Kelet-Magyarország, 1989. augusztus (46. évfolyam, 179-205. szám)

1989-08-28 / 202. szám

8 Kelet-Magyarország 1989. augusztus 28. Labdarúgó HB I A Dózsa Az első osztályú labdarúgó-baj­nokság 3. fordulójában az MTK- VM nyerni tudott Székesfehérvá­rott, a Tatabánya pedig Békés­csabán. Egy góllal nyert a DVSC, a pécsieket fektették két- vállra. Eredmények. Csepel—Rába ETO 1:1, Csepel 5 ezer néző, v.: Roxin. A hazaiak lendületesebbek voltak, a Rába még nincs formában. Gól: Ko­vács, ill. Handel. Békéscsaba—Tatabánya 0:2, Bé­késcsaba, 9 ezer néző, v.: Makó. A korszerűbben, lendületesebben játszó Tatabánya rászolgált a győzelemre. Gól: Csapó, Domo- nics. Debreceni VSC—Pécs 1:0, Deb­recen, 5 ezer néző, v.: Kurmai. Küzdelmes mérkőzésen nyertek a debreceniek. Gól: Márton I. Haladás—Bp. Honvéd 0:3, Szom­bathely, 8 ezer néző, v.: Plasek. A Honvéd győzelme reális és megérdemelt. Gól: Fodor (2), Pi­sont. Siófok—Vasas 1:2, Siófok, 5 ezer néző, v.: Hay. A látottak alapján megérdemelten nyert a Vasas. Gól: Keszeg, ill. Schmidt, Zvara. Videoton—MTK-VM 0:1, Szé­kesfehérvár, 15 ezer néző, v.: Puhl. A szerencsésebb csapat szerezte meg a győzelmet. Gól: Hahn. Ü. Dózsa—Veszprém 3:0, Me­gyeri út, 5 ezer néző, v.: Nagy II. J. Gyengén játszottak a ven­dégek, így hamar eldőlt a 3 pont sorsa. Gól: Bácsi, Rubold, Zsi- vólzky. Ferencváros—Vác 1:0, Üllői út, 15 ezer néző, v.: Varga S. Eny- nyivel volt jobb a Ferencváros. Gól: Pintér (11-esből). 1 11 Az NB I állása: 1. Ü. Dózsa 3 3------5:0 9 2. FTC 3 2 — 1 6:3 6 3. Tatabánya 3 2 — 1 3:1 6 4. Békéscsaba 3 2 — 1 4:4 6 5. MTK-VM 3 2 — 1 3:4 6 6. Vasas 3 1 2 — 3:2 5 7. Bp. Honvéd 3 1 1 1 4:2 4 8. Pécs 3 1 1 1 5:4 4 9. Siófok 3 1 1 1 2:2 4 10. Videoton 3 1 1 1 1:1 4 11. DVSC 3 1 1 1 2:3 4 12. Vác 3 — 2 1 3:4 2 13. Csepel 3 — 2 1 1:2 2 14. Rába ETO 3 — 1 2 1:3 1 15. Haladás 3 — 1 2 2:6 1 16. Veszprém 3 — 1 2 0:4 1 Ez történt az NB ll-ben Nem elég nyerni szeretni.» Kecskemét—Nyíregyháza 1:0 Kecskemét, 2000 néző, v.: Kiss B. (Kovács II, Bogyó). Kecskeméti SC: Erdei — Hoffmeister, Somogyi, Bu­kó, Malik — Nagy, Kiss, Durucskó — Ozsváth, Tóth, Rácz. Edző: Pataki Tamás. Nyíregyháza: Tóth — Szobonya, .Szikszai, Drobni, Cséke — Kertész I., Csehi,(Szabó — Szilágyi, Váczi, Er­dei. Edző: Buús György. V Csere: Málik helyett Valter a 41., Ozsváth helyett Török a 64., Szabó helyett Selyem a 73., Szilágyi helyett Nagy L. a 77. percben. Gólszerző: Tóth a 66. percben. Sárga lap: Szilágyi a 43., Valter a 75., Drobni a 80. percben. Szögletarány 8:3 (7:1) a KSC javára. Felázott talajú játéktér fogadta a két csapatot, hosz- szú perceken keresztül sem­mi föl jegyzésre méltó ese­mény nem történt a pályán. A 12. percben az első hely-, zet a kecskemétiek előtt adó­dott: Szobonya és Tóth ka­pus egy jobb oldali beadásra egyszerre mozdult, Kiss F. mögöttük arra számított, hogy hibáznak. Amikor ez meg­történt a kecskeméti játékos annyira meglepődött, hogy