Kelet-Magyarország, 1987. szeptember (44. évfolyam, 205-230. szám)

1987-09-28 / 228. szám

3 Kelet-Magyarország 1987. szeptember 28 FI [sport Labdarúgó NB I Feltámadt az MTK-VM A labdarúgó NB I hét végi for­dulójában az MTK-VM nyerte a rangadót, legyőzte . a Budapesti Honvédőt. Az Ü. Dózsa biztosan verte a Rábát, a Tatabánya ha­zai pályán csak 1 pontot szerzett a Vasassal szemben. Eredmé­nyek: Ü. Dózsa—Rába ETO 3:1, Sió­fok—Pécs 1:1, Videoton—Haladás 2:4, MTK-VM—Bp. Honvéd 4:3, Tatabánya—Vasas 0:0, Vác—Bé- késcsaba l :1. Ferencváros—Ka­posvár 3:0, Zalaegerszeg—Debre­cen 2:2. Az NB I állása 1. Ü. Dózsa 7 5 1 1 17- 5 11 2. Haladás 7 3 4 — 11- 5 10 3. Vasas 7 3 4 — 12- 8 10 4. Rába ETO 7 4 2 1 12- 9 10 5. Tatabánya 7 3 2 2 19- 9 8 6. Bp. Honvéd 7 3 2 2 11- 9 8 7. ZTE 7 3 2 2 10- 9 8 8. Pécs 7 2 3 2 5- 5 7 9. Békéscsaba 7 2 3 2 7- 9 7 10. FTC 7 2 2 3 8- 8 6 11. Siófok 7 2 2 3 9-11 6 12. Debrecen 7 2 2 3 9-16 6 13. Vác 7 - 5 2 6- 8 5 14. MTK-VM 7 2 1 4 10-20 5 15. Videoton 7 — 3 4 5-11 3 16. Kaposvár 7 — 2 5 8-17 2 Nem zörög a haraszt... GROSICS ÚJRA KAPUS- EDZŐ. Minden idők egyik leg­jobb kapusa, Grosics Gyula. a Volán SC egykori elnöke, már nyugdíjas, de a hírek szerint új­ra láthatjuk őt a pályán, mégpe­dig a Czabán Samu téren, kapus­edzőként. A fiatal Berecz Gá­borban Grosics fantáziát lát, s úgy véli, képességeit a speciális edzésekkel jelentősen fejleszteni lehet, miként kapustársaiét is. GÁSPÁR megsértődött? Disztl Péter a válogatottban véd­hető gólokat kapott Skóciában és Lengyelországban is. Mi van Gáspárral? Tudni vélik, hogy az MTK-VM kapusa megsértődött, mert a skótok elleni mérkőzés előtt lefényképezték a keret tag­jait, Gáspár azonban nem ke­rült a tablóra, mert mint mond­ták, neki már nem jutott szere­lés. Akár így van, akár nem: nem lenne helyes végleg lemon­dani Gazsiról. TÓTTÓ 39. HÉT 1. MTK-VM—Bp. Honvéd 4:3 1 2. Váci Izzó—Békéscsaba 1:1 x 3. Siófok—Pécsi MSC 1:1 x 4. Schalke 04—B. München 1:4 2 5. E. Frankfurt—Nürnberg 3:1 1 6. B. Mönchen.—Hamburg 8:2 1 7. Bayreuth—Aachen 2:3 2 8. Ulm—Düsseldorf 0:3 2 9. Ascoli—Torino 3:0 1 10. Avellino—Roma 2:3 2 11. Pisa—Napoll 1:0 1 12. Arezzo—Triestina 0:0 x 13. Parma—Genoa 0:0 x + 1 Cesena—Milan 0:0 x TUDÓSÍTÓINK VOLTAK: Érdéi Árpád, Fülep Kornél, Hevesi János, Kaponyás Jó­zsef, Kovács László, Krasz- nai Béla, Kuliár Ferenc, Ling Frigyes, Mészáros László, Pap Lajos, Varga Gyula. ÜGYELETES MUNKA­TÁRSAINK: Kovács György és Máthé Csaba. NB III Visszavágtak a vendégek Sikeres hétvége Nyíregyháza, városi stadi­on, 800 néző, v.: dr. Szőke (Csáki, Varga J.). Nyíregyházi VSSC: Tóth P. — Szobonya, Boda, Drob- ni, Cséke — Gere, Ács, Bu- zsik — Csehi II., Tóth E., Csehi I. Edző: Tóth János. Szeged SC: Leboniczky — Fábián, Bogdán, Takács, Kántor — Takó, Kovács, Sza­bó — Hegyeshalmi, Varga, Deák. Edző: Pataki Tamás. Csere: '|luzsik('"helyett Vá- czi a szünetben,'Csehi II. he­lyett