Kelet-Magyarország, 1990. június (50. évfolyam, 127-152. szám)

1990-06-04 / 129. szám

8 Kelet-Magyarország SPORT 1990. június 4. NB III Tizenhét gél Szeghalmon A honi labdarúgás harma­dik vonalában szereplő sza­bolcsi csapatok közül csak a Kisvárda játszott hazai pá­lyán. A várdaiak nem tudtak élni a házigazdák előnyével, csak egy pontot tudtak ott­honukban tartani. A másik három együttesre borsodi ki­rándulás várt vasárnap. A szomszéd megyei kiruccanás a Tiszavasvári Lombik szá­mára volt a legkedvezőbb, hiszen Erdei fejesgóljával mindhárom pontot megsze­rezte Sajóbábonyban a Lom­bik. A szálkái ak Edelényben léptek pályára. és értékes pontot szereztek. A rakatna- ziak aligha gondolnak maid vissza szívesen erre a fordu­lóra. mert a Borsodi Volán pályáján egv négyest kaptak. A forduló mérkőzéséről. a Szeghalom—Kaba találkozó­ról még sokáig fognak beszél­ni. és a meccs bizonyára be­kerül az NB TII-as bajnoksá­gok rekordkönyvébe. A lista­vezető Kaba már az első fél­idő végén 9:0-ra vezetett, vé­gül 15:2(!) lett az eredmény a vendégek javára. KISVÁRDA—HAJDÚBÖ­SZÖRMÉNY 0:0. Kisvárda, ezer néző, v.: Kiss. Kisvárda: Virtás — Bárdi. Szondi. Ta­kács, Göncz, Lelt. Branko- vics. Badar (Rajzinger). Oláh, Simon, Seres (Molnár). Edző: Eszenyí Dénes. Könnyen fe­lejthető kilencven percet lát­hatott a kisvárdai publikum. Az első játékrész á vendé­geké volt. szünet után vi­szont a hazaiaknak volt több lehetőségük, ám a helyzetek mindkét oldalon kimaradtak, így igazságos döntetlen szüle­tett. SAJÓBÁBONY—TISZA­VASVÁRI 0:1 (0:0). Sajóbá- bony, 600 néző, v.: Nyéki. Lombik: Varga — Sinka, Széki. Korpái, Lakatos. Balá­zsi, Pente. Fecsku, Bohács, Kiss (Szurkos). Erdei. Edző: Gáspár László. A küzdelmes találkozó első félideje nem hozott gólt. Az 58. percben egy Lombik-támadás végén Erdei 8 méterről fejelte a meccs egyetlen, ezzel győztes találatát. A hazaiak többet támadtak, óm a kihagyott helyzetek megbosszulták ma­gukat, és a vendégek nyertek. Jók: Korpái. Varga. Erdei. EDELÉNY—MÁTÉSZAL­KA 0:0. Edelény. 600 néző, v.: Vilmányi. M.-szalka: Sán- tha — Bartha (Tóth). Nagy, Győrfy, Márián. Tardi. Kiss, Oláh, Szpodnyi. Bárdi (Ko- csán). Szabó. Edző: Papp László. Közepes színvonalú és iramú meccset láthattak a szurkolók, a kínálkozó lehe­tőségek kihasználásában egyik oldalon sem jelesked­tek. így igazságos a döntet­len. Jók: Sántha, Nagy, Tar­di. BORSODI VOLÁN— RA- KAMAZ 4:0 (3:0). Miskolc, 400 néző. v.: Szilvási. Raka- maz: Sárközi — Kákóczki, Korponai, Goneth, Neuzer, Kákóczki, Schubert (Bolló), Hidegh. Kosztyu, Vonyigás, Béres. Edző: Szász Simon. Az első negyedóra végén Vonyi- ca és Tóth találataival már 2:0-ra vezettek a hazaiak, a hajrában Tóth ismét eredmé­nyes volt. Szünet után Veres állította be a végeredményt egy olyan találkozón, ame­lyen a vendégek minden te­kintetben jobbak voltak. Jók: Korponai. Karóczkai. További eredmények: Szeg­halom—Kaba 2:15, Ózd—Le- ninváros 1:1, Hajdúszobosz­ló—Balmazújváros 1:2, Haj­dúnánás—Mád 1:1. A bajnokság állása: 1. Kaba 28 16 10 2 58:22 58 2. Ózd 28 17 5 6 40:21 56 3. B.