Kelet-Magyarország, 1965. március (22. évfolyam, 51-76. szám)

1965-03-11 / 59. szám

Sporthírek A Megyei Labdarúgó Sző­rei* ég közli az érdekelt lab­darúgó-csapatokkal, hogy a risegyej I. osztályú labdarúgó­bajnokság március 14-ére, va­sárnapra kisorsolt első for­dulója elmarad, a labdarúgó- pályák használhatatlansága miatt, A megyei labdarúgó- bajnokság ezek szerint már­cius 21-én kezdődik a bajno­ki sorsolás második forduló­jával. Az elmaradt első for­dulót a szövetség későbbi dön­tése szerint vagy hétközben, vagy pedig a tavaszi szezon befejezése után bonyolítják le. Nyíregyházán került sorra hat csapat részvételével, Nyír­egyháza középfokú intézmé­nyeinek, fiú tornász, csapat- bajnoksága, melyen az alábbi eredmények születtek. Serdülők: 1. Zrínyi Gimná­zium (Vaskó Tamas, Széli I .ászló, Kőