Somogyi Néplap, 1957. október (14. évfolyam, 229-255. szám)

1957-10-29 / 253. szám

4 SOMOGYI NÉPLAP Kedd, 1957. október 29. A vasárnap sportja — Hallotta? 3:1-re győzött a Kini­zsi. Ez biztos. A Somogyi Néplap je- lenietle. Ott voltunk a szerkesztő­ségben, amikor vették a zalai tudó­sító jelentését. Sok százan adták így tovább va­sárnap este az örömhírt Kaposvárott. Való igaz, 5 óra tájt, amikor meg­kaptuk a zalai jelentést, vagy kétszáz főnyi szurkolótábor leste. várta a szerkesztőség előtt a Kinizsi zala­egerszegi eredményét. Valahogy opti­mista volt a szurkolók hangulata. Vol­tak, akik azt mondották, hogy igenis reális volt lapunk tippje, a döntetlen, mert a csapatból egyszer ki kell jön­ni annak, ami benne van. Nos, Zá- borszky Jenő, a csapat edző|e való­ban kihozta a Kinizsiből a benne lé­vőt. Az új edző bátor kézzel nyúlt az együttes kialakításához és nem a ne­vekre volt tekintettel, hanem a leg­Vasárnapi labdarúgó mérleg jobb formában lévő játékosokat ái- . litotta csatasorba. Megjavult a Kini­zsi küzdő szelleme és ez elég volt ahhoz, hogy Zalaegerszegen szép bra­vúrt hajtson végre a csapat. Érdekes volt a KMTE csapatának bemutatkozása is. ahol szintén hiá­nyoztak a nagy nevek. Viszont Né­meth, Torok azt bizonyították be, hogy helyük van a csapatban. Ha ki is ka­pott az MTE az Egyetértéstől, nincs mit szégyenkeznie a csapatnak, mert az utolsó percig döntetlenre állt a mérkőzés és csak a balszerencse miatt változott az 1:1 át vereséggé. Az NB lll-ban nem született meg­lepetés, bár Csurgón ez a levegőben lógott. Sajnos, a hajrát nem bírták a csurgóiak, s így diadalmaskodott a Baiai Bácska. A K. Textiles — Nagy­atád találkozón nem sokat láttunk. Annál több volt a meglepetés a me­gyei bajnokságban. Kikapott az eddig veretlen Tab Böhönyén, a balatonlel- leiek szinte lelépték a 2. helyen álló K. Hunyadi Vasutast. Taszár Siófokon terítette kétvállra a Siófoki MÁV Olajmunkás csapatát. Hja, ilyen a lab­darúgás. Ezért is szép ez a sportág. Ezért volt e héten sokhelyütt rekord­közönség. Az ázsiai influenza, amely most már Somogyba is betört, két mérkő­zés elhalasztását tette szükségessé. Elmaradt a K. Dózsa szigetvári mér­kőzése, valamint a megyei bajnokság I. osztályában a Barcs—Fonyód talál­kozó. Mindkét mérkőzést az utazó csapatok, a K. Dózsa, illetve Fonyód mondták le. Tudósítóink a vasárnapi labdarúgó mérkőzésekről az alábbiakat jelen­tették. Zalaegerszegi tudósítónk telei on jelentése: A Kinizsi jobban hajrázott9 s megérdemelten győzött K. Kinizsi—Zalaegerszegi TE 3:1 (1:1) Nagyon is barátságos mérkőzés volt Bp. Egyetértés—KMTE 2:1 (1:1) Kaposvár, 1000 néző. V.: Temesi. Egyetértés: Bayer (Nemes) — Orosz, Ficzere, Molnár — Magéra, Fürjes (Steer) — Németh, Horváth, Zakariás, Pyber (Gál), Bozsik. KMTE: Kovács (Istvándi) — Takács. Darvas, Torok — Németh (Vajda), P.'immer — Jutási, Ti- szagáti (Trischler), Szili, Trischler (Vigh), Papp. KMTE-támadások vezették be a mér­sékelt érdeklődéssel kísért találkozót. Az első percek a kaposváriaké voltak. A meddő kaposvári fölény után először Zakariás, majd Pyber lövései jelentet­ték a veszélyt. A 18. percben Rammer 18 méteres szabadrúgása zúgott el a kapu mellett. A 26. percben váratlan gól született. Papp a jobboldalon kitört, 25 mé­terről hirtelen lövésre szánta ma­gát, s a labda a kapufa éléről véd- hetetlenül vágódott a hálóba. 