Somogyi Néplap, 1959. szeptember (16. évfolyam, 204-229. szám)

1959-09-01 / 204. szám

A VASÁRNAP SPORTJA VASÁRNAPI LABDARÚGÓ-MÉRLEG Sorsdöntő fordulónak neveztük előzetes beszámolónkban az elmúlt vasárnapit. Elmondottuk azt is, mit várunk csapatainktól. Nos, a várakozásnak ezen a héten csak a Kaposvári MTE felelt meg. Az újonc NB Il-es csapat megfogyat­kozott szurkolótábora előtt adott ízelítőt tudásából. Kétezer néző előtt bizonyosodott be, hogy korai még temetni a KMTE-t. Aki jelen volt a KMTE—Oroszlány találko­zón, az láthatta: szív és akarás te­kintetében nincs baj az MTE-nél. Itt-ott megcsillant a tudás is. Négy gólt rúgni egy nagy tapasztalattal rendelkező, igen kemény védelmü csapatnak, nem lebecsülendő tény. Ehhez nem elég csak a lelkesedés. Egyszóval a KMTE azt nyújtotta, amit hívei vártak tőle. A csapat remélhetően ezzel a győzelemmel visszanyerte önbizalmát. Már va­sárnap láttuk, hogy eltűnőben van az a kisebbségi érzés, amely ko­rábban szinte ólomsúlyként nehe­zedett a KMTE játékosaira. Mesz- szemenő következtetést persze az Oroszlány elleni győzelemből le­venni helytelen volna, de első lé­pésnek igenis jó volt a vasárnapi 4:2. Mi magunk éppúgy, mint a labdarúgás hívei várjuk a folyta­tást az MTE-től. A Kaposvári Kinizsi szereplése nem várt kudarccal végződött Szekszárdon. Hogy mennyire so­kan bíztak a cukorgyáriakban, azt bizonyítja: szép számú szurkolótá­bor kísérte el a csapatot Szek- szárdra. Autóbuszon, vonaton, mo­torkerékpáron igyekeztek a Kini­zsi hívei Tolna megye székhelyére, hogy szemtanúi legyenek kedvenc csapatuk győzelmének. Ettől a mérkőzéstől azt is várták a Kinizsi barátai, hogy ezzel az együttes felzárkózik az NB III. Délnyugati csoportjának élmezőnyébe. Nem ez történt. A szekszárdi balsiker különösen azért fájó, mert egy mérsékelt képességű csapattól szenvedett vereséget. A K. Kinizsi Szekszárdon bizony jelét sem mu- totta annak, hogy a bajnokságra tör. Ilyen szív nélkül, ilyen kiáb­rándítóan még sohasem láttuk ját­szani a Kinizsit. Bizony a csapat vezetőinek és Avar edzőnek ugyancsak lesz gondja, ha a Ki­nizsi valóban bajnoki reményeket táplál, s ekként is akar szerepelni a továbbiakban. A megyei bajnokságban ez alka­lommal sem hiányzott a meglepe­tés. A legvaskosabbnak a lengyel­tótiak győzelme számit Siófok el­lenében. Úgy látszik, a siófoki csa­pat csak nem talál magára. Vi­szont a lengyeltótiak dicséretére legyen mondva, a náluk jobb ké­pességű együttest is két vállra tud­ták teríteni. Úgy fest, Balatonlelle sem gkar ez idén az esztendő vé­gén kapkodni a bajnoki pontokért. A lelleiek ezúttal Marcaliból vit­ték haza a két bajnoki pontot. Nehéz, de megérdemelt győzelem Kaposvári MTE - Oroszlányi Bányász 4:2 (2:2) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 2000 né­ző. vezette: Szabó II. (Budapest), j KMTE: Kovács - Takács, Dar- vas, Szili - Pados, Pammer - Papp, Laki, Egres, Zsoldos, Nin-1 csevics. Edző: Zádori László dr. Oroszlány: Fekete — Gurszki, Mi­chele, Kutasi - Fónai, Makai - ] Knitzkí, Galgóczi, Hári, Németh, I Móricz. Edző: Bödecs József. Az MTE kezdett és nagy iramot diktálva rögtön magához