Pest Megyei Hirlap, 1965. november (9. évfolyam, 258-282. szám)

1965-11-02 / 258. szám

A Váci SE győzött — a Csepel Autó kikapott Nagykátán Már fsak a kiesési kérdése tisztázatlan A megyei labdarúgó-bajnokságban a listavezető Váci SE nagy lépést tett az elsőség megszerzésére. Bajnoki címét már aligha veszélyeztetheti az Autó, amelyik kikapott a kiesés ellen küzdő Nagykáta otthonában. Az utolsó fordulóban Vác a Dunakeszi Vasutast fogadja, az Autó pedig Gödöllőre utazik. Míg az elsőség kérdése már nagyjából tisztázott, nem ez a helyzet a kiesők frontján, bizonytalan, hogy Cegléden kívül ki búcsúzik. Nagykáta mellett ugyanis a Gödöllői Vasas is két pontot szerzett és sorsdöntő az elmaradt, s még hátralevő Gö­döllő—Dunakeszi Vasutas találkozó is. kezéből a hálóba pattant a labda. A kartaliak a 81. perc­ben egyenlítettek és igazságos döntetlen született. G: Németh (öngól), ill. Sára. Jó: Bogdán, Kőszegi, Gyetvai, ill. Mócsa, Újvári, Gergely'. Csiba József Váci SE—Monor 3:0 (2:0). Vác, 800 néző. V: Szórádi. Lanyha iramú mérkőzésen a kiegyenlített első negyedóra után Vác volt fölényben, s csak azért nem győzött na­gyobb arányban, mert. kissé könnyelműen vette a mérkő­zést. G: Pintér (2), Mózes. Jó: Bánfalvi (a mezőny legjobb­ja), Pintér, Mózes, ill. Dimoff, Godina. Simonovits. Breznay István Nagykáta—Csepel Autó 4:1 (1:0). Nagykáta, 300 néző. V: Kelemen. Az Autó a váci ered­mény ismeretében lépett pá­lyára, s így nem küzdött teljes erőbedobással. A hazaiak vi­szont annál lelkesebben har­coltak. Gödöllői Vasas—Ceglédi Építők 2:1 (2:0). Cegléd, 50 né­ző. V: Sándor. A mezőnyfö- lényben levő Gödöllő megér­demelten nyert. Nem sokkal a befejezés előtt a ceglédi Szabó Lajost kiállították, meri szándékosan megrúgta ellenfelét. AJbertirsa—Nagykőrösi Ki­nizsi 2:1 (2:1). Nagykőrös, 200 néző. V: Horváth J. Kimaradt irsai helyzetek után a 14. perc­ben. Nagykőrös megszerezte a vezetést, az irsaiak a 18. perc­ben védelmi hibából egyenlí­tettek, majd a 33. percben előnyhöz Is jutottak. Szünet ufgh a többet támadó Kinizsi nem bírt az irsai védelemmel. Az elbizakodottan pólyára lé­pő és rossz felfogásban játszó körösiek eilen megérdemelten nyert a lelkes Irsa. G: Fekete IX. Prazsák, ill. Decsi. Jó: Szu- da, Kiss, Prazsák, Kuti. A ha­zaiak közül senki sem dicsér­hető. Pécsi Sándor Váci Vasutas—Üllő 1:0 (0:0). Üllő, 200 néző. V: Berta. A kö­zepes iramú és színvonalú ta­Azonnali belépéssel csúcsesztergályos, szerkezeti lakatos, hegesztő, kovács szakmunkásokat, valamint vidéki munkára gép- és szerkezeti lakatost, ív- és lánghegesztőt, mázolót és szegecselő szakmunkásokat. Jelentkezés: Országos Bá­nyagépgyártó Vállalat, IV. kér., Baross u. 91—95. lálkozó nagy részében a ha­zaiak voltak fölényben, de a csatárok erejéből csak kapu­fákra tellett. Vác csak ritkán veszélyeztetett, győztes gól­juk a 76. percben lesből esett. A 88. percben a váci Jakabot kiállították, mert megrágta ellenfelét. G: Pálinkás. Jó: Ta­kács, Konrád, Vorberger, ill. Viczkó, Melis, Boda. Varga János Bag—Dunakeszi Vasutas 2:1 (0:0). Bag, 100 néző. V: Gom­bás. Bag a 87. percben szerez­te a győztes gólt. G: Kékesi (2), ill. Garamvölgyi. Du nah araszt i—Kartal 1:1 (1:0). Gödöllő, 50 néző. V: Pusztaszeri. A kartali pálya betiltása miatt Gödöllőn leját­szott találkozó alacsony szín­vonalú, unalmas játékot ho­zott. A 21. percben az egyéb­ként jól védő kartali Németh Szigetújfalu—Törökbálint 1:1 (1:1). Törökbálint, 250 néző. V: Madarász. A védekezésre be­rendezkedett vendégek a 30. percben egy ártatlannak látszó támadás végén megszerezték a vezetést. A 45. percben egyen­lítő Törökbálint szünet után nagy lelkesedéssel küzdött, de csak újabb három kapufára tellett erejéből. G: Bus, ill. Gelmár I (11-esből). Jó: Pflumm I, Pflumm II, Urban- csik, Vigh L., ill. Kiss E., Gyű­rűs, Csáki, Pénzes. Érdről a rangadóra Érden készülődött a Ferencváros labdarúgó csapata a vasárnapi NB I-es rangadóra. A piros-kékek Farkas góljával l:0-ra győztek, s az eredmény nagyjából • tisztázta az elsőség sorsát. A hátralévő utolsó forduló párosítását figye- lembevéve. a Vasastól a bajnoki címet aligha vehetik el. Vasas—Ferencváros 1:0 (1:0). Nép­stadion, 55 000 néző. MTK—Újpesti Dózsa 1:1 (0:0) Népstadion 40 000 néző. ózd—Bp. Honvéd 1:0 (0:0). Ózd 6000 néző. Győr—Pécs 2:1 (1:1). Pécs 3500 néző. Tatabánsa—Komló 2:0 (0:0). Tatabánya. 4000 néző. Sal­gótarján—Csepel 1:0 (0:0). Csepel. Hármas NB IH-as siker 3000 néző. Dorog- Szeged 400 néző.-Szeged 1:0 (1 :0). 1. Vasas 25 16 5 4 44:18 37 2. FTC 25 14 7 4 65:30 35 S. U. Dózsa 25 14 4 7 50:28 32 4. Bp. Honv. 26 11 7 7 44:28 29 5. Győri ETO 25 11 6 8 39:30 28 6. Tatab. 25 9 8 8 29:31 26 7. Pécsi D. 25 9 6 10 27:30 24 8. Salgót. 25 5 13 7 24:33 23 9. MTK 25 7 9 9 29:41 23 10. Csepel 25 9 4 12 33:35 22 11. Ózd 25 9 3 13 28:56 21 12. Dorog 9ß 6 8 11 24:38 20 13. Komló 2Ö 6 6 13 27:44 13 14. Szeg. EAC 25 2 8 la 18:39 12 A Bányász szombati szép győ- ™1 * M zelme után Vasár- nap a listavezető Ceglédi Vasutas és I I BBa Tököli KSK is tBL nyert. Különösen értékes a tököllek fegyverténye, akik az élcsoportban tanyázó Ercsi Ki­nizsit fektették kétvállra, s mivel öt pont választja el őket a kieső zónától minden bizonnyal benn­maradnak. Tököl—Ercsi Kinizsi 4:2 (2:1) Tököl, 500 néző. V: Vajda. TKSK: Rozgics II — Mazák. Joszkin, Jeszenovics — Jarosi, Gergényi III — Dragovits, Hauser, Plausin, Török, Horák. Váltakozó fölény jellemezte a magas színvonalú, nagy iramú ta­lálkozót. Eleinte a hazaiak veszé­lyeztettek, s a rohamok a 23. percben 11-esből góllá értek. Ez­után feljöttek a vendégek, a 26. percben egyenlítettek, s két perc­cel később a vezetést is megsze­rezték. Az 50. percben egyenlítet­tek a helyiek, s az ismét magára talált csapat, a 63. percben .ismét előnyhöz jutott. Ezután az er~ csiek, különösen a széleken veszé­lyeztettek, majd a 78. percben ka­pott újabb gól után beletörődtek az eredménybe. 1. Váci SE 2. Cs. Autó 3. Bag 4. T.-bálint 5. N.-kőros 6. Szigetújf. 7. Dunakeszi VSE 8. Alberilrsa 3. Kartal 10. V. Vasút 11. Monor 12. DMTK 13. üllő 14. N.-káta 15. Gödöllő 1«. Cégi. Ep. 20 10 20 18 20 13 20 15 20 14 20 13 3 7 »4:20 41 3 8 67:35 39 0 7 63:43 35 5 9 58:48 35 4 11 53:41 6 10 52:44 28 10 29 11 29 10 29 12 29 0 29 8 29 9 20 11 1 17 28 8 6 14 20 4 7 18 0 0 48:44 7 11 45:51 8 11 39:46 2 15 41:46 8 12 34:42 0 12 42:53 7 13 40:50 44:80 36:54 24:55 Hat gólt dobott oz edző Goór Istvánt, a Csepel Autó vízilabda edzőjét két év­re külföldre szerződtették, egyelőire a válogatott Rusorán II. Péter irányítja csapata felkészülését. A hét végén az OB I-esek is bekapcsolódtak a Magifar Népköztársasági Kupába, s a Pest megyei gár­da 12:3 arányban diadalmas­kodott a VTSK felett. Ruso­Telitalá/at nélkül A vasárnapi totófordulóban nem volt 13 találatos szelvény. A 12 ta­lálatot heten érték el, egyenként 113 950 forintos nyereménnyel. Tl- & j zenegy találatos szelvény 01, tí­zes 504 darab akadt, nyeremé­nyek: 3506, illetve 805 forint. Totóeredmények: 2, x, 1, 2, 1# 2, Xj 2, 2, X, 2, 2, 1. A gólratörőbb Pest megyei együttes megérdemelten nyert. G: Plausin (2, egyet 11-esből), Hauser. Török. Jő: Gergényi m. Dragovits, Plausin, Török, Bundies Péter Ceglédi Vasutas—Lőrinci Fono 3:1 (1:0). Hengersor u., S00 néző. V: Csi­ba. CVSE: Hamza — Cseh, Oiah. Császár — Csontos, Juhász — Csurgai, Józsa, Darázs, Pintér, Halmi. Kökény és Csontos sérülése rossz hatással volt a játékosokra. Csak némiLeg nyugodtak meg ak­kor amikor Csontos fájó bokája ellenére is vállalta a szereplést. Okvetlen győzni kell, mert vere­ség esetén ismét szorossá válhat a küzdelem az elsőségért — mon­dogatták a vezetők. A Vasutas kezdett jobban de mivel a baj nem jár egyedül Cseh megsérült, ezután csak statisztált, majd az 50. percben végleg le­ment. A ceglédi vezetést a trak­torgyár! szurkolók .fergeteges bíz­tatása mellett — itt játszott a meccs után, a rivális Traktorgyár — a helyiek kiegyenlítették. Ez ..felébresztette'' a ceglédieket. 10 perc alatt két gólt szereztek. Ha vasárnap a Traktorgyár ellen győznek már nem lehet elvenni az elsőséget a Vasutastól. Idegenben nem ment A labdarúgó NB II Nyugati cso­portjában a befejezés előtt három rán II. hat íróit dobott, Kurz- i fordulóval a Kaposvári Honvéd tos (2), Kiss I. (2), Szalai, Re- ' gos. ' * A Komjádi Kupában a Ceg­lédi Vasutas pólózói az 5—8. helyért vívott mérkőzés so­rán 8:2-re kikaptak a BVSC­tól. Portugália az angliai döntőben Az NDK második lett A labdarúgó VB selejtező euró­pai 4. csoportjában Oportóban ke­rült sor a Portugália—Csehszlová­kia mérkőzésre. A portugáloknak a döntetlen is elegendő volt az angliai VB 16-os döntőjébe jutás bebiztosítására, ezért a csehszlová­kok elleni találkozón nagy gondot fordítottak a védekezésre. Végeredményben a mérkőzés 0:0 arányú döntetlennel végződött, s ezzel Anglia, Brazília, Mexikó, Ar­gentína, Chile, Uruguay, Magyar- ország és a Szovjetunió után Portugália a kilencedik ország, amely kiharcolta a 16-os döntőbe jutást. A 6. csoportban vasárnap játszot­ták az utolsó mérkőzést. A 2. helyért az NDK és Ausztria mér­kőzött meg egymással. A Lipcsé­ben 95 000 néző előtt lezajlott mér­kőzést az NDK nyerte 1:0 (1:0) arányban. 1. Magyarország 4 3 1 — 2. NDK 4 12 1 3. Ausztria 4 — 13 két ponttal vezet a Várpalota előtt, s most már csaknem biztosra ve­hető, hogy e két csapat között dől el a bajnoki cím sorsa. A Keleti csoportban Kecskemét szombati veresége után az Eger két ponttal megugrott. Szombaton tartották a kézi­labda NB II-be való jutásért az osztályozómérkőzések harmadik fordulóját. Mindkét megyei csa­patunk otthonában játszott. A Gödöllői Vasas férfiak ha ne­hezen is, de győztek, míg az egyetemista lányok meglepetés­re vereséget szenvedtek. Gödöllői Vasas—Szolnoki MÁV 29:24 (14:8) Gödöllő, 500 néző. V: Makiári. G. Vasas: Sárközi — Gulyás (3), BenkÖ (7), Csombon (9), Holényi (1), Ádám, Zábráczki (2). Csere: Csontos, Gecse (2), Polgár (3), Borszéki (2). Hatalmas iramú mérkőzés. Az első félidőben a hazai csapat irá­nyította a játékot, de szünet után kiegyenlítetté vált a küzdelem. A gödöllőiek több védekezési hi­bát vétettek és végül is csak a két kapus közötti különbség döntött. Jó: Csontos, Benkö, Csombor, Gulyás. Martfű—Gödöllői EAC 6:4 (2:2) V: Schneider. Az egyetemista lányok 2:0-ra el­húztak. ezután azonban rengeteg labdaáíadási hibát vétettek és a martfűiek egyenlíteni tudtak. Szü­net után fej-fej melletti küzdelem alakult ki. 4:4 után két szeren­csés góllal a vendégek szerezték meg a győzelmet. G: Banyó (4). öziniek a középsúlyú világbajnok 8:3 7 5:5 4 1:6 1 A csepeli I. osztályú atlétikai versenyen a 30 km-es futásban si­kerrel járt a csepeli Tormási At­tila rohama Szalai 1961. óta fenn­álló 1:40:08,8 órás országos csúcs- eredménye ellen. Tormási 1:34:35,6 órás eredménnyel állított fel új országos rekordot. Kultúrházak, klubok! Rex-asztalok olcsón eladók! Belkereskedelmi Kölcsönző Vállalat Budapest IX., Közraktár utca 30. Telefon: 33ó—499. Vasárnap a íeheráni súly­emelő-világbajnokságon 1500 néző előtt középsúlyban dőlt el az érmeik sorsa. Hosszú évek után először fordult elő, hogy ebben a súlycsoportban nem szerepelt magyar ver­senyző. A küzdelem nagy meglepetést keltett, mert az idei Európa-baj nők, a szovjet Kidajev előtt 12,5 kilós előnnyel a fiatal lengyel Norbert Ozimek szerezte meg a világbajnoki címet. Ozi­mek még' azzal is büszkél­kedhet, hogy szakításban 147,5 kilóról 148 kilóra javí­totta az amerikai