újváros 28 15 0 4 51:20 54 4. T.vasvári 28 15 7 6 48:25 52 5. B. Volán 28 13 8 7 47:20 47 6. Bakamai 28 13 7 8 48:30 46 7. Mád 28 10 10 8 38:34 40 8. Edelény 28 9 10 9 36:30 37 9. Kisvárda 28 9 8 11 33:31 35 10. H.böszörm. 28 9 7 12 30:33 34 11. Hajdúnánás 28 8 9 11 37:37 33 12. Mátészalka 28 8 9 11 21:30 33 13. Sajóbábony 28 9 4 15 30:44 31 14. Ben inváros 28 7 7 14 45:46 28 15. H.szoboszló 28 5 4 19 28:67 19 16. Szeghalom 28 2 4 22 17:118 10 A MÉRKŐZÉS KRÓNIKA JA: Már a 60. másodpercben a bajnak kapujában táncolt a labda. Csehi jobbról nagyszerű lab­dát küldött középre, Szkunc emelkedett a legmagasabbra és fejéről a kapu jobb olda­lába került a pettyes, 1:0. Támadásban maradt az NYVSC és a 11. percben újabb gól következett. Ezút­tal Zubanics vezetett táma- dáíst a bal oldalon. Labdája a vele egyvonalban futó Szkunc elé került, a csatár az alapvonalról visz- szagurított, az érkező Belus 3 méterről a kapu közepé­be helyezett, 2:0. Két perccel később jobb oldali vendégtámadás során Vass adott középre, de a sze­gedi támadók elvétették a labdát. Három perccel ké- sőibb Kovács J. 20 méteres szabadrúgását Tóth nehezen hárította. Fokozatosan magá­hoz tért a Szeged, kiegyenlí­tett játék folyt. A 23. percben villámgyors támadás futott a jobb olda­lon. A mozgékony Csehinek még arra is volt ideje, hogy dr. Tóth feje fölött átemelje a labdát, majd 10 méterről kapásból szépségdíjas gólt lőtt a rutinos Leboniczky hálójába, 3:0. (Ha lenne ilyen, bizonyosan a forduló gólja címet érde­melné ki ez a találat.) A 32. percben szépítettek a vendégek. A nyíregyházi ka­putól 22 méterre Kovács J. rúgott szabadot. A rosszul felálló sorfal mel­lett, Tóth kapus közremű­ködésével került a hazai ka­puba a labda. 3:1. Fordulás után mintegy fer­tályórányi mezőnyjáték kö­vetkezett. A 60. percben Vass ügyetlenkedett el egy helyze­tet, az ötösről a hazai kapust találta telibe. A 69. percben a remekül játszó Szkunc sé­rülése miatt lebicegett a pá­lyáról, Szilágyi állt a helyé­re. A 80. percben Csehi vi­Megyei I. osztály Döntetlenek yasárnapja Mindössze két hazai csa­pat tudott nyerni a megyei első osztályú labdarúgó baj­nokság vasárnapi forduló­ján. A már bajnok Levelek nagyszerű mérkőzésen győ­zött az ASE ellen, míg a Nyít- bátor a fehértóiakat fektette kétvállra. Ibrányban, Nagy- ecseden, Fehérgyarmaton és Tiszalökön nem jpirtak