elangedte maga előtt a labdát és kimaradt a helyzet. Három perccel később Erdei "vors ki­futással vetődve szerezte meg a labdát Szilágyi elől. Hosszú eseménytelen per­cek következtek. Alig-alig láttunk folyamatos támadás­vezetést a pályán. Mindkét együttes láthatóan nagyon akart, de ez kevés volt a labdarúgáshoz. A vendégek jobbára védekeztek, a hazai­ak pedig küszködve keresget­ték a rést az ellenfél rete­szén. A fordulás valóban for­dulatot hozott a pályán. Mindez annak volt köszönhe­tő, hogy a Nyíregyháza bát­rabb játékkal indított. A 49 percben Váczi az egész védel­met átjátszotta, majd 16 mé­terről kapura lőtt. A labda kipattant a védőkről, Szilágyi kapásból ismételt, Erdei vi­szont védett. Az 52. percben Pataki edzőt reklamálás mi­att a lelátóra parancsolta Kiss B. játékvezető. Változatos küzdelemben a 65. perc hozott döntő fordula­tot. Durucskó a jobb oldalon indította Valtert, aki ponto­san ívelt középre, a 16-os bal szélén négy kecskeméti érke­zett, s közülük a legrosszabb helyzetben lévő Tóth Csaba lőtt. Félig háttal a kapunak bombázott védhetetlenül a vendégek hálójának bal felső sarkába. 1:0. A gól után a Nyíregyháza mindent egy lapra föltéve tá­madott, három ízben is Erdei bravúrja volt szükséges a Kecskemétnek ahhoz, hogy megőrizze előnyét, amely vé­gül három pontot jelentett a hazaiaknak. A Nyíregyháza a második félidőben többet tá­madott, több helyzete is adó­dott, de összességében a Kecskemét határozott játéká­nak köszönheti megérdemelt győzelmét. Jók: Erdei, Nagy, Bukó, il­letve Drobni, Váczi. Kajtmár István A KSC—NYVSSC mér­kőzés szombati beharango- zójában arról nyilatkozott a csapatkapitány, hogy Kecskeméten nyerni sze­retne a nyíregyházi együt­tes. Nos, a győzelem elma­radt. Tanulság: nem csak szeretni kell a sikert, de tenni is kell érte. Jóval többet, mint az első két mérkőzésen tette a Nyír­egyházi VSSC csapata! Az NB II további eredmé­nyei (Keleti-csoport): D. Ki­nizsi—Kazincbarcika 0:1 Szolnok—Budapesti VSC 2:0, Diósgyőr—Debreceni MTE 2:2, Eger—Salgótarján 2:1, Szarvas—Mezőtúr 4:2, Baja— Metripond Óul, Szeged SC— Szegedi Dózsa 3:2. Az NB II állása 1. Kazincb. 2 2------2-0 6 2. Szarvas 2 1 1 — 4-2 4 3. Szolnok 2 1 1-4-2 4 4. Szeged 2 1 1-4-3 4 5. Metripond 2 1 1 — 2-1 4 6. Szegedi D. 2 1-14-43 7. Eger 2 1 — 13-3 3 8. Kecskemét 2 1 — 11-13 9. DVTK 2 — 2-3-3 2 10. DMTE 2 — 2-2-2 2 11. Baja 2 — 1 10-11 12. Debr. Kinizsi 2 — 1 10-11 13. Nyíregyháza 2 — 11 0-1 1 14. Salg. Síküveg 2—11 3-4 1 15. Mezőtúr 2 — 1 12-4 1 16. BVSC 2 — 1 11-3 1 Megyei I. osztály Már csak Levelek Máriapócs—Nyírbátor 1:1 (1:0). Máriapócs, 300 néző, v.: Tassy. Máriapócs: Ku- lánda — (Sensényi), Magyar K., Hernádi, Nyisztor, (Ma­gyar Gy.) Simon I., Szőke I., Bihari, Herczku, Rézmű­ves, Papp, Földesi. Edző: Pataki László. Nyírbátor: Dolhai — Kónya, Erdősi, Er­dei, Lukács, Kockanics, Sza­bó (Lovács) Berettyón, Pé­csi, Nagy, Pelyvás (Fehér