ragadta a kezdeményezést. Az 5. percben már kialakult az első helyzet, de Pammer beadását Zsoldos a léc fölé fejelte. Egy szöglet után Laki előtt pattant fel a kapu torkában a labda és az alacsony csatar nem érte el. A szórványos oroszlányi támad '"ok veszélyesek voltak. Há­rom g} őrs húzás után Knitzkí hat méterről a kimozduló Kovácsba lőtt. A 20. percben vezetést szer­zett a KMTE. Papp a fedezet helyéről indított támadást. Zsoldos-Egres össz- játék után Zsoldos kilépett a védők közül és a sarokba gu­rított, 1:0. A gól után Oroszlány rákapcsolt, egy előrevágott labdából mégis a hazai csapat volt újra eredményes. Laki hátrahúzva ívelt a kapu elé és Egres előrevetődve fe­jelt a sarokba, 2:0. A két gólos vezetés érthetetlenül a kaposváriakat zavarta meg. Min­den csapatrész visszaesett és a kapkodó védelem mellett két perc ;-^latt egyenlített a bányászcsapat. A 30. percben Knítzki átját­szotta Szilit, lövésszerű beadá­sát Kovács elvétette, Hári sen­kitől sem zavarva lőtt a háló­ba, 2:1. Két perc múlva balol­dali beadás szállt Kovács ka­puja elé. Két csatár is fedezet­lenül állt az ötös sarkán. Knitzki előbb elhibázta a lab­dát, de a mellette álló Hári javított és a földön fekvő Ko­vács mellett az üres kapuba lőtt, 2:2. Kritikus percek következtek. A fe­dezetek nem bírták tartani a ro­hamozó oroszlányi csatárokat, a védelem pedig néha hajmeresztőén bizonytalan volt. A szurkolók kó­rusban adták a tanácsot: embert fogni, de a védők nem fogadták meg. Az utolsó percekben meg­emberelték magukat Zsoldosék, kapujához szögezték a vendégcsa­patot. Nagy helyzetben Laki és Egres egymást zavarták, azután Papp hosszúra sikerült beadását a berohanó Nincsevics bomba­fejessel küldte a sakk-matt véde­lem mellett centikkel kapu fölé. A második félidő első két percé­ben az elbámészkodó hazai védők mellett két veszélyes lövést hárí­tott Kovács. Az 5. percben egy gyors akció ismét meghozta a ve­zetést. Zsoldos félpályáról indult. A vele együtt futó Nincsevicshez játszott, aki elhúzott az alap­vonalig, egy csel után minta­szerűen beívelt és Zsoldos fej­jel tette a pontot a támadás végére, 3:2. A vezetés, mint az első félidőben, most is a KMTE-nek ártott meg. A védők bizonytalan játéka lát­tán elhűlt a vér a szurkolókban. Szerencsére Darvas nem vesztette el a fejét, előbb Móricz, majd Né­meth elől mentett becsúszva a ti-, zenhatoson belül. A 12. percben j megint felborzolódtak az idegek.1 Galgóczi és Kovács rajtolt egy1 labdára. Közben Kovács meggon­dolta magát, visszahátrált a kapu­ba és újra csak Darvas »spárgája« mentett. Nagy iramban folyt az egyre ide­gesebbé váló küzdelem. Mindkét, csapat tagjai sokat hibáztak, soro- j zatosan ellenfélhez szálltak az át- j adások. A változatos játék folya- j mán hol az egyik, hol a másik ka- | pu előtt pattogott a labda. Papp szabadrúgása szállt el a kapu j előtt, válaszul Galgóczit hozták jó 1 helyzetbe társai egy ügyes csellel, de az erős lövésbe Darvas bele­lépett. A 25. percben egy újabb ra­gyogó Nincsevics-alakítás el­döntötte a mérkőzés sorsát. A szemfüles szélső az oldalvonal mellett tzerzett meg egy elve­szettnek látszó