Szegedi a 71., Szabó he­lyett Kisistók a 77. percben. Gólszerző: Takó a 68., He­gyeshalmi a 90. percben. Sárga lap: Buzsik a 15., Kovács a 43., Gere a 90. percben. Szögletarány: 6:5 (3:2) a Nyíregyháza javára. Az első percek az ismerke­dés jegyében teltek. Az első említésre méltó esemény Tóth P. kapuja előtt adódott, Deák beadásáról izomban le­késtek a védők. A másik ol­dalon Tóth E. beadását Gere kapura fejelte, Leboniczky védte a labdát. A 15. perc­ben Buzsik egy ártatlan be­csúszó szerelésért sárga la­pot kapott. A 22. percben az NYVSSC rúghatta a mérkő­zés első szögletét, Boda feje­se a jobb kapufa mellett ment ki. A 28. percben a ha­zai kaputól- 23 méterre sza­badrúgást végezhetett a Sze­ged. Varga legurított labdá­ját Takács nagy erővel rálőt­te, a bal oldali kapufa hárí­tott! A 33. percben Takó ívelt szabadrúgást a nyíregyházi ötösre — Tóth P. elálmélko- dott — szerencsére a védők üggyel-bajjal mentettek. A 40. percben Tóth E. bal ol­dali beadása a kapu tetején kötött ki. A 43. percben Kovács csú­nyán megrúgta Buzsikot, ő sem úszta meg sárga lap nélkül. A félidő utolsó per­cében kis híján a szegedi kapuba került a labda: Bog­dán olyan rosszul szabadított fel, hogy Leboniczky minden tudására szükség volt, hogy ne legyen gól. Szünet után előbb a sze­gediek veszélyeztettek, majd a hazai együttes is vezetett néhány kecsegtető támadást. Az 51. percben Tóth E. sza­badrúgása centiméterekkel ment el a bal kapufa tövénél. Valóságos esti sötétségben zajlott a mérkőzés. A 65. percben Csehi I. közelről a szegedi kapus kezébe fejelte a labdát! A 68. percben gyors támadás befejezéseként gólt értek el a szegediek. Takó tört előre lendülettel a jobb összekötő helyén, 14 méteres lövése Tóth kapusról visszapattant, a középpályás ismételt, ezúttal 10 méterről a bal sarokba továbbított, 0:1. Eleredt az eső, valóságos „ítéletidőben” folyt a talál­kozó. A 90. percben Gere kapott sárga kártyát sza­bálytalanságért. Ugyanebben a percben kettőre növekedett a szegedi előny. Kovács ívelt jó labdát a nyíregyházi ötösre, Hegyes­halmi jókor érkezett és kö­zelről a hazai kapu jobb ol­dalába továbbított, 0:2. A Nyíregyháza (kezdett job­ban, de kevés elképzeléssel próbálta bevenni a TLsza- parti csapat kapuját, a véde­lem jól hárított. Később a vendégek is vezettek formás támadásokat, ezek veszélye­sek voltak, a félidő derekán kapufát is lőttek! A csúszós talaj gondot okozott a küzdő felek számára, sok volt a pontatlan átadás. Fordulás után valamelyest élénkült az iram, látszott, a csapatok döntésre kívánják vinni a dolgot. M:’:özben a szabol­csiak szőre- igattaik, a vendé­gek formás kontráik révén két gólt szereztek, ez el is döntötte a mérkőzést. Az NYVSSC csapatjátéka messzi van régi önmagához, sokat kell javulniok, hogy megál­Nyíregyháxa—*Szeged 0:2 Csehi (8-as) Szabó és Kántor között próbálja megszerezni a labdát. (Fotó: Farkas Z.) lítsák a