Pest Megyei Hirlap, 1962. április (6. évfolyam, 77-100. szám)

1962-04-11 / 85. szám

Az abonyi birkózók és az aszódi tornászok sikere, ceglédi győzelmek a megyei ifjúsági tőrvívó-bajnokságon Atlétika A Váci Petőfi felszabadulá­si váltófutásán 10 csapat, ösz- szesen 100 versenyző vetélke­dett. A városban kijelölt 3600 méteres útvonalat a Váci Sportiskola képviselői tették meg a leghamarabban. A to­vábbi sorrend: Váci Gimná­zium I, Váci Gépipari Techni­kum, Váci Petőfi 1. Birkózás Jól szerepeltek a Pest me­gyei fiatalok a Kelet-területi ifjúsági szabadfogású CsB el­ső fordulójában. Szegedi V SE—Dunakeszi 8:2, Abony—Jászberényi Lehel 6:4, Karcag—Dunakeszi 5:4, Csepel Autó—Debreceni Hon­véd 9:1, Abony—Dunakeszi 10:0, Szolnoki MÁV—Csepel Autó 6:4, Csepel Autó—Jász­berényi Lehel 5:5, Abony— Debreceni VSC 7,5:2,5, SZVSE —Csepel Autó 7:3, Abony— SZVSE 7,5:2,5. A csapatversenyt az Abonyi TSZ SK nyerte, 2. Szegedi Va­sutas SE, 3. Szolnoki MÁV. A vidéki felnőtt szabadfo­gású bajnokságon csupán egy helyezést szereztek a Pest megyeiek. A nagykőrösi Oláh harma­dik lett pehelysúlyban. Ökölvívás Kecskemét ifjúsági ökölví­vó bajnokságán nagykőrösiek is indultak, s a következő eredményeket érték eL Papírsúly: ;;; 3. Kecskés I. Harmatsúly: 1. Kecskés II. Pe­helysúly: : .2. Bundi, Félne­hézsúly: : .2. Csete; Súlyemelés Az országos ifjúsági bajnok­ságon 48-an indultak. Nehéz­súlyban Markovics György (Testvériség) szállításban 100, összetettben 350 kilogrammra javította az országos csúcsot. Pehelysúly: 1, Bagócs (Cse­pel Autó) 265. A Csepel SC felnőtt minő­sítő viadalán is indultak Pest megyeiek, könrgrűsúlyban hat induló közül Takács (Csepel Autó), harmadik lett, 190 ki­lóval. Sportlövészet A II. osztályú Béke Kupa viadalon befejeződött az I. forduló, Az eddig lebonyolított ver­senyszámok alapján az össze­sített sorrend a következő: 1. Esztergomi MHS 8234 kör, 2. MÁV• Északi Járműjavító 8155, 3. Szentendrei Honvéd 0. Torna Az Ipari Tanuló Sport Köz­pont felszabadulási tornász emlékversenyére 51 fiatal gyűlt össze az ország különbö­ző intézeteiből. Az Aszódi 200. sz. ITSK fiataljai jelentős si­kert értek el. Az összetett via­dalt a megyei III. osztályú baj­nok. Kecskeméti Károly nyer­te, s a további 5 helyezett is aszódi volt. Nagy sikerüket mutatja még, hogy valameny- nyi szeren is az aszódiak vé­geztek az élen. Összetettben: 1. Kecskeméti Károly 56,3, 2. Player l.ászló 55,4, 3. Orbán Ferenc 55. Szerenlcénti győztesek. Kor­lát: Kecskeméti 9,5. Lólengés: Player 9,3. Nyújtó: Kecskemé­ti, Orbán 9,3—9,3. Talaj: Kecs­keméti 9.5. Ugrás: Orbán 9,5. Gyűrű: Kecskeméti 9,4. Vívás Cegléden bonyolították le Pest megye 1962. évi ifjúsági férfi és női tőrvívó bajnoksá­gát. Először a fiúk léptek pást­ra. A körbevívás után holt­verseny alakult ki a gödöllői Csiszár János és a ceglédi Joós Miklós között. A bajnokságot eldöntő asszóbán végig fej-fej mellett haladt a két fiú, míg végül Joós Miklósnak sikerült elérni a győzelmet jelentő ötö­dik találatot. A lányoknál Magyar Sarolta biztosan hódította el az első­séget. a 2—4. helyen még az újravívás után is holtverseny volt, s így a talélatarány dön­tötte el a sorrendet. Pest megye 1962. évi férfi ifjúsági tőrvívó bajnoka: ifj. Joós Miklós (Ceglédi VSE) 7 győzelem, 2. Csiszér János (Gö­döllői ASC) 7 győzelem, 3. Ko­vács László (Gödöllői ASC) 6 győzelem. Pest megye 1962. évi női if­júsági tőrvívó bajnoka: Ma­gyar Sarolta (Ceglédi VSE) 5 győzelem, 2. Németh Ildikó (Ceglédi VSE) 3 .győzelem, 3. Tóth Hajnal (Ceglédi VSE) 3 győzelem. Jé! rajtoltak MB Il-es Jól rajtoltak NB Il-es kézi­labdacsapataink, mindhárom együttes nyert, a Csömör ide­genből hozta el a két pontot. A megyei és a terüleíi baj­nokság nyitánya a papírforma jegyében zajlott, meglepetés­nek számít Nógrádverőce vá­ci döntetlenje. NB II férfi: Csömöri TSZSK—Győri Fonó 17:14 (3:5). Győr, 500 néző. V: K. Nagy. Csömör: Solymár I — Bagyánsz- ky II, Radocsányi, Tamás, Soly­már II, Bagyánszky I, Gulyás. Csere: Mezőbukta, Venczel. A tartalékos csömöriek ismer­ve a győriek gyorsaságát, az I. félidőben lelassították a játékot. A vendégek több kihagyott hely­zete után Győr 2:0-ra elhúzott, majd Csömör 2:2-re szépített. A félidő további részében ismét előnyre tettek szert a helyiek. Fordulás után megváltozott a já­ték képe és megváltozott az eredmény is. A 13. perctől — amikor 13:13 volt — drámai küz­delem alakult ki és a Pest me­gyeiek remekbe szabott gólok­kal 17:13-ra elhúztak. G: Bagyánszky I (10, egyet 7 méteresből), Tamás (4, egyet 7 méteresből), Radocsányi (2), Gu­lyás. Az egész csapat jó teljesít­ményt nyújtott, kiemelkedett Ta­más, Radocsányi és Bagyánszky I. Fábián Ferenc 109 spartakiádos a megyei döntőn GÓL A 92. PERCBEN - ÉS KÖVETKEZMÉNYEI Mini már keddi lapunkban beszámoltunk, a Ceglédi VSE NB Il-es labdarúgó-csapata 2:1 arányú vereséget szenvedett Diósgyőrben. Hogy most még­is visszatérünk e találkozóra, annak oka, hogy a mérkőzés sorsát eldöntő gól a 92. perc­ben esett. A 82. percben még a Pest megyei együttes vezetett 1:0- ra, s a volt NB I-es hazai csa­patnak csak a 83. percben si­került egyenlítenie. Hatalmas hajrát vágtak ki a diósgyőriek, de a további hét perc alatt nem tudták újból bevenni a ceglédiek hálóját. Ám a játék­vezető hosszabbított, s így tör­tént, hogy a 92. percben meg­szerezhették a bajnoki két pon­tot a hazaiak. A Pest megyei játékosok kö­zül többen is elvesztették a fe­jüket az időn túl kapott, szá­mukra vereséget jelentő gól miatt és a