labdát. Elszágul­dott vele, ügyesen átemelte az őt támadó hátvéd felett, fejjel maga elé tette és az alapvonal­tól beívelt, szinte pontosan az előbbi helyre. Most Papp fu­tott be és fejjel a léc alá küld­te a labdát, 4:2. A közönség nagy tapssal jutal­mazta a kitűnő teljesítményt. Erős hajrába kezdett a fellelkesült KMTE de a lyukas védelem mel­lett mégis Móricz került nagy helyzetbe, azonban közelről ka­pásból fölé lőtt. Az utolsó tíz percben Oroszlány már beletörő­dött a vereségbe, esett az iram. Nincsevics szerezhette volna meg az ötödik gólt, de Papp beadását tiszta helyzetben, elhamarkodva, kapásból csúnyán mellé lőtte. Ha nehezen is, de megtört vég­re a jég .. . Megszerezte első két pontját az MTE. A győzelmet nem annyira jó játékának — hisz erről csak időnként lehetett szó —, ha­nem inkább a régen látott lelke­sedésének, akarásának köszönhet­te. Minden játékos sokat dolgozott, nem ismertek elveszett labdát és mindegyik csatárt látni lehetett a saját 16-osán is; segített a véde­lemnek, ha arra szükség volt. Ez pedig elég gyakran előfordult, mert a fedezetek, hátvédek igen rossz felfogásban játszottak. A la­za emberfogás sok kellemetlen percet szerzett a kaposvári szur­kolóknak. Nagy eredmény, hogy végre nem láttunk a pályán csí­pőre tett kézzel csodálkozó vagy reklamáló játékost. Az erőnléttel sem volt baj, a játékosok jól bír­ták a végig nagy iramot. 2:2-es állásnál úgy látszott, hogy a biz­tosnak vélt győzelem kicsúszhat a KMTE kezéből. A fenti, most megcsillogtatott erényeiknek kö­szönhetik, hogy javukra billent a mérleg. Ezekkel a jó tulajdonsá­gokkal még nagyobb tudású csa­patok ellen is sikeresen vehetik fel a harcot. Egyénileg Kovács tartja jó for­máját. A védelemben Darvas sok nehéz helyzetben tisztázott jól idő­zített közbelépéseivel. Pados nagy munkát végzett, jól szerelt, de a szürkébb Pammerrel együtt nem sok gondot fordítottak az összekö­tőjükre. A csatársor néha eltűnt, néha megtáltosodott. Ebben a sor­ban Nincsevics és Zsoldos volt a legjobb. Egresnek gyengén ment. A vendég csapat legjobbjai Fó­nai, Knitzki és Móricz voltak. Szabó n. játékvezető szorosan kezében tartotta a mérkőzést. Né­ha azonban indokolatlanul fütyült és több fordított ítélete is akadt. Mayer Géza Kilencven perc alatt egyszer sem lőttek kapura a Kinizsi-csatárok Szekszárdi Petőfi—Kaposvári Kinizsi 2:0 (0:0) Szekszárd, 1200 néző. V: Magyar. Szekszárd: Greilich — Szloszár, Cser, Paszler — Simon, Bosnyák — Tancz, Zörényi, Benács, Hóman, Török. Edző: dr. Ábrahám László. K. Kinizsi: őri — Szigeti Szili, Gergely — Pálfalvai, Herbei — Tal- lián, Bíró, Ács, Szentgróti, Stad­ler. Edző: Avar István. A mérkőzés látogatottságára rá­nyomta bélyegét a szép. füves szekszárdi labdarúgó-pálya szom­szédságában települt Aeros cir­kusz vendégjátéka. Alig 1000 néző volt jelen, amikor Ács elindította a labdát. A hazaiak jöttek fel, s az 5. percben . Hóman—Török összjá- ték után az ifjúsági válogatottá elölt balszélső veszélyes lövést küldött kapura, de Őri biztos kézzel vé­dett. Az ellentámadás során Acs ugrott ki, de nem jutott iövőhely- zetbe, s Talliánhoz iátszelt, a szél­ső pedig