további zuhanást a bajnoki táblázaton. Meg a fejekben is rendet kell te­remteni, mert Lassan elfogy­nak -a szurkolók az NB Il-es mérkőzésről Nyíregyházán! Jók: Dro-bni, Cséke, illetve Fábián, Kántor, Kovács. Tóth János: — Eredeti ter­vünket el kell felejteni, a jövőt kell építeni, amit fe­gyelmezett, önzetlen és tel­jes odaadással .készülő játé­kosokkal lehet megvalósítani. Pataki Tamás: — Egy jól felkészült Nyíregyházát az őszi legjobb játékunkkal meg tudtuk verni. Kovács György További eredmények: Nagykanizsa—Szekszárd 2:1 (0:1). Szekszárd. 400 néző. v.: Kaibás. Gólszerzők: Horváth L. (ll-esből). Szőke illetve Boros. A szünet után jobban, tudato­sabban játszó vendégek rászol­gáltak a győzelemre. Ózd—Diósgyőr 0:0. Ózd, 2000 néző, v.: Varga L. Óriási küzde­lemben az ózdiak közelebb álltak a győzelemhez. Az ózdi Farkas Bélát a 72. percben kiállították. Veszprém—Salgótarján 1:0 (0:0). Veszprém, 800 néző, v.: Vankó. Gólszerző: Rugovics. Végig nagy­iramú, kemény mérkőzésen a Veszprém rászolgált a győzelem­re. Metripond—Dunaújváros 3:1 (1:0). Hódmezővásárhely, 1800 néző. v., Drigán. Gólszerzők: Bá­rány, Tasi (ll-esből), Csernus il­letve Szauer. A hazaiak megér­demelt győzelmet arattak. Komló—Ganz-MAVAG 1:0 (1:0). Komló, 1000 néző, v.: Aczél. Gól­szerző: Réfi. A zuhogó eső miatt 20 perccel később kezdődött a mérkőzés. Az irreális talajon a fővárosiakra nézve hízelgő ered­mény született. III. kér. TTVE—Eger 0:0. Héví­zi út, 800 néző, v.: Kurmai. Jó iramú mérkőzésen a hazai csa­pat közelebb állt a győzelemhez. Kazincbarcika—Ajka 0:0. Ka­zincbarcika, 800 néző, v.: Szabó J. Jó iramú küzdelmes mérkőzé­sen a hazaiak számtalan hely­zetet hagytak kihasználatlanul. Szolnok—Csepel 1:1 (1:0). Cse­pel, 2500 néző, v.: Pádár. Góllö- vok: Hegedűs, illetve Horváth. Rendkívül nagyiramú találkozón az első félidőben a vendégek, a másodikban a hazaiak jelesked­tek. Igazságos döntetlen született. Kecskemét—Volán 5:1 (2:1). Kecskemét, 2500 néző, v.. Hu­ták. Góllövők: Czéh. Kiss, Frep- pán (ll-esből). Szabó B., Sza­bó (öngól), illetve Bácsi. Csúszós, víztócsás talajon a hazaiak ,.közlekedtek” jobban. Nagy gólkülönbségü. megérdemelt győ­zelmet arattak. Az NB II. állása 1. Szolnok 10 7 2 1 21-11 16 2. Komló 10 6 2 2 19-11 14 3. Csepel 10 6 1 3 14- 9 13 4. Veszpi*. 10 5 2 3 12- 8 12 5. Özd 10 4 4 2 11- 7 12 6. Szeged 10 5 1 4 10- 8 11 7. III. kér. 10 2 7 1 10- 9 11 8. Diósgyőr 10 5 1 4 11-12 11 9. Volán 10 5 1 4 11-13 11 10. Metrip. 10 4 2 4 18-15 10 11. Kecskemét 10 5 — 5 15-15 10 12. Salgót. 10 3 3 4 13-13 9 13. Ajka 10 2 5 3 9- 9 9 14. Eger 10 2 5 3 15-16 9 15. Dunaújv. 10 4 1 5 13-14 9 16. Nyíregyh. 10 3 2 5 12-17 8 17. N.-kanizsa 10 3 1 6 6-17 7 18. Ganz-M. 10 2 2 6 10-12 6 19. Kazincb. 