki, Török. Edző: dr. Ábráhám László. A szemfüles Veverán már a S. pércben kiugrott a tétovázó védők között, s vezetést szer­zett a Dózsának, 1:0. Hullámzó mezőnyjáték után a 9. percben Ulrich 25 m-es szabadrúgása a felső kapufán csattant. A le­pattant labdát a Dózsa-védök előre vágták, Molnár 111. el­csípte, elviharzott, s beadását Nagyréti a sarokba lőtte, 2:0. Csapkodó, eléggé alacsony szin- vónalú játék folyt a pályán. A 15. percben védelmi hibából majdnem gólt kapott a Dózsa. Tancz beadását Deák is, Mol­nár II. is elengedte, azonban Cziráki 3 m-ről óriási helyzet­ben kapu fölé durrantott. A sok hibával játszó két csapat közül Szekszárd támadott töb­bet, de körülményesen tologa­tó csatárai a 16-osnál elakad­tak, lövéshez nem jutottak. Annál veszélyesebbek voltak a hosszú labdákkal indító hazai csatárok támadásai. Veverán két védőt kicselezett, közben buktattál!, mégis lőtt, de az ol­dalhálóba. A 33. percben Mol- nár 111. ragyogó alakítása kö­vetkezett. A felezővonaltól in­dult, cselek sorozata után a Ica- pu előtt Nagyrétihez játszott, aki a kifutó kapus fölött a há­lóba emelt, 3:0. A hátralévő időben a Dózsa 12 m-ről köz­vetett szabadrúgáshoz jutott, de a lövés szögletre pattant a védőkről. A II. FÉLIDŐBEN két Dózsa-szöglet után szek­szárdi percek következtek, ese­mény nélkül. A 10. percben Veverán szökött meg, Greilich kifutott eléje, s a csatár lab­dája a kapufa mellett döcögött ki a játéktérről. Változatos, élénkebb iramú lett a játék, a vendégek nem adták meg ma­gukat. Két nagy helyzet ma­radt ki a szekszárdi kapu előtt, előbb Veverán lyukat rú­gott, majd Kecskeméti is hi­bázott. Később mindkét csa­pat pontosan a 16-osról végez­hetett szabadrúgást, Greilich is, Molnár II. is lábbal védte a sorfal mellett elcsúszó lapos lövést. A 33. percben kavaro­dás támadt a szekszárdi kapu előtt, végül Csima a hálóba ko­torta a labdát, 4:0. Két perc múlva Molnár II. kapuja előtt volt tűzijáték, de minden lö­vés lepattant a védőkről. Az utolsó percekben még Csima előtt nyílt alkalom, Greilich azonban — mint oly sokszor a mérkőzés folyamán — jó ér­zékkel futott-ki és lábbal men­tett. Változó, helyenként jó iramú mérkőzésen mindkét csapat sok hibával játszott. A mezőnyben körülbelül egyenlő ellenfelek kö­zül egyik sem tudott tartós fölényt kiharcolni. Míg azonban a szek­szárdi támadósor a 16-oson is te­hetetlenül tologatott, á korszerű felfogásban játszó hazai ötősfogat kevesebb támadásból is több gól­helyzetet dolgozott ki, s ezekből négyet értékesített is. Jobb táma­dójátékéval megérdemelten győ­zött a Dózsa, bár a mutatott játék alapján nem volt ekkora különb­ség a két csapat között. Egyénileg a Dózsa csapatá­ból Molnár 111., Güth és Kecs­keméti, a vendégeknél Grei­lich, Ulrich és Török játszott jobban az átlagosnál. Bors játékvezető nagy nyu­galommal, kifogástalanul ve­zette a mérkőzést. Pécsi Vasas—KMTE 3:2 (1:2) Pécs, 300 néző. V: Nagy. P. Vásas: Szedeti — Stelzá- mer, Becsei, Somogyvari — Rákóczi, Szommer — Kőhal­mi, Szopka, Szomor, Angyal, Dahajka. Edző: Bárdost László. KMTE: Kovács — Gál, Darvas, Takács — Vajda, Vigh — Ju­tási, Laki, Pammer, Papp, Szili. Edző: dr. Zádori László. A KMTE kezdett, s rögtön az első percekben támadott is. A Vasas-védelem jól állt a lá­bán, eredményesen rombolt. Egy ilyén alkalommal a hosz- szú felszabadító rúgás Szopká- hóz szállt, a csatár elhúzott a késlekedő Darvas mellett, Ko­vács kifutott kapujából, de a labda róla ismét Szopka elé pattant, s ő nem hibázott, 1:0. Továbbra is a kaposváriak ma­radtak támadásban, a Vasas védekezett. A 23. percben Pammer lövése Szedeliről ki­pattant, a labdát Papp fejelte a hálóba, 1:1. Az MTÉ fölényét csak néha törték meg a pé­csiek szórványos, de mindig veszélyes támadásai. A bizony­talan Darvas játéka rányomta bélyegét az egész védelemre, s különösen Danajka és Szop­ka ki is használta ezt. Az egy­re durvábbá váló játék folytán Takács megsérült, helyet cser rélt Szilivel, s a balszélen sta­tisztált. A 40. percben szabad­rúgásból Pammer laposan a bal sarokba lőtt, 1:2. A II. FÉLIDŐ is nyomasztó KMTE-fölénnyel kezdődött, a Vasas beszorult. Laki előtt nyílt óriási helyzet, de nem tudta kicselezni a 16- osra kifutó kapust. A labda Papp elé pattant, ő azonban késlekedett, s a védők közbe­léptek. Később Pammer a 11-es pontról átemelte a labdát a ki­futó Szedelin, de kapu fölé. Pár perccel később Szili sé­rült meg, amíg ápolták, az MTE igyekezett az eredményt tartani. A 27. percben egy elő­revágott labdánál Darvas köz­belépése nem sikerült, Danaj­ka nem túl erős lövése a késve vetődő Kovács mellett a háló­ba juttatta a labdát, 2:2. Fel­lelkesültek a pécsiek, a kapos­vári csatársor pedig kedvét vesztette, visszaesett. A Vasas nagy hajrába kezdett, s a 36. percben kavarodásból Danajka megszerezte a győzelmet je­lentő gólt, 3:2. Az utolsó per­cekben a KMTE már csak vé­dekezett. Az első félidő nagy irama meg- bosszulta magát, mert az utazástól fáradt KMTE a mérkőzés végén nem bírta. Sokáig úgy nézett ki, hogy a kaposvári csapat biztosan győz. A 2:l-es állás utáni védelmi hibából kapott gól azonban meg­fordította 2. mérkőzés sorsát. Az utolsó húsz percben összeroppant a több sérülttel játszó csapat, s még az egy pontot sem tudta meg­menteni. A Vasas együttesében Becsei, Szopka és Danajka játszott jól. A KMTE-ből senkit sem lehet kiemelni, Vigh, Vajda és Ta­kács lelkes játékukért érde­melnek dicséretet. Kovács és Darvas hibái sorsdöntők voltak. Nagy játékvezető teljesen ki­engedte kezéből a mérkőzést, érthetetlenül elnézte a pécsiek sorozatos durvaságait. NB m-AS EREDMÉNYEK: PEAC—Székesfehérvár 3:3. Bajai Építők—Máza 3:1. Csepel Autó—Kiskunh. Dózsa 3:2. Bajai Bácska—Bonyhád 5:0. Pécsi Bányász—PVSK 2:0. Az NB 111. állása: 1. K. Kinizsi 5 4 1­22:3 9 2. Bajai Bácska 5 3 2­15:6 8 3. P. Vasas 5 4­1 9:6 8 4. P. Bányász 5 3 1 1 13:8 7 5. Csepel Autó 5 3­2 11:14 6 6. K. Dózsa 5 2 1 2 12:11 5 7. Székesfehérvár 5 1 3 1 7:7 5 8. Szekszárd 5 1 3 1 12:15 5 9. PVSK 5 1 2 2 6:6 4 10. PEAC 5­4 1 12:13 4 11­12. Bajai Építők 5 2­3 7:8 4 11­12. KMTE 5 1 2 2 7:8 4 13. K. Honvéd 5 1 2 2 5:12 4 14. Bonyhád 5­3 2 7:16 3 15. Kiskunh. Dózsa 5 1 1 3 4:9 3 16. Máza 5­1 4 6:13 1 OLIMPIAI HÍRADÓ Az MTI kiküldött munkatár­sa jelenti: Utolsó hetéhez érkezett a XVII. nyári olimpia. A vasár­napi szünnap után, amelyet a még versenyben lévő sportolók pihenéssel, kikapcsolódással töltöttek, hétfőn újból megin­dult a küzdelem a még fiók­ban lévő aranyérmekért. A magyar sportolók egy csoport­ja, akiknek versenye már le­zajlott és nem értek el helye­zést, hétfőn haza indult. A többiek az edzőpályákra siet­tek tovább gyakorolni, vagy pedig a versenyek színhelyére. Az olimpiai falu magyar részlegének, legcsendesebb cso­portja a labdarúgó együttes. Nekik csak egy a gondjuk, egy a vágyuk: sikeresen szerepel­ni, s ennek érdekében mindent megtesznek. Még a városba se járnak ki, legfőbb szórakozá­suk, hogy az olimpiai falu mo­ziját látogatják. Sokan biztat­ják őket: Nektek kell folytat­ni a jó szereplést, aranyérmet kell nyernetek. De lehet is bíz- m bennük, mert mérkőzésről mérkőzésre javuló formát mu­tattak, elszántak és lelkesek. A magyar csapat minden olyan ellenféllel szemben képes nyer­ni, amely papíron nem sokkal jobb náluk. Ilyen pedig ezen a tornán nincs. Talán a jugo- szlávok? — gondolhatná vala­ki. De ne menjünk ennyire előre, hiszen a soron következő feladat a dánok elleni keddi mérkőzés. A dán csapat nem ismeretlen számukra, hiszen nem is olyan régen Koppenhá­gában mért vereséget a ma­gyar csapatra. A jó képességű dán válogatott balfedezetét, balszélsöjét, középcsatárát bármely válogatott elfogadná. Különben a dán labdarúgók is erősen készülnek és bizakod­nak. — Bizonyosak vagyunk benne — mondotta Erik Hylst- rup, a dán labdarúgó szövet­ség főtitkára —, hogy megis­mételjük a koppenhágai ered­ményt, s utána »rámegyünk« az olimpiai bajnokságra. Megtörtént a dánok elleni csapat összeállítása is: Pál 11., aki a franciák ellen elég sú­lyosan megsérült, nem játsz­hat, s valószínűleg Orosz lesz a helyettese. Még egy változás: Dudást Novák váltja fel a vé­delemben. Az orvosi vizsgálat viszont megállapította, hogy a diósgyőri Pál sérülése még nem jött rendbe, továbbra sem le­het rá számítani, úgyhogy hét­főn hazautazott. A magyar labdarúgókat gya­korta keresik fel külföldi új­ságírók, fotóriporterek, rádió­sok. Elsősorban