Ihász István - Pintér János szerk.: Történeti Muzeológiai Szemle: A Magyar Múzeumi Történész Társulat Évkönyve 4. (Budapest, 2004)
IV. Kiállítások - Ridovics Anna: Játszani jó. Történelmi barangolás a játékok birodalmában. (Beszámoló a budapesti és a szegedi játékkiállításról)
Játszani jó! Történelmi barangolás a játékok birodalmában Beszámoló a budapesti és a szegedi játékkiállításról Ridovics Anna A „Játszani jó! Történelmi barangolás a játékok birodalmában" című játéktörténeti kiállítás az adventi ünnepi készülődés idején, 2003. november 26-án nyílt meg a Budapesti Történeti Múzeum, a Magyar Nemzeti Múzeum és a szegedi Móra Ferenc Múzeum közös rendezésében, tizenhét budapesti és vidéki múzeum, valamint magángyűjtők összefogásával a Budapesti Történeti Múzeumban. Az anyag összeállításában, megrendezésében néprajzos (Bárkányi Ildikó, Móra Ferenc Múzeum), régész (Matuz Edit, Kovács Eszter a Budapesti Történeti Múzeum munkatársai), történész (Fári Irén, Móra Ferenc Múzeum) és művészettörténész (Ridovics Anna, Magyar Nemzeti Múzeum) kollégák dolgoztak együtt. A meghitt karácsonyi hangulat - a középső terem szobányi óriás vitrinjében egy 20. század eleji polgári enteriőrben fenyőfa állt, alatta sok-sok ajándék, díszes dobozok, játékok, körülötte álmélkodó gyerekek - egészen februárig tartott, mintegy 25 000 látogató vett részt az időutazáson. 2004 áprilisától a kiállítás Szegeden a Várban kapott helyet, a kezdeti időszakban napi 3^400 ember volt kíváncsi rá és később is folyamatos volt a látogatottság. (1. kép) /. kép Karácsonyi enteriőr hintalóval a budapesti játékkiállitáson (Fotó: Pápai Zoltán) Kiállításunk természetesen nem volt előzmények nélkül való intézményeink életében. A hazai játéktörténeti kutatások megújulását jelezte az 1950-es évek végén Tápay-Szabó Gabriellának és Sándy Erikának a budapesti és vidéki múzeumok anyagából megrendezett játéktörténeti kiállítása „Magyar múzeumok játékkincsei" címmel, amely nemcsak Budapesten a Petőfi Irodalmi Múzeumban, hanem Békéscsabán, Szegeden és Debrecenben