mérkőzés után meg­sértették a játékvezetőt. Egy idős és egy fiatal játékos állt kedden a fegyelmi bizott­ság előtt: Mednyánszky és Oláh. Mindketten 4—4 hetes eltiltást kaptak, azonban az ítélet végrehajtását -6 hónapra, illetve egy évre felfüggesztet­ték. PEST MEGYEI HÍRLAP A Magyar Szocialista Munkáspárt Pest megyei bizottsága és a megyei tanács lania Felelős szerkesztő Bácskai László Kiadja a Hír1, an ki a dó vállalat Felelős kiadó Csollány Ferenc Szerkesztőség és kiadóhivatal: Budapest. VIH.. Blaha Lujza tér 3 Egész nap hívható központi telefon: 343—100. 142—220 A felelős szerkesztő telefonja: 131—243 — Gépírószoba íbivható 30 óráig): 140—447 — Belpolitikai és sportrovat: 140—449 — Művelődési rovat: 140—448 Előállítja Szikra Lapnyomda Budapest Terjeszti a Magyar Posta. Elő­fizethető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél Előfizetési díj 1 hónapra U forint Mindez tanulságul szolgál­hat. Egyrészt, hogy ne csak 90, de ha kell, 92 percen át is tel­jes erőbedobással küzdjenek a labdarúgók a pályán, másrészt, hogy a 92. percben sem veszít­sék el türelmüket, s ne ragad­tassák magukat sportszerűt­lenségre a játékosok. — Kecskeméti — Fiorentina­Újpesti Dózsa 1:0 (0:0) Népstadion. 35 000 néző. Ve­zette: Mayer. Góllövő: Bartu. A Fiorentina jutott tovább a Kupagyőztesek Európa Ku­pájában. - ______ L abdarúgó Bp. I. osztály Középcsoport Rákoscsaba—Gödöllői ASC 2:0 (1:0). Gödöllő, 200 néző. A késéssel kezdődő találkozóra a hazai csapat csak 9 emberrel állt ki, s így a védelemre nagy munka hárult. A (18. percben a rákoscsabai Németh jobblába két helyen eltörött, két percig állt a játék. A 32. percben Kővárt sport­szerűtlenség miatt kiállították, s így mindkét fél 9—9 emberrel küzdött. A meghosszabbított fél­időben a 46. percben Mohácsi fejes góljából jutottak vezetés­hez a vendégek, majd a 85. perc­ben Krausz növelte az előnyt. Az alacsony színvonalú mérkő­zésen a helyiek kedvét szegte, hogy nem tudtak 11 játékossal kiállni. Jó: a hazai védelem. * Miért álltak ki a gödöllői egye­temisták csak 9 játékossal? Az Agrártudományi Egyetem népi együttese ugyanis Pécsett a főiskolás kultúrcsoportok or­szágos versenyén vett részt, s a háromnapos találkozóról késve értek haza. Az együttes tagjai között két labdarúgó is szerepelt, s egyikük, Kormos János arany­érmet szerzett egyéni teljesítmé­nyéért. Az énekes labdarúgók tehát nem tehettek arról, hogy nem áll­hatták csapatuk rendelkezésére, de a gödöllői vezetők igen, mi­vel nem gondoskodtak helyette­seikről. A téli spartakiád megyei döntőjét vasárnap rendezik Gödöllőn A viadalon a három körzetből a számok első két helyezettjei indulnák. Összesen 109 versenyző vetélkedik. Leg­több sportolóval a váci (18), a ceglédi (16), és a