1:0. Mindössze két percig tartott a KMTB- vezetés, mert az ellentámadások során Zakariás labdájával a kitörő Németh kiug­rott, s az el bámészkodott védők mellett kiegyenlített. 1:1. Ebben a félidőben még két említésre méltó esemény történt. Előbb a KMTE- kapu előtt keletkezett tumultus, mely­nek nyomán Horváth az ötösről fölé lőtt, aztán a 40, percben Tiszagátl lab­dája kötött ki az oldalhálóban. Szünet után még inkább esett a já- téik irama. A csaptatok jóformán csak a mezőnyben játszogattak. A támadok alig-alig jutottak el a kapuk elé. Az utol9ó negyedórában lett' valamivel éténkebb a játék. Ekkor egy biztos gól­nak látszó labdát Istvándi lábbal men­tett, majd két perccel később már Ist­vándi fölött1 is átszállt a labda, amikor a kapufa mentett. Aztán a 36. percben Pammer 35 méteres szabadrúgását esők üggyed-bajjal mentette szögletre Ne mos. Már úgy látszott, hogy nem válto­zik az eredmény, amikor a 44. percben Bozsik kitört és lövése véd- hetetlenül szállt a hálóba. 2:1. A nagyon is barátságos ízű mérkő­zésen elég lagymatag volt az iram. A csapatok nem is nagyon igyekeztek, s a mutatott játék alapján inkább a dön­tetlen lett volna igazságos. A közönség­nek jóformán csak az tetszett, hogy Zakariás, a sokszoros válogatott fede­zet, aki ez alkalommal közé picsa tárként mutatkozott be, még ma is ura a lab­dának és jóformán azt csinál a pályán, amit akar. Ha a csapatoknak nem fe, de Zakariásnak nagy sikere volt. A budapesti együttesből Ficzere, Steer, Bozsik és főként Zakariás játéka emel­kedett ki. A KMTE-ből Darvas, Torok, Pammer, Németh és Szili játéka dicsér­hető. K. S. Zalaegerszeg, 2000 néző. Vezette: Sárdl. A kaposvári szurkolók mintha csak megérezték volna, hogy Zalaegerszegen magéra talál kedvenc csapatuk. Néhá- nyan még le is maradtak a Zalaeger­szegre Induló különjáratú társasgépko­csiról. A mintegy 40—50 főnyi kapos­vári szurkolótábor lelkes biztatása mel­lett lépett pályára a kaposvári csapat, amelynek összeállításában az is érde­kes, hogy a beteg Pálfalvai helyett Ger­gely lett a balhátvéd. A kaposvári csa­pat összeállítása a következő volt: Rapp — Szili, Szigeti, Gergely — Barna, Márkus — Tóth, Szentgróti, Stadler, Ács, Horváth. Edző: Záborszky Jenő. A zalaegerszegiek új edzője, a Somogy FC volt játékosa. Vadas Miklós a következő csapatot küldte a pályára: Barna — Bélák. Pásztor, Petrik — Fehér, Madár — Marancsics, Kovács, Millei, Bölcs­földi, Durgó. Már a 2. percben szerencsés gólhoz jutott a kaposvári csapat. Szentgróti nagyszerű labdát tálalt Horváth elé, Bélák elesett, Horváth a 6-osróI előbb a kapusba lőtt, aki a kapufa segítségéve! hárított, má­sodszor azonban Horváth már nem hibázott. 