Kelet Magyarország, 2015. október (72. évfolyam, 230-255. szám)

2015-10-19 / 245. szám

2015. OKTÓBER 19., HÉTFŐ Az a kívánságom, hogy idegenben kezdjük a párharcot, teljesült. Bernd Storknak, a magyar labdarúgó-válogatott szövetségi kapitányának nem volt preferenciája a lehetséges ellenfelekre vonatkozóan, a fő kívánsága így teljesült. A labdarúgó-Európa-bajnoki pótselejtezők további három párosítása: Bosznia-Herceg- ovina-írország (november 13. és 16.), Ukrajna-Szlovénia és Svédország-Dánia (mind­kettő november 14. és 17.). Érdekesség, hogy ebben a há­rom párosításban a kiemelt csapat kezd otthon, a nor­vég-magyar csatában viszont kiemeltként a mieink játsz- hatják hazai pályán a vissza­vágót. Norvégia ellen, s náluk kezdünk LABDARÚGÁS. A magyar lab­darúgó-válogatott a norvég csapatot kapta ellenfélül -a 2016-os, franciaországi Eu- rópa-bajnokság novemberi pótselejtezőjére a Nyonban tartott vasárnapi sorsoláson. A nemzeti tizenegy Oslóban kezd november 12-én, majd három nappal később, vasár­nap este hazai pályán, az Üllői úton fogadja riválisát a vissza­vágón. Magyarország 34 éve nyeretlen a norvégokkal szem­ben, azóta öt döntetlen mellett négyszer kikapott tőlük. 9 Labdarúgás: NB II, 10. forduló További eredmények Szeged 2011-Vác 1-1 (1-0) Szigetszentmiklós-Siófok 3-3(0-2) Soroksár-Mezőkövesd 1-3(0-0) Gyirmót-Balmazújváros 1-0 (0-0) Ajka-Budaörs 1-0 (0-0) Csákvár-Zalaegerszeg 3-2 (1-0) Szolnok-Soproni VSE 1-3(0-2) A BAJNOKSÁG ÁLLÁSA: 1. Gyirmót 10 7 2 1 16-7 23 2. Mezőkövesd 10 6 2 2 16-8 20 3. Zalaegerszeg 10 6 1 3 18-9 19 4. Budaörs 10 5 1 4 17-17 16 5.Csákvár 10 5­5 18-19 15 6. Kisvárda 10 4 3 3 17-11 15 7. Balmazújváros 10 4 3 3 12-11 15 8.Szigetszentmiklós 10 4 3 3 18-19 15 9. Ajka 10 4 2 4 11-10 14 10. Dunaújváros 10 4 2 4 12-18 14 11. Szeged 10 4 2 4 10-16 14 12. Szolnok 10 4 1 5 15-14 13 13. Siófok 10 3 3 4 13-14 12 14. Sopron 10 3 1 6 12-14 10 15. Soroksár 10 1 3 6 8-16 6 16.Vác 10 1 1 8 6-16 4 Várdai nagy találkozás LABDARÚGÁS. Két 1982-es világ- gi ellenőrként, Csongrádi Fe- bajnoki résztvevő parolázott renc, a Dunaújváros szakmai egymással a kisvárdai meccs igazgatójaként volt jelen. Mi­előtt: Martos Győző szövetsé- csoda játékosok voltak! km Labdarúgás NB III Keleti csoport, 12. forduló További eredmények: Cegléd-Putnok 3-1, Jászberény-Somos SE 0-1, Kazincbarcika-Rá- kosmente KSK 2-2, Tiszaújváros-Tállya 2-1, DVSC-DEAC-REAC1-0, Hatvan-Diósgyőr II2-0, Felsőtárkány-Újpest II2-2. Szabadnapos: Nyíregyháza Spartacus. _______________ AQAJNOKSAfiÁLLASA: 1. Nyíregyháza Spartacus 11 11­­31-5 33 2. Cegléd 12 10­2 29-9 30 3. Cigánd 11 9 1 1 36-8 28 4. Kazincbarcika 11 8 3­24-7 27 5. Somos SE 11 5 3 3 16-18 18 6. Rákosmente KSK 11 4 5 2 25-17 17 7. Jászberény 11 5 1 6 22-16 16 8. Hatvan 12 5 1 5 14-15 16 9. DVSC-DEAC 11 4 2 5 13-13 14 10. Felsőtárkány 12 3 4 5 16-22 13 11. Újpest II 11 3 4 4 14-26 13 12.Putnok 11 3 3 5 17-16 12 13. Tiszaúiváros 12 2 4 6 6-17 10 14. Tátlya 11 2 1 8 12-23 7 15. Nyírbátor 12 1 3 8 10-36 6 16. Diósgyőr II 11 1 1 9 9-27 4 17.REAC 11­4 7 8-27 4 Vízen járva mentettek pontot Hiába a bevetődő kisvárdai játékosok, ezt a helyzetet még megúszta Szűcs Lajos, később azonban jött az egyenlítés a hazaiak részéről FOTÓ: SIPEKI PÉTER Kétszeri hátrányból állt talpra, és a végén csikarta ki a döntetlent a Kisvárda. labdarúgás. Esett az eső Vár­dán, mint újabban rendszere­sen. A pályán ilyenkor meg­lévő tócsák száma azonban eggyel csökkent, mert a hazai kispad előtti részen kicserél­ték a gyepet a Dunaújváros elleni meccs előtt. Veszélyes becsúszások így is volt hol csúszkáim, ezt kihasználva a játékosok oly­kor a fenekükön szánkázva hagyták el a pályát, olykor a negyedik játékvezető és a kispadon ülők és a játékos- kijáróban állók testi épsége is veszélyben volt. No, meg a hazaiak győzelme. Hiába játszott a mezőnyfölényben a Várda, a Dunaújváros szü­netig kétszer jutott el a ha­zai kapuig, és két gólt szer­zett (majd harmadszor is, de akkor les miatt nem adták meg). Különösen a második volt bosszantó, -hiszen ép­pen előtte egy perccel érett egyenlítéssé a nyomasztó ha­zai fölény. Az első játékrész hátralévő része úgy nézett ki, ahogy a meccsek hajrája szo­kott ilyen helyzetben: óriási erővel támadott a Kisvárda, körömszakadtáig védekezett az előnyben lévő Dunaúj­város, amelyet Szűcs Lajos nagy bravúrral mentett meg az egyenlítéstől Koszta Márk ívelt fejese után. Fejesgól a végére Szünetig semmi gond nem volt a várdaiak játékával, a második játékrészben azon­ban türelmetlenné vált az új, világoskék mezét avató házi­gazda, amelynek törekvéseit nem segítette, hogy már az egész pályát víz borította. A tócsák gyakran hiúsították meg az akciókat, így csak ab­ban lehetett bizni, hogy majd csak begyötri az egyenlítő gólt a Kisvárda. És ez így is történt, Koszta Márk fejese után átcsorgott a labda a gólvonalon, a hosz- szabbítással együtt hátralévő tíz perc pedig még sok izgal­mat tartogatott. Újabb gólt azonban már nem, a kisvár- daiak szó szerint kiharcolták a döntetlent - ez volt a mini­mum, amit megérdemeltek. BODNÁR TIBOR tibor.bcxJnar@kelet.hu Jegyzőkönyv, események, nyilatkozatok Kisvárda Master Good-Dunaújváros PASE 2-2 (1-2) Kisvárda, 730 néző, v.: Lovas (Albert I., Gálán). Kisvárda: Ivancsics Á. - Csilus T. (Molnár R., 79.), ízing, Graszl K., Fodor A. - Lázár Zs. (Kulcsár K., 70.), Kornutjak - Lucas, Erős G. (Vári B., 60.), Cseri T. - Koszta. Vezetőedző: Soós Imre. _____________________________________ Dunaújváros: Szűcs L. - Tamaskó, Lorentz, Gengeliczki, Koszó, Czár- Melczer (Sárközi, 87.), Petneházi, Szetlák (Jakab D., a szünetben) - Éppel, Magasföldi (Sóron, 79.). Vezetőedző: Artner Tamás._________________________ Gól: Melczer (0-1) a lO.Jzing (1—1) a 29., Magasföldi (1-2) a 30.. Koszta (2-2) a 86. percben Percek események 10. perc: Gengeliczki indított a saját térfeléről, Kornutjak felszabadítása közben leperdült a lábáról a labda, amivel Melczer ugrott ki, és 12 métenől, ballal a kivetődő Ivancsics alatt a jobb alsó sarokba gurította, 0-1. 