a dán, olasz és jugoszláv sajtó »képvisel­teti magát « a magyar labdarú­góknál. Ez érthető is, hiszen a dánok után — ha győzünk — vagy az olasz vagy a jugoszláv csapattal játszunk. A csapat jó hírneve sok meg­hívást eredményez. Hétfőn pél­dául az egyiptomi labdarúgó vezetők látogattak el a magya­rokhoz, s tárgyaltak arról, hogy a tavaly elmaradt egyip­tomi portyát hamarosan meg­valósíthassák. A válogatott iránti érdeklődés oly mérvű, hogy akár tíz évig is portyáz- hatna külföldön a csapat.-HÍREK­— Kaposvár anyakönyvi hírei. Születés: Orsós György fiai, János és György, Tamás János fia, Já­nos, Frivur Dániel leánya, Zsu­zsanna, Tóth Imre leánya, Margit, Balogh Imre fia, Imre, Nagy Jó­zsef fia, József, Sziládi Pál leá­nya, Katalin, CSöndör János fia, János, Salamon Flórián leárya, Katalin. Házasság: Rauschenberger János—Kocka Aranka, Elek Ferenc —Németh Erzsébet, Cserman Imre —Nagy Rózsa. Halálozás: Horváth István 68, Szabó Endréné 37, Si­mon György 88 éves. — A »LENGYELORSZÁG— 60« elnevezésű nemzetközi bé­lyegkiállítás vasárnap nyílt meg a varsói Kultúra és Tu­domány Palotájában. A Ma­gyar Bélyeggyűjtők Országos Szövetsége kollektiven, számos magyar bélyeggyűjtő pedig egyéni gyűjteménnyel szerepel a kiállításon. — Az ügyészség, a bíróság és a rendőrség munkájáról tárgyal holnap délelőtt a vá­rosi tanács végrehajtó bizott­sága. — Vasárnap este bezárta kapuit a Moszkvában rendezett magyar ipari kiállítás. A kiállí­tás nagy sikert aratott a szov­jet dolgozók és a külföldi ven­dégek körében. Három és fél hét alatt csaknem 1 millió lá­togató tekintette meg. — Hetvenmillió mozilátogató fél év alatt. A fővárosban és a vidéken az év első felében több mint 70 millió jegyet váltottak a magyar és külföldi filmek előadásaira, örvendetesen nőtt a maigyar film népszerűsége. Hat hónap alatt 18 millió 400 ezer nézője volt a magyar al­kotásoknak, 3 millióval több, mint a múlt év első felében. — 200 OSZTRÁK FIATAL érkezett Balatonmáriára. A SZOT vendégeként két hetet töltenek Magyarországon. — 4500 kg fagylaltot készí­tett és adott el a nyáron az igali fmsz cukrászdája. — ÚJ KÖNYVEK: Molnár Zoltán: Régi szerelem (Szépiro­dalmi K.). Takács Imre: A csillagok árulása (Szépirodalmi K ). Remenyik Zsigmond: Afri­kai románc (Szépirodalmi K.). Cseres Tibor: Várakozó özve­gyek (Magvető). — A Nagyatádi Járási Mű­velődési Ház foto-szakköre va­sárnap délelőtt tartotta első ülését. »A művészetekről álta­lában« címmel Fülöp Gyula tanár tartott előadást. A szak­kör tagjai részére szakelőadás- sorozatot állítottak össze. — ROBBANÁS egy arany­bányában. A dél-afrikai Trans_ vaal (tartomány egyik arany­bányájában súlyos szerencsét­lenség történt: a bányarobba­nás betemetett 53 bányászt. Eddig 9 bányász életét vesz­tette, 19-en pedig még mindig a kőtörmelék alatt vannak. Eletbenmaradásukhoz kevés a remény. — Lezárták az utcákat Mar­cali belterületén a traktorok és vontatók elöl, mert zavarták a gimnázium, a járási és köz­ségi tanács és más hivatali he­lyek munkáját. — NÉGYES IKREK. Bolgár lapjelentések közlik, hogy egy 29 éves parasztasszony négyes ikreknek adott életet. Az ik­rek — három fiú és egy lány —, valamint édesanyjuk jó egészségnek örvendenek. — Kerékpárt találtak. Iga­zolt tulajdonosa a Kaposvári Városi Rendőrkapitányságon átveheti. — A 72. BÉCSI NEMZET­KÖZI VÁSÁRT vasárnap ün­nepélyesen megnyitották. Ausztrián kívül húsz ország vesz részt a vásáron, köztük a Szovjetunió is. ^/lűvelődés Szórakozás Vörös Csillag. 5, 7, 9 órakor: Hüvslyk Mr,tyi. (Korhatár nél­kül.) Szabid Ifjúság. 4, 6, 8 óra­kor: Tűz a Dunán. (10 éven alul nem ajánlott.) Dózsa Kertmozi. 8 órakor: Hosszú az üt hazáig. (Korha­tár nélkül.) Rippl-Rónai Múzeum: Kínai népi és iparművészeti kiállítás,­BALATONI MÜSORKALAUZ Filmszínházak műsora: BALATONBOGLAR Fatima. BALATONFÖLDVAR Hüvelyk Matyi. BALATONLELLE önvád. BALATONSZÄRSZÖ Rangon alul. BALATONSZEMES Emberek és farkasok. BALATONFENYVES Hely a tetőn. FONYÓD Teremmozi: Hosszú az út hajáig« Kertmozi: Nagy kék országút. SIÓFOK Egy dal száll a világ körÜL ZAMARDI Hálátlanság Időjárásjelentés A Meteorológiai Intézet je­lenti: Várható időjárás ma es­tig: felhős idő, sok helyen eső, keleten zivatarok. Élénkülő nyugati, északnyugati, később a Dunántúlon erős északi szél: A nappali felmelegedés kele­ten is csökken. Várható leg­magasabb nappali hőmérséklet 16—19 fok között. Megyei I. osztály ZAMARDI—BALATONÉT JHELY 3:1 (2:0) Zamárdi, 300 néző. V: Dóbszai. Zamárdi- Mányoki - Jánosi, lő- rinczi, Abonyi — Papp II., György- Török, Friesz, KriSzbai, Nagy, Kertész. Edző: Béday Ferenc. Ba- latonújhely: Martzy — Dénes, Hári 11., T. Kálecz — Hári I., Kovács - Kocsis, Kasza, Lázár, Kele, Tóth, Edző: Molnár József. Nagy iramú mérkőzés. A játékon meglátszott, hogy a két szomszéd csapat mind­egyike nagy becsvággyal győzni akart. A hazaiak gólhelyzeteik és technikai fölényük alapján na­gyobb arányban is győzhettek vol­na. G: Kriszbai, Kertész, Friesz, ill. Kasza. Jók: Mányoki, Jánosi, Lőrinczi, György, a mezőny leg­jobbja, ill. Kovács, Kasza, Tóth. Dr. Fazekas Mihály NAGYATAD-BARCS 4:3 (3:2) Nagyatád, 500 néző. V: Réczei. Nagyatád: Horváth - Tálas, Bog­dán, Vojkovics - Krafcsik, Sasvá­ri — Makkos, Selmeczi, Izsák, Si­mon, Posta. Edző: Selmeczi István. Barcs: Gál — András, Bednyák, Olartics I. - Filiszár, Otartics II. — Rózsavölgyi, Göncz, Marton, Ma­yer, Szili. Edző: Szóvári György. Változatos, igen jó iramú mérkő­zésen a hazaiak csak a 70. percben 11-esböl lőtt góllal szerezték még a győzelmet. Filiszárt a 75. perc­ben a játékvezető utánrúgásért ki­állította. G: Posta 2, Izsák 2, ill. Mayer 2, Rózsavölgyi. Jók: Sel­meczi, Izsák, Posta, ill. Rózsavöl­gyi, Mayer. Horváth Miklós BALATONLELLE-MERNYE 4:2 (3:0) Balatonlelle, 300 néző. V: Bog­nár. Balatonlelle: Takács — Gré- czi, Szabó II., Kriska — Szabó I., Szekeres — Kovács, Papp, Kern, Kindler, Petrus. Edző: Pesti János. Mernye: Katona — Biczó, Ronga, Szűcs — Rácz, Háncsi — Töröcsik, Boros, Juhász, Jankó, Strébli. Ed­ző: Töröcsik Ferenc. Az újonc me­gyei csapat csak húsz percig állta a hazaiak rohamait, ezután a jól játszó lellei csatársor könnyen ér­te el a félideji 3:0-ás eredményt. Szünet után az elbizakodott ha­zaiak ellen a vendégek két szeren­csés gólt értek el. A mernyeiek l:0-ás állásnál 11-est hibáztak. A 70. percben Pappot a játékvezető feleselésért kiállította. G: Cser 3, Papp, ill. Boros, Juhász. Jók: Gré- czi, Szabó I., Cser, a mezőny leg­jobbja, ill. Biczó, Szűcs, Jankó. Hajas Gyula SIÖFOK—TAB 1:0 (0:0) Balatonújhely, 700 néző. V: Da­rázsi. Siófok: Varga — Vörös II., Balogh, Farkas - Győrfi, Egyed - Németh, Sier, Tóth, Szabó, Keszt­helyi. Edző: Haragh Tibor. Tab: Weisz — Györke I., Fritz, Krutek - Garabon, Simon I. — Rácz, Simon 11., Puha I., Czabula II., Puha II. Edző: Fritz János. Mindvégig ha­talmas küzdelem folyt a rangadón. A hazai csapat az I. félidőben tá­madott többet, de helyzeteit nem tudta értékesíteni. Tab ekkor in­kább csak védekezett. Szünet után kiegyensúlyozottá vált a játék. A győztes gól a 83. percben esett Sier fejeséből. Jók: Vörös II., Balogh, Farkas, Egyed, ill. Györke I., Fritz, Krutek. Dr. Üjvári István MARCALI—KAPOLYI HONVÉD 3:1 (1:0) Marcali, 600 néző. V: Szabó II. Marcali: Szántó — Vörös, Hajdú, Király — Grujber. Ihász — Takács, Bene, Jakab, Kisborsó, Farkas. Edző: Molnár Lajos. Kapoly: Ezeri - Elek, Herr, Diószegi - Héri, Fla- vis — Kovács, Ohács, öberszt, Bártfai, Kunya. Edző: Radnai György. Alacsony színvonalú mér­kőzésen mindvégig tervszerűtlen, csapkodó játék folyt. A 60. perctől Kapoty 10 emberrel játszott, mert Elek húzódást szenvedett. Az em­berelőnyt sem tudta a marcsli csatársor megfelelően kihasználni, és a sok helyzet közül csak hár­mat értékesített. G: Jakab 3, ül. Óberszt. Jók: Szántó, Hajdú, Gruj­ber, ül. Diószegi, Óberszt, Kunya. Kálmán Sándor K. V. LOBOGÖ-K. VASUTAS 3:0 (2:0) Kaposvár, Textiles-pálya, 150 né­ző. V: Szigetvári. V. Lobogó: Ko­vács I. — Lukács, Perreg, Borda - Szilvási, Műdig - Végh, Simon, Jusits, Kovács II., Molnár. Edző: Horváth Lajos. Vasutas: Illés - Wéber, Nagy, Kovács — Karai, Mi- seta — Benedek, Németh, Jónás, Mike, Kúti. Edző: Tőke János. Kezdés után a Lobogó irányította a játékot, s Jónás öngóljával, majd Jusits révén 2:0 lett az eredmény szünetig. Ezután kiegyensúlyozot­tabb játék folyt, a lelkesen játszó vasutas védelem biztosan