elügyetlenkcclte a helyze­tet. Sok hibával iáusLot* mindkét csapat. Inkább a szekszárdiak tá- madgattak, a kaposvári támadások nem bontakoztak ki, s ha indult ilyen, akkor rendszerint már a félvonal táján elakadt a szek­szárdiak lestaktikáján. A 18. percben mégis eljutott Grei­lich kapuja elé a kaposvári ötös­fogat. Bíró—Tallián volt a labda útja, a szélső jól sikerült beadását Szentgróti fejjel igyekezett elérni. De nem jól érte a labdát, és az messze a kapu mellé szállt. Továbbra is a hazaiak játszottak enyhe fölényben. Sőt, a félidő utolsó negyedórájában be is szo­rult a kaposvári csapat, de a vé­delem Szilivel és Őrivel az élen minden ecetben tisztázni tudott. A másik oldalon néhány szórványos lefutás akadt el úira meg újra olykor durva lesállások miatt is. Egy ízben Ács labdájával ugrott lei Szentgróti, de a kifutó kapus a M-osnál tisztázott. A 37. perc ese­ménye ismét Török veszélyes sa­rokra tartó lövése volt, de őri új­ból a helyén volt. Szünetben a Kinizsi-játékosok nvugodtnak látszottak, s az öltöző hangu­lata az volt, hogy a csatárok­nak meg kell találniuk a les­taktika ellenszerét, s akkor megnyeri a mérkőzést a Kinizsi. A kaposváriak is lendültek szünet után támadásba. Herbei mintegy negyven méterről gyenge lövést küldött valamivel kapu mellé, tíe Greilich »biztos, ami biztos« jel­szóval felszedte a labdát. Aztán új­ra a szekszárdiak következtek. Me­leg percek játszódtak le a Kinizsi­kapu előtt. A 12. percben a szek­szárdi csatárok zavarták őrit, a fiatal kapuvédőt »kicsalták« a 16-oson kívül a labdával. A sza­badrúgás után felszabadult a ka­posvári kapu, de egy perc múlva a 16-oson belülről rúgtak egyszerű szabadot a szekszárdiak. S ismét csak üggyel-bajjal menekült meg a kaposvári kapu a góltól. A 24. percben a nagy lelkese­déssel játszó hazaiak vezetést szereztek. Benács mélyre ha­jolva fejjel tette maga elé a, labdát, a védők késlekedtek a közbeavatkozással, és S'mon az ötösről a kimozduló őri mel­lett véclhetetlenüí lőtt a hálóba. 1:0. Válaszként szögletet harcolt ki Ács, de a labda a kapu mellé szállt. A 36. percben eldőlt a mérkő­zés sorsa. Benács, majd Tancz volt a labda útja, a szélső ka­pura tartó labdájába Szigeti tette bele a lábát, a hátvédet * meg is lökték, és a labda a kaposvári hálóba jutott, öngól. A kaposváriak reklamálni próbál­tak. hiába. Csere következett. Szili előre ment a támadósorba, de csak egy szögletet tudott kiharcolni, és a csatárok most sem tudták megcé­lozni a szekszárdi kaput. A kilenc­ven perc alatt csak akkor került veszélybe a szekszárdiak kapuja, amikor Cser hazaadásakor a lab­da alá futott a szekszárdi kapuvé­dő, azonban másodszorra menteni tudtak a szekszárdiak. E legutóbbi mondat tömören ösz- szefoglalja a Szekszárdon látotta­kat. Bizony, furcsa képet nyújtott ez a találkozó. A Kinizsi támadó­sora egyszerűen képtelen volt át­törni a véleményünk szerint nem áthatolhatatlan (Pécsett a Bőrgyár­tól egy héttel korábban 6 gólt ka­pott a szekszárdi védelem) szek­szárdi védelmet. Már több mint bosszantó volt, ahogy Acsék hagy­ták magukat lesre állítani. Vagy harminc ízben állította meg — minden