1922–1926. évi nemzetgyűlés Baján Gyula, szerk.: Parlamenti almanach 1922–1927. (Sturm–féle országgyűlési almanach) Budapest, 1922.
VII. A kormány és a nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - A nemzetgyűlés tagjainak életrajzi adatai - rozsnyói Pekár Gyula dr.
346 miánate és elnök-e -a Petőfi Társaságnak. A szépirodalom mellett különösen ifjabb éveiben az összehasonlító nyelvészettel is foglalkozott. A mozitanács, a külföldi kiállítások végrehajtóbizottságának, az Erzsébet-szobor országos végrehajtó bizottságának és a Turáni Társaságnak elnöke. Az Uránia Színház egyik alapitója, a Mübarátok Körének vezetője, szabad líceumi előadó stb. 1916 óta a török Medsidje-rend főtisztje, 1906 óta az olasz korona reakl tisztje, 1913-ban a francia Officier de lTstruction publique-val tüntették ki. Mint összekötő miniszter a román megszállás idején rendkívüli érdemek<et szerzett a magyar műkincsek megmentése körül, összekötő minisztersége folyamán és kultuszállaimtitkársága alatt minden törekvése a nemzet szellemi és anyagi kincseinek megmentésére irányult. 1920 augusztus 14. óta egészen a Bethlen-kormány rekonstrukciójáig minden kabinetben kultuszállamtitkár volt. A bolsevizmus alatt mint ellenforradalmár a „Fehér ház 44 nevű ellenforradalmi szervezet elnöke volt és a keresztény nemzeti pár! szervező és alapító elnplie. Már a régi országgyűlés képviselőházának is tagja volt és pedig 1901-töl 1905-ig mint a somlyóvásárhelyi kerület, majd 1910-től 1918-ig mint a técsöi kerület képviselője, 1920-tól pedig a nemzetgyűlés tagja volt Kecskemét II. kerületének mandátumával. A múlt nemzetgyűlésen különösen a kulturügyekben mondott nagyobb beszédeket. Azelőtt a szabadelvű párthoz tartozott, később a Nemzeti Munkapárt, a forradalom alatt a Bethlen István gróf által szervezett Nemzeti Egyesülés tagja volt. A Keresztény Kisgazda-, Földmíves-és Polgári párt programmjával választotta most meg Kecskemét I. kerülete 2000 választó ajánlása alapján 2736 szavazattal, 623 abszolút szótöbbséggel. Ellenjelöltjei voltak Horváth Mihály (48-as Kossuth párti) és Antal Dániel (Független Kisgazda és Polgári Párti). Az uj nemzetgyűlésen különösen kultusz- és kulturügyekkel kíván foglalkozni. A közoktatásügyi bizottság elnöke, tagja a külügyi és a véderöbizottságnak. A nemzetgyűlés augusztus 2-iki ülésén, mint a „Fehér Ház" elnöke részletesen elmondotta az ellenforradalmak! történetét és a kommün sok drámai jelenetéről rántotta le a leplet. Különösen nagy hatást ért el beszédének azzal a részével, amelyben felsorolta azoknak, a nemzetgyűlésen jelenlévő szociáldemokrata képviselőknek a nevét, akik mint a szocialista-