rombolt. A harmadik gólt Kovács II. ll-es- ből lőtte. Jók: Perreg, Szilvási, Végh, ül. Nagy, Németh, Jónás. Műdig József CSURGO-SOMOGYSZOB 6:1 (3:0) Csurgó, 500 néző. V: Horváth G. Csurgó: Kepler — Olvasó, Hottó 11., Szabó II. - Bata, Varga - Se­bestyén, Sótonyi, Hottó I., Szabó 1., Nagy. Edző: Pápa Imre. so- mogyszob: Barbina — Mayer, Hosz- szú, Németh — Kovács H., Simon, Sütő, Kovács I., Bálint, Takács. Edző: Hosszú István. Közepes ira­mú és színvonalú mérkőzésen vé­gig a hazaiak játszottak fölényben. Szünet után a vendégcsapat is ve­zetett egy-két veszélyes támadást. A somogyszobi védelem tehetet­lennek bizonyult a jó napot ki­fogó helyi ötösfogattal szemben. Az eredmény igazságos és megér­demelt. G: Sebestyén 2, Sótonyi. Nagy, Hottó I., Hottó II. li-esből, ill. Szalai. Jók: Hottó II., Olvasó. Varga, Nagy, ill. Hosszú, Kovács 11., Szalai, Takács. Halmai Emilné TASZAR-FONYOD 5:4 (2:0) Taszár, 300 néző. V: Nárai. Ta- szár: Apostol — Kalló, Temesi. Ke­mény — Gimesi, Dargai — Uber- herr, Paczai, Faludi, Pámel, Vellai. Edző: Eizler Lajos. Fonyód: Csa­pó I. — Gelencsér, Molnár I., Mol­nár n. — Farkas, Szabó n. — Ga- dányi, Vida. Liszkai. Horváth, Hai- ba. Edző: Hajba József. Hal almas küzdelem, változatos játék. Ha tovább tart a játék, a lelkes Fo­nyód kiegyenlített volna. A sze­rencsésebb csapát győzött, a dön­tetlen igazságosabb lett volna. G: Faludi 2, egyet ll-esből, Pámel, Uberherr, Gelencsér öngól, ül. Ga- dányi 2, Horváth, Liszkai. Jók: Überherr, Faludi, ül. Gadányi, Vi­da, Liszkai. Jobban Ferenc A megyei bajnokság állása az 5. forduló után: 1. Siófok 5 5­­18:1 10 2. K. V. Lobogó 5 5­­20:4 10 3. Csurgó 5 3 1 1 14:5 7 4. Nagyatád 5 3 1 1 13:7 7 5. Tab 5 3­2 13:5 6 6. BalatonleUe 5 2 2 1 14:9 6 7. Barcs 5 3­2 13:9 6 8. Marcali 5 3­2 12:9 6 9. Somogyszob 5 3­2 11:16 6 10. Taszári Honvéd 5 2 1 2 16:15 5 11. Balatonújhely 5 1 2 2 9:12 4 12. Zamárdi 5 1 1 3 6:13 3 13. K. Vasutas 5 1 1 3 6:15 3 14. Kapolyi Honvéd 5­1 4 3:17 1 15. Fonyód 5­­5 9:21­16. Mernye 5­­5 5:24­Megjegyzés: somogyszobnak a 3. fordulótól kezdve tévesen egy ponttal kevesebbet tüntettünk fel. A megyei ifjúsági bajnokság eredményei: Barcs—Nagyatád 0:1. Siófok—Tab 2:0. K. Vasutas-K. V. Lobogó 3:1. K. Dózsa—BalatonleUe 4:1. KMTE—Marcali 8:0. Csurgó—Somogyszob 3:1. K. Kinizsi—Fonyód 18:0. Zamárdi—Balatonújhely 2:0. — A Kinizsi-pályán szeptember 7-én, szerdán du. fél 5 órakor Komlói Bányász (NB n.)-K. Kini­zsi (NB III.) barátságos labdarúgó- mérkőzés. (3140)- A totó 12 találatos szelvénye: 12xx2lxlx2i 1. A 12 talá­latos szelvényre 141 743,75 forintot, a tizenegyesre 9450 forintot, a tíz találattos szelvényekre 881,25 fo­rintot fizetnek. Teher­gépkocsivezelöke! felvesz a Somogy megyei Állami Építőipari Vállalat Jelentkezés Május 1. u. 57. szám alatt 20739