egy­mással az ellenfelek, mind a négy-találkozó döntetle­nül végződött. Záhonyból a Máriapócs, Kótajból pedig a Baktalórántháza távozott értékes két ponttal. NAGYECSED—NAGY­HALÁSZ 0:0. (0:0) Nagye- csed 400 néző, v. Hekman. Nagyecsed: Andrejcsák — Zelizi, Andalik, Korbács, Pelyvás G., Molnár M., (Szo- boszlai), Pelyvás L. (Mo­gyorósi), Fácska, Komán, Képíró, Tarcsa B. Edző: Molnár Gusztáv. Nagyha­lász: Kelemen — Zoltán, Herman, Tátrai, Szoboszlai (Nagy), Visontai, Hegyes, Budaházi (Csombók). Kar- dellás, Oláh, Kelemen. Edző: Hegedűs János. Gól nélkül csak döntetlen lehet az eredmény.­NYÍRBÁTOR—ÚJFE- HÉRTÓ 2:1 (2:0). Nyírbátor 400 néző, v.: Németh. Nyírbátor: Dolhai — Komá­romi, Erdősi, Lukács, Erdei, Czeglédi, Bécsi, Ür, Fehér, Szabó, Tóth (Pelyvás). Edző: Piros András. Űjfe- hértó: Szabó — Urr, Ru­bóczki, Tóth, Lelt, Kosko- vics, Káposznyák, Nyisztor, Lácza, Barna. Kukk. Edző: Szilvási István. Nagyiramú mérkőzésen megérdemelten győzött a hazai csapat. Gól: Tóth, Szabó, ill. Barna. TISZALÖK—TUZSÉR 2:2 (1:1). Tiszalök: 300 néző. v.: Kozsla. Tiszalök: Murvai — Aszalós (Róka), Gáli. Balogh II.. Suhaji. Balogh I.. Csatlós, Pente. Hadászi. Péntek. Zsol­dos. Edző: Csáki Miklós. Tu- zsér: Pinkóczi — Deregi. Ba­logh. Lovas. Herczku. Fülöp, Révész. Lénárt (Barabás), Győri. Maczkó. Nagy. Edző: Revák László. Kemény küz­delemben igazságos ered­mény született. Gól: Péntek 2. egyet 11-esből, illetve Herczku és Maczkó. Kiállít­va: Győri (Tuzsér). KÓTAJ—BAKTALÓRÁNT­HÁZA 1:2 (0:1). Kótaj 400 néző. v.: Horváth. Kótaj: Bí­ró — Révész. Tamás (Baunm- gartner). Németh. Papp, Lingl (Ranhóczki), Bálint, Krasz- nai, Korsoveczki, Csorba, Paulik. Edző: Horváth Pál. Bl.-háza: Toronyi — Horváth, Barna. Tóth. Szabó. Kozma. Benkó (Kapin). Trencsényi, Gdovin. Soós. Sipos. Edző: Jávor Pál. A tartalékos ha­zaiak nem bírtak a baktaiak- kal. Gól: Papp (11-esből), il­letve Gdovin, Kapin. ZÁHONYI VSC—MÁRIA- PÓCS 1:2 (1:0). Záhony 300 néző. v.: Fehér. Záhony: Rácz L. — Tömöri, Hegedűs Nyíregyháza—Szeged SC 3:1 Nyíregyháza, városi stadion, 2000 néző, v.: Kovács II. L. (Bo­gyó, Hány ecz). NYÍREGYHÁZI VSc: Tóth — Szobonya, Drobni, Szikszai Cséke — Csehi, Szarka, Kertész J. — Zubanics, Belus, Szkunc Edző: Sándor István. SZEGED SC: Leboniczky — Hegyeshalmi, Szabó Gy., Bogdán dr. Tóth J. — dr. Kovács, Puskás, Takács, Kovács J. —, Vass Kun. Edző: Kovács Ferenc. CSERE: Szkunc helyett Szilágyi a 69., Kovács J. helyett Csá- nyi, dr. Tóth helyett Bojic mindkettő a 76., Szarka helyett Bo- da a 81. percben. GÓLSZERZŐK: Szkunc az 1., Belus a 11., Csehi a 23., Kovác; J. a 32. percben. SARGA LAP: Kovács J. a 68., Szilágyi a 78. percben. SZÖGLET ARANY: 2:1 (1:1). harzott el a jobb oldalon, de