Kreutzer Andrea - Makai Ágnes szerk.: A Hadtörténeti Múzeum Értesítője = Acta Musei Militaris in Hungaria. 10. (Budapest, 2008)
MÚZEUMUNK ÉLETÉBŐL, TÖRTÉNETÉBŐL - BABUCSNÉ TÓTH ORSOLYA: „Arany kardbojt és festőecset" A m. kir. Hadimúzeum munkatársa, a Honvéd Levéltár és Múzeum parancsnoka: Szentneményi (Valentin) Béla
Babucsné Tóth Orsolya „ARANY KARDBOJT ÉS FESTŐECSET* AM. KIR. HADIMÚZEUM MUNKATÁRSA, A HONVÉD LEVÉLTÁR ÉS MÚZEUM PARANCSNOKA: SZENTNEMÉNYI (VALENTIN) BÉLA Dr. Szentneményi Béla neve több tudományág képviselője számára is ismerősen csenghet. A XX. századi magyar hadtörténeti szakirodalmat avatottan ismerők mint a Sztálin-orgona és előzményei, valamint a Budavár hadiépítészete című munkák szerzőjét, a képzőművészek mint festőművészt, a művészettörténészek és restaurátorok pedig a középkori falfestmények megmentésére és helyreállítására kidolgozott eljárás meghonosítóját tisztelik személyében. A Hadtörténeti Múzeum egykori munkatársaként és a Honvéd Levéltár és Múzeum 1949-1950 közötti igazgatójaként - akkori szóhasználattal élve parancsnokaként - a magyar muzeológia nagykönyvébe is örökre beírta nevét. Számos területen alkotott, ennek ellenére életéről, pályafutásáról és az intézmény érdekében végzett munkájáról az utóbbi évekig alig volt tudomásunk, csupán az idősebb kollégák elbeszéléseiből voltak róla hézagos ismereteink. Vele és még számos egykori hadimúzeumos munkatárssal szembeni adósságunkra az ezredforduló idején a magyar muzeológia területén maradandót alkotott kollégák adatainak összegyűjtésére vállalkozó Magyar múzeumi arcképcsarnok 1 című lexikon munkálatai ébresztettek rá bennünket. Az idei évben a fennállásának 90. évfordulóját ünneplő Hadtörténeti Múzeum számára e jeles évforduló újabb alkalmat teremtett arra, hogy az eltelt évtizedek alatt a gyűjtemény gyarapodása és fennmaradása érdekében tevékenykedett Ezredesi hivatalos portréja, 1948. február 1 Jelen tanulmány a Magyar múzeumi arcképcsarnok című életrajzi lexikonban dr. Szentneményi Béláról megjelent szócikk bővített, átdolgozott kiadása. (Magyar múzeumi arcképcsarnok. Főszerk. Bodó Sándor-Viga Gyula. Budapest, 2001. A továbbiakban: Magyar múzeumi arcképcsarnok.)