Prágai Magyar Hirlap, 1930. szeptember (9. évfolyam, 199-223 / 2420-2444. szám)

1930-09-23 / 217. (2438.) szám

líwó t94.bjilvum>ei> kend. 'PIMÜlAxu »ÍAfcttAR-rtii*ÍJAB . lSport­E&BmBOSaaiasaBmmBmmams* I iiPiiMBWnwwggii A magyar válogatott csapat váratlan győzelme Becsben A pozsonyvidéki magyar válogatott nagyszeréi győzelmet aratott a pozsonyi XI. lelett Pozsonyvidéki kerület —Pozsony MLSz válogatott 5:2 (1:0) Pozsony, szeptember 32. A pozsonyi kerület vi­déki és pozsonyi elsőosztályu válogatottjainak talál­kozása régen nem látott nagyszerű sportot hozott. A Boros Béla által kitünően összeállított vidéki vá­logatott, amelynek' gerincét az É3J2 alkotta, vára­kozáson Kelül bevált és minden egyes csapatrészben sokkal többet nyújtott, mint pozsonyi ellenfele. Nagyszerűen játszott a csatársor minden cgys tag­ja, megfelelt a halfsor és biztosan állt lábán a köz­vetlen védelem. A pozsonyi csapatról nem sok jót írhatunk. Tervszerűtlen, lelő! nélküli játékuk szinte kiábrán- d'íé'ag hatott és igazat adott azoknak, akik a jövő válogatott cs. patát a hatalmit -at fejlődött vidéki já- tékosrezervoárból kívánják öszeállitani. Egyénileg a vidéki csapathó! Néder I!., Schwarz, Néder I. és a csa ársor, mig a pozsonyi esaipatból Mynarik és Földes-váltak ki. A bírói tisztet Brüll Emil látta cl. A csapatott « következő felé Hálásban játszottak: Pozsony: Gettói (Mák.) Mvní'ri'k (Lig.) Meidlinger (Lig.) Hed’ (' : V)- Wei z A. (Mák.) " Tauber (PTE) Molnár Fü.ist M ü! le r Siiktóesy Precs (Lig.) (Vas) (Lig.) (Gém.) (Húsos) Vidék: A‘v-vrt (ÉSE) Néder TT. (ÉSE) Chiana«i5®kv (ÉSE) Schv.vrz (DAC) Koller (ÉSE) Néder 1. (ÉSE) Zsapii'éezay Ró'.h Szigethy Czellár Laczkó (ÉSE) ' (KFC) (ÉSE)' (LTE) (ÉSE) A JÁTÉK LEFOLYÁSA A mérkőzés vidéki támadásokkal kezdődik és a vidéki csatársor okosan átgondolt kombinációkkal gyakran közeliin meg a pozsonyi kaput, a csatárak azonban mindent tulfcombinainak. A pozsonyi csa­pat is feljön, de neon tud veszélyes lenni s két ko merőn kívül mást neon ér el. A vidéki csatársor rezhetné, de mellé lő. Újabb komer jelzi a vidéki csapat fölényét, amely a 87. percben gólban is ki­fejezésre jut. Czellár—Szigethy—Róth a labda út­ja, a komáromi csatár szépen lefut a jobbszélen és a tisztán álló Czelláruak engedi át a labdát, aki közelről a vidék első gólját fövi a kissé későn ve­tődő Géljei mellett. A játék változatosabb lesz, a pozsonyi csapat is gyakrabban jut szóhoz, a 44. percben Müller közelről lőtt éles lövését Albert remekül parírozza. A MÁSODIK FÉLIDŐ a pozsonyi csapat négy uj emberrel (Schnitzer- liueos, Eöldcs-PTE, Mayer lí.-Ligeti. Ricger-Ligeti) áll fel,, de a játék képe ennek ellenére sem válto­zik’. továbbra is a vidéki csapat van fölényben. A vidéki csapat belső triója remek támadást vezet a pozsonyi kapu ellen. Rótb nagyszerűen átjátoza ma­gát az ellenfél védelmién és körülbelül 11 méterről vcdheteflcn bombát küld Gellei hálójába. (2:0) A gól után a pozsonyi csapat is érőéit, de szám­szerű eredményt csak a 20. percben ér el. Müller lövését A'berl kiüti, kavarodás a kapu előtt és a. jól helyezkedő Müller végleg behelyezi a labdát a vidék kapujába. (2:1) A vidéki csatársor villám­gyors riposzttal felel erre a gólra, a labda lábról- lábra megy. mig végre Z*arnóczayhoz jut, aki el- lenállhatalanul száguld a kapu felé és futtában gyilkos lövést ereszt meg, amely a háló balsarkába vágódik. (3:1) A következő percben a pozsonyi csapat javíthat­na az eredményen. Altért . zen védi Fürét ve­szélyes lövését, a labda kornerre pattén ki, Rieger sarokrúgása jó helyzetben találja Fürstöt, Fürét azonban a biztos gólt a kaipu fölé fejeli. A 27. percben Lackó fut le és nehéz helyzetből a rosszul vetődő Gellei mellett a negyedik gólt lövi. (4:1) A vidéki védelem erélyes -őzbelépését meglepe­tésszerűen 11 - eesel bünteti a biró. Minarik lövi a ragadja, ismét magához az inicfelivát és Szigethy— Zsaruoezay kombinációból korner lesz, amelyet si­keresen elhárit a pozsonyi védelem. A vidéki csa­pat továbbra is fölényben marad, Róth bambája ad dolgot Gellei-nek, aki a nehéz lövést kornerre menti. A kornerarány 2:2. A vidéki válogatott lapos játéka sokkal tisztább és észszerűbb, mint a pozsonyié, amely magas lab­dákkal próbálja az ellenfél védelmét átjátszani. A vidék fölénye állandósul, aminek eredménye gyors egymásután elért három korner, amelyek azonban kiaknázatlanul maradnak. A pozsonyi csatársor Molnár 1. révén vezeti az első veszélyes támadást. Molnár tiszta helyzetben a vezető gólt is megsze­ia—— büntetőrugásL amely a kapufától a mezőnybe pat­tan vissza. A 29. percben Zsarnóczay hagy ki nagy helyzetet, a 29. nercben újabb korner a pozsonyiak ellen (kornerarány 8:2), 31. percben Róth bom­bája a kapufáról pattan vissza. 4Ő. percben Földest Néder I. elengedi, Földes hatalmas lövését Albert nem védheti. (4:2) A pozsonyi csapat a gól után visszaszorítja né­hány percre ellenfelét, amely csak a 44. percben szabadul fel a pozsonyi asatámk nyomása alól. Az utolsó percben a vidéki csatársor ismét remekül kombinál, Czellár Zsarnóezaynak ad le. aki egész okosan a tisztán álló Szdgetkynek engedi át a lab­dát, aki a mérkőzés utolsó célját lövi. (5:2). Csehszlovákia-Betgium 3:2 (3:1) Fair küzdelemben nehezen elért győzelem — Svoboda és Kada csődöt mondtak — Gyönge spanyol biró Antwerpen, szeptember 22. Tizcsztendő után először szerepelt a csehszlovák válogatott Belgium fővárosában. Akkoriban az antwerpeni olimpiászon a csehszlovák nemzeti csapat a futballbajnokság döntőjében levonult a pályáról és hosszú éveken át nem kereste fel a belga városokat. A cseh- j szlovák XI. tegnapi szereplését a hollandokat! nemrégen legyőző belga nemzeti csapat ellen j óriási érdeklődés előzte meg. Mintegy 20.0ÖU fő-1 nyi néző gyűlt össze erre az alkalomra, akik igen j fair, izgalmas és változatos küzdelemnek voltak a! szemtanúi. A cschsz’ vák válogatott alig — hogy győzött, a nehezen megszerzett siker azonban megérdemelt volt. A csehszlovák csapatban várat­lanul rosszul szerepelt Svoboda és nem vált be az utolsó percekben beállított Tváda sem. A győzelem ezúttal .Tűnek és Soltys javára Írandó, akik mellett IManieska kapus és V dics ka half tűntek ki. A belgák meglepően jó játékot produkáltak. Leg­jobb részük a csatársor volt. Legjobb emberük Voorhof összekötő. — A spanyol Llovcra biró igen gyönge vezetőnek bizonyult. Objektív volt, azonban mindkét fél kárára sokai hibázott. Esős idő után nedves talajon kezdődött meg a mérkőzés, amelyet 1000 belga tornász gyakorla­tai vezetlek be. Az első 20 percben változatos mezőnyjáték folyik. Svoboda és SiInv gyenge­sége folytán a csehszlovák csapat nem tud össz- játékhoz jutni, úgyhogy a jobb formában lévő csatárok egyént akcióhoz kezdenek. A 24. percben Solitys háttal áll a kapunak, Svoboda hozzáconte- rez. Soltys megfordul és pompás e*avarlövésscl az] első* gólt rúgja. Unt perccel később Hcjma kor- i nerél a szó! és » belga kapus segíti a hálóba. 2:11,! A 41. percben .Tűnek kiiáíszn a védelmet és rí balsarokba lő. 3:0. Közvetlen a befelező* előtt aj belga Vorsyp a nap legszebb gólját lövi. A jobb sarokból félmagas labdát helyezeti l‘'auic*ka ftá'ó 1 jónak bajsarkába. 3:t-rc végződik a félidő a cseh­szlovákok javára. Helycsere után <i bc'vák tóm -dn-ik és a 8. perc-1 ben a kitűnő 4 oorliof egyéni aki-lóból — .Tűnek fenti góljához hasonlóan a be'"’'1 múscd'k vő!-1 ját helyezi Flaplcska híDó'-ába. VriMr-kn tv ’■"r ér in tette a labdát, azonban v-'deai nőin In Ha Ezután a játék oManyiulM. Az utolsó percekben ( Svoboda és az egyik belga játékos között nézetel­térés támad. Ezt az egyetlen affért a bíró a cseh- I szlovák elleni szabadrúgással bünteti, amelyet j azonban a belgák nem tudnak kihasználni és igy a végeredmény 3:2 marad a csehszlovák csapat I javára. Hungária —KFC 10:0 (3:0) Komárom, szeptember 2i2. (Saját tudósítónktól.) ! Komáromban az egész múlt hét izgalomban és fe­szült várakozásban műt ott el. Az érdeklődés elő­jeleiből következtetni lehet tt arra, hogy Komá­romban a Hungáriát legalább 5000 ember fogja vasárnap ünnepelni. Ez sajnos, elmaradt. Az egész vasárnap, a KFC pecchére, esett az eső, az ég re­ménytelenül behorulva, tipikus, őszi szitáló eső­vel elijesztette a vidéki közönséget s igy Komárom mintegy 1500 emberrel képviselte magát a Hungá­ria—KFC meccsen. Fodor dr. és Kisfalvy kíséretében érkezett a Hungária, akit Magyar-Komáromban fogadott a KFC. Kálinál- és Skvarek is eljöttek, azonban nem koc­káztatták gyógyuló Iá bút-a t a felázott, csúszós tala­jon és igy a Hungária komáromi felállítása a kö­vetkező volt: Fehér; Nagy, Kocsis; Rebró, Wéber, Scnkci; Hauer, Nchadoma, Sebes, Hirzer, Rcmmer. Felesleges a Hungária játékát méltatná, csak ép­pen megjegyezzük, hogy sokat elvett a játék szép­ségéből és eredményéből (mindkét félen) a sáros ! talajú pálya és hogy a KFC legjobb akvizíciója. ; Róth. valamint Kugye Ilka nem játszottak. — A gó- | lókat Nchadoma (3), Sebes fii). Remmer (2) és Hír. ! zer (2) rúgták. A mezőny kimagaslóan legjobb em- j be re a tüneményes technikával és labdám li vésze t- : te’ játszó Hirzer vo’t. i A kisérő Fodor dívnak a KFC vidéki átlagot fa ülnmló technikáin tetszett, j Brüll M. bíró kifogástalan. | (e. h ) I )( Nagyszombatban az SK Rapid a bíc-i Miből. {-.)|lól 2:3 (1:1) arányban kikapott. — Az SK Tinává a briinni Spártaiét szenvedett t:ö (1:2) i arányban vereséget. 3:2 (2:1) arányban végződött a 66, magyar-osztrák mérkőzés A lelkes magyar együttes megérdemelt sikert aratott Bées, szeptember 22. A 66. osztrák-magyar meccs j eredményét az osztrákok már eleve elkönyvelték a maguk javára- Miután a magyar válogatott sikerében senki sem bízott, még a csapat össze­állítói sem, ez az optimizmus jogosnak bizonyult. Anuál nagyobb meglepetésként hatott a magyarok játéka és megérdemeltnek bizonyult a győzelmük is. Mig ugyanis a magyar válogatott lelkes játék­kal pótolta az egyes hiányokat, addig az osztrákok elbizakodott módra játszottak és egyetlen pontju­kon sem elégítettek ki. A mérkőzés esős időben 40.000 néző előtt folyt le a Hohe-Warteu. A ned­ves, füves pálya maga is handikapnek bizonyult, amihez még hozzájárult az is, hogy az olasz Car- raro biró többször elnyomta a magyarokat. A ma­gyar válogatottban a csatársor bevált. Elsősorban Ticska a balszélen brillírozott, de igen jó volt a centerben Turai és mellette Toldy. A halfsorban Berkessy volt a legjobb, a védelem szilárdnak bi­zonyult. Az osztrák csapatban a ltalfsor teljesen csődöt mondott. A csatársorban Wessely és Hor­váth mélyen formán alul szerepeltek. A Rainer— Tandler hátvedpárnak is gyönge napja volt, sőt még Hiden kapus is sokat hibázott. A magyar csapatban Angyal (Amtell) jól védett. Némi osztárk fölénnyel indul a mérkőaés. Az első gól az osztrákok javára esik. A 23. percben Wesselyk egy szabadrúgást átvesz és Amse 11 kapujába helyezni. Rögtön után lendületes magyar támadás fejlődik ká. A labda Toldyhoz kerül, az osztrák kapu előtt Túráinak adja aki kiegyenlít. 1:1. A magyarok ezután a biró nyomása dacára jól játszanak. A 31. percben Titkos a vezető ma­gyar gólt szerzi meg. 2:1. A játék étitől fogva osztrák részről eldurvul. Carraró feltűnően el­néző és ugv látszik, mintha a meccset az osztrá­kokkal akarná megnyeretni. A magyar csapat több tagja megsérül és igy a félidő végéig nem változik az eredmény. A második félidőben változatos játék indul. A magyarok vannak fölényben, ennek dacára egy kavarodásban Gschweidl kiegyenlít. Amsell a labdát az előtte állóktól nem láthatta és nem véd- hette. 2:2. — A 35. percben Török lefut. Túráihoz passzol, akinek gyors fejese Hiden kezei között a hálóiba jut. 3:2 a magyarok javára. Ezael végző­dik is a mérkőzés. Az SK Bratisíava fölényes győzelme Briinnben Brünn, szép lembe 22. Az országos amatőr baj­nokság rcvansmeccsén a szlovenszkói bajnok po­zsonyi SK Bratisíava a morva bajnok Brünner SK-oí 6:0 (1:0) arányban fölényesen legyőzte. Humpolik biró vezetése mellett a szlovákok klasz- szissal múlták felül ellenfelüket. A gólokon Jur- esák, Priboj és Danczig egyformán osztozkodtak. Az SK Bratisíava továbbjutott az országos bajnok­ság középdöntőjébe. KÖNIGGRÁTZBEN a német bajnok Karlsbader FK 4:1 (0:0) arányban revansáita magát múlt heti vereségéért a Hradec Královén, miáltal a további fordulóbe jutott. PRÁGÁBAN az SK Zlichov az SK Prostéjovot 3:1 (2:0) arányiban legyőzve, jutott a közép döntőibe. KOLINBAN az eddigi amatőr bajnok AFK Kolin Prága legjobb amatőr csapatát, a Slavoj VlII.-t kapcsolta ki a további küzdelmekből. A Kolin tegnap 5:1 (3:1) arányban győzött. )( Prágai eredmények. — Szombaton a Viktória Zsizskov a bécsi Slovant 4:1 (2:0) arányban fölényesen győzte le. — Vasárnap azonban a Slavia kombinált csapatától a aeiaskoviafc. 2:0 arányiban kikaptak. Ugyancsak vasárnap a Sparta a zlrtnri SK Bafat 6:1 (3:1) arányban legyőzte. Négy gólt Kóstálok, egyet Braime lőtt. Egy gól a Beié hátvéd hibájából esetit. — A II. ligában a CsAFK a Libent 2:1, a Viktória Pileen a Slavoj Z&iaskovot 8:0, a NuselskY SK pedig a Ceechie VlII.-ait 6:4 arányban késztette megadásra. A prágai DFC a Bohémiajns-eaal 3:3 arányban el­döntetlenül mérkőzött. )( Cseh- és morvaországi eredmények. Tep­litz: TFK—DFC Budweis 4:0 (1:0). — Pilsen: SK Slovan Bécs—Olyimpia 3:0 (2:0). -r- Brünn: Zsidenice—Olympda 6:3. — Moraveká Slavia— DSK Trebice 6:2. Mindkettő bajnokság. — Aussig: Deutsche Sportbrüder Schreckenstein— DFK Aus6Óg 1:2 (0:2). — Kiadná: SK—Union Zsiaskov 8:2. — Náchod: SK—Öedboelovan KoSíre 3:3. — Budweis: Öesfcé Budéjoviee— Öeohie Kariin 5:2. — MShriech-Oetrau: SK— Makkabi 3:3. — P a r d u b i t z: SK—Meteor Kiadó ó 5:3; )( Kassai bajnokságok. (Tudósitónk távirati jelentése.) Az MLSz—kele’szlovenszkói kerületé­nek első bajnoki fordulóján a kassai KMS'E a KSC-bal 0:0 arányban eldöntetlenre végzett. A küzdelem durva volt. Biró: Gönczy. — A Kassai Tör eti vés ez ep erjesi ETVE-t 6:1 (3:1) arányban fölényesen legyőzte. Az ETVE gyöngén szerepelt. A meccs korábban ért véget. — Eperjesen a Kassai AC az eperjesi Törekvést szép játék után 3:0 (1:0) arányban fenntartás nélkül verte meg. Biró: Benes. * Külföldi eredmények )( Norvégia—Dánia 1:0. A dánok váratlan győ­zelme Oslóban. )( 3fagyarországon három jelentősebb mérkőzés volt. Budapesten a Ferencváros a Magyar Kupa harmadik helyéért vívott küzdelemben e szombathelyi Sabáriát 7:1 (4:1) arányban le­győzte. — Debrecenben a Bocskay 4:1 (2:1) arányban győzött, a Vasas ellen. — Pécsett a Pécs-Baranya az eszéki Gradjanskyt látta vendé­gül és azt 2:1 (2:0) arányban legyőzte. )( A magvarországi II. osztályban az eredménvek a következők: Atilla—VÁC 3:1 (1:1). BAK—Jó­zsefváros 4:1 (2:0). Terézváros—Rákospalota 4:3 (2:1). Romogv—Maglód 7:0 (4:0). Soroksár—Kos­suth 2:0 (0:0), Turul—Megver 3:0 (1:0). )( Kettő- vereséget szenvedett az Újpest Olasz­országban. Szombaton a Pro Vercellilől 1:2. vasár­nap pedig az FC Milánótól 0:1 arányban kapott ki. A körmérkőzésen az FC Milánó az FC Luganót is 1:0 arányban győzte lé. mig a Pro Vercetli Luganó ellen hat tiszta góllal győzött. — N á p o 1 y b a n a bécsi WAC az FC Nápoly tói 2 ■ 5 (2:2) arányban kapott ki — Rómában a Lazió a Kispestet 3:1 (2:1) arányban gvözte le. — A Budai 11 Turulban az FC Tolinótól 0:6 (0:4) arányban súlyos vereséget szenvedett. A gólokon ilt Cesn- ríni. Devechi és Orsi osztozkodtak A válogatott Combi kapus hat a'inas formában védett. )( Konstaninápolyban kettős nemzetközi mérkő­zés volt. A budai III. ikeffüleit a Galata Senaiílt 3:1, a bécsi WSC a Fener Baglsdhet 4:2 arányban Le­győzte. )( Zágrábban a bécsi Adniira a Gradjanskyt 3:i arányban legyőzte. (Szombaton a HASK-kai 2:2 eldöntetlenre végzett.) A Jugoszlávia a szarajevói S táv iát 2:1 arányban verte meg. — Belgrád- ban a BSK győzött a Slavia ellen 2:1 arányban. )( Lengyelországi eredmények. Crackovia—Ga- barnúa 3:2. — Pogon—Lodzeír SK 2:1. — Polonia —Warta Posen 5:0. — VfL Lód®—Wisla 1:4. )( Béesben szombaton a budapesti Nemzeti 1:2 (1:1) arányban kikapott a Nicholsontól. A Nichoi- son részéről Eokl két gólt lőtt. mig a Nemzeti gólját Horváth szerezte. — Barátságos meccsek: Hakoath—Vienna 1:1. — Rapid—Postások 4:0. — Wacker—Linzer Sé 3:1. — Plonidedorfer AC— Hertha 2:2. — A II. osztályú bajnokságban a Brigiiíttenauer AC a Simmeringet 1:1 (1:0), a Weisse XI. a Gersthofot 2:1 arányban legyőzte. )( Az angol ligában az Arsenal é9 az Aston Villa további győzelmeikkel a vezetést tartják, — A skót ligában a Glasgow Rangérs régi riválisától, a honi pályán játszó Chel'tiictől kikapott. Részletes eredmények: I. osztály: Aston Villa—Liverpool 4:2, Derhy Co.—Griimsby T. 1:0, Sheffield W.— MjancheeteT Un. 3:0, Blaokburn R.—Sunderland 3:0, BHackpool—Leede Un. 3:7, Hudderefield-—; Middl-eőbrough 2:2, Manchester C.—Sheffield Um- 0:4, Newceetle Un.—West Ham Un. 4:2, Arsenal— Leicester C. 4:1, Chelsea—Boltom Wanderers 0:1, Portsmouth—Birmingham 2:2. — Skócia: Airdrieonians—Falkirk 1:3, Celtic—Rangers 2:0, Cowdembeath—East Five 2:1, Dundee—A'berdeen 4:2, H. of Middlothian—Hdibernians 4:1, Leitb. Athl.—^Martom 2:3, Motherwell—Homilton A. 3:0, Partick Th.—Clyde 2:0, St. Mirren—Kiömarnoek 4:2. Az Újpesti TE Magyarország vizipoló- bajnoka Szeged, szepteonher 22. Magyarország 1930. évi vizipoló bajnoksága a szegedi uszodában dőlt el. Az Újpesti TE a Szegedi UE csapatát 3:1 (3:0) arányban legyőzte cs ezzel a bajnokságot is meg­nyerte. Az Újpest az első félidőben biztosította magának a győzelmet. A másodikban a SZUE volt fölényben, de csak egy gólt tudott elérni. Budapest, szeptember 22. A MUSz uszóversenyén a MAC vizipolócsapata az egri MESE-t 2:1 (2:1) csak heves küzdelem után tudta Keserű II. góljai­val legyőzni. — A III. kerület az FTC ellen 5:0 arányban könnyen győzött Czelle és Dezső gól­jaival. Az úszó versenye^ a 10X50 m. hölgy-melluszó- stfétában az FTC 8:12 alatt gyŐBÖbt a III. kerület és UTE ellen. — A 10 X 50 m. gyoreuszáeban győ­zött a BBTE 5:03.4 alatt. Szombaton a bankok uszóversenyén Bárány István a 100 méteren 59.6 alatt úszott ellenfél nélkül. A 100 m. női versenyben Oeogőe Bőtaei győzött Siposs Annus ellen. Vasárnap a MUSz versenyén Lenkey Magda (111. kerület) 1.17.2 alatt legyőzte Tóth Ilonkát (1:17.8). Carracciola nyerte a svábhegyi versenyt Budapest, szeptember 22. (Szerkesztőségünk távirati jelentése.) A XI. svábhegyi verseny, amely ezidén az európai hegylbajnokságho* szá­mított. teljes sikert hozott a Magyar Autóklubnak. A rossz idő miatt a pálya síkos volt, azonban a magyar Hartma::n jelentéktelenebb balesetén ki- viil, baj nem történt. A nap szenzációja az olasz Caracciola győzelme a tavalyi bajnok Hans von Stílek felett. Caracciola 8 literes Mercedes sport­kocsiján 8:21.13 p. alatt a nap legjobb idejét érte el. — A versenykocsik három kategóriájában győztesek lettek: A 2000 kom-cehén Liechtenstein hercegnő Bugnttija, az 5000 kem-ben Hans von Stílek Aii-tro Daimlere (3:23.51) és a 8000 köm­ben Gróf Arco-Zonneberg Mercedesé, — A mölor- ke-rékpáros versenyen a legjobl eredményt Ru­dolf Runtsch érte el tu 500 kem-es kategóriában Douglas gépen 3:27/ é perc idővel. *