1922–1926. évi nemzetgyűlés Baján Gyula, szerk.: Parlamenti almanach 1922–1927. (Sturm–féle országgyűlési almanach) Budapest, 1922.
VII. A kormány és a nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - A nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - kechkeméthi Pethes László dr.
349 kecskeméthi Pethcs László dr. (Jászapáti, kp.) 1885-ben született Jászárokszálláson. Róm. kath., nőtlen, földbirtokos. Elemi iskolait a szülői házban, középiskoláit a besztercebányai királyi katholikusj 'főgimnáziumban, a tudományegyetem jog- és államtudományi fakultását Budapesten, Kolozsvárott és Lipcsében végezte. A kolozsvári egyetemen avatták jog- és államtudományi doktorrá. Tanulmányainak kiegészítése céljából beutazta Németországot, Olaszországot, Dániát és Norvégiát, Huszonkét éves korában Jásznagykunszolnok vármegye .szolgálatába lépett mint közigazgatási gyakornok, 1908-ban máaodaljegyzö, 1909-ben első aljegyző. 1913-ban pedig tb. föszolgalbiró lett A háború alatt a galiciai, majd a felvidéki magyar, később a tengerparti menekültek ügyeit intézte, 1916-ban pedig a belügyminiszter a szolnoki menekültügyi hivatal élére állította. 1917 végén mint vármegyei főjegyző és tiszteletbeli főszolgabírót gróf Hadik János a közélelmezési minisztériumba rendfelte be szolgálattételre. Ebben az állásában a közélelmezési visszaélések megvizsgálásával és megrendszabályozásával volt megbízva. A Károlyiforradalom kitörése után Selmec- és Bélabánya főispánja lett és mint iyen minden tevékenységét a magyar állami vagyonnak megmentésére és a városban a magyar nemzeti érzésnek ébrentartására irányította. Amikor Selmec-Bélabányát a csehek már körülzárták, többedmagával Budapestre jött és inmon 1919 januárjában visszatért birtokára. A kommün alatt résztvett az ellenforradalmi mozgalmakban és belekapcsolódott a Dormándy-féle ellenforradalomba. Amikor Dormáindyt letartóztatták és ugy látszott, hogy az ellenforradalmat Budapesten nem lehet kirobbantani, a franciák segítségével 1919 husvétjén Alagra, majd Szegedre menekült. Szegeden résztvett az Aníibolsevista Komitó megalakulásában^, majd a nemzeti hadsereggel augusztus 17-én Szekszárdra, később Budapestre vonult be. Régebben a függetlenségi és 48-as párt tagja volt, a a Károlyi-forradalom alatt a függetlenségi pártban beállott szakadás alkalmával a mérsékeltebb frakcióhoz csatlako* zott. A múlt nemzetgyűlésen kisgazdapárti programmal egyhangúlag 'választották meg a jászapáti! kerületben. Az előző nemzetgyűlésnek jegyzője volt és tagja a közjogi,.