1939–1944. évi országgyűlés Haeffler István, szerk.: Országgyűlési almanach. Az 1939–44. évi országgyűlésről. Budapest, 1940.
Felsőház - A Felsőház tagjainak életrajzi adatai - A kormányzó által élethossziglan kinevezett felsőházi tagok - Nagy János - Gróf Nemes Albert
579 doni, athéni, párisi, stockholmi és amsterdami olimpiai versenyekre. A sportélet terén szerzett kiváló érdemeiért a király 1912-ben a Vaskorona-rend III. osztályát adományozta neki, 1914-ben pedig udvari tanácsossá nevezte ki. A Magyar Atlétikai Club ötvenéves jubileuma alkalmából 1925-ben — mint annak társelnökét — a kormányzó a Magyar Érdemrend középkeresztjével tüntette ki és 1936ben mint az olimpiai szakbizottság elnöke, megkapta hozzá a csillagot is. Az Országos Testnevelési Tanács egyik megalapítója és volt elnöke. A felsőháznak alakulása óta tagja. Nagy János 1879-ben született Tolmaozorán. Római katolikus, nős, volt nemzetgyűlési (képviselő, kisbirtokos. Az elemi iskolát «szülőfalujában végezte és kora ifjúságától gazdálkodik. Régóta vesz részt a poiMitikai életben, a kisgazda-mozgalomnak régi harcosa. Eleinte a Függetlenségi és 48-as Párt tagja volt,, majd csatlakozott nagyatádi Szabó István táborához. A kommunisták üldözőbe vették és sok zaklatásban volt része. 1920-ban a tamási kerület kisgazdapárti programmal nemzetgyűlési képviselővé választotta. A földreform tárgyalásánál és az indemnitási viták során mondott nagyobb beszédet és munkásságával hathatósan (szolgálta a kisgazdatá,rsadalom érdekeit. Megalakulásakor csatlakozozott az Egységes Pártihoz s a második nemzetgyűlésen ennek a pártnak programjával képviselte régi kerületét. Az 1926. évi országgyűlési választáson már nem vállalt jelöltséget. A kormányzó a felsőház megalakulásakor nevezte ki örökös felsőházi taggá. Gróf Nemes Albert 1866-ban született Bécsben. Római katolikus, nős, belső titkos tanácsos, nyugalmazott rendkívüli követ és meghatalmazott miniszter, nagybirtokos. Jogi tanulmányainak befejezése után diplomáciai tanulmányokat végzett és külügyi szolgálatba lépett. Mint attasé a quirináli osztrák-magyar nagykövetségen kezdte meg pályáját. Rómából Berlinbe került, itt érte el a titkári rangot és innen követségi tanácsosi címmel Konstantinápolyba helyezték át. 1908-ban nevezték ki rendkívüli követté és meghatalmazott miniszterré, ekkor Parisban működött, de közvetlenül az olasz hadüzenet 87»