beadásáról lemaradtak a bel­sők. ÍGY LÁTTA A KÉT ED­ZŐ: Sándor István: — Első fél­időben jó játékunkkal győz­tünk. Fordulás után a Szeged megmutatta, hogy nem vé­letlenül nyerte meg a baj­Szkunc gólöröme. (E. E, felv.) nokságot. Gratulálok és sok sikert kívánok nekik az NB I-íben. Kovács Ferenc: — Kívül­ről úgy nézett ki, hogy a Ka­zincbarcika elleni mérkőzé­sen játékosaim már befejez­ték a szezont. AZ ÚJSÁGÍRÓ VÉLEMÉ­NYE: I.. Pokol I., Galgóczi. Rajzin­ger. Hegedűs II., Rácz C:s., Pokol II. (Dávida), Márton, Lipcsei (Onder). Edző: Gyüre József. Máriapócs: Kulánda — Szőke. Hernádi, Magyar, Nyisztor, Rézműves. Bihari (Rédai), Papp, Cseszlai. Föl- desi. Rézműves L. Edző: Pa­taki László. Mindhárom gólt a hazai csapat rúgta, mégis elvesztette a mérkőzést. Gól: Rácz Cs., illetve Galgóczi (öngól). Tömöri (öngól). IBRÁNY—NAGYKALLÓ 2:2 (0:1). Itorány 600 néző, v.: Veres, lbrány: Keresztúri — Sziráki. Kormány, Hermán. Szankovics. Balogh. Mátyás Szabó. Kató. Gyöngyösi. Bár­di. Edző: Berencsi András. Nagykálló: Cziotka — Gyér- mén, Viszokai. Horváth, Papp. Katona. Kovács. Far­kas. Kovács. Kaszab. Tóth. Edző: Gerliczki János. Két potyagóllal a vendégcsapat elvitte az egyik pontot. Gól: Szankovics. Mátyás. illetve Farkas B. 2. FEHÉRGYARMAT—NYH. VOLÁN 0:0. Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Mónus. F.-gyar­mat: Szálkái — Kovács. Kiss B.. Futó S.. Docsa. Tóth E., Kiss K. (Tóth*T.), Futó J., Juhász A.. Horváth. Juhász Zs. Edző: Horváth László. Volán: Balogh — Banka. Dankó. Kontra. Simon. Csor­ba. Ferkó. Mihályfalvi. Csat­lós. Meggyesi. Virágh. Edző: Bay György. A jó kapustelje­sítmények alakították ki a végeredményt. LEVELEK—ASZTALOS SE 3:2 (2:2). Levelek 1000 néző, v.: Márta. Levelek: Pákozdi — Svelta A. (Nagy). Ignácz. Hajdú. Bódi, Király. Fogony, Horváth (Törő). Borbély. Sit­ku. Svelta Z. Edző: Takács János. ASE: Hankóczki — Seres. Szatke. Dobi. Ádámsz- ki. Kegye. Piros, Dacai. Ka- csándi. Tóth. Kozma. Edző: Siska László. Bajnokcsapat­hoz méltó játékkal kiváló ellenfelet győzött le a hazai csapat. Gól: Forgony 2, Hor­váth. illetve Piros. Tóth. A bajnokság állása: 1. Levelek 28 18 8 2 53-18 44 2. Bl.háza 28 13 9 6 63-39 35 3. Nagyhalász 28 13 9 6 37-24 35 4. Nagykálló 28 12 9 7 41-35 33 5. ASE 28 11 8 9 44-36 30. 6. Nyírbátor 28 10 9 9 32-28 29 7. Nagyecsed 28 12 5 11 29-29 29 8. Máriapócs 28 10 8 10 43-43 28 9. üjfehértó 28 10 7 11 38-36 27 10. Záhony 28 10 6 12 48-43 26 ll. F.gyarmat 28 9 7 12 20-32 25 12. Nyb. Volán 28 7 9 12 26-37 23 13. Ibránv 28 6 11 11 26-41 23 14. Tiszalök 28 8 6 14 31-49 22 15. Tuzsér 28 5 M 13 22-41 20 16. Kótaj 28 5 9 14 19-44 19 A mérkőzés végén nagy taps köszöntötte a pályáról levonuló nyíregyházi csapa­tot