29. perc: Lázár Zsolt jobboldali beadása után ízing 10 méterről jobbal védhetetlenül a bal felső sarokba lőtte a labdát,1-1. _____________________________________ 30. perc: A lesre játszó hazaj védők között Magasföldi kapta a labdát, amit a kapujából kifutó Ivancsics felett 22 méterről a kapu bal oldalába emelt, 1-2. 86. perc: Kulcsár Kornél jobboldali beadása után a labda eljutott Kosztéhoz, aki kicsit lehajolva, 7 métenől fejelte a bal alsó sarokba, 2-2. ______________ Mesterszemmel Soós Imre: - Az időjárási körülmények megnehezítették a dolgunkat, ráadásul két óriási egyéni hibából kétszer is vezetéshez jutott a Dunaújváros. A második félidőben szinte már alkalmatlan volt a pálya a játékra, szerencse, hogy így is ki tudtunk egyenlíteni. _____________________________ Artner Tamás: - Nagy elismerés jár mindkét csapatnak, mert nehéz körülmények között kellett játszaniuk. A nagy küzdelemben értékes pontot szereztünk a kiváló Kisvárda otthonában. A Vasas köszönte szépen a lehetőséget: a sorozatos nyíregyházi hibákat kihasználva nyerni tudott. Erdősnének (balra) hálátlan szerep jutott, alulmaradt a Vasas elleni csatában - miként a hazai csapat is FOTÓ: SIPEKI PÉTER röplabda. Ez nem lesz leányálom. ^ Fatum-Nyír- egyháza élvonalbeli női röp­labdacsapata meglehetősen „ütős” (úgyis ez a leggyako­ribb mozdulat a sportágban...) szezon elé néz: a nemzetközi színtéren már megkezdte ka­landozását, vasárnap pedig a hosszú bajnoki harc nyitócsa­táját vívta - a Vasassal. Vagy­is, mindjárt bele a közepébe, az egyik legacélosabb magyar együttessel szemben próbálta igazolni: a legjobbak között a helye. Mert erre törekszik. Hátrányból előnyt Ugyanakkor a vendégek - közvetlenül a kezdés előtt - kellemetlen malőrrel szem­besültek. A fővárosiak két válogatott kitűnősége, Szom­bathelyi Szandra és Vacsi Eve­lin savanyú ábrázattal konsta­tálhatta: érvényes sportorvosi engedély hiányában csupán nézői lehettek a meccsnek. Ráadásul Jókay Zoltán el­tiltás miatt ugyancsak a le­látóra szorult... Mindebből nem kovácsolt előnyt a há­zigazda. Persze az lett volna a csoda, ha ennyi „benyelt” (hat...), illetve elszúrt nyitás­sal (szintén hat...) megcsipi az első szettet. Olybá festett, a második etap még ennél is katasztrofálisabban alakul a nyírségiek számára. Az em­lített „műfajban” továbbra is alulteljesített a Nyíregyháza, naná, hogy a vendégek két amerikai légiósa fickándozott - semmi különlegesre nem kényszerültek, egyszerűen kihasználták a túloldalon el­követett sorozatos bakikat. Hét ponttal ugrott meg a Vasas, mígnem - csaknem a semmiből - Valdez bombáival életet lehelt a gárdába. Nem volt kímélet Mikor beindulni látszott a