Nógrád. 1974. augusztus (30. évfolyam. 178-203. szám)

1974-08-23 / 196. szám

/ A Nógrád megyei Nyomdaipari Vállalat felvételre keres salgótarjáni központjába belső ellenőrt közgazdasági egyetemi, vagy számviteli főiskolai végzettség­gel, 4 éves gyakorlattal, anyaggazdálkodót ■technikumi végzettséggel, 4—5 éves gyakorlattal, salgótar­jáni telepére üzemi adminisztrátort közgazdasági szakközépiskolai végzettséggel, 1—2 éves gya­korlattal, mechanikai műszerészt valamint segédmunkást Bérezés kollektiv szerződés szerint. Kéthetenként szabad szombat. Jelentkezés: a vállalat személyzeti vezetőjénél Salgótarján. Petőfi út 1. Épületgépészeti gyáregysége Termékeket Gyártő Vállalat nagvbátonyi feltételt hirdet: anyaggazdálkodási és szállítási osztályvezető, elemző közgazdász és ügyvitelszervező munkakörök betöltésére. Felvesz lovűhbü s lakatos, Hegesztő, esztergályos szak- és betanított munkásokat, segédmunkásokat. Jelentkezni lehet a ügyi csoportjaira!. gyáregység személyzeti, Illetve munka­Az NB III ban Egy hét alatt három mérkőzés Alaposan próbára teszi NB Ill-as csapataink erőállapotát a vasárnappal bezáruló hét Az együttesek három mérkő­zést vívnak, s az eddig le­játszott két fordulóban a há­rom Nógrád megyei csapat hat találkozón összesen négy pontot szerzett. A Nagybá- ton.yi Bányász nem bírt ott­honában a Leninvárossal — 0:0 volt a találkozó —. szer­dán azonban javított Rudabá- nyán, ahonnan Sarkadi góljá­val elhozta az egyik pontot. A bátoínyiak még veretlenek, hiszen mind a négy találko­zójukat döntetlenre játszot­ták! A legnehezebb helyzet­ben kétségtelenül az SKSE volt, amely mindkét találko­zóját idegenben vívta. Drámai küzdelemben — több egyen­lítési alkalmat elszalasztva — 2:1-es vereséget szenvedett a Kohász Kazincbarcikán, amelyhez tegyük hozzá a rossz napot kifogó játékve­zető is hozzájárult. A miskol­ci VSC ellen lejátszott követ­kező mérkőzés biztos, hogv a forduló legjobb meccseként kerül a krónikába. A tarjáni csapat nagyszerű játékkal, hatalmas iramú színvonalas találkozón pontot rabolt az MVSC otthonából. Az ered­mény 4:4 volt, s a tarjáni gólokon Lisztóczki. Bábel, Szőke és Antal osztozott. A Kisterenyei Bányász Építők változatlanul gyengélkedik, s miután szerencsétlen, a 80. percben bekapott góllal 1:0-ra kikapott Tégláson és nem tudta itthon tartani a két pontot a Hajdúböszörmény ellen. Az eredmény: 2:2. s a zuhogó esőben lejátszott ta­lálkozón a terenyeiek mind­két gólját Tarlósi szerezte. A vasárnapi fordulóban le­het javítani! Az élcsoportban tanyázó SKSE a Borsodi Vo­lán csapatát fogadja, míg a Nagybátomy veretlen csapatot kap — a záhonyiak látogatnak a bányavárosba. — A Kiste­renyei B. Építőknek Idegen­ben, kell felvenniük a küzdel­met a tuzsériak ellen. Északkeleti csoport Apróhirdetések Azonnal felve­szünk őr-portást. Nógrád megyei éjjeliőrt (lehet Sütőipari Válla­nyugdíjas is), va­lat. Salgótarján lamlnt nő étellel* Rákóczi út 146 szolgálókat. Je­autó-villamossági lentkezés: 22. 9z. szerelőt keres tel­Állami Építőipari vételre salgótarjá­Vállalat. munka­ni telephellyel. ügyi osztály, Bu­Besorolása gya­dapest, V., irányi korlattól függően. tt.- ST. síim. Nögrád «negyei MBK Vállalat fel­vét e- 0 keres .. Előnyös feltételek mellett korszerű aslgótsrjání. telepéig gepeic kezelésére 16 éven felüli hői 1 M kőműves szakmunkást. dolgozókat felve­szünk és Z Tő vfrsgárott hűtőgépkezelőt BETANÍTUNK FONÓNAK, deitárt telepére SZÖVŐNEK, 3 fő vizsgázott hütőgépkezelOt« CSEVÉIiONEK. 1 fá általános lakatost, 1 f« rtllany- «z ereiét. Jelentkezés a del­tán munkahelyre: MÉK Kirendeltség, Dejtár., A fizetés kollektív sierz. szerint. Jelentke­zés a salgótarjáni munkahelyre: MEK, megyei ta­nács, Hl. em. áru; forg. főosztály. . Felvételre kere­sünk továbbá ll éven felüli női és férfi segédmunká­sokat. Vidékiek­nek minimális té­rítés ellenében szállást biztosí­tunk. Bővebb tá­jékoztatást levél­ben adunk. Levél­cím : Pamuttextil Művek budai gyá­ra, munkaerő-gaz­dálkodás. 1502 Bu­dapest. Postaflök: 43. HAROMSZOBAS, kertes családi ház el­adó, Cím: Zagyvapál- f alva, N agy mező út 67. Hegyei bajnokság Huszonöt gól a nyitányon Csak Somos és a BSE nyert a volt NB lll-asok közül — Botrányos befejezés Baglyasalján a Volán rangadón — Négy kiállítás Az aIkotmánynapi ünnepségek sorában megkezdődött a megyei labdarúgó-bajnokság 1974/75. évi idénye is. A leg­erősebb sportág hívei azt várták a nyitánytól, hogy — az átszervezés következtében — az előző idényben NB Itl-as csapatok majd fölényes biztonsággal veszik az első forduló akadályát. A sorsolás szeszélye folytán valamennyien „me­gyei” csapattal találkoztak — és jobbára alul maradtak. Kö­zülük csak Somoskőújfalu és a Balassagyarmati SE győzött. Ellenfeleik közül ezúttal a ZIM, a Kazár-Mátraszelei Egyet­értés és a Bányagép érdemlik a dicséretet. Meglepetésekben tehát bővelkedett a rajt. Sajnálatos módon azonban súlyos sportszerűtlenségek is megtörténtek. Vegyük sorjába. Szügyön elmaradt a mérkőzés, mert a hu- gyagiak nem érkeztek meg. Négy játékos kiállítására került sor. Valamennyien igen durva sportszerűtlenségeket követ­tek el. A legsúlyosabb rendellenességek az St. Volán baglvas- aljai pályáján történtek. A főrendező elfeledte megkérni az italbolt vezetőjét, hogy a mérkőzések ideje előtt, s után is tartsa zárva a kimérést. Minthogy aztán az ünnepi hangu­latban a rosszul játszó hazai együttes elvérzett, ki lehetett más a hibás, mint a játékvezető. Amit útszéli kifejezésekből ő az utolsó negyedórában kapott, egy egész idényre elegendő lett volna. A hazaiak egyik tartalékja azonban a tettleges bántalmazásig merészkedett. Példás ítéletet vár a szövetség fegyelmi bizottságától a közvélemény hasonló események elkerüléséért! lőtt bombagólokkal megérde­melten nyertek. Az 50. perc­ben Ungvári sípszó után meg­rúgta elenfelét, s a játékve­zető kiállította. Góllövő: Ba­kos F., Tolnai K. Jó: Sarkadi Csapó, Bakos, Géczi, ilL: Ka- szanyi, Radics. Karancslapujtő—Dejtár 3:0 (1:0) Karancslapujtő, 200 néző, v.: Nagy Imre. Karancslap­ujtő: Híves — Gordos, Juhász II., Lantos — Telek S„ Telek Gy. — Lipták, Juhász X.. Tóth T., Tóth S., Juhász III. Edző: Lantos Ede. Dejtár: Gál I. (Mezei) — Sárosi, Maczkó, Farkas F. I. — Sinkó, Fábián — Sztankó, Majoros, Kovács, Gál T. (Farkas F. II.), Bacsa. Felkészítő: Maczkó Mihály. A 8. percben Lipták Ervin el­futott. s beadásából Tóth S. továbbította a hálóba a lab­St. Bányagép—Pásztó 3:0 (3:0) dát. 1:0. Kiegyenlített játék Baár, Pál, Három J., Póczos, folyt. A 72. percben a jobbm Angyal, Bandúr Gy., ill.: játszó hazaiak Juhász I. és Sagótarján, Zagyvapálfalva bányatelepi pálya, 400 néző, v.: Fodor, Bányagép: Szegedi — Bozó, Pálfalvai, Schwarcz Andó, Zkgyi — Mosó (Ri­Pindroch, Fehérvári, Gáspár. Tóth S. összjátékából kény­szer Hőátadás os góllal biztosí­tották győzelmüket Az utolsó negyedórában ellaposodott a játék, csak a sorozatosan sza­bálytalankodó Farkas II. Fe­renc kiállítása jelentett ese­Bgy. Volán—St. Volán 3:1 (0:0) Salgótarján, Baglyasalja, 200 néző, v.: Brezovszky. Ba­f'SaSS Ä. e£ő: S1S.*!Z «: ™h T„ Tóth S„ Krískó Lajos. PKSE: Kodak _ Loksa, Gál, Huttyán _ Gordos, ill.: Mezei, Maczkó. — Horváth, Sípos, Borda Szádvári (Balázsi), Hegedűs, Vass, Pozsár — Alapi, Sándor, Csai4di (Mihály). Edző: Fá- Kovács, Győr, Daróczi. Cs.: bián István. Salgótarján: Frá- Kelemen, Székely. Edző: Ve- *er — Váradi, Koplányi, Lo­res Béla. A bajnokság ünne- vasi _ iványi J„ Pusnik pélyes nyitómérkőzését. ebben (Borbély) — Péter, Iványi G., az arányban is megérdemel- biagy L., Demeter, Muzsik, ten nyerték a legerősebb volt Edző: Patkó József. A Volán- NB Ill-asunkkal szemben a rangadó I. félidejében a ha- nagyobb becsvággyal küzdő M,ia!c ^ hibával, körülmé- hazaiak. A könnyelmű hibá- nyesen szőtték támadásaikat, kát vető pásztóiak hátsó a vendégek gyors elfutások- alakzat mellett Schwarcz, Je- ból két jó helyzetet teremtet- ®zuh,f.ny?L C*ikora N — Le —iá------------ ' hoczki (Czikora T.), Séber, S zügy—Hugyag — elmaradt * mert a vendégcsapat nem ér­kezett meg. Somoskőújfalu—Palotás 6:1 (4:1) Palotás, 300 néző, v.: Ka- kuk. Somos: Oláh — Szabó A., Szabó 0„ Angyal L. nei és Trubin szerzett gólokat. tek. A 40. percben Hegedűs A 35. percben Sípos durván másodszor cselezte be magát megrugta cselező ellenfelét, s az öt és feleshez, de estében a Játékvezető kiállította. A jB rárúgta a Labdát, s Fráter Nyári Kupára készülő vendé- háríthatott. A 63. percben egy gek kevés gólhelyzetet terem- szabadrúgás után Muzsik proppal juttatta a hálóba tettek. Jó: Bozó, Pálfalvai, Schwarcz, Ferencz, ill.: Bor da, Alapi, Kovács. KÉTSZOBÁS ker­tes családi ház eladó. Cim: Salgótarján Vasvári P köz 18. csalAdi ház be­költözhetően eladó. Cím: Salgótarján. Ybl Miklós út 22. ♦08-as Moszkvics el­adó. Mátranovák, Dó­zsa Gy. út 214. KÉT és félszobás öröklakásom eladnám, vagy családi házra cserélném. Érdeklőd­ni 18 órától. Cím: Salgótarlán, Ybl Mik­lós út 33. II. e. 11. BAGUYASALJAN, Petőfi út 44. 440 négy­szögöl telek építő­anyaggal áron alul eladó. Cím: 22-94 te­lefon. SALGÓTARJÁN vá­rosközpontban, 3 szo­bás szövetkezeti laká­som illetékmentesen sürgősen eladó. Cse­relakás szükséges, Pásztón is Jó. Cím: 22-94 telefonon. P—ío-es motorke­rékpár olcsón eladó. Megtekinthető du. 15 órától, Salgótarján. Kisfaludi S. út 6. Mű­vésztelep. TOLLATVÉTEL a MEH-telepen. Telefon 26-82. SÜRGŐSEN eladó félkész kertes iker­ház OTP-kölcsön- nel, űzetéskedvez- m énnyel. Telefon: 29-78. AUGUSZTUS 28-án délután 13 órakor ka­1 rambolos Trabant gépkocsi árverését tartjuk Balassagyar­maton 16-os Honvéd utca 4. alatt. Nagy Zsigmond. __ 1. DMTE 4 3 1 — 8-4 7 2. Záhony 4 3 1 — 6-2 7 3. MVSC 4 2 2 — 8-6 6 4. S. Kohász . * 2 1 1 10-6 5 B. H.