monori (15) járás képviselteti magát. Vi­szont csupán egy versenyzőt indít a szobi, 3—3-at a budai és dabasii járás. A váci és ceglédi sportolók mind a 11 számban rajt­hoz állnak, a monori és ráckevei járásbe­liek 9 számban vetélkednek. A budaiak és dabasiak 2—2 ver­senyágban küzdenek. Öt sportoló mondhat magá­nak „egyéni csúcsot”, ők ugyanis 3—3, számban indul­nak. Ezek a következők: Ret­kes Gyula, Cselő Éva, Kása La­jos (Cegléd), Eszes Érzsébet (Ráckeve), Fülöp Mária (Szent­endre). Tíz számban teljes lesz a mezőny, mindegyikben 6— 6 sportoló, páros, illetve csapat mérkőzik. A női sakkozóknál 4 csapat in­dul, ez viszonylag kedvező szám, hisz tavaly az országos döntőn olyan megye is volt, amely egyáltalán nem tudott csapatot kiállítani. Novák Imre, a megyei ISB elnöke kifogásolta, bogy bár korábban kiküldték Gödöllőre a spartakiád-döntő műsorát is­mertető, a spartakiádot nép­szerűsítő 100 falragaszt, de bi­zony a hét elején a község fontosabb helyein még nem találkoztak ezekkel. Pedig jó lett volna, ha a helyi rendező- bizottság már a plakátok kéz-' hezvétele után kifüggeszti, il­letve kifüggeszteti a „hirdet­ményeket”. Ráckeve—dabasi összevont járási labdarúgó-bajnokság Gyón—Dunavarsány I. kér. 2:2, Dunavarsány II. kér.—Kakucs 3:3, Taksony—Táborfalva 1:0, Rác­keve—Pereg 3:0, Örkény—Sziget- halom II 0:0 (a mérkőzést barát­ságosan játszották, mert Sziget­halom igazolása nem volt rend­ben), Inárcs—Dabas 1:1, Jelenet a Váci Forte—KISTEXT NB Il-es kézilabda mér­kőzésről. Munkában a világos mezes váci védelem. (Gábor Viktor ,felv.) Eladó kettőszáz má­zsa trágya. Lendvai János, Abony, VI. kér. Kerektó' dűlő 109. Eladó áramvonalas mély gyermekkocsi. Nagykőrös, III., Hu­nyadi u. 5. Eladó 250-es nagykere- kű Jávva motorkerék­pár. Nagykőrös. Bállá G. u. 35. Sírkövek! Nagy vá­lasztékban, a legké­nyesebb igényeket is kielégítően megren­delhetők az Abonyi Építőipari Ktsz-nél. Pest megye területén vidékre is szállítunk. Címünk; Abony, Kos­suth tér 8. Tel.: 38. Különbé járatú bútoro­zott szobát keresek a központhoz közel. _ Nagykőrös, Postafiók 72 címre. Háztartási alkalma­zottat keresek sürgő­sen. — Nagykőrös, V., Kalocsa Balázs 10. Eladó ingatlanok az érdi kirendeltség területén. Érdliget: 2 szoba, konyha, kam­ra, istálló, kőépület, cseréptetővel. _ Kút van. 300 n.-öl telekkel. 20 db gyümölcsfával. Beköltözhető. Ára 65 ezer forint. 2 szoba, konyha, elő­szoba, zárt veranda, speiz, 302 n.-öl gyü­mölcsössel. Kút, vil­lany, vízvezeték van. Beköltözhető. Ára 90 ezer forint. Érd: Szoba, konyha, speiz, 280 n.-öl telekkel. Kút, villany bevezethető. Beköltözhető. Ára 40 ezer forint. 2 szoba, konyha, elő­szoba, nyárikonyha, 334 n.-öl gyümölcsös­sel. Kút, villany van. Beköltözhető. Ára 120 ezer forint. Szoba, konyha, speiz, 200 n.