szekér, vagyis érett az egyen­lítés, ezt is „sikerült” elbaltáz- ni”. Néhány újabb hiba, ami természetesen nem maradt büntetlen. A némiképp meg­torpant angyalföldiek ismét elkapták a fonalat, innentől pedig nem volt kímélet. A har­madik felvonásban csendben megadták magukat a hazaiak, akik nincs mit szépíteni: csú­nyán eltolták a nyitányt. KM-KT Jegyzőkönyv Fatum-Nyfregyháza-Vasas-Óbuda 0:3 (-21,-23,-18) Bem-iskota, 400 néző, v.: Adler, Bátkai-Katona. Fatum: Erdősné 7, Erdős Zs. 1, Sikos 4, Vén E. 2, Váldez 10, Ribeiro 5. Csere: Tóth F. (liberó), Ramdin 7, Kundrák, Sitkey. 1. Edző: Kőhalmi Richárd. _________ Vasas: Bodovicsó, Rountree 16, Hárfa 1, Meredith 12, Sousa 8, Miklai' 6. Csere: Tóth A. liberó). Villám L. 9. Megbízott edző: Buday Balázs. Rossz nyitás: 13-8. Ász: 8-12. _____________________________ Mesterszemmel Kőhalmi Richárd: - Mélységesen szégyellem magam! Elnézést ké- rek azoktól, akik nagy munkát végeztek és bíztak ebben a csapatban. Buday Balázs: - Hullámzó volt a mérkőzés, idény eleji formát mutattunk. Természetesen voltak biztató jelek, mindenesetre javulnunk kell. Ezt eltolták, balul sült el a nyitány A cigándi Rooney triplája Nyírbátorban labdarúgás. Márciusban a bá- toriak 3-2-re nyertek a Cigánd ellen, ám hol van a tavaszi hó... Az erőviszonyok egyér­telműen bodrogköziek javára billentek, ám mégis a Sátori­ak juthattak volna vezetéshez szombaton a meccs második percében. Az eső miatt igen mély és nagy tócsákkal tarkított já­téktéren jó negyedóráig nem lehetett panasz a hazaik já­tékára, utána azonban egy­re inkább kidomborodott a vendégek nagyobb tudása és előnyhöz is jutottak. Szünet után nem sokáig remény­kedhettek a hazaiak a tisztes helytállásban, mert Roszel Róbert, a cigándi Rooney még kétszer is beköszön­tött a bátoriaknak. A hazai­ak ugyan kozmetikázhatták volna az eredményt, ám ez sem sikerült. Nem született meglepetés, biztosan nyert az élmezőnybe tartozó vendég­alakulat, a bátoriaknál pedig a helyzet változatlan.... km-ml NB III Keleti csoport ­Nyírbátori FC-Cigánd SE __________________________________ 0-4 (0-1) Nyírbátor, 150 néző, v.: Ducsai. Nyírbátor: Tóth - Benkő, Gál, Boros, Lipcsei, Fabu, Szilágyi K., Terdik (Pálfi, 69.), Török (Soós, 71.), Ráti (Baglyos 57.), Pálvölgyi. Megbízott játékos-edző: Ambrusz Árpád. Cigánd: Sánta - Ur, Sipos, Fekete, Varga, Buries, Kinczel (Markovics, 76.), Baksa, Kis (Oláh, 81.), Roszel, Popescu (Barcsay, 65.). Vezetőedző: Fogarasi Zoltán. Gól: Roszel (35., 47. és 53.), Kis (70.). Jó: Benkő, Gál, illetve Ur, Sipos, Baksa, Varga, Roszel. Ambrusz Árpád: - Ebben az osztályban csak egy félidőt tudunk fociznL ez pedig kevés. Fogarasi Zoltán: - küzdelmes mérkőzésen, igen mély talajú pályán a második félidő alapján teljesen megérdemelten nyertünk. A meccs elején Török István (fehérben) közeli lövését Sánta Tibor kapus a kapufa segítségével hárította fotó: pusztai Sándor