1931–1935. évi országgyűlés Lengyel László – Vidor Gyula, szerk.: Magyar országgyülési almanach. 1931–1936. Budapest, 1931.
Felsőház - X. Az örökösjogu főrendü családok által választolt felsőházi tagok - Batthyány Zsigmond gróf - Bethlen Pál gróf dr.
BATTHYÁNY ZSIGMOND GRÓF 1856 október 29-én születelt Zalaszentgróton. Testvérbátyja néhai Batthyány Tivadar grófnak, a Károlyi-kormány volt belügyminiszterének. Katonai pályára készült, de nem sokáig maradt aktív szolgálatban s rövidesen honvédfőhadnagyi rangban szolgálatonkivüli viszonyba lépett. Azóta vasmegyei csendlaki birtokán gazdálkodik. 1905-ben, mint pártonkivülit képviselővé választották a muraszombati kerületben. A nemzeti irányú ellenzékhez tartozott és amikor látta, hogy hatvanhetes alapon nem valósithatók meg a nemzeti vívmányok, belépett a függetlenségi és negyvennyolcas pártba. 1906-ban e programmal választotta meg ugyancsak a muraszombati kerület. A koalíciós parlamentben lelkes hive volt a függetlenségi és negyvennyolcas eszméknek s a függetlenségi és negyvennyolcas párt mozgalmaiból agilisán vette ki részét. Amikor a párt a bank-kérdés körül keletkezett ellentétek miatt kettészakadt, ő, mint az önálló bank hive. a Justh Gyula vezetése alatt álló csoporthoz csatlakozott. Az 1910-ik évben lefolyt képviselőválasztások alkalmával nem vállalt képviselőséget, hanem a főrendiházban gyakorolta jogait. A régi főrendiházi ellenzéknek egyik jelentékeny tagja volt; a főrendiházban igyekezett ellenzéki politikájának érvényt szerezni. Az uj felsőház népjóléti és munkaügyi.bizottságában foglal helyet. BETHLEN PÁL GRÓF DR. Az ősi Bethlen-család tagja, 1883-ban Kolozsvárott született. A kolozsvári ref. kollégiumban kezdte, majd a budapesti Ferenc József nevelőintézetben folytatta középiskolai tanulmányait, végezetül pedig a kolozsvári egyetemen jogi doktorátust szerzett. Mint egyetemi hallgató és ügyvédjelölt az egyetemi ifjúság egyik vezetője és számos éven át a kolozsvári ifjúság egyik legnépszerűbb tagja volt. Marosvásárhelyt ügyvédi vizsgát tett, előzőleg azonban Klagenfurtban a 6-os huszároknál leszolgálta önkéntesi évét. Ügyvédi oklevelének megszerzése után és miután egész Európára kiterjedő hosszas tanulmányutal tett, ügyvédi irodát is nyi'olt és nagy ambicióval látott hozzá a jogi pályán való tevékenységhez. 1910-ben a bethleni kerület Bethlen Ádám gróf függetlenségi és 48-as párti jelölttel szemben munkapárti programmal ország gyűlési képviselőjévé választotta az akkor huszonhétéves fiatal393