1927–1931. évi országgyűlés Freissberger Gyula, szerk.: Országgyűlési Almanach 1927–1931. (Sturm–féle országgyűlési almanach) 2. kötet Felsőház, Bp. 1927.
A felsőház tagjainak életrajzi adatai - A szervezetek és intézmények által választott felsőházi tagok - Szinnyei József dr.
154 temi tanár, 1913-ban pedig a József-műegyetem nyilvános rendes tanára lett a mechanikai tanszéken. 1919/20 és 1921/22. tanévben a műegyetem mérnöki és építészeti osztályának dékánja volt. Széleskörű szakirodalmi tevékenységet folytat. Számos értekezése jelent meg a hazai és külföldi tudományos folyóiratokban, önálló munkája a »Mechanika« cimü háromkötetes kézikönyv. 1920-ban a Magyar Tudományos Akadémia levelezötagjává választotta. Kezdettől fogva tevékeny részt vesz az egyetemi ifjúság életében. A Hungária Magyar Technikusok Egyesületének megalakulásától kezdve magisztere. Elnöke á Centrum • Szövetkezetnek és a Centrum Kiadó rt.-nak, választmányi tagja a Magyar Mérnök- és Épitész-Egyletnek és igazgatósági tagja a Felsőoktatási Egyesületnek. Elsöizben tagja a törvényhozásnak. A József-műegyetem küldötte be a felsőházba, ahol kulturális kérdésekkel kivan foglalkozni. Szinnyei József dr. (A Magyar Tudományos Akadémia választottja.) 1857-ben született Pozsonyban. Róm. kath., nős, egyetemi tanár. A középiskolát Pozsonyban" és Budapesten végezte, utána a Pázmány Péter tudományegyetemen bölcsészdoktori diplomát és középiskolai tanári oklevelet szerzett. Széleskörű nyelvismerete van. Anyanyelvén kivül németül és finnül beszél és olvas latinul, franciául, angolul és svédül. A magyar nyelvtudomány és a finn-ugor összehasonlító nyelvtudomány müvelője. Bejárta egész Európát. 1886-tól 1893-ig a kolozsvári egyetemen működött, 1893 óta a Pázmány Péter-tudományegyetemen az ural-altáji összehasonlító nyelvészet nyilvános rendes tanára. Az egyetem rektora és prorektora, a bölcsészettudományi karnak dékánja és kétizben prodékánja volt. A Magyar Tudományos Akadémia igazgató- és rendes tagja s első osztályának titkára. Elnöke a budapesti Állami Középiskolai Tanárvizsgáló Bizottságnak, alelnöke a Körösi Csorna Társaságnak, tagja az Országos Tanitóképzőintézeti Tanárvizsgáló Bi' zottságnak, az Országos Közoktatási Tanácsnak, elnöke és alapító tagja a Magyar Nyelvtudományi Társaságnak, levelezőtagja a Finn-Ugor Társaságnak stb. A Nyelvtudományi Közlemények szerkesztője. Elsöizben tagja a törvényhozásnak. A Magyar Tudományos Akadémia küldötte be a felsőházba.