10 2 2 6 5-9 6 20. Szekszárd 10 2 2 6 8-18 6 A Raikamaz tovább javí­totta idegenbeli jó mérlegéit. Ezúttal Törökszentmikilóson nyertek a rakamaziiiak és győzelmükkel a táblázat 3. helyére kapaszkodtak fel. Kisvárda hazai pályán győ­zött, míg Nyírtelken megosz­toztak a pontokon a csapa­tok. H. Asztalos SE—Rákóczi- falva 1:1 (1:1). Nyírtelek, 200 néző, v.: Balogh. Asztalos SE: Tokaji—Balogh, Rácz, Szántó, Fürjes, Fige, Rostás, Zsiga, Jakab, Kelemen, Sós. Edző: Siska László. Már a 3. percben vezetést szerzett a vendégegyüttes. Egy gyors kontratámadás végén Va- dicsika emelhette gólja után magasba a kezét, öt perc múlva Sós utánozhatta ellen­felét, aki Rostás jobboldali beadása után óriási bomba­góllal egyenlített. Ezután ke­mény csata folyt a pályán. Mindkét oldalon akadtak helyzetek, de a csatárok va­lamennyit elügyeitlenkedték. Jók: Balogh, Szántó, Fürjes, ill. az egész csapat. Kisvárda—Kábái SE. 2:1 (1:0). Kisvárda: 750 néző., v.: Forma—f A brit Nigel Mansell, a Williams Honda versenyzője nyerte vasárnap Jerezben a spanyol nagy díjat, ez volt idei ötödik győzelme a For­ma—1 -es autós világbajnok­ságon. A győztes brit mögött ia McLaren két francia ver­senyzője, a francia Prost és a svéd Johansson követke­zett, majd negyedikként Mansell csapattársa, a vi­lágbajnoki összetettben biz­tos éllovas brazil Nelson Piquet. Mansell kis híján rajt-cél győzelmet aratott. A Pole- Position-ből, azaz az első rajthelyről ugyan Piquet in­dult, de Mansell már az első kör végén behozta és meg­előzte. Ettől kezdve 72 körön keresztül senki sem tudta Táj ti. Kisvárda: Virtázs— Kosa, Tóth, Rajz inger, Ba­logh, Pető, Brankovics, Ko­vács I., Kovács A., Szántó (Badar), Vizer (Nyerges). Edző: Nagy Gábor. Göd: Ko­vács I., Badar, illetve Berki. Igen nagyiramú mérkőzésen megérdemelten — nyert a hazai csapat. További eredmények: Tö­rő kszentmiklós—Rakamaz 1:2, Szeghalom—Balmazúj­város 1:1, Berettyóújfalu— Püspökladány 2:2, Hajdúbö­szörmény—DUSE 1:2, Lenin- város—Karcag 5:1, D. Kini­zsi—Jászberény 1:1. A bajnokság állása 1. Jászberény 7 5 2 — 10- 3 lí 2. DUSE 7 5 1 1 16- 7 11 3. Rakamaz 7 4 2 1 16- 9 10 4. H.-bösz. 7 4 1 2 12- 5 9 5. Lenin város 7 3 3 1 17-11 9 6. D. Kinizsi 7 2 4 1 17-12 8 7. B.-újváros 7 2 4 1 6- 7 8 8. Kaba 7 2 3 2 13- 9 7 9. Kisvárda 7 2 3 2 9- 6 7 10. T.-szentm. 7 3 13 11-11 7 11. P.-ladány 7 1 3 3 8- 9 5 12. Szeghalom 7 2 14 10-16 5 13. Asztalos SE 7 1 3 3 7-14 5 14. B.-újfalu 7 2 1 4 9-17 5 15. Rákóczifaiva 7 115 5-12 3 16. Karcag 7 — 1 6 4-22 1 befogni a brit autóverseny­zőt. A 63. körig jól állt a má­sik brazil, a Lotus Honda csapatban szereplő Senna is, akkor viszont egy hosszabb technikai kiállás miatt el­vesztette jó pozícióját. A spanyol nagydíj krónikájá­hoz tartozik, hogy öt körrel a befejezés előtt Piquet egy kisebb kihagyás miatt kifu­tott a pályát övező fűre, s miközben a visszautat ke­reste, Prost könnyedén előz­te meg, akit a brazil már nem is tudott behozni. Piqu­et-nek azonban nincs oka aggodalomra, a VB-összefet- ben 18 pont az előnye Man­sell előtt, azaz behozhatat­lan, hiszen