Nógrád. 1981. augusztus (37. évfolyam. 179-203. szám)

1981-08-19 / 194. szám

Labdarúgás Kézilabda NB II. Hagyományieremtés Palóc Kupa Kedden délelőtt megkezdődtek, délután folytatódtak a nemzetközi ifjúsági labdarúgótorna küzdelmei. Eger SE—Eisenstadt 3—2 (1—0) Nagybátony, 200 néző, v.: Urbán. Góllövő: Berecz ill­ésből), Balázs, Bóta, ill.: Feischl, Radakovits (11-esből). Az elSő félidőben az egri­ek, a másodikban — kétgó­los hátrányuk ellenére is — az osztrákok játszottak fölény­ben. A döntetlen igazságo­sabb lett volna. Bgy. SE—Nagybátony 1—1 (0—0) Nagybátony, 250 néző, v.: Dóra. Góllövő: Oláh ill. Macs- kási (11-esből). Unalmas 40 perc után a hazai gárda rákapcsolt és Oláh góljával vezetéshez ju­tott. A gyarmatiak 11-esből egyenlítettek. Ezt követően Kapóst (Nagybátony) durva­ságért kiállították. Banska Bystrica—Tarnow 6—1 (1—1) S.-tarján,. Kohász-stadion, 200 néző. v.: Mohácsi. Gól­lövő: 'Kleih (4), Piár (2), ill.: Oleksy. A határozottabb és korsze­rűbb támadójátékot játszó Dukla az 50. perc után ke­rekedett felül. STC—St. Síküveggyár 8—0 (5-0) Salgótarján, Kohász-stadion, v.: Benkő. Góllövő: Hartmann (3), Kozma (3), Mezei, Ga- rai. Az STC már a 8. percben 4—0-ra vezetett. A Síküveg­gyár kapuját ugyanis me­zőnyjátékos védte. Banska Bystrica—St. Sík­üveggyár 10—0 (6—0) Salgótarján; 200 néző, v.: Urbán. Góllövők: Kleih (4), Piár, Huszárcsek, Krnács, Szlava, Ocenas, Donoval. Egy­oldalú küzdelem, a szlovák csapat tetszés szerint szerez­te góljait. Tarnow—STC 1—1 (0—0) Salgótarján, 200 néző, v.: Mohácsi. Góllövők: Wronski, ill.: Garai. Az STC többet, a Tarnow veszélyesebben támadott. Ki­állítva: Wronski a 70. perc­ben. Eisenstadt—Bgy. SE 5—1 (2—0) Nagybátony, 250 néző, v.:- Enreiter. Góllövők: Trinkl, Fleischhacker, Radakovits (11- esből), Komarovits (2), ill.: Borkő. Kitűnő első félidő, a Bgy. SE elügyetlenkedte hely­zeteit, s az osztrák csapat ez­után leiskolázta ellenfelét. Eger SE— Nagybátony 1—0 (0—0) Nagybátony. 400 néző, v.: Benkő. Góllövő: Győri. Lanyha iram szünetig, az­tán kemény játék és egy so­ványka gól. ☆ A torna mai műsora. SKÜ- stadion, 15.30 óra: STC— Banska Bystrica, 17 óra: St. Síküveggyár—Tarnow. Nagy­bátony, 15.30 óra: Eisenstadt —Nagybátonyi Bányász, 17 óra: Eger SE—Bgy. SE. Vereség idegenben HÓDGEP—STC 23-18 (12-10) Kiskundorozsma, 250 néző, v.: Balogh, Kocsis. STC: Kiss Nágel (4), Márta (2), Pádár, Drevenka, Berták, (2), Szabó (6), Cs.: Berdó (kapus) —Mi- zser (1), Harmos, (1), Né­meth (2), Urbán. Edző: Nagy István. (A hosszú út és a nagy me­leg sokat kivett a Salgótarján játékosaiból. Fáradtan lép­tek pályára, és vereséget szenvedtek.) Az I. félidő hazai góllal in­dult, de a vendégek gyorsan egyenlítettek. Sőt, a 20. per­cig állandóan egy góllal ve­zettek. 