Gy.), Edző: Piros András. Durvaságokkal tarkított mérkőzésen igazszágos pont- osztozkodás. Gól. Rézműves, illetve Lukács. Asztalos SE—Ibrány 2:2 (2:1). Nyírtelek, 300 néző, v.: Vitányi. Asztalos SE: Puszta — Dobi, Pallai, Se­res, Ri&kó, Göncz, Piros, Oláh, Kacsándi, Darai, Szűcs. Edző: Siska László. Ibrány: Sárközi — Imre J., Imre D., Sziráki, Gyöngyö­si, Nagyidai, Balogh, Má­tyás, Kató, Szuhár, Kardel- lás. Edző: Aranyi László. Kemény mérkőzésen a haza­iaknak kellett volna nyerni. Gól: Oláh, Darai, illetve Imre D. (11-esből), Kardel- lás. Baktalórántháza—Űj fe­hértó 5:2 (3:0). Baktaló­rántháza, 800 néző, v.: Hek- man. Baktalórántháza: Tóth — Sipos, Kozma, Gebri, Kertész, Nagy, Kapin, Sza­bó, Soós, Gdovin, Kákóczi. Edző: Jávor Pál. Üjfehértó: Szabó — Gyurján, Kosko- vics, Katona, Lácza J., Bel- lus, Káposznyák, Révész, (Lácza S.,) Iványi, Barna,. Nyisztor. Edző: Szilvás! István. A hazaiaknak min­den, a vendégeknek semmi sem sikerült. Gól: Gdovin 2, Soós 2, Kákóczi 11-esből, il­letve Káposznyák, Iványi: Nagyhalász—Kótaj 2:0 (2:0). Nagyhalász, 500 néző, v.: Mónus. Nagyhalász: Kiss —Csombóík, . Tátrai, Fabók, Visontai, Nagy, Budaházi (Szoboszlai). Oláh, Kelemen Z., Kelemen R., Szabó (Elek). Edző: Hegedűs János. Vágó a kállóiak gólvágója. Az ő találatával szerzett csa­pata két pontot Nyíregyházán. Kótaj: Rabcsák — Sánta, Németh, Konsoveczki, Harsá- nyi, Lingl, Mester, Farkas, Krasznai. Csorba, Ignácz. Edző: Horváth Pál. Nagyira- tmú mérkőzés, gyenge játék- vezetéssel. Gól: Kelemen Z., Kiss (11-esből). Nyh. Volán—Nagykálló 0:1 '[0:1). Városi stadion edzőpá­lya, 400 néző, v.: Vilmányi. Volán: Virtás, Huszti, Vi- rágh, Megigyesi, Milkita, Mi- hályíalvi. Czető, Erdei, Csat­lós, Papp, Stáyer. Edző; Bar­kas Tibor. Nagykálló: Cziot- ka — Tréfán. Viszókai, Gél- si, Gazdag, (Papp), Csordás, Kaszab. Katona- Gyermán (Kovács), Vágó, Garai Edző: GerLiczki János. Hiába tá­madott szünet után többét a Volán a vendégek meg tud­ták őrizni soványka előnyü­ket. Gól: Vágó. Nagyecsed—Levelek 1:2 (1:1). Nagyecsed, 800 néző, v.: Balogh. Nagyecsed: Ká- vási', — Pelyvás L;, Andalik, Fácska, Pelyvás G., Kósa (Szoboszlai). Czine, Tarcsa B., Komán, Veres Cs. Kép­író. Edző: Kovács László. Levelek: Pákozdi — Svelta Ignácz, Csík I., Horváth, Vasárnap a Tisza-csoport második fordulóját játszot­ták. Rakamazon 4:0-ra nyert a hazai együttes a Mátészal­kai MTK ellen. Győzött a Ti- szavasvári, ezúttal a Mádi Ércbányász volt a „szenvedő fél”. A jól rajtoló Kisvárda ezúttal Kábától rabolt 1 baj­noki pontot. Meglepetés a ta­vaszai még NB Il-es Ózdiak hazai veresége. Eredmények. Rakamaz—Mátészalka 4:0 (2:0), Rakamaz, 600 néző. v.: Tóth S. Rakamaz: Pók — Ka- róczkai. Szankovics, Losoncz- ki, Neuzert, Kegye (Horváth), Szalontai, Subert, Kosztyu, Hidegh, Béres (Kádas). Edző: Szász Simon. MMTK: Sántha — Bartha, Nagy. Tóth. Má­rián, Tardi, Kiss, Szpodnyi, Gyüre, Kósa, Jakab. Edző: Papp László. A vendégek megszilárdított védelemmel, a hazaiak négy támadóval kezdték a játékot. Az első gól a 38. percben született, ékkor Béres 22 méterről, szabadrú­gásból talált a szálkái kapu­ba. 1:0. A 40. percben Kosz­tyu fejesgóllal kettőre növel­te az előnyt. A 49. percben Kosztyu lépett ki a védők közül, de Márián felvágta a csatárt. A tizenegyest Lo- sonczki helyezte a hálóba. 