és edzőjét. Meg is érde­melték az elismerést! Nagy elánnal kezdett a hazai gár­da, s a 23. percben már 3:0- as vezetést mutatott az ered­ményjelző. Lendületes volt a szabolcsi támadósor, a vendégcsapat nehezen talál­ta meg önmagát. A második játékrészben egyenlő erők küzdelme folyt, gól nem esett, maradt a kialakult ered­mény. A zárófordulóban igazi focit láthatott a közön­ség. Az lett volna a jó, ha most kezdődne a bajnokság az NB II-ben ... A látottak alapján a hazai győzelem re­ális, megérdemelt. Jók: Szikszai, Csétke, Szkunc, Zubonics, Csehi, il­letve Bogdán, Szabó Gv., Takáés. Kovács György Az NB II további eredmé­nyei : Salgótarján—Diósgyőr 1:1, D. Kinizsi—Szarvas 4:1, Szegedi Dózsa—Szolnok 0:0, Mezőtúr—Kecskemét 1:1, Metripond—Eger 3:3, BVSC— DM TE 3:2, Kaziricbarcika— Baja 1:0. Az NB II végeredménye 1. Szeged SC 30 18 7 5 52-24 61 2. K. bar oik a 30_15 7 _8 41-3052 3. BVSC 30 13 9 8 33-30 48 4. Eger 30 14 5 11 45-41 47 5. DVTK 30 12 10 8 13-35 46 6. NYVSC 30 12 7 11 30-27 43 7. Szarvas 30 11 10 9 36-34 43 8. DMTE 30 9 12 9 40-36 39 9. Salgótarján 30 10 9 11 43-42 39 10. Kecskemét 30 10 9 11 36-39 39 11. Szolnok 30 10 9 11 39 46 39 12. Metripond 30 10 8 12 42-37 38 13. Baja __________30 10 8 12 33-38 38 14. D. Kinizsi 30 9 10 11 34-35 37 15. Mezőtúr 30 5 10 15 20-42 25 16. Sz. Dózsa 30 3 8 19 23-59 17 (A Szeged SC feljutott az NB I-be, a Kazincbarcika pedig osz­tályozol vívhat a Bp. Honvétídal a feljutásért. A Debreceni Kini­zsi, a Mezőtúr és a Szegedi Dó­zsa kiesett az NB II-böl.) Válogatott mérkőzés Magyarország— Kolumbia 3:1 Szombaton a Vasas Fáy ut­cai pályáján került megren­dezésre a barátságos magyar —kolumbiai válogatott lab­darúgó-mérkőzés. Kolumbia csapata résztvevője a VB 24- es mezőnyének, felkészülés­nek tekintette a találkozót. A mérkőzésen a magyar válo­gatott nyert, a vendégek nem késztették különösebb erőbe­dobásra a mieinket. MAGYARORSZÄG—KO­LUMBIA 3:1 (2:1), 4 ezer né­ző, v.: Zvi (Shashu, Klein iz­raeliek). Magyarország: Gás­pár (Bodnár) Pintér — Disztl, Garaba (Csik), Mónos (Mé­szöly), Máriási (Csucsánszky), Bognár, Duró (Varga), Szal­ma — Kiprich (Fischer), Ko­vács K. Gólszerzők: Bognár a 6., Kovács a 14., Rincon a 30., Kovács a 73. percben. A ko­lumbiaiak a dél-amerikaiak­ra jellemző, rövid passzos já­tékkal kísérleteztek, ám a mieink azonnal letámadták a labdát birtokló játékost és ál­talában meg is szerezték a játékszert. A magyar táma­dósor aktívabbnak bizonyult — ez döntött! Mészöly Kálmán: — Ez a győzelem nyugalmat és önbi­zalmat ad a nyári szünet és az előttünk álló őszi felada­tok előtt. Ismételten bebizo­nyosodott, hogy építeni kell az idegenlégiósokra. Mörepiilő SwediBforf—Nyírség Kupa és OB Ünnepélyes