9—9 után — Nágel és Szabó kihagyott büntetőjét követően — a dorozsmai gár­da elhúzott. Szünet után 14—13-ra fel­jött az STC. Ekkor folytató­dott az I. félidöbeli rossz szé­ria: ziccerek és büntetők (szám szerint hat) maradtak kihasználatlanul. A hazaiak ellenben valósággal megtálto­sodtak, s 20—13-ra alakítot­ták az eredményt. A mérkő­zés utolsó perceiben még szé­pített a Tarján. Kiállítások: 6., ill. 10. perc. Jó: Kiss, Drevenka és Har­mos. Ezen a napon — még a na­gyon korrekt játékvezetői közreműködés ellenére is — csak ennyit tudott a tarjáni csapat. Pedig Nágel, a kiváló szélső is visszatért. Szabó József: — Nem ment úgy a játék, mint az elmúlt két mérkőzésen. Pénteken — remélhetően — két bajnoki pontot fogunk szerezni ide­haza. Megyei bajnokság Bravúros kazári győzelem az idénynyitón Tikkasztó hóségű augusztusi vasárnapon kezdődött meg az 1981/82-es megyei labdarúgó-baj­nokság őszi idénye. A nyitány eredményességét tekintve az olasz labdarúgás gólfukarságát juttatta eszünkbe, hiszen a nyolc mér­kőzésből négy végződött döntet­lenre, ráadásul kettőn a játék sava-borsa, a gól is hiányzott. Mégis elmondhatjuk: jól kezdtek az újonc együttesek. Erdőkiirt csapata Nógrádsápon a Nézsai Tsz SE-vcl játszott 1—1-et, míg Nógrádmegyer gárdája jóval kö­zelebb állt a győzelemhez Egy- házasgergén, mint a hazaiak. A meglepetést Kisterenyén szolgál­tatta 0—0-jával a tavaly gólerős Mátranovák. Cgy tűnik, tovább tart a bányagépgyári és a somos! csatárok gólszegénysége. A nyi­tány legparádcsabb győzelmét Ka­zár csapata aratta. A karancs- lapujtőiek ugyanis kétgólos ve­zetést szereztek az I. félidőben, mégis remek hajrával ötször ta­láltak a hálóba a kazári csatárok az utolsó negyedórában. A tava­szi kudarcot 2—1-es győzelemmel próbálták feledtetni híveikkel a pásztóiak Szurdokpüspökiben. A Honvéd-rangadót négy góllal nyerték a hazai pálya előnyét élvezők Jobbágyiban, míg a Ba­lassi SE is megérdemelt négygó­los vereséget mért a 2. sz. Vo­lán csapatára. A forduló 22 gól­jából 16-ot lőttek a hazaiak, csak hatot a vendégek. Hat támadósor maradt "ólképtelen. Egy kiállítás­sal, s öt sárga lapos figyelmez­tetéssel kezdődött a sportszerűt­lenségek lapja. NEZSA—erdokürt 1—1 (0—0) Nógrádsáp, 300 néző, v.: Mar- nkó. Nézsa: Vidomusz J. — Szé- esi. Koncz P., Szabó. (Gáli), Bera Füle, Solti, Koplányi A. — Ta- ács, Koncz S. (Kurnász), Flei- 'her. Edző: Vidomusz János. Er­őkart: Tóth K. — Czeba János, roszka, Jakus, Holicza — Kor- iendi, Bacsa, Balogh (Nedeliczki) Ócskái P. (Franyó), Czeba Jó- $ef, Ócskái L. Edző: Haviár Ja- os. Az erdőkürtiek kezdtek jobb imadójátékkal. aztán alábbha- yott lendületük, s a hazaiak ezdeményeztek többet. Az 50. ércben Czeba János 11-esből ^erezte meg a vendégek vezető ólját. Negyedóra múlva pedig gy támadásból Bera sodorta a ál óba az egyenlítő gólt. Jó: :oncz P., Koplányi. Füle, ill.: óth, Proszka, Ócskái L. PÁSZTÓ— SZURDOKPÜSPÖKI 2—1 (1—0) Szurdokpüspöki, 500 néző. v.: Paksi. Pásztó: Berzák — Boros. Tarcsányi, Blázsovics, Antal — Szabó T.. Kocsis, Bedő — Kovács A.. Nagy B., Veres M. Cs.: Fös­vény, Varga Gy. Edző: Tóth Jó­zsef. Sz.