1:0. Erő® zalaegerszegi ellentámadások kö­vetkeztek, a kaposvári védők azonban Szilivel az élen kitűnően álltak a lábu­kon. A heves küzdelemben Bölcsföldi megsérült, két perc múlva azonban visszatért. A zalaegerszegi csatárok előtt a 10. percben keletkezett az első helyzet, Kovács lövése azonban elzúgott a kapu fölött. A 13. percbea előbb Madár, majd Miilei kapáslövését védte nagyszerűen Rapp, aki a 17. percben ismét bebizonyította, hogy jó formában van, s Marancsics labdáját húzta le biztos kézzel. Zalaegerszegi támadások jellemezték a játéknak ezt az időszakát. Többet.is támadott a zalaegerszegi csa­pat. A Kinizsi-védők tervszerű játéka ózonban rendszerint csíráidban fojtotta el a zalaegerszegi támadásokat. Á 23. percben Bölcsföldi—Marancsics összjá- ték után a szélső lőtt alig valamivel a kapu mellé. Majd a 26. percben Tóth— Stadler összjáték után a középcsatár lö­vése zúgott el a kapufa mellett. A 31. percben egyenlített a zala­egerszegi csapat. Marancsics elhú­zott a védők mellett, lőtt, de lövése a tömörülő védelemről visszavágó­dott éppen Marancsics elé, aki fej­jel és vállal együttesen nyomta a labdát a hálóba a kimozduló Rapp mellett. 1:1. A gól megzavarta a kaposvári védőket, s a 38. percben Bélák kis híja, hegy nem szerzett csapatának vezetést, de Rapp ez alkalommal is biztos kézzel vé­dett. • Szünet után megváltozott a játék ké­pe. Az irányítást váratlanul a kapos­váriak vették át, akik ebben az idő­szakban nemcsak lelkesen, de jól is ját­szottak. Az 5. percben Acs egy összecsapásnál megsérült. Csak 15 perc múlva tért vissza. De tíz emberrel is a Kinizsi támadott. Horváth a 17. percben jól ugratta ki Stadlert, aki azonban jó helyzetben lyukat rúgott. Húsz perc után esett a játék irama. Ekkor tíz percen át időn­ként veszélyeztettek a zalaegerszegiek is. A Kinizsii-vádelem azonban most már mindvégig jól zárt. A 29. peroben Stadler, a 35. percben Horváth elő! mentett a hazai kapus. Ez utóbbi esőt különösen veszélyes volt. A 36. nercben eldőlt a mérkőzés sorsa. Tóth csaknem a fél pályáról Indult el, faképnél hagyta az őt őrző Petriket, bekanyarodott és 14 méterről hatalmai lövéssel megsze­rezte a kaposvári csapatnak a ve­zetést. 2:1. A gól után a hazai csapat teljesen ösz- szeroppant. Az utolsó negyedórában a Kinizsi teljesen beszorította a ZTE-t, de nagy fölénye csak a 44. percben érett góllá. Ekkor Szentgróti Tóthhoz játszott, Tóth jól felismerte a helyzetet, A MEGYEI BAJNOKSÁGÉRT S TASZARI HONVÉD-SIÓFOK 3:1 (1:0) Siófok, 500 néző. V.: Pusztai dr. Ta­szár: Haragó — Kemény, Cseh, Stümdl — Csuzi, Remzső —• Klusz, Horváth, Kertész, Pámel, Sin ka. Siófok: Maya — Vörös, Farkas, Gróf — Csepeli, őri — Pálfi, Mirákovics. Hárl, Szabó III,, Gás­pár III. Jó iramú, Kgaimáö mérkőzést hozott a két csapat találkozója. A mér­kőzés sorsa akkor dőlt el, amikor a négy tartalékkal felálló hazai együttes átvette a vendégek csapkodó játékstílu­sát1. Ez megérdemelt vereséghez veze­tett a mindvégig gyorsabban és határo­zottabban játszó Honvéd csapattal szemben. G.: Pámel 2, Vörös (öngól), ill. Vörös (11-esböI). Jók: Stündl, Remzső, Kertész. Pámel, ill. Vörös, Gróf, Cse­peli, Hári. Újvári István dr. K. KINIZSI II.