esetben jogosan —- lesen a kaposvári támadásokat a játékve­zetői sípszó. Hiányzott a lendület és a szív is a kaposvári csatárok­ból Nem volt tervszerűség sem az ötösfogat játékában, így aztán a hátsók hiába igyekeztek. A szek­szárdi csapat majd mindvégig me- zőnvfölénvben látszott *01 csnk a második félidő második szaka­szában. A vezető gól után viszont oly lelkesen és lendületesen ját­szott a hazai együttes, hogy ekkor már látni lehetet: a Kinizsinek ezen a mérkőzésen i.ncs keresniva­lója. Az erősen közeoes színvonalú mérkőzésen nemcsak a csapattel­jesítmények voltak még gyengék, hanem az egyéniek is. A szek^zór- di csapatból Cser, Simon és Be­nács játéka emelkedett ki. A ka­posvári együttesből csak őri, Sz<ii és Pálfalvai játszott átlagon felül. Magyar játékvezetőnek nem volt nehéz dolga a mindvégig sportsze­rű mérkőzésen, nem is vétett kü­lönösebb hibát. Kovács Sándor NB IL Már csak a Szállítók és a Budafok veretlen az NB ll-ben Talán sohasem volt ilyen érde­kes és Izgalmas a küzdelem a lab­darúgó NB II-ben, mint az idén. öt fordulót bonyolítottak le ez ideig, és öt forduló után a 32 NB Il-es csapat közül mindössze ket­tő: a Szállítók és a Budafoki MTE csapata áll pontveszteség nélkül. A Nyugati csoportban jó néhány váratlan eredmény született. Ilyen­nek számít a budafokiak győzelme Komló ellen. A sztálinvárosiak sem térnek magukhoz, s erre még nem volt példa: öt forduló után az utolsó előtti helyén áll a sztálin- városi csapat, s csak jobb gól­arányával előzi meg a KMTE-t. A forduló eredményei: Budafok—Komló 1:0 (0:0) Budafok. 2200 néző. V: Bánkúti. A KMTE jövő vasárnapi ellenfele, a Komlói Bányász nem játszott rosszul, de a budafokiak otthonuk­ban nagyon elemükben voltak. Győri ETO—B. Spartacus 2:0 (1:0) Győr, 6000 néző. A győri csapat­ban ez alkalommal nem jutott szó­hoz Morvái. Szállítók—Erzsébeti VTK 4:1 (1:1) Fóti út. 5000 néző. V: Almási. Mosonmagyaróvár—Pápai Textiles 4:0 (2:0) Mosonmagyaróvár, 2000 néző. V: Schopp. Váci Petőfi—Sztálinváros 1:0 (0:0) Vác, 3000 néző. V: Bokor. Zalaegerszegi TE—Láng 3:1 (1:1) Zalaegerszeg, 3000 néző. V: Szi­geti. Székesfehérvár—PVSK 2:0 (1:0) Székesfehérvár, 4500 néző. V: Szabó. $ A KMTE még mindig sereghajtó a bajnoki táblázáton. Az ötödik forduló után elég furcsa képet mu­tat az NB II. bajnoki táblázata. A tavalyi kiesőjelöltek vezetik a sort. Az első baj nők esélyes, Győr je­lenleg harmadik. A KMTE megszerezte első győ­zelmét és első bajnoki pontjait. Egyébként a csapátok eléggé ke­resztbe verik egymást. A Nyugati csoport bajnoki táb­lázata a következő: 1. Szállítók 5 4 1 _ 12:4 9 2. Budafok 5 3 2 6:3 8 3. Győr 5 3 1 1 103 7 4. B. Spartacus 5 3 1 1 10:7 7 5. Sz.