megnyitó, bemutatóval A mótoros műrepülő nem­zeti bajnokság és a nemzet­közi Swedinfort-Nyírség Ku­pa nyitánya alkalmából ün­nepélyes külsőt öltött a nyír­egyházi repülőtér. A Him­nusz hangjai után dr. Baja Ferenc, Nyíregyháza város tanácselnök-helyettese kö­szöntötte a résztvevőket, jó versenyt kívánva nekik. A nyitányon jelen volt Farkas Bertalan mérnökezredes, kutató űrhajós, a nyíregy­házi klub tiszteletbeli tagja, dr. Hegedűs Dezső, a Ma­gyar Repülő Szövetség főtit­kára, Berkes János, a szponzor Swedinfort Kft. ve­zetője, a rendező bizottság elnöke. A megnyitót rövid repülőműsor követte. Az egy hétig tartó vetél­kedés során angol, NSZK­beli, francia pilóták lesznek a magyarok ellenfelei, akik soraiban gépbe száll a négy­szeres bajnok és kupagyőz­tes Besenyei Péter is. A külföldiek — akik már je­lezték elindulásukat — még nem érkeztek meg. Az időjárás közbeszólt. Többen — gépeikkel — Európa kü­lönböző repülőterein vára­koznak. Hétfőn kötelező edzésnap lesz, ismerkedés a géppel, a légtérrel, a környezettel. A mezőny tagjai a sportág klasszikus számaiban — is­mert —, ismeretlen-kötelező, szabadonválasztott — ver­senyeznek. Az egy hétig tartó sportesemény június 10-én vasárnap, ünnepélyes díjkiosztóval, nagyszabású repülőnappal zárul. Ez történt a labdarúgó NB ll-ben Igazi foci a finálén Mai műsor Kosárlabda. Elsős amatőr ku­pa, Nyíregyháza, Krúdy g. tor­naterme, 15. Repülés. Nyírség Kupa és OB, kötelező edzés. Nyíregyháza re­pülőtér,.9. ____________________________ A totó 22. játékhetének hi­vatalos eredményei: x, 1, x, 2, 1, x, 1, x, 2, 1, 1, x, x. A pótmérkőzés: x. Tudósítóink voltaki: Erdei Árpád, Fülep Kornél, Láda Bertalan, Lingl Attila, Lo- sonczi Imre, Kovács László, Molnár, Károly, Pataki Sán­dor, Piros András, Varga Zsolt. Ügyeletes munkatársaink: Kovács György és Mán Lász­ló. Szabolcs-Szatmár-Bereg társadalmi-politikai napilapja Főszerkesztő: DR. ANGYAL SÁNDOR. Föszerkesztö-helyettes: MARIK SÁNDOR. Kiadja a Szabolcs Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: DR. KÁRPÁTI IMRE. Szerkesztőség és kiadóhivatal: 11J r* lI i ' kI jh M' 11 H Nyíregyháza, Zrínyi u, 3-5. 4401. Szerkesztőségi postafiók: 47. Lapkiadó postafiókszám: 25. Telefon: 11-277. Sportrovat: 10-329. Hirdetésügyben: 10-150. Telex: 73-344. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza. Árok u. 15. Felelős vezető: JÁGER ZOLTÁN. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalban és hírlapkézbesítönél. Budapesten: XIII. Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 105forint, negyedévre 315 formt, fél évre 630forint, egy évre 1260 forint Meg nem rendelt kéziratokat nem őrzőnk meg és nem küldünk vissza. INDEXSZÁM: 25059 HU ISSN 0133-2058.