Paksi Hírnök, 2016 (25. évfolyam, 1-24. szám)

2016-08-12 / 15. szám

Berlini ezüst A prágai arany után Berlinben ezüstérmet nyert Pupp Réka, az ASE cselgáncsozója. A junior Eu­rópa-kupa viadalon a paksi lány egészen a döntőig menetelt, ott azonban az orosz Phyleva egy jukóval jobbnak bizonyult nála.-kj-Sakksikerek Jól szerepeltek az ASE sakkozói, a korosztályos válogatottakban. A szlovéniai Celjében megrende­zett U 18-as csapat Eb-n a fiúválo­gatott 2. helyezést ért el. Az Atom­erőmű versenyzője, Kaczúr Flóri­án a 3. és 4. táblán játszott, és 4,5 pontot szerzett 6 játszmából. Ez­zel a teljesítménnyel a magyar vá­logatott második legjobb pont­szerzője lett A lányválogatott az 5. helyen végzett, Gál Hanna a 2. táblán 5 játszmából 3 pontot szer­zett - adta hírül az ase.hu. -joko-Tűzkakas Paksi sikerrel zárult a XXI. Tűz­­kakas Országos Strandfoci-baj­­nokság, aminek döntője au­gusztus első hétvégéjén zajlott a paksi ürgemezei strandon, húsz csapat részvételével. A Paksi Tűzoltók csapata nyerte meg a tornát, a dobogó második foká­ra a Jászberényi Öregfiúk, míg a harmadikra a Baranya Megyei Katasztrófavédelmi Igazgatóság gárdája állhatott fel. Nyitva tartás: h-V:“«w9 Tel: 75/315-983 20/945-0992 Nem bírt el a bajnok a Pakssal Az utóbbi időben győzni jár Új­pestre a Paksi FC labdarúgócsa­pata az OTP Bank Ligában, ám az idei kiírás harmadik forduló­jában nem a Szusza Ferenc Stadi­onban rendezték az összecsapást, hanem a Vasas Fáy utcai ottho­nában. Az Illovszky Stadionban az első tíz percben nem történt semmi érdemleges, majd a 11.­­ben váratlanul vezetést szerzett a vendéglátó: Mohi beadását az ex­­paksi Lázok fejelte a PFC kapujá­ba. A folytatásban már változato­sabb lett a meccs, mindkét gárda bátrabban támadott, de kapu­sok rendre helytálltak. A félidő­ben egyik csapat trénere sem cse­rélt. A következő nagy helyzetre a 60. percig kellett várni, ekkor Andrics ziccerét hatástalanítot­ta Kemenes kapus. Csertői Aurél hiába próbálta a támadó szekci­ót erősíteni Hahn és Jelena, majd a lefújás előtt röviddel Balázs pá­lyára küldésével, a paksiak szin­te semmi veszélyt sem jelentettek Balajcza kapujára a folytatásban. A 93. percben a vendégek meg­fogyatkoztak, a Pintér játékveze­tőt megsértő Bartha piros lapot kapott. (A PFC játékosát később hárommeccses eltütással büntet­ték.) Újpest FC-PFC 1:0. A Paksi FC így győzelem nélkül, míg a regnáló bajnok Ferenc­város 100%-os teljesítmény­nyel várta a negyedik fordulót, a zöld-fehér csapatok a Fehérvári úti stadionban néztek egymás­sal farkasszemet. A hazaiak mo­tiváltán futballoztak az első fél­időben, Bertus és Báló is remek helyzetet rontott, míg a túlolda­lon az első percekben Djuricin, az utolsóban pedig Trinks lábá­ban maradt a gól. A hajtósra si­keredett 45 percet követően a második etapban már visszafo­gottabban játszottak a felek, a 63. percben Gera lövését védte Kemenes, négy perccel később pedig Haraszti próbálkozását hárította Dibusz kapus. A hajrá kifejezetten unalmas lett, ma­radt a nulla-nulla. A PFC négy fordulót követően három pont­tal a tabella 10. helyén áll.- Bár összességében az eddigi meccseink egyikével sem vagyok elégedett, azért a Fradival ikszel­ni nem rossz eredmény - összeg­zett a lefújás után a paksi tréner. Faller Gábor TEIT kalocsai látogató­központ (Szent István király út 50.) nyitva tartása: H-Cs: 8-16, P: 8-12 óráig, Ebédszünet: 12-13 óráig Iroda és bemutató terem: Paks, Dózsa György u. 2/A Lacza Gábor Istvánná képviselő telefon:75/675-732 mobil:20/410-7512 Készenlét 0-24 www.panteon-ig:20/941-3376-temetkezes.hu tír ifANHURVi wA TEMETKEZÉS Bemutatóterem: Paks, Kálvária utca 2., a Szentháromság téren - a Földhivatalnál Telefon/fax: 75/311-065, 20/852-1520 Irodavezető: Wagner Aranka Készenlét 0-24 óráig: 30/936-3255 fantar PAKS 14 ■ Paksi Hírnök, 2016. augusztus 12. Fotó: Molnár Gyula/Paksi Hírnök