-LENGYELTÓTI 2:0 (0:0) Kaposvár, 100 néző. V.: Pozval. Kini­zsi TI.: Tóth — Szerecz, Szatyin, Borda — Dros9, Kosicsár — Sütő, Bíró, Hav- rillai, Farkas, Csönge. Lengyeltóti: Bó- cis — Renczes, Horváth, Nagy — Suri, Porcz — Leior, Nyers, Kaluzer. Jónás. Miletics. A nyolc ifjúsági játékossal fel­állóit Kinizsi II. mindvégig kezében tar­totta a játék irányítását és nagyobb arányban is megszerezhette volna a győ­zelmet. A szétesően játszó lengyeltóti csapatnak csak a lelkesedése dicsérhető. <5.: Bíró, Csönge. Jók: Szerecz, Szatyin, Borda, ill. Renczes, Horváth. Nagy. Kaiser Ervin NAGYBAJOM —SOMOGYSZOB 4:1 (2:1) Nagybajom, 500 néző. V.: Vida Zoltán. Nagybajom: Vajda — Zsobrák, Giesz, Gyünké — Vida, Matyók — Simon, Lé­ránt, Fehér, Bunovácz, Tibol. Somogy- szob: Csere — Pálfi, Hosszú, Szekeres — Kovács, Németh — Göbölös I„ Bá­lint, Gőbölös II., Angyal, Varga. ■ Ala­csony színvonalú mérkőzés volt, sok csapkodással. Szünet után magára ta­lált a hazai csapat, s az utolsó negyed­órában lőtt1 két góllal végképp eldőlt a , mérkőzés sorsa,. Gieszt a játékvezető a 70: percben kiállította. G.: Bunovácz 2, Fehér. Sfmon, ill. Bálint. Jók: Fehér. Ti­bol, Zsobrák, ill. Pálfi, Hosszú, Bálint. Vida László BALATONBOGLÁR — ZAMÁRDi 5:4 (1:2) czeg 2, Gerei, Szabó. Fodros, ill. Ker­tész 3, Czebei. Jók: Fodros, a mezőny legjobbja, Herczeg. Szabó, Bakó ill. Kertész, Török, Czebei, Gulyás. Molnár József BALATONLELLE-K. HUNYADI VASUTAS 5:1 (2:0) Balatonlelle, 600 néző. V.: Antal. Ba- latonlelle: Markovics — Gróczi, Ko­vács, Kriska — Kingler, Szűcs I. — Nádasdi, Papp, Szűcs ll„ Cser, Hor­váth. KH Vasutas: Illés — Wéber, Nagy II., Nagy I. — Molnár, Tóth II. — Rich­ter, Jónás, Tóth l„ Németh, Karsai. Ha­zai támadások vezették be a mindvégig élénk iramú mérkőzést. A leilei csatá­rok támadásai azonban rendre elakad­tak a lestaktikát túlzottan erőltető ka­posvári védőkön. Aztán mégiscsak meg­találták a leilei támadók ennek a vé­dekezésmódnak ellenszerét, s már 5:0- ra vezetett a leilei csapat, amikor az utolsó percekben sikerült szépíteniük a vendégeknek. G.: Horváth 2. Szűcs ll„ Papp, Nádasdi (11-esbő'l), ill. Tóth I. Jók: Kingler, a mezőny legjobbja, Szűcs I., Papp. ill. Nagy II., Tóth II. és Tóth I. Bükki János BÖHÖNYE —TAB 4:3 (2:1) Böhönye, 700 néző. V.: Horváth II. L. Böhönye: Szabó — Szálai, Borsfái, Ré- pasi — Kovács, Pokorni — Papp, Tóth, Vörös, Fülöp, Szita. Tab: Molnár — Györke II., Fritz, Krutek — Györke L, Szabó — Gerbely, Puha. Hzraq, Cza- bula II., Czabula í. Naay érdeklődés kí­sérte a listavezető táblák böhönye! be­mutatkozását. A hazai csapat tagjai vet­ték át rögtön a (áték irányítását és megszerezték a vezetést is. A tabiak kétszer egyenlíteni tudtak. A hairában azonban Böhönye bizonyult jobbnak, gyorsabb, qólratöró'bb játékával, s ha­talmas lelkesedésével teljesen megérde­melten győzött a böhönye! csapat. A játék mindvégig magas színvonalon mozgott. Az iram is a közepes felett volt. G.: Papp 2, Szita, Fülöp (1 lesből), ill. Gerbely, Fritz és Gvörke I. Jók: Ré- pási, Kovács, Paop, Fülöp, a