-fehérvár 5 3 _ 2 14:8 6 6. Láng 5 2 2 1 5:4 6 7. Zalaegerszeg 5 2 2 1 7:6 6 8. Mosonmagyaróvár 5 2 1 2 11:11 5 9. Pápa 5 2 1 2 7:10 5 10. Komló 5 1 2 2 5:6 4 11. Vác 5 2­3 6:8 4 12. PVSK 5 1 1 3 10:7 3 13. Oroszlány 5 1 1 3 6:11 3 14. EVTK 5 1 1 3 6:14 3 15. Sztálinváros 5 1­4 11:13 2 16. KMTE 5 1­4 6:17 2 A gólképtelenség nyomta rá bélyegét az NB I. vasárnapi fordulójára Ismét kiütközött a csatárbeteg­ség. Az NB I. vasárnapi fordulójá­ban öt csapat nem tudott gólt rúg­ni. Szombaton valamivel gólképe- sebbek voltak a csatárok. Eredmények: SZOMBATON: BVSC—Szombathely 2:1 (0:1) Bp. Honvéd-Salgótarján 3:2 (2:0) VASÁRNAP: Ferencváros—Csepel 1:0 (0:0) Diósgyőr—Dorog 2:0 (0:0) Tatabánya—Pécs 2:0 (1:0) Szeged—Vasas 1:1 (1:0) MTK—Újpesti Dózsa 0:0 A bajnoki táblázat élén vidéki csapat, Diósgyőr együttese áll. A diósgyőrieknek nyolc pontjuk van. 2. az MTE, 3. a Ferencváros, 4. a Bp. Honvéd 7-7 ponttal, 5. Dorog, 6. U. Dózsa, 7. BVSC 6-6 ponttal, 8. Szeged 5 ponttal, 9. Tatabánya, 10. Vasas 4—4 ponttal, 11. Csepel* 12. Pécs 3-3 ponttal, 13. Salgótar­ján, 14. Szombathely 2-2 ponttal.- A totó 12 találatos szelvénye! xlllx2212xll. A 12 talá­latos szelvény 34 281 forintot, a 11 találatos 1069 forintot, míg a 10 találatos 182 forintot fizet. Vigasz­díjra a 34. hét 9 találatos szelvé­nyei jogosultak. Megyei bajnokság NB III. A Bajai Bácska áll a bajnoki táblázat élén A Délnyugati NB in. ötödik for­dulójában a Bajai Bácska Kiskun­halason győzni tudott a korábbi él­lovas Kiskunhalasi Dózsa ellen. Ezzel a bajaiak az élre törtek. Igen jól szerepelt a Pécsi Vasas és Szekszárd csapata is, amely szoro­san a vezető bajaiak nyomában so­rakozik fel. A forduló eredményei: Csepel Autó—Kiskunhalasi Kinizsi 2:1 (1:0) Dunaharaszü, 1200 néző. Pécsi BTC—Komlói Béta 5:1 (3:1) Komló. 600 néző. A komlói csapatból, a K. Kinizsi jövő vasárnapi ellenfeléből kiállí­tották Gőnczöt. Bajai Bácska—K.-halasi Dózsa 2:1 (0:1) Kiskunhalas, 2000 néző. Bácsalmás—Dombóvár 3:0 (1:0) Bácsalmás, 1000 néző. , Pécsi Vasas—Bonyhád 4:0 (1:0) J Pécs. 300 néző. t Bognár kaposvári játékvezető a* 40. percben Endrődit, a 70. percben* Kádert (mindkettő Bonyhád) kiál-* lítötta. * * Bajai Építők—Sz.-fehérvári MAvJ Pompásan szerepeltek a kajak­1.0 (0.0) - kenusok az Evrópa-bajnokságon. Hét számban szerezték meg ma­gyar versenyzők az Európa-bajno- ki címet. Az egyesített pontver­senyben Magyarország lett az első 190 ponttal a Szovjetunió (145) és a Német Szövetségi Köztársaság (116) előtt. LENGYELTÓTI-SIÓFOK 2:1 (0:0) Lengyeltóti, 1100 néző. V: Isztl. Lengyeltóti: Benkő — Jónás, Hor­váth, Polgárdi — Parrag, Suri — Somogyvárl, Csordás, Pápai, Nyers, Miletics. Edző: Bodor Jó­zsef. Siófok: Kiss — Vörös II., Ba­logh, Kádár — Nagy, Egyed — Pálfi, Sier, Tóth, Búza, Keszthelyi. Edző: Haragh Tibor. Nagy iram­ban kezdődött s végig így is folyt a játék. A siófokiak mindvégig tá­madtak, a lengyeltótiak gyors le­futásokkal kísérleteztek. A 30. percben Tóth megsérült, s csak szünet után jött újra vissza. A 76. percben ö is szerezte meg a ve­zetést a siófokiaknak, öt perc múlva azonban Miletics kiegyenlí­tett, majd a 84. percben Pápai a győzelmet jelentő gólt is megsze­rezte a lengyeltótiaknak. A len­gyeltóti csapat határtalan lelkese­désének és némi szerencséjének köszönheti győzelmét. Jók: Ben­kő, Suri, Nyers, ill. Kádár, Tóth, Búza. A játékvezetői hármas ki­tűnően működött. Magyar Ernő ZAMARDI-TASZAR 4:0 (2:0) Zamárdi, 200 néző. V: Görög. Zamárdi: Mányoki - Horváth, Lö- rinczi, Abinyi - György, Bóna - Szili, Kertész, Kriszbai, Vörös, Tö­rök. Edző: Győri János. Taszár: Madácsics - Balogh, Temesi, Vad - Kemény, Pika - stündl, Gimesi, Szakái, Pámel, Kerékgyártó. Edző: Eizlcr Lajos. Jó iramú mérkőzés. A hazai csapat különösen a má- sodik félidőben mutatott játékával szolgált rá a győzelemre. A játék­vezető a 42. pereben Kerékgyártót sportszerűtlenség miatt kiállította. A taszáriak 3:0-ás állásnál 11-est hibázták. G: Kriszbai 2. Kertész, Török. Jók: Lörinczi, Kriszbai, Torok, ill. Madácsics, Vad, Szakái. Dr. Fazekas Mihály TAB—BARCS 1:0 (6:0) Tab, 500 néző. V: Horváth Z. Tab: Molnár — Győrke I., Fritz, Simon - Györkc II., Garabon - Szabó, Puha, Czabula I., Czabula 11., Krutek. Edző: Barna Ferenc. Barcs: Gál - Bednyák, Otartics, Papp - Zsibrek, Marót! - András, Göncz, Rózsavölgyi, Kimpf, Szili. Edző: Szóvári György, jő iramú mérkőzés. Mindkét oldalon a vé­delmek tüntették ki magukat, s szinte csírájában fojtották el a csatárok pepecselés közben szőtt támadásait. A tabiak voltak fö­lényben, bár Krutek az 5. perctől kezdve sérülése miatt csak statisz­tált. A győztes gól a 90. percben esett Puha fejeséből. Jók: Györke L, Garabon, Puha. ill. Gál. Otar­tics, András. Jó játékvezetés. Dietzel Ede PALATONLELLE-MARCALI 4:2 (2:2) Marcali, 400 néző. V: Nyári Jó­zsef. Marcali: Hartmann - Ko­vács, Gréczi, Szűcs II. - Kindler, Zsigmond - Petrus, Papp, Szűcs 1., Nádasdi, Horváth. Edző: Pesti János. Marcali: Szántó - Bácsics, Bessenyei, Lajo« - Bene I., Ki­rály - Kiskotor, Szecskó, Bene II., Eisborsó, Farkas. Edző: Abonyi Károly. A balatonlellei csapat két gyors góllal lepte meg a hazaia­kat. Aztán fölénybe kerültek a marcaliak, kiegyenlítettek, és szü­net után is fölényben játszottak, a gólokat mégis a vendégek érték cl. A 65. percben Bessenyeit és Pappot utánrúgásért a játékvezető kiállította. G: Horváth 2, Papp, Szűcs I., ill. Bene II., Farkas. Jók: Hartmann, a mezőny legjobbja, Gréczi, Horváth, ill. Szántó, Bá­csics, Lajos. Kálmán Sándor NAGYATÁD—GYÉKÉNYES 3:1 (2:1) Nagyatád, 600 néző. V: Temesi. Nagyatád: Horváth — Bogdán, Vucskics II., Vojkovics — Tálas, Simon - Sárdi II., Sasvári, Sel- meczi, Posta, Tátrai. Edző: Kősze­gi Imre. Gyékényes: Mészáros — Zámbó, Baróti, Aradi - Füstös, Szolnoki - Sebestyén, Acs, Tóth, Oletics, Balia. Edző: Miczók Jó­zsef. Az első percben a gyékénye- si csapat vezetést szerzett, és a ki­ábrándítóan játszó nagyatádi tá­madósor csak keservesen egyenlí­tett. A lelkesen küzdő gyékénye- sieket mégis Mészáros nagyszerű védése mentette meg a súlyosabb vereségtől. Jók: Vucskics II., Voj- kovies, Selmeczi, ill. Mészáros a mezőny legjobbja, Sebestyén. Horváth Miklős CSURGO-K. V. I.OBOGÖ 3:1 (2:0) Csurgó. 400 néző. V: Horváth J. Csurgó: Kepler - Németh, Hottő 1., Nagy I. - olvasó, Szokol - Se­bestyen, Hottó II.. Szanyi, Bata, Nagy II. Edző: Pápa Imre. K. V. Lobogó: Kovács — Susenba, Per­reg, Marton - Simon, Jusits - Lu­kács, lábas, Végh, Szilvási, Ger­gő. Edző: Horváth Lajos. Gyér tá­madások jellemezték a mérkőzést, ahol a hazaiak játszottak fölény­ben. A kaposvári csapatnak csak fellangolásai voltak. G: Sebestvén. Hottó x.. Marton öngól, ill. Lábas! Jók: Hottó I.. Olvasó, Bata, Nagy 