-püspöki: Halász — Mol­nár I., Kosik T., Kiss I., Kiss Sz. — Fodor, Hajnal, Kosik S. — Hepp Gy., Erdélyi, Karsai T. Edző: Malik József. A végig'ma­gabiztosabb, határozottabb ven­dégcsapat Nagy B. éa' Veres M. góljával nyert. A több hibával játszó hazaiak gólját Kiss I. lőt­te. Fodor A. kapott figyelmezte­tést. Jó: Veres M., Nagy B., Bedő, Kocsis, ill.: Halászi, Kiss I., Ko­sik T. ST. BANYAGÉP SK— ST. SOMOS. 0-U Salgótarján, Szána^l út, 200 néző, v.: Kriston. Bányagép: Varga — Bozó, Schwarcz, Bállá, Rappi — Takács, Drajkó, Acs — Ocsovai, Horváth, Sirkó (Matu- la). Edző: Benke János. Somos.: Rátóti — Makovszky. Szabó L., Babják T. (Somoskői D.), Hulit- ka — Kajzinger A., Fülöp, Orosz — Szpisják, Kajzinger I., Kajbós. Edző: Tóth P. István. Jó iram, időnként formás támadások és mindkét oldalon kihasználatlanul maradt helyzetek jellemezték a sportszerű mérkőzést. Jó: Bállá, Schwarcz, Takács, ill.: Rátóti, Szabó L., Kajzinger I. SZÖNYI SE—VönöS CSILLAG SE 4—0 (0—0) Jobbágyi, 300 néző, v.: Mako- vinyi. Szőnyi SE: Halasi — Szre- ná. Bodor. Gyetván. Molnár L. — Kozma. Csorba J., Németh Z. (Ka­szás) — Acs, Petre, Sándor L. (Csorba T.). Edző: Csorba Tibor. VCSHSE: Vanya L. — Mosonyi, Menczel. Szalmási, Dósa (Piricsi) — Bacsóka. Dranka. Orosz — An­tal. Baji, Csábi Edző: Győri Fe­renc. Az I. félidőben Vanya si­kerrel őrizte hálóját, szünet után azonban nem talált ellenszert az erőteljes hazai rohamokhoz, s íev Csorba J. kétszer, Petre és Né­meth Z. esy-egy alkalommal ta­lált a hálóba. Jó: Szrena, Csor­ba J., Petre, Németh, ill.: Moso­nyi, Menczel. FGYHAZASGERGE— nógrádmegyer 1—1 (1—0) Egyházasgerge, 300 néző, v.: Dóra. E.-gerge: Miklós L. — Tasi Miklós Zs.. Gordos-O., Somos­kői N (Szántó Z.) — Tóth I.. Simon I. (Varga A.) — .Fekete, Somoskői Z.. László Z.. Simon L. Edző: László László. N.-me"ver: Kormány — Géczi. Kojnok. Rácz L.. Báláz*» B. — Dénes, w-unpa, Godó — Rácz Gv , P'itel. P-w. T. Edző: Kiss Imre. Jól kezdtek a vendégek: a 4. pe^b^n D^nes 25 méteres szabad'-’’ "ása csú­szott kanu meüé. a következő percben Godó l«vés*=* 7úaoi* el a kaDufánál. A 22. nercben Páoz T. labdájával Dénes kecsegtető hely­iéiben hibázott. A 27 nercben László Z. kiugrott a . védők közül és balról a rövidsarekba lőtt. 1—0. A 35. percben Simon I. sza­badrúgását Kormány a kapuia segítségévei mentette, míg a 44. percben Dénes vágta ki Simon L. gólnak látszó labdajat. Az 51. percben Kruppa szabadrugósat Rácz T. fejjel továbbította a há­lóba. 1—1. A több hibával játszó hazaiak ellen a megyeri pou szerzés megérdemelt. Jó: Miklós Zs., ill.: Kormány, Kojnok, Ba­lázs B., Dénes. KAZAR—KARANCSLAPUJTÖ 5—2 (0—2) Kazár, 300 néző, v.: Ágoston. Kazar: Póczos — Molnár O., Pig- niczer, Miklósi, Pálmán — Nagy B., Kovács L. (Hársi) — Gecse T., Tóth M., Bozsik (Telegdi S.), Lukinich. Edző: Simon Imre. K.