mezőny legjebbja, ill. Fritz, Györke l„ Puha. Baksa Sándor Balatonboglár, 300 néző. V.: Bíró L. Balatonboglár: Czár — Bíró. Gerei. Ju­hász — Szabó, Varga — Nagy, Bakó, Herczeg, Fodros. Samu. Zom érdi: Ma­tyiké — Horváth, Lörinczi, Gulyás — Vörös, Czebei — Kriszbai, Török, Var­jú, Kertész, Papp. Balatonbogláron rég nem látott, izgalmas, mindvégig jó ira­mú mérkőzést hozott a találkozó. A job­ban hajrázó hazai csapat megérdemel­ten győzött, bár a 86. percben még a aamárdiak vezettek 4:3-ra. A 85. perc­ben Kriszbaití utánrúgásért a játékve­zető kiállította. Remek gólok. G.: Her­MARCALI — GYÉKÉNYES 6:2 (2:0) Gyékényes. 400 néző. V.: Horváth Z. Marcali: Bódis — Bősz, Jakab. Hajdú — Varga, Bácsics — Takács Bánfalvi, Borbély, Szabó, Farkas. Gyékényes: Hadi — Bar ót i. Máté, Katóra — Mi- ezók. Kocsis — Oletirs. Kisiván, Mester. Jánosa, Aradi. A magára talált marcali csapatban különösen Farkas volt ele­mében. aki jóformán egyedül megverte a kissé álmosan és erőtlenül játszó gyé­kényes! együttest G.: Farkas 4, Bor­bély 2, ill. Mester. Kisiván. Stadler elé perdítette a labdát, s a középcsatár lövése védhetetlenül vágódott a hálóba. 3:1. Újrakezdés után már nem történt sem- i érdemleges esemény. A kaposvári csapat remek bravúrt vitt véghez Zalaegerszegen. Ebben ez esztendőben ugyanis még senkinek nem sikerűit otthonában kétvállra terítenie a ZTE együttesét, csak a K, Kinizsinek. Ez a győzelem nem is véletlen szü­leménye volt. A Kinizsi helyes tak­tikát választott. Az első félidőben, amíg a hazaiak bír­ták az erős iramot, okosan védekezett a kaposvári csapat. Szünet után aztán a Kinizsi vette át a játék irányítását és olyan iramot diktált, amely alatt a tartalékos ZTE együttese összeroppant. Különösen az utolsó negyedórában volt nyomasztó a Kinizsi fölénye. A Kinizsi- támadŐK dicséretére legyen mondva, hogy ezt a fölényt jól használták ki. s váltották gólokra. A második gól után már egy pillanatig sem volt vitás, hogy melyik csapat nyeri a mérkőzést. Az egyéni teljesítmények i§ a Kinizsi javára billentik a mérleget. A kapos­vári csapatnak nem volt gyenge pont­ja. Rapp hibátlanul védett'. A hátvéd- hánmasban Szili, Szigeti, Gergely volta sorrend, de Gergelyen sem látszott meg, hogy tartalék. A két fedezet mindvégig jól játszott. Barna az első félidőben a mezőny egyik legjobbja volt. Márkus mindvégig hasznos tagja volt a csapat­nak. A támadósorban különösen a két szélső, Tóth és Horváth volt veszélyes. Jól oldotta meg a középcsat'ár szerepét a sokmozgásos Stadler. Ács é9 Szent­gróti nemcsak a támadásból, hanem a védekezésből is kivették részüket. A zalaegerszegi együttesen már inkább meglátszott, hogy tartalékos a csapat. Ebből a tizenegyből Pásztor, Madár és Bölcsföldi játéka emelkedett ki. Petri- ken meglátszott a betegség, s a hátvé­dei Tóth jóformán akkor hagyta ott, amikor akarta. A játékvezetőnek nem volt nehéz dolga a kemény, de mindvégig sport­szerű mérkőzésen. AZ NB I1I-ERT Gyenge mérkőzés volt K. Textiles—Nagyatád 0:0 Kaposvár, 200 néző. V.: Simonfai. Mindkét csapat összeállításában akadt