-böször, 4 2 1 1 7-8 8 6. Klsvárda 4 2 1 X 5-t 5 7. K.-barclka 4 2 1 1 7-7 8 8. Leninváros 4 1 2 1 3-0 4 9. Gyöngyös 4 2 — 2 8-6 4 10. N.-bátony 4 — 4 — 2-2 4 U. S.-újhely 4 2 — 2 8-6 4 12. Lehel 4 1 1 2 7-6 3 13. Nyíregyh. 4 1 4 2 5-4 3 14. B. Volán 4 — 3 1 6-7 3 15. DEAC 4 1 1 2 6-8 3 16. Rudabánya 4 1 1 2 8-8 3 17. Hajdú V. 4 1 1 2 2-8 3 18. Klsterenye 4 — 2 2 4-7 2 19. Tuzsér 4 — 2 2 4-8 2 20. Borsodi B. 4 1 — 3 3-8 2 hazaiak vezető gólját, majd a következő percekben Nagy hibázott biztos helyzetből. Á 72. percben a vendégek végez­tek szögletrúgást, amikor he­Salgótarján, Csizmadia-te- íye!|íe<lé8 a kap'L?'?' lep, 500 néző, v.: Gergely, f ZIM: Baár — Pál, Váradi, Jvá"yi A tíz főre osök­Három J. - Tőre, Póczos - k*nt vendégek *°kOZ1<£k “ Oravecz, Újházi (Ludányi), ira™°> ? Cseri lőtt fölé Angyal, Bandúr Gy., Oláh. ^badmgásból, majd Hege- Edző: Bandúr Mihály. Öblös- dus futotta le> 6 “élezte ki ­St. ZIM Vasas— St. öblösüveggyár 8:1 (1:1) Csizmadia-te­üveggyár: Molnár —’ Koszta, í®1 baglyísi védt1*!n®t- A ’ tár átívelte a labdat, s Balá­zsi a büntetőterületről egyből a kapu bal oldalába bombáz­ta a kiegyenlítő gólt. Kemé­Pindroch, Szántó — Horváth, Simon — Kral (Márton), Gás­pár, Fehérvári, Nándor Z., Nagy K. (Pálmai). Edző: Si­mon Imre. A tarjáni ranga nyebb küzdelem kezdődött. A dón színvonalas, gyom játék M- per^*u,ttyfn """S8 meg a labdát, jobbra továbbí­totta, s a felfutó Loksa a kés­lekedő védők mellett a kapu jobb oldalába lőtt. Ekkor Adorján István, a hazaiak főrendezője berohant a já­ÍTw^nTeu’ ‘változatos ^^Telző^plrtjel^höí'S- vendégek, amely, J2ék utíETa IIfélidőt"*«“• de.a játékosok meg- «mMÖnvíMény folyt. A 12. percben Molnár rosszul ütötte ki a labdát, s Újházi egyből a bal alsó sa­rokba lőtte. A 33. percben egy korszerű üveggyári támadás végén Fehérvári vette át a labdát, s kapásból, hat méter­Balázs, Angyal A., Kiss (Bod- zási). Edző: Válóczi Béla. Pa­lotás: Markolt — Zsiga, Sza­bó F. (Kocza), Tóth A. —, Matiszlovics, Sándor — Dé­vai, Turcsányi, Balogh, Kocza A„ Sipos (Pernye). Felkészí­tő: Kovács József. Az ered­mény túlzott. Féltucat gólt a hazai csapat évek óta ottho­nában nem kapott. A somo­sak gólgyárosa Balázs volt, aki négyszer talált a kapuba. Példáját Séber és Bodzási. Illetve Dévai követte. Jó: Sza­bó O., Séber, Balázs, ül.: Zsi­ga, Matiszlovics. BSE—Mátranovák 3:3 (3:3) Balassagyarmat. 400 néző. v.: Balázs II. BSE: Tresó — Barta, Jelen, Lajkó — Feren- csik, Trubin — Eissen (Boi ­kos), Vidámi (Erdélyi), Prlbe- li. Nagy. Szed Iák. Edző: Tó- mányi Pál. Mátranovák: Ve­res. Gecse, Kapás — Mészá­ros, Kovács (Juhász) — Csat­ba. Simon. Tóth, Birók (Kun). Csikós. Edző: Gáspár Mihi’-. Már az első támadásból gólt fölény vezette be. A 75. peri­on « n Tipr-, akadályozták. A huzavona 5?yel válaszoltak. A 25. hnn lávoli Rzabadmieáshól után az eredmény nem vál- bea «WF visszapattanó latod á­Bandúr Gy. bombázott a há- — & IJ.ii . g Vá.lil 14 nyílni. . .i i _ lóba a sorfal mellett. Jó: Atlétika Varga helytállása Helyezések a Népstadionban Szegedre készülnek az ilisták Pezsigő az atlétaélet. Var- (Kecskemét) végzett 1073 ga János az SKSE válogatott ponttal. A csapatversenyt ifjúsági atlétája újabb jó Kecskemét nyerte 4221 pont- eredményt ért el, helytállt a tál a 4167 pontos Szolnok és Cralován megrendezett ro- a 3990 pontos SKSE előtt, mán—magyar atlétikai viada- Még egy értékes helyezést Ion, amelyet a fiúk 109:104 szereztek a Kohász sportisko- arányban megnyertek az esé- lás atléták. A 14 évesek c*a- lyesebbnek tartott roma- patversenyében 5609 ponttal nokkál szemben. Varga 3000 másodikok lettek a győztes méterein 3. lett 8:47,0-val. KSI mögött. Az SKSE atlétái, akik a A hét végén rangos ver- Népstadionban a serdülők ősz- senyre került sor Szegeden, szetett bajnokságán indultak, Itt rendezik szombaton és va­jól szerepeltek. A négypróbá- sámap az országos vidéki if- sok közül, a 13 éves Balogh júságí bajnokságot. Megyénk 33 induló közül a győztes atlótaegyesületei közül , az Szikszai (Pécsi Sí) 1858 pont előzetes hírek szerint az mögött 1674 ponttal a máso- SKSE, az St. Öblösüveggyár, dik helyet szerezte meg. A a Bgy. SE és a Nagybátomyi harmadik helyen Kovács L. Bányász indítja versenyzőit. tása sem. A játékosok levonu- váki támadások után a há­lásakor a játékvezetőket ki- zalalt megszerezték a vezetést, sérő rendezők közé azonban a félidő utolsó nercéb Muflár Ferenc, az St Volán játékosa befurakodott s a játékvezetőt lábszáron rúgta. A bírókait szidalmazó tömeg csak tíz perc múlva csillapo­dott le. Jó: Hegedűs (a me­zőny legjobbja), Cseri, Loksa, a novákiak ismét kiegvenH- tettek. Az 53. percben Jelent önbíráskodásért kiállította a játékvezető. A tíz főre csök­kent hazaiak ettől kezd- - jobban igyekertek, s a fi. percben ismét vezetést szere­Huttyán, 111.: Muzsik,’ Derne- tek-, A vendégek nagy lehető- tér, Péter. _ ségét a 88. percben Csikói , szalasztotta el, amikor Feren ­csík rossz hazaadását elcsíp­te — és a kapu mellé lőtte a labdát. Góllövő: Eissen. Vidá­mi, Ferencsik. ill.: Mészáros, Csikós. Jó: Ferencsik. Tresó, Pribeli, ill.: Gecse, Mészáros, Csikós. St. KM Egyetértés— Síküveggyár 3:0 (0:0) Kazár, 300 néző, v.: Sütő. Kazár-Mátraszele: Bódi — Tőzsér, Molnár, Sarkadi — Csapó, Bakos — Tolnai F., Géczi (Szabó), Tolnai K., Liszkóczi (Kakuk), Nagy F. Felkészítő: Balogh Gyula. St. Síküveggyár: Budai — Sán­dor, Kasznyi, Radics — Mát­rai, Kiss (Tajti) — Ungvári, Marti (Surányi), Verbovszki, Csóri, Takács. Edző: Kollár Gyula. Közepes iramú, ala­csony színvonalú mérkőzést játszott a korábbi NB III-akat u. Dejtár megjárt két csapat. A vendé- *■. síküveg, gek alig lőttek kapura, s többek között ezért a nagyobb akaraterővel játszó hazaiak két remek akcióból, távolról A bajnokság állása Somos S. Bánva<?ép K.-lapujtrt Kazár-MSE BSE B. Volán S. ZTM M.-nováft S. Öblösüveg. S. Volán 1 1 t 1 l 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 - 1 - 1 - 1 - 1 - l - 1 ­- «-1- 3-ft- 2-0 - 2-0- 3-2- 2-1- 2-1 1 2-3 1 1-2 1 1-2 1 0-2 1 0-2 1 0-3 1 1-K 13. Pásztó 14. Palotás 18. Srügy is. Hu,evee - _ - _ — összeállította: Andó Miklós NÓGRAD - 1974. augusztus 23., péntek