3:0. A 61. percben újabb ra- kamazi találat következett, Szalontai elegánsan gurított a hálóba. 4:0. A hazaiak a gó­lokon kívül több helyzetet el­hibáztak. az eredmény a ven­dégekre nézve hízelgő. Jók: Szankovics, Szalontai. Kosz­tyu, ill. Márián. Mádi Ércbányász—Tisza- vasvári 1:3 (1:2), Mád, 2 ezer néző, v.: Szilvási. T. Lombik: Bodi, Sitku, Borbély Csík 11., Hajdó, Bújik. Edző: Ta­kács János. A helyzeteit jobban kihasználó csapat nyert. Gól: Tarcsa B., illetve Svelta, Hajdó. Tiszalök—Fehérgyarmat 2:0 (1:0). Tiszalök, 150 néző v.: Gombkötő. Tiszalök: Pató — Gáli- Hagymási, Pente, Ja­kab, Balogh, Ferkó, Tóth, (Rácz), Vass, Hadászi, Zsol­dos. Edző: Szakács László. Fehérgyarmat: Szálkái — Veres, Kiss I.- Futó I., Dócsa Tóth, Czeglédi, Futó II. (Tóth), Juhász- Kondor, Kiss 11., (Szabó). Edző: Horváth László. Niagyiramú mérkőzé­sen régen várt hazai siker és jó játékvezetés. Gól: Ha­dászi 2. Tuzsér—Záhony 1:1 (0:0). Tuzsér, 500 néző, v.: Varga. Tuzsér: Kepics, — Tóth, Ba­logh, Herczku, Fülöp- Lovas, Nagy F., Barabás, Lénárt (Márta), Sohajda, Győri. Ed­ző: Revák László. Záhony: Orosz — Tömöri, Rácz, Haj­dú, Vass- Szabados, Hegedűs, Lipcsei (Dudás), Pokol (On- der), Dávida, Szabó F., Ed­ző; Gyüre József. Küzdelmes mérkőzésein kitűnő játékve­zetés mellett igazságos ered­mény született. Gól: Sohaj­da, illetve Dávida. A bajnokság állása: 1. Levelek 2 2---------7-1 4 2. Bl.-háza .2 1 1-7-4 3 3. Nyírbátor 2 1 1 — 4:1 3 4. Ibrány 2 1 1-4-2 3 5. Nagykálló 2 1 1-3-2 3 6. Nagyhalász 2 1---------2-1 2 7. Máriapócs 2 — 2-3-3 2 8. Nagyecsed 2 1—1 2-2 2 9. Üjfehértó 2 1—14-52 10. F.-gyarmat 2 1—1 1-2 2 11. Tiszalök 2 1 — 12-5 2 12. Záhony 2 — 1 11-2 1 13. Kótaj 2 — 1 12-4 1 14. Tuzsér 2 — 1 11-3 1 15. Asztalos SE 2-112-51 16. Nyh. Volán 2------2 0-3 — Varga — Sinka; Széki. Kala­pos. Lakatos, Korpái (Veres), Kató, Hegyes, Bohács, Kiss M. (Balázsi), Szurkos. Edző: Gáspár László. Hamar meg­született az első gól: az 5. percben Szabó beadását Csá- nyi 6 méterről fejelte a vas­vári kapuba. 1:0. Egy perccel később egyenlített a szabolcsi csapat. Kató 30 méterről lőtt, a labda Kiss kapus hasa alatt jutott a hazai hálóba. 1:1. A 35. percben vezetést szerzett a Lombik: a tétovázó védők között Szurkos kilépett a bal oldalon, beadását Kiss M. 12 méterről lőtte a kapuba. 1:2. A 75. percben eldőlt a mér­kőzés. Kiss M. indításával Hegyes indult a mádi kapu­ra, 14 méterről helyezett a hálóba. 