érdekesség. A Textileseknél nem került be az együttesbe a házifegyelmivel el­tiltott Máté. A nagyatádiak pedig Hor- vátnot hagyták ki, mert a hírek szerint a kapuvédőnek »igényei« támadtak. Máté helyét Szilvási töltötte be. míg a nagyatádiaknál a tartaléksorból Köves került a kapuba. A két csapat az aláb­bi összeállításban lépett pályára: Textiles: Kovács — Susenka. Szilvási, Végh — Simon, Lofkó — Földi. Peresz- tegi, Nagy, Nagyréti, Bállá. Nagyatád: Köves — Szabó, Dénes, Bujtás — Bi- csáki. Tamás II. — Kanizsai, Makkos. Selmeczi, Tátrai, Posta. Nagyatádi támadások vezették be a mérkőzést, s először Posta két lövése keltett izgalmat, különösen akkor, ami­kor másodszor Kovács kiejtette a lab­dát. Aztán fokozatosan feljött a Textiles csapata, s Bullának három ízben is al­kalma nyílt volna a gólszerzésre. A fia­tal szélső azonban mindháromszor jo helyzetből magasan a kapu fölé küldte a labdát. Az első félidőben közepes színvonalon mozgott a játék. De nem változott lényegesen a mér­kőzés képe szünet után sem, legfeljebb annyiban, hogy az erőteljesebben játszó textilesek beszorították a vendégcsapa­tot. A nagyatádiak azonban körömsza- kadtükig védekeztek, s amikor maguk a védők kevésnek bizonyultak, akkor a kapufa is Nagyatád segítségére sie­tett. így bizony két ízben már csak a kapufa tudott menteni. A befejezés előtt űz perccel Nagynak volt még egy or­dító gólhelyzete, a középcsatár azonban hibázott. így született meg az eléggé gvenge és unalmas mérkőzésen a dön­tetlen eredmény, amely inkább e nagy­atádiakra nézve hizelgő, legalábbis a gólhelyzetek ezt mutatják. Mindkét csapatban főként a védők tüntették ki magukat, s így a Textilesek legjobbjai is Szilvási, Susenka, Végh és Nagyréti voltak. A nagyatádi csapattól Köves, Szabó, Dénes és Bicsáki játéka emelkedett ki. , Kovács Sándor Nehéz, de megérdemelt bajai győzelem Bajai Bácska—Csurgói Petőfi 3:1 (0:0) Csaknem félmilliós nyeremény a Totón — A totó 12 találatos szelvénye: 1 2 12x1x1 elmaradt elmaradt 2x22. 12 találatos szelvény e héten is csak egy akadt. A boldog nyertes 459 131 fo­rintot nyert. A 11 találatos szelvények tulajdonosai 24 164 forintot, míg a 10 találatosokó 1468 forintot nyertek. Csurgó, 1200 néző. V.: Domán, Baja: Tóth II. — Bóher, Ihos II., Blsztrovics — Molnár, Ihos I. — Albert, Horváth, Petresevics, Dujmov, Weiling. Csurgó: Kepler — Németh, Jakod«, Hottó II. — Olvasó, Molnár — Vörös, Mottó L, Szanyi, Szabó, Nagy II. Hatalmas érdeklődés kísérte az igen jónevű bajai együttes csurgói bemutat­kozását. Á nagyszámú közönség lelkes biztatásával a hazaiak kaptak jobban lábra, de a nézőkben már a 2. percben elhült a vér, amikor a lesen álló Duj­mov a hálóba juttatta a labdát. A játék­vezető azonban jól látta a lesállást, így a gól érvénytelen volt. Erős volt_ az iram. Kemény és változatos a játék mindkét csapat részéről. A támadók azonban a jól záró védelem miatt egyik oldalon sem tudtak kibontakozni. Aztán Petresevics sérülése keltett Izgalmat a bajai játékosok körében, de a csatár tíz" perc múlva visszatért. A bajai csa­pat támadásaival élt véget a gól <ót- küli első félidő. Szünet után a 6 percben váratlanul a hazai csapat' szerezte meg a vezetést. Nagy II. lövéséi Tóth csak kiütni tudta, de a labda éppen Szabó elé szállt, akinek a fejese a bal alsó sarokba jutott. 