már csak három GP van hátra. A spanyol nagydíj vég­eredménye: 1. Nigel Mansell, 2. Alain Prost, 3. Stefan Jo­hansson, 4. Piquet, 5. Senna, 6. Aliliot. Megyei I. osztály Hegyes „ledöfte" Tuzsért A megyei I. osztály 7. forduló­jában tovább folytatódott a Tiszavasvári gólszüret. Ezúttal az élen álló együttes egy hatost gurított Tuzsérnak. A forduló rangadóján Varsánygyüre 87 percen keresztül beásta magát saját kapuja elé, így megtartot­ta a harmadik percben szerzett vezetését. Megszerezte első győ­zelmét az eddig három döntet­lent és ugyanennyi vereséget el­érő Záhony. Tyúkod—Tiszalök 2:2 (2:1). Tyúkod. 100 néző, v.: Ajler. Tyúkod: Katona — Debreczeni, Bajka, Szabó J., Magos, Szabó B., Turbucz, Kasu, Eszenyi. Kiss, Szabó F. Edző: Mitró Károly. Ti­szalök: Balogh (Murvai) — Ma­rozs, Gaál, Berki, Mirkó. Ba­logh T., Csatlós, Garai, Lakatos (Hegedűs). Szabó, Kubik. Edző: Csáki. Gól: Szabó F. 2, illetve Csatlós, Lakatos. Igazságos dön­tetlen született. Levelek—Nyíregyházi Volán- Dózsa 1:0 (0:0). Levelek, 600 né­ző. v.: Hekman. Levelek: Pákoz- di — Svelta, Ignácz, Ling, Nagy, Király, Hajdú A. (Pásztor), Hor­váth (Czirják), Bódi, Hajdú T., Borbély. Edző: Takács János. Volán-Dózsa: Czihotka — Ker­tész, Zákány, Huszti, Gáli, Villás, Nagyidai, Magyar, Rostás, Szu­hár. Szatke. Edző: Farkas Tibor. Gól: Borbély. Megérdemelten nyert a hazai csapat. Nagykálló—Kemecse 3:0 (1:0). Nagykálló. 300 néző. v.: Varga J. Nagykálló: Czihotka — Tréfán, Viszokai, Gelsi, Pap, Csordás, Kaszab, Katona, Kovács, Vágó (Csomány). Imre. Edző: Magyar György. Kemecse: Borsi — Szú­nyog L.. Visóczki J., Kolozsi, Kondor, Bácskái, Mester, Liipők, Visontai. Pethő. Szúnyog A. Ed­ző: Tolnai Csaba. Gól: Tréfán, Katona, Kovács. A rossz idő el­lenére is megérdemelten győzött a hazai csapat. Mátészalka—Varsánygyüre 0:1 (0:1). Mátészalka. 600 néző, v.: Tassy. Mátészalka: Kiss — Kele­men, Kormos (Barcsai). Bartha, Zelizi, Márián, Tardi (Udvarhe­lyi). Kokas. Kósa, Tótlh, Szilá­gyi. Edző: Papp László. Var­sánygyüre: Oláh — Üjvári, Nagy, Balázsi. Súgta, Juhász, Mándi, Kovács, Oláh, Balogh. Szpodnyi. Edző: Kegye István. A 3. perc­ben szerzett vezetés után ,,ki- bekkelte” az eredményt a gyürei csapat. Gól: Súgta. Tiszavasvári—Tuzsér 6:1 (2:1). Tiszavasvári, 1000 néző, v.: Dá­vid. Tiszavasvári: Varga — Gyurján. Széki, Lakatos, Ve­ress, Kató (Sinka), Fecsku, Gás­pár (Nyisztor). Hegyes, Kiss M., Szabó. Edző: Gáspár László. Tuzsér: Kepics — Révész Z., Nagy. Raminszki, Eszterhaji, Ré­vész Cs., Suhajda. Lovas, Ko­vács, Fülöp (Tóth), Barabás. Ed­ző: Revák László. Tuzséri veze­tés után Hegyes ,.ledöfte” a vendégeket. Gól: Hegyes 4, Kiss M. 2. Záhonyi VSC—Baktalórántháza 3:1 (1:0). Záhony, 400 néző, v.: Kozsla. Záhony: Krámer — Prindik, Tassi, Vass, Szabó, Fe- rencz, Lelt. Hegedűs, Csákvári, (Tóth), Márton (Pokol), Szabó L. Edző: Eszenyi Dénes. Baktaló­rántháza: Rostás — Horváth. Győrfi, Réti, Gebri, Maries, Pet- ró (Trencsényi), Szabó (Rácz). Konzili, Gdovin, Pap. Edző: Já­vor Pál. Gól: Lelt 2, Szabó L., il­letve Rácz. Megérdemelten sze­rezte meg első győzelmét a ha­zai csapat. Fehérgyarmat—Nagyecsed 1:1 (0:1). Fehérgyarmat, 300 néző, v.: Erdei. Fehérgyarmat: Bihari — Docsa, Ponczók, Futó, Pap, Kondor. Riskó, Tóth, Juhász (Ceglédi), Veres. Horváth. Edző: Badar József. Nagyecsed: Polyá- ki — Tarcsa G., Fácska, Pelyvás, Kovács, Czine, Veres A., Oláh, Veres Z., Molnár, Veres K. Ed­ző: Piros András. Gól: Veres A. öngól, illetve Veres Károly. Változatos, jó iramú mérkőzésen a pontosztozkodás igazságos. Nagyhalász—Máriapócs 1:0 (0:0). Nagyhalász, 200 néző, v.: Balogh. Nagyhalász: Kiss — Óno­di, Tátrai, Csombók, Szoboszlai, Szabó, Nagy, Hegyes I., Hegyes II., Oláh (Csorna), Korpái. Ed­ző: Nagy Béla. Máriapócs: Sza­bó — Magyar K., Orosz, Nyisz­tor, Baracsi, Herczku (Bota), Or- gován, Simon, Magyar, Földesi, Ujfalusi (Bodolai). Edző: Szécsi Sándor. Gól: Korpái. Végig eső­ben, a sok helyzetet kidolgozó helyi csapat egyet kihasznált. A bajnokság állása: 1. Tiszavasvári 7 6 1 — 26- 8 13 2. V.-gyüre 7 5 1 1 14- 8 11 3. N.-kálló 7 5 — 2 17- 9 10 4. Nagyecsed 7 3 4 — 14- 8 10 5. Levelek 7 3 3 1 7- 9 9 6. Mátészalka 7 3 1 3 14- 9 7 7. Tiszalök 7 2 3 2 16-12 7 8. Kemecse 7 3 1 3 10- 9 7 9. Bl.-háza 7 2 2 3 17-17 6 10. F.-gyarmat 7 1 4 2 5- 8 6 11. N.-halász 7 2 2 3 9-13 6 12. Záhony 7 1 3 3 8-11 5 13. Nyh. Volán 7 1 2 4 2- 7 4 14. Tyúkod 7 1 2 4 6-13 4 15. Tuzsér 7 1 2 4 9-19 4 16. Máriapócs 7 115 4-16 t y Kelet­Magyarország Az MSZMP Szabolcs-Szatmár megyei Bizottsága és a megyei tanács napilapja Főszerkesztő: Kopka János Szerkesztőség: Nyíregyháza, Zrínyi Hona u. 3—«. Telefonszámok: központ (42) 11-277. Főszerkesztő: 11-218. Sportrovat: 10-329. Esti Ügyelet: 15-124. Telexszám: (73) 344. Posta­cím: Nyíregyháza, Pf. 47. 4401. Mátészalkai íiókszerkesztOaég: Kölcsey u. 2. Telefon: *12. Telex: 73493. Kiadja a Szabolcs megyei Lapkiadó Vállalat, Nyíregyháza, Zrínyi Ilona u- 3—3. Telefon hlrdetésdgyben: (42) 10-130. Igazgató, főkönyvelő: 10-003. Postacím: Nyíregyháza, Pf. 25. 4401. Felelős kiadó: dr. Kárpáti Imre. Terjeszti a Magyar Posta, előfizethető bármely hírlapkézbesítő postahivatalnál, a hírlapkézbesítőknél, a posta hírlapüzleteiben és a Hírlapelőfizetési és Lapellátási Irodánál (HELIR) Budapest, V.. József nádor tér 1. — 1000—, közvetlenül vagy postautalványon, valamint átutalással a HELIR 213—06162 pénzforgalmi jelzőszámra. Előfizetési díj egy hónapra 43,— Ft, ne­gyedévre 120,— Ft, félévre 258,— Ft, egy évre 316,— Ft. Kérés nélkül küldött kézira­tokat nem őrzünk meg és nem adunk vissza. Készül a Nyírségi Nyomdában. Nyír­egyháza, Árok u. 15. Felelős vez.: Jáger Zoltán. INDEXSZÁM: 23 030 HU ISSN 0133—2030. i »wowi—■" '■ ■mm— — imii nmi iwimmiitimium «miii—iiíihiih —mis■ Labdarúgó NB II Mansell nyerte a spanyol nagydíjat