11.. ill. Perreg, Simon, Lukács, Lá­bas. Jó játékvezetés. Halmai Emil KMTE IL—K. H. VASUTAS 4:0 (2:0) Kaposvár, Kinizsi-pálya, 1000 né­ző. V: Széki (Nagykanizsa). KMTE II.: Istvándi - Földi, Gál, Pintér - Németh, Vigh — Jutási, Martinka, Boldog, Laki m., Laki l. Edző: Radnai István. K. H. Vasutas: Illés - Nagy II., Nagy I., Kúti - Mol­nár, Németh — Zsebe, Bánkúti, Vörös, Tóth, Benedek. Edző: Tőke János. A tartalékos, felforgatott vasutas csapat ellen az első ne­gyedórában 2:0-ra vezetett a KMTE II. A vasutasok csak kapufákkal tudtak válaszolni, sőt Vörös 11-est sem értékesített, mert Istvándi ki­védte. A második félidőben a töb­bet támadó KMTE II. irányított és biztosan győzött. G:. Boldog 2, Laki I., Martinka. Jók: Istvándi, Földi, a mezőny legjobbja. Jutási, Martinka, ill. Kúti, Németh, Tóth. M. G. INNEN — ONNAN 0 Baja, 2500 néző. J A bajnoki táblázat élén a BajaiJ Bácska áll. A K. Kinizsi ll., a K.J Dózsa 13. A kaposvári csapatok^ azonban már túl vannak szabad-* napjukon. Egy csapat sincs pont,-* veszteség nélkü.l Veretlen: kettő, a* Bajai Bácska és a Pécsi BTC. K.-0 halasi Kinizsinek és a Komlói Bé-* tának még nem sikerült győznie/ sőt ez tuóbbi még pontot sem szer-* zett. : A táblázat állása dúló után: az ötödik for-* 0 1. Bajai Báxska 5 3 2 _ 10:6 8$ 2. Pécsi Dózsa II. 5 3 1 1 16:7 10 3. Pécsi Vasas 5 3 1 1 12:9 10 4. Szekszárd 5 3 1 1 8:8 10 5. Pécsi BTC 4 2 2­12:4 6»> 6. K.-halasi Dózsa 5 3 2 15:9 6* 7—8. Bajai Építők 5 3­2 9:6 6J 7—8. Csepel Autó 4 3­1 12:8 6 9. Bácsalmás 4 2 1 1 8:4 5 10. Bonyhád 5 2 1 2 5:10 5Í 11. K. Kinizsi 4 1 2 1 7:5 4< 12. Pécsi Bányász 5 2­3 7:7 40 13. K. Dózsa 4 1 1 2 4:7 3, 14. Dombóvár 5 1 1 3 6:11 3 15. Székesfehérvár 5 1­4 8:11 2J 16. K.-halasi Kinizsi 5­1 4 4:19 1" 17. Komlói Béta ft­• ft HM Mára várják a Stahl Riesa ököl­vívó-csapatának érkezését Buda­pestre. A kitűnő német ökö: ívó­együttes előbb a fővárosban, maid a Balatonon tölt egy-egy napot, és csütörtökön érkezik Kaposvári-. A K. Dózsa-Stahl P.iesa nemzetközi ökölvívó-mérkőzés pénteken, szep­tember 4-én lesz a K. Dózsa sza­badtéri szorítójában. A Dózsa csa­patát a sokszoros válogatott ne-' hézsúlyú versenyző. Szabó László erősíti majd. * * * A Szolnoki Dózsa vízilabda-csa­pata nyerte az 1959 évi magyar vízilabda-bajnokságot. A kitűnő vidéki együttes csak n? u-ols* fo7*- ' dulóban, akkor, amv-,-.)- már biz- j Um vett Ugnoksa^a, szenvedett ‘ vereséget. A Ep. Honvéd vízilab­dázóinak sikerült legyőznie a baj- vök Szolnoki Dózsa együttesét. Folytatódik a kerületi ifjúsági ökölvívó csapatbajnokság. Igaz,-V az ász.i folytatásban nem ■ olt sok köszönet. Vasárnap Szek­szárdon a Szekszárdi Dózsa ca- pata nem tudott megfelelő rr-'mú vers«, .övei kötelek közé lérni, így a Lécsi VSK mérkőzz . ,:U1, arányban lett győzm e •; a- lálkozónak. \ barát árm- zés.\-, a szeksz/ " ifik .k jobbnak 10:2 azanv..an. Győr megye közötti at! étik * Baranya. Győr legjobb atlétái sőségérí. A p< ménye: 1. gvó nya 145 pont, A férfi maga- döntő« vo1! c: színekben verst szerezte meg i nyel. a 2. hri neiben induló lett 178 cm es Ha dó •nyrő Vatda n Jt cm-es eredi rezeit a PE ac ifj. B-'dosi ív eredménnyel.