0:1. Megjött a közönség hangja. Hogyisne, hisa megcsillant a győzelem reménye a csurgói csapat előtt. Hamarosan szerte­foszlottak azonban ezek a remények, mert a bájai ellentámadások e helyen­ként túl könnyelműen játszó csurgói vé­dők mellett -> a 16. percben góllá értek. Weilinq nagyszerű labdával ugratta ki Hob- váthot, a csatár lerázta magáról Jakodat, s a kimozduló Kepler alatt a hálóba juttatta a labdát. 1:1. Érthetetlenül, fejvesztett kapkodásba kezdett ezután a csurgói véae'em, s jórészt ennek következtében Ajtó, ablak tokkal, cipők eladók, var­rógépet vennék. Kassa u. 7. _______(982) K erékpárok javítását, karbantartását és festését jótállással vállalom. Sáfrán János, Kaposvár, Petőfi u. 4.______(984) E gy cserépkályha eladó. Ezredév u. 15. Yiski.____________________________(985) Á rvaház u. 2. alatt egy univerzális Singer varrógép eladó. (986) Kanizsai út 15. sz. ház eladó. ____________________________(986a) 3 9 éves, józan életű iparos házasság céljából megismerkedne rendes, házias nővel. Mezei munkában jártas előnyben. Egy gyermek nem akadály. Lehetőleg fényképes levelet »Egyedül vagyok« jel­igére a Kiadóba,_____________________(987) Lakhatósággal bérbeadó szoba, kony- hás panasztház, 1,5 holdas gyümölcsös­ben, Pest mellett, sertés-, baromfi tar­tással. »30582« jeligére a Felszabadulás téri Hirdetőbe._____________________(5641) S zőlőoltványok, gyökeres. Othello sző- Iővesszők, fajtiszta, felelősségei azonnal me.grendelhetök. Mészáros István, Gyöngyös, postlafiók 59.___________(5526) B rassó u. 11. sz. kétszobás családi ház eladó. Érdeklődni: Somogyaszaló, vasútál’omás. Kovács János.______(1775) 3 50-es, négyütemű Jawa sürgősen el­adó, Heffner, Nagyatád._________(11706) T angóharmonika, 120 taasszusos. 16 váltós, olcsón eladó. Hunyadi u. 36, (11716) A Tengődi Állami Gazdiaság azonnali belépésre jól főző, idősebb, magános ■szakácsnőt keres. Fizetése havi 800 fo­rint, saját személyére lakás, fűtés, vi­lágítás természetben, étkezés és kuko­ricaföld. Ajánlatokat Állami Gazdaság, Tengőd, Somogy megye küldendők. Igazgatóság._______________________(11717) F érfi kerékpár, mély gyermekkocsi és egy 6-os vaskályha olcsón eladó. Ln- borfalvi n. 75, ____________________(11718) K isméretű, világos kombináltszekrény eladó. Cím a Magyar Hirdetőben. (11719) Két szoba, összkomfortos öröklakás 0 belvárosban eladó. Cím a Hirdetőben. ____________________________________(11720) Z ománcozott fürdőkádat vennék. Cím a Hirdetőben.