1:3. Küzdelmes mér­kőzésen biztosan nyert a ven­dégcsapat. Jók: Szoták, Oláh, Hl. Varga, Széki, Kiss M. Kaba—Kisvárda SE 1:1 (1:1) Kaba, 700 néző. v.: Pecze. Kisvárda: Mákkái — Bárdi, Szondi. Lipták, Ta­kács, Lelt, Brankovics, Bodor (Szántó), Oláh (Virtás). Si­mon, Rubóczki, Edző: Esze­nyi Dénes. Az első játékrész­ben a hazaiak, szünet után a vendégek játszottak fölény­ben. A gólokon kívül mind­két kapunál több nagy gól­helyzet kimaradt, így az ered­mény igazságos. Gól: Molnár, ill. Pistár (öngól). Jók: Mol­nár. Berki, ill. Makkai. Bran­kovics. A Tisza-csoport további eredményei: Szeghalom— Hajdúnánás 0:0, Ózd—Hajdú­szoboszló 1:2 (!), Lenin város B. Volán 2:0, Hajdúböször­mény—Edelény 3:2, Balmaz­újváros— Bors. Bányász 2:0. Tisza-csoport 1. Tiszavasvári 2 2----5:1 6 2. H.-szob. 2 2----3:1 6 3. H.-nánás 2 1 1— 3:1 4 B.-újváros 2 11 — 3:1 4 5. Kaba 2 1 1 — 3:2 4 6. Kisvárda 2 1 1 — 2:1 4 7. Rakamaz 2 1 — 1 4:2 3 8. B. Volán 2 1 — 1 3:2 3 9. Leninváros 2 1 — 1 3:3 3 10. Mád 2 1—1 2:3 3 11. H.-bösz. 2 1 — 1 3:5 3 12. Edelény 2 — 1 1 3:4 1 13. Szeghalom 2 — 1 1 0:1 1 14. Ózd 2----------2 1:3 — 15. B. Bányász 2----------2 0:3 — 16. Mátészalka 2----------2 1:5 — KOMAROMI VILÁGBAJNOK A kötöttfogású birkózó vi­lágbajnokságon Komáromi Tibor (82 kg) sérült bokával is aranyérmet tudott nyerni. Klauz László (130 kg) a má­sodik, Sike András (57 kg) a harmadik helyen végzett súlycsoportjában. FOGATHAJTÓ CSAPATARANY Balatonfenyvesen a kettes­fogathajtó világbajnokságon a Lázár Vilmos, Szegedi Gá­bor, Fehér Mihály összetételű magyar csapat aranyérmet nyert. Egyéniben Fehér a harmadik helyen végzett. SENNA NYERT A brazil Senna nyerte a Forrna—1-es Belga Nagydíjat. A második helyet nagy harc­ban a francia Prost szerezte meg a brit Mansell előtt. Tudósítóink voltak: Al­bert Zoltán, Fülep Kor­nél, Kaponyás József, Lo- sonczi Imre, Molnár Gusz­táv, Pataki László, Revák László, Svéda István, Szász Simon. Ügyeletes munkatársaink Kovács György és Mán László. Az MSZMP Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei politikai napilapja Főszerkesztő: KOPKA JANOS. Főszerkesztő-helyettes: DB. ANGYAL SÁNDOR Kiadja a Szabolcs Megyei Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: dr. Kárpáti Imre. Szerkesztőség és kiadóhivatal: Nyíregyháza, Zrínyi u. 3—5. 4401. Szerkesztőségi postafiók: 47. Lapkiadó posta- fiókszám: 25. Telefon: H-277. Sportrovat: 10-329. Hirdetésügyben: 10-150. Telex: 73-344. Készült a Nyírségi Nyomdában. Nyíregyháza, Árok u. 15. Felelős vezető: Jáger Zoltán. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizethető minden postahivatalnál és hírlapkézbesltőnél. Budapesten: Xin. Lehel u. 10/a. 1900. Előfizetési díj egy hónapra 105 forint, negyedévre 515 forint, fél évre 630 forint, egy évre 1280 forint. INDEXSZÁM: 25 059 HU ISSN 0133—2058 _______________________________ Az MSZMP Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei politikai napilapja_____________________________________ Labdarúgó NB III Élre iptt Tiszavasvári j