- lapujtő: Barta — Földi, Horváth F., Osgyáni, Telek Gy. — Juhász L., Gáspár — Romhányi, Horváth L., Laczkó S., Molnár L. (Tóth P.). Edző: Lantos Ede. A Juhász L. és Gáspár góljával a 75. per­cig vezető lapujtöiek védelme a hajrára elfáradt, s a lendületes hazaiak .Miklósi (2), Pingiczer, Hársi és Lukinich góljával bra­vúrosan nyertek. Jók: a góllövők. BALASSI SE—2. SZ. VOLÁN 4—0 (3—0) Nagyoroszi, 200 héző, v.: Harth. Balassi SE: Busái I. — Újvári, Sivó J., Nagy L., Busái Z. — Németh, Jól. (Kertész), Reich — Bálint, Kárpáti, Zábrádi (Jusztin). Edző: Nagy J. László. 2. sz. Vo­lán: Tóth — Márton, Tőre, Rát- kai, Ludányi — Póczos, Szolnoki, Isdinszki — Simon, Szomora, Bor­bély T. Edző: Baranyai Gyula. A sportszerűen játszó, lendületes hazaiak megérdemelten nyertek, a Szomora kiállításával a szünet után tíz főre csökkent, s tovább fegyelemezetlenkedő vendégekkel szemben. Isdinski és Tőre kapott figyelmeztetést. Góllövők: Kár­páti (2), Zábrádi, Jusztin. Jó: Busái I., ßivo J., Busái Z., ill.: Tóth J., Szolnoki, Rátkai. KISTERENYE— MATRANOVAK 0—0 Kisterenye, 400 néző, v.: Fodor. Kisterenye: Koncsik — Mátrai O., Bakos, Tóth A.. Rózsa — Szeku- la, Baranyi, Szőke L. — Németh T., Rátóti (Szőke A.). Csemer (Halmi). Edző: Szilágyi Gyula. M. -novák: Miskei — Molnár F.. Simon. I., Csikós, Simon TI. — Mészáros (Vanó). Lakatos. Kovács — Nagy L.. Farkas T. (Klement). Czene. Edző: Gásoár Mihály. A küzdelmes. időnként kemény mérkőzésen helyzetei alsóján bár­melyik csapat nyerhetett volna. Lakatos B.. ill.: Tóth A kaoott figyelmeztetést. Jó: Koncsik, Ba*- kos. szőke L., Németh T., ill.: MisVoi. pírnon I., Csikós. összeállította: Andó Miklós Autócrossverseny Kotyházán A múlt hét végére Kotyhá­za, az alig félszáz házból álló település a figyelem közép­pontjába került. Itt rendezte meg a Magyar Autó- és Mo­torsport Szövetség és a Magyar Autóklub salgótarjáni szerve­zete — a kishartyáni Egyesült Erő Mgtsz aktív közreműkö­désével — az első magyar bajnoki évad meghívásos au­tósversenyt: a Salgó-crosst. A már kora reggeli fullasztó meleg ellenére gépkocsik szá­zai és a nézők ezrei érkeztek a színhelyre. A szombattól ér­kező versenyzők „motorjai­nak” hangos zaja és kellemes zene fogadta az érdeklődőket. Ki-ki kedve szerint frissítőt, üveg sört,- vagy szendvicset fogyasztott, s helyet foglalt az óriási arénában, melyet akác- és cserfaerdők határoltak. Tíz óra tájban Tarlós István, a Magyar Autó- és Motorsport Szövetség autócross-szakágá- nak vezetője köszöntőjével indult a program. Először — a csak vasárnap reggel érke­zett — Dombi Imre szegedi versenyző szabad (pályaisme- reti) edzése, majd valameny- nyiük öt-öt körös mért edzé­se következett. Nyolcán kö­röztek mindössze, tudniillik a 16 egyesületből meghívott 45 versenyző közül csak ennyien jöttek el. A távolmaradást a versenybíróság azzal magya­rázta, hogy a meghívásos ver­senyeken nem lehet szerezni bajnoki pontokat. A verseny kezdetére mint­egy négyezer néző övezte a természetes lelátókat. Köztük láttuk a verseny védnökeit — Pópity Józsefet, a salgótarjáni járási pártbizottság titkárát és Zsidai Zoltánt, a kishartyá­ni tsz főágazatvezetőjét — s Nguyen Huu Saot, a vietnami nagykövetség munkatársát. A versenyzőknek három futamot kellett teljesíteni. Egy futam nyolc körből állt, egy kör pe­dig 960 méter volt. Az első menetre 11 óra 6 perckor ke­rült sor, és csak heten raj­toltak. A 23-as rajtszámú ver­senyző, Hollandi Pál géphiba miatt feladta a futamot. A 77-es számú versenyző, Korcz Géza gépe is csak fél perc ké­séssel volt „hajlandó” elin­dulni. Dévényi János (18-as) autójának gyújtóberendezése pedig a harmadik körben mondott csődöt. A versenyző kiállt. Hatan értek célba: A sorrend: i. Eisen Zoltán, 2. Nagy Sándor, 3. Dombi Imre, 4. Benyó Gusztáv, 5. Gonda János, 6. Korcz Géza. A szünetben az MHSZ tűz­helygyár! sárkányrepülőklub­jának kiállítását tekinthették meg és a mátraverebélyi mo- dellklub motorosgép- és vi­torlázóbemutatóját láthatták a nézők. A második futamra csak hét autós jelent meg a rajtnál. Hollandi Pál végleg feladta a versenyt. Az Indulást követően az első kanyarban két autó békésen összekoc­lllUUkiiiÉliiH Autók a depóban. cant, de különösebb követ­kezmény nélkül. Nagy hajtás után az alábbi befutási sor­rend alakult ki: 1. Eisen Zol­tán, 2. Nagy Sándor, 3. Dom­bi Imre, 4. Gonda János, 5. Benyó Gusztáv, 6. Korcz Gé­za, 7. Dévényi János. A futamot követő szünetben tartálykocsik pályalocsolást végeztek és, folytatódott az MHSZ-esek bemutatója. A sárkányrepülők néhány sik­lást is végeztek. A versenyzők motorjaikkal bajlódtak; ké­szültek a mindent eldöntő har­madik menetre. 13 óra előtt néhány perccel indult a „dön­tő”. Legalábbis az első he­lyen álló Eisennek és a má­sodik helyezett Nagynak az volt. Az indulás nem sikerült. A mezőnyt 300 méter megtétele után visszarendelték. Egyéb­ként Benyó nem indult. Az ok géphiba. Eisen Zoltán azonnal élre tört, s a futamban végig vezetve — a hatodik körben lekörözve a 77-es számú ver­senyzőt — biztosan nyert. Ez­zel a végső győzelem is az övé lett. A versenyt követően ünne­pélyes eredményhirdetésre és díjkiosztásra került sor. A dí­jakat — a nézők nagy tapsa közepette — Pópity József nyújtotta át a versenyzőknek. Az abszolút sorrend: 1. Eisen Zoltán (Simca) 2, 2. Nagy Sán­dor (Lada 1500) 4. 3. Dombi József (Wartburg) 6, 4. Eonda János (Wartburg) 8, 5. Benyó Zoltán (Opel) 9, 6. Korcz Gé­za (Wartburg) 11 ponttal. T. I. NÉGY ÉREM AZ ATLÉTIKAI SERDÜLŐ OB-N A 15—16 éves atléták leg­nagyobb seregszemléjét, az országos egyéni bajnokságot bonyolította le a MASZ a Népstadionban. Egy-egy ver­senyszámban „mammut” me­zőnyök álltak rajthoz. A szín­vonalat a rekkenő hőség ugyan károsan befolyásolta, de nagyszerű küzdelmek ala­kultak ki. Megyénk fiatal atlétái kö­zül Kiss Zsolt (STC) ezüstér­met szerzett távolugrásban. Király ZŐltán (STC) bronzér­mes lett 1500 és 3000 m-es síkfutásban, míg Lukács Gert­rud (Bgy. SE) gerelyha.jítás- ban állhatott a dobogóra. A Bgy. SE fiatal atlétanője. új, megyei serdülő- és ifjúsá­gi csúcssal, 40,84 m-el bronz­érmet nyert. Szabó Mónika (STC) két számban is a döntőbe jutott. 100 m-es gátfutásban 14,84- es idővel, 4., távolugrásban pedig 534 cm-el a 8. helyen végzett. 2:18,7-el figyelemre méltó időt futott Hegyi Ju­dit (STC) 800 m-en. Csupán 7 tizeddel maradt el az arany­jelvényes szinttől. — U ­Salgó '81 >­Szollösi csapdában Hétfőn délelőtt lejátszották a vasárnapról függőben ma­radt két sakkjátszmát. Ered­mény: Eigier F.—Orgován I. 0—I, Váradi O.—Bemei A. 0—1. Mindkét partiban a na­gyobb elméleti tudás diadal­maskodott. Délután került sor a máso­dik fordulóra. Eredmények: Szőllősi L.—Szurovszky E. 0—1, Bemei A.—Tóth P. 1—0, Gallai J.—Váradi O. 0,5—0,5. Orgován I.—Bakos I. 0,5—0,5. Három játszma függőben ma­radt. A második forduló meg­lepetése Szurovszky gyors győ­zelme Szőllősi mester ellen) Szőllősi beleesett a Szurovszky által felépített csapdába, ez­zel vezért s egyben partit vesz­tett. A mai negyedik forduló pá­rosítása: Szőllősi L.—Bemei A., Gallai J.—Szurovszky E., Szarvas I.—Tóth P., Orgován I.—Váradi O., Tóth L.—Bakos I., Szirmai E.—Eigier F.J Szabó E.—Palla Gy. Az érdekesnek ígérkező for­duló 14.30-kor a Salgó Hotel-; ban kezdődik. (hankó) A NÓGRÁD totótippjei, 34. hét 1. Eger—Salgótarján x 2 2. Lehel SC—Miskolc 1 2 3. Asztalos J. SE—Gyula X l 4. Szarvas—Szabó L. SE 1 5. Pénzügyőr—Kossuth KFSE 1 6. Bábolna—Balassagyarmat 1 2 7. Építők SC—Budafok 1 X 8. Dorog—Ganz-MÁVAG 1 X 9. Dombóvár—Bauxitbányász x 2 10 Sabaria—Kaposvár 1 2 11. Bakony—MÁV DAC 1 12. Sopron—Dunaújváros 1 X 13. Mohács-Véménd—Keszthely x 2 14. Szolnok—Gyöngyös X 1 15. Sem SE—Kazincbarcika 1 16. BVSC—Váci Izzó 1 Gélfotópál^áz&t A múlt héten 234 darab pályázati szelvény érkezett ol­vasóinktól. A két találkozó végered ménye: STC—Szolnok 1— 1, Bgy. SE—BKV Előre 2— 2 volt. Tizenkilenc pályá­zó ért el egy találatot, s kö­zülük a következők nyertek tíz-tíz totószelvényt: Balázs Pálné Etes, Rózsa F. út 5, Medveczki József Balassa­gyarmat, Veres Pálné út 17, Mészáros Tamás Balassagyar­mat, Deák Ferenc út 24. Góltotó 1. EGER SE—STC, végeredmény: 2. ROMHÁNY—BORSODNÄDASD, végeredmény: NÉV: LAKCÍM: í NÓGRÁD — 1981. augusztus 19., szerda 7*