-öl telekkel, 20 db gyümölcsfával. — Kút, villany van. Be­költözhető. Ara 80 000 forint. 3 szoba, konyha, speiz, mellékhelyiségek. 3000 n.-öl gyümölcsössel. Tégla, cseréptetővel. Beköltözhető. _ Ára 2 00 000 Ft. Érdparkváros: 400 n.-öl üres telek. Ara n.-ölenként 7 Ft. Öfalu-Érd: 1500 n.-öl kéri teilen őszibarackos és szőlős telek. Ára n.-ölenként 30 Ft. Érdekli,-uni lehet: PIK. V. Érd, Diósdi u. 34. szám. Váci Fonó—Székesfehérvári MÁV 18:14 (8:8). Vác, 1000 néző. V: Horváth II. V. Fonó: Török S. — László, Kleiner, Hevér, Brellos, Sulyánsz- ky, Kalhammer. Csere: Nábelek, Török G., Szabó, Fazekas. Az átszervezett hazai csapat az I. félidőben még szétesőbben ját­szott, de fordulás után Sulyánsz- ky jó helyzetfelismerése és Brel­los, valamint Kleiner nagyerejű lövései révén megérdemelten nyert. G: Sulyánszky (5), Brellos, Klei­ner (4—4), László (3), Hevér, Kal­hammer. Jó: Sulyánszky, László, Kleiner, Brellos. NB II női: Váci Forte—KISTEXT 8:4 (3:2). Vác, 300 néző. V: Radics. V. Forte: Vass — Kalácska, Kettler, Tavi, Újvári, Kovács, Fe­renc. Csere: Szakszik, Zsigmond, Sulyánszkyné. Az I. félidőben még igen bi­zonytalanul mozgott a Forte, szü­net után azonban Kovács góljai­val 7:2-re elhúzott. Ezt követő­en 7:4-re feljöttek a vendégek. Kettler és Kovács 7 méteres bün­tetőt hibázott. G: Kovács (7), Szakszik. Jó: Vass, Tavi, Kovács. Megyei férfi bajnokság: Váci Spartacus—Nógrádverőce 10:10 (5:3). Vác. V: Mestyán. A találkozó elején a Spartacus 4:0-ra elhúzott. Ezután feljöttek a vendégek és végig fej-fej mellett haladt a két csapat. A befejezés előtt még Nógrádverőce vezetett 10:9-re. de egy potyagóllal a ha­zai csapat megmentette az egyik pontot. G: Sasvári (4), Vámos, Budavá­ri (2—2), Lovász, Berceli, ill. Si­pos (4), Erdővölgyi, Szintai (2— 2), Vékony, Szerdahelyi. Jó: Dóra, Lovász, Sasvári, ill. Mayer, Szintai, Erdővölgyi. Dunakeszi Vasutas—Abony 27:21 (13:15). Dunakeszi, 300 néző. V: Rátkai. A játékvezetői szempontból ne­héz mérkőzésen mindkét fél ke­ményen játszott. Az I. félidőben a többet kezdeményező Abony Irányította a játékot, , míg szünet után lelassították a mérkőzést. Dunakeszi ezt jól kihasználta és Tóth kapus három gyors indítá­sa révén a hazaiak a maguk ja­vára fordították az eredményt, főleg Badó lövéseivel. G: Badó (9), Kiss (7), Sipos (4), Bottlik (3), Jeszenszky (2), Borsos, Lénárt, ill. Molnár (8), Varga (6), Guth (4), Komáromi (3). Jó: Ba­dó, Bottlik, ill. Molnár, Vojter. Tököl—Ceglédi Honvéd 27:9 (12:2). Tököl. V: Au spitz I. A Honvéd cserejátékos nélkül, fáradtan játszott. A hazai csapat megerőltetés nélkül érte el nagy­arányú győzelmét. G: Rimóczi, Takács, Füredi (6— 6), Monostori (5), Krasznai (2), Deák, Szabados, ill. Kovács (4), Járai (3), Csintalan (2). Jó: Czwick, Rimóczi, Krasznai, ill. Kovács, Járai. Vecscs—Pécel 18:10 (8:4). / Gödöllő. V: Rusznyák. Gyenge iramú, sok labdakezelési hibával tarkított mérkőzésen a jobban lövő Vecsés biztosan nyert. G: Kovács, Tölgyesi (4—4), Kör- möczi J., Szopper Gy. (3—3), Ve­ress (2), Sárosi, Szopper F., ill. Burai, Losonczi (3—3), Gódor (2)^ Bognár, Koltai. Jó: Kovács, Töl­gyesi, Körmöczi, ill. Losonczij Bognár. Ceglédi Építők—Budakalász 21:6 (5:1). Budakalász. V: Barna. , A mérkőzés első részében még tartotta magát Budakalász, de a II. félidőben az Építők tetszés szerint lőtte góljait a kifulladt helyiek ellen. G: Osváth, Monori, Tukacs, Ir- házi (4—4), Tóth (2), Vincze, Ira- regi, Pánczél, ill. Biró, Túrán (2—2), Fodor, Herczog. Jó: Mono** ri, Tukacs, ill. Biró, Túrán. Ráckevei Gimnázium—Váci Kö­tött 29:24 (15:8). Ráckeve. V: Eisen. Megyei női bajnokság: Váci Finompamutfonó—Váci Sportiskola 10:2 (6:2). Vác. V: Balogh. A hat játékossal kiálló Sportis­kola a mezőnyben egyenrangúnak bizonyult rutinosabb ellenfelével szemben. A két kapus közti kü­lönbség döntötte el a találkozó sorsát. G: Starkné (5), Sebestyénné (4), Rák É., ill. Téglás (2). Jó: Bartók. Starkné, Rák É., ill. Tég­lás, Zémon, Csurgói. Fóti VSC—Váci Forte H 12:0 (8:0). Vác. V: Balogh. A teljesen kezdő Forte-lányok ellen biztosan győzött a Vasutas. G: Gazsó É. (7), Török (2); Kurtsik, Pataki, Walczné. Jó: Mi- halovics, Gazsó É., Török, ill. Szabó, Gergely, Lengyel. Abony—Üllői VSC 10:5 (5:3). Üllő. V: Katona. Ceglédi Építők—Budakalász 6:6 (3:2). Budakalász. V: Zsák. A három kulcsemberét nélkü­löző ceglédiek végig vezettek és csak az utolsó percben tudott egyenlíteni a hazai csapat. G: Tukacsné, Ccsainé (2—2 )* Varga, Nagy, ill. Kurdicsné (3); Lengyel (2), Szalai. Jó: öcsainé* Tukacsné, ill. Kurdicsné, Lengyel. Területi férfi bajnokság: Gödöllői Vasas—Bag 24:4 (11:1). Gödöllő. V: Dévény. A gólarány hűen mutatja a két csapat közti tudásbeli különbséget. G: Csi­szér (6), Gulyás (5), Dudás, Ge­ese (3—3), Polgár, Nagy J., Fa­zekas (2—2), Bencsik, ill. Könczöl (2) , Gergely, Boda. Jó: Zentai; Polgár, Csiszér, ill. Könczöl, Ger­gely. üllő—Nagykőrösi Spartacus 19:8 (10:5). Üllő. V: Fazekas. Az újonc körösiek lelkesedése kevésnek bi­zonyult a rutinos, jól lövő üllői­ekkel szemben. G: Hernádi (8), Csík, Szilágyi (4—4), Seprüs, Kút­völgyi, Szemes, ill. D. Kovács L. (3) , Siroki (2), Nagy, Kelemen, Győrffy. Jó: Hernádi, Csik, Kiss, ill. D. Kovács L., Siroki, Győrffy. Ifjúsági női bajnokság Ceglédi Gimnázium—Alb^rtirsai Tsz KISZ 14:3 (5:2). Albertirsa. V: Auspitz II. Balogh László JXatßtß tavaszi ruházati vásár! a Pest megyei Ruházati Kiskereskedelmi Vállalat boltjaiban Most vásár öljön!