______________________(11721) Héromszobás, beköltözhető családi ház (335 négyszögöl) eladó. Damjanich u. 54. ________________(11730) Rádió, hangosbemondó, háztartási vii- lamoskészülékek szakszerű javítását vál­lalom. Keszthelyi Géza rádió- és vil­lanyszerelő mester, Kaposvár, Lenin u. 3. sz. _________________________________(988) S zőlőoltványok! Gyökeres Othellók, delavárik, őszi szállításra rendelhetők: Kiss Bertalannál. Abasár. ___________(948) 7-es üzem, népbüfé udvarban, szerda és péntek kivételével 10 órától házi­kenyérsütést vállal. Sütőipari Vállalat. _________________________________(11699) E lcserélném kétszobás, kertes háza­mat egyszobásért, megegyezéssel. Cím a Hirdetőben,________________________(11696) U j szalufák, gerendák, fenyőléc kap- hatö. Juhász, Szigetvári u. 20. (11700) A Megyei TBC Gondozó Intézetben a gyermekrendelés csütörtökön délutá­nonként. további intézkedésig, novem­ber 1-től délután fél 6 óra helyett fél 5 óráig tart.________________________(11703) A Daránypusztai Kísérleti Gazdaság illóolajos növények telepítésére mező- gazdasági munkásokat vesz fel. Kere­seti lehetőség teljesítmény szerint, na­ponta 50—70 forint. Munkásszállás, na­pi háromszori étkezés 8 forint. Vasút­állomás Daránypuszta. (Siófok és Tab között.) (11705) Somogyi Néplap Szerkeszti a szerkesztőbizottság. Felelős kiadó: Az MSZMP Megyei Végrehajtó Bizottsága. Szerkesztőség: Kaposvár, Sztálin' u. 14. Telefon: 15-10, 15-11. Kiadóhivatal: Latinka Sándor u. 2/a. Telefon: 15-16. Somogy megyei Nyomdaipari Vállalat Nyomdáért felel: László Tibor. a 21. percben Horváth újabb góllal a vezetést is megszerezte csapatá­nak. 2:1. Most kapcsolt rá aztán igazán a ven­dégcsapat. A csurgóiak teljesen beszo­rultak, s amikor a 26. percben Petresevics mintegy 25 méterről védhetetlen gólt lőtt, 3:1, akkor végleg eldőlt a mérkőzés sorsa. A játék hátra'évő időszakában már csak Jakoda :6-osről küldött szabadrú­gás lövése jelentette az eseményt, a labda azonban a kapufán csattant. A bajai csapat csurgói bemutatkozá­sa Is sikeres volt, A technikailag jól képzett, a mezőnyben szépen és a ka­pu előtt határozottan játszó bajai csa­pat végeredményben megérdemelten szerezte meg a győzelmet. Jók: Albert. Weiling, Horváth. Bisztrovlcs. ill. Né­meth. Szanyi és Hottó II. Igen gyenge és határozatlan játékvezetés. Halmai Emil — Társasgépkocsi indul Szekszárdra a november 3-án sorraekrülő KMTE— Szekszárd NB 11-es labdarúgó mérkő­zésre. A gépkocsi vasárnap reggel 8 óra körül indul Kaposvárról é® ugyan­csak 8 óra tájt érkezik vissza. Miután a gépkocsin csak korlátozott számban áll hely rendelkezésre, így a jegyigény- lést csütörtökön délig kell a totóiredár ban bejelenteni. Részvételi díj 50 forint. A Megyei Sportfelügyelőség közleménye: Ezúton is felhívjuk a labdarúgó szur­kolók figyelmét, hogy korlátozott szám­ban fogunk kapni a megye részére je­gyet a november 10-i norvég—magyar világbajnoki selejtező mérkőzésre. A jegyigényeket kérjük személyesen, vagy távbeszélőn a Megyei Spontfeiügyelesés­nél bejelenteni. Egyben közöljük, hogy előreláthatólag különjáratú társasgépko­csi indul a norvég—magyar mérkőzés­re Kaposvárról Budapestire. E gépkocsi november 10-én reggel 7 órakor indul és előreláthatólag éjfélkor érkezik visz- sza Kaposvárra. A társasgé-pkoosin utazni szándékozók igényüket szintén a Sportfelügyelöségnél jelentsék be. Uta­zási költség oda-vissza kb. 120 forint.