Riecke ta­valy felállított világcsúcsát. A labdarúgó NB I B 29. forduló­jában megmaradt a már bajnok Dunaújváros 6 pontos előnye. Egy sereg meglepő eredmény született. A feljutásra esélyes Diósgyőr, Szombathely és Egyetértés ide­genben is megszerezte a 2 pontot. Az utolsó forduló előtt az NB I- be jutásért még ez a három csa­pat verseng. Biztosítási ügyben forduljon bizalommal a helyi takarékszövetkezethez A takarékszövetkezetek a dolgozók biztosítási szükségletének kielégítése érdekében foglalkoznak biztosítással is! A vasárnapi visszavágón a gö­döllői férfiak egy góllal maradták alul Szolnokon. Szolnoki MÁV'—Gödöllői Vasas 23:22 (9:10) A MÁV egy büntetővel nyerte a találkozót. amelyre a nagy tét nyomta rá bélyegét. Gödöllő sok hibával játszott, kiemelkedőt csak a kapus. Csontos nyújtott, aki há­rom hétméterest kivédett. G: Csombor (7), Gulyás (6), Ben- kő, Holényi (3—3), Polgár (2), Bor­széki. A GEAC lányok a martfűi visz- szavágón is alulmaradtak, 9:3 (3:3) arányban. Balogh László — Kecskeméti — 1. Cegléd 27 18 5 4 58:24 41 2. Traktorgy. 27 16 5 6 57:29 37 3. Elektromos tt 13 8 6 45:27 34 4. Ercsi 27 14 6 7 50:35 u 5. Pilisi B. 27 10 12 5 39:30 32 6. Rákoscs. 27 13 6 8 38:35 32 7. Sárisáp 27 11 7 9 40:30 29 8. Gázművek 27 13 3 11 46:39 29 9. K. Goldb. 27 7 10 10 26:34 24 10. Tököl 27 10 4 13 41:54 84 11. K. Tűzálló 27 9 5 13 39:43 23 12. K. Sörgyár *7 8 7 12 36:43 23 13. M. Acél 27 4 11 12 21:40 1« 14. M. Kábel 27 6 6 15 30:59 18 15. Lőrinci F. 27 4 9 14 31:50 17 16. K. Lombik 27 3 10 14 28:53 16 Az Eszakközép csoport továb­bi eredményei: Elektromos—Kőbá­nyai Sörgyár 2:2, Magyar Acél— Rákoscsaba 1:1, Kelenföldi Gold­berger—Gázművek 0:2, Sárisáp— Magyar Kábel 3:2, Traktorgyár- Kőbányai Lombik 3:1. Két ezüst-, öt bronzérem Szovjet sikerekkel fejeződött be Budapesten a háromnapos nemzet­közi asztalitenisz bajnokság. Női egyesben Grinberg, párosban a Rudnova. Grinberg kettős vég­zett az élen. a férfi egyes elsősége a román Giurgiucának jutott, a párosé pedig a Siepanek. Kudr- nac csehszlovák kettősnek. A ve­gyes páros elsőségét az angolok (Barnes, Shannon) hódították el. A magyarok két második helyet szereztek, vegyespárosban Rózsás, Lukácsné, férfipárosban Harangi, Papp révén. Harmadik lett vegyes­párosban a Faházi, Kóczián, női PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei Bizottsága és a Pest megyei Tanács lapja. Főszerkesztő: Suha Andor Kiadja a Hírlapkiadó Vállalat FelelŐ9 kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. Vili. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343-tOO. 142—220 Gépírószoba (hívható 20 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sport­rovat: 140—449 — Ipari rovat: 141—462 — Művelődési rovat: 141—258. Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Index: 25 064 Terjeszti a Magyar Posta Előfizethető a helyi posta­hivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj 1 hónapra t3 forint. párosban a Jurikné, Makiári és Lukácsné, Kóczián férfipárosban pedig a Faliázi, Harcsár és Pig- nitzky, Börzsei kettősünk. Angliai levél Mezőtúrra Csaknem egy évtizede ex­portálják már Angliába, a labdarúgás őshazájába a Me­zőtúri Lábbeli Készítő Kis­ipari Szövetkezet futball- cipőit. A napokban érdekes levelet kézbesített a posta Mezőtúrra. Feladója az an­gol labdarúgó-válogatott ke­ret egyik tagja. A labdarúgó elküldte dedikált fényképét és a nemzeti válogatott nevé­ben köszönetét mond a kitű­nő cipőkért. " A mezőtúri ktsz az idén is több mint ötvenezer pár futballcipőt készít exportra. Az exported pők több mint felét gumitalppal, gumi stoplikkal gyártják. Az an­golok véleménye szerint ugyanis a gurhistoplis cipők kevesebb sérülést akoznak. Nylon csipke meny­asszonyi ruha kölcsön kapható. Cegléd. IX. kér. Tömörkényi ut­ca 69 alatt Volt Csí­kos utca. Cj löcsös kocsi eladó. Nagykőrös, ül. ker.fi Szegfű u. 19. 16 óra után. Beköltözhető ház el­adó. Nagykörös, Encsi u. 9. Eladó VI. kér.; Tün­dér u. 15 sz. alatt 140 n-öl kert. Érdeklődni: Nagykőrös. I. járás. Tázerdő-dűlő 14. Sarai Szabó Istvánnál. 57 éves nyugdíjas öz­vegyasszony férjet 'eres. ..Tiszta 116 244” jeligére a nagykőrösi hirdetőbe. _____________ A T 611-es nagyképer­nyős televízió eladó. Nagykőrös, Vili. kér., Katona Józseí u. 8. Eladó 62-es kiadású 350 kem-es Izs motor, oldalkocsi vai. Biró László, Nyársapát. Csemőj rész. Komplett bádogos­szerszám eladó, gé­pekkel. Cegléd, Be- Ioiannisz u. 7. sz. Tehenésznek elhelyez­kednék tsz-be vagy állami gazdaságba. Lakás szükséges. Kam- hal István Gödöllő. Bábát. CEGLÉDI APRÓHIRDETÉSEK Töltésnek való föld elhordható Felház ut­ca 40. Családi ház sürgősen eladó azonnal beköl­tözhető. 44)4 n-öl sza­mócád telekkel. Cse- mő. I. kerület 61. Sza­bó István. ______________ G yakorlott gyors- és gépíró ceglédi mun­kahelyen elhelyezked­ne. Cím: ..Megbízha­tó” jeligére a Ceglé­di Nyomdában._______ H ázhely eladó Csen- geriszél 26. alatt. Nyí­riék.__________________ E sküvőre fehér nylon­bundát kölcsönadok. IX, kér. Bét utca 12. Telekv utca 7. szám alatti ház. esetleg ház­rész jutányos áron azonnal eladó Beköl­tözhető kettő szoba, fürdőszoba és mellék- helyiségekkel. Ló és gumiskocsi el­adó. VII., Török Ig­nác utca 28. Kisméretű konyha- szekrény, egy kétaj­tós szekrény, egy bun­dabéléses női bőrka­bát eladó. Széchenyi úti új házsor 27. Keresek megvételre egy Neoperpétuum kétaknás kályhát. Cím: Csörgő u. l. Kazinczy utca 19. szá­mú ház eladó Érdek­lődni 2 óra után. Különbejáratú bútoro­zott szoba kiadó.^ csak magányosnak. Cím a Ceglédi Nyomdában. Csemő. I. kér. 49. sz alatt 1110 n-öl szőlő, 12 gerendás lakóépü­lettel eladó. Érdeklőd­ni lehet id. Kovács Miklósnál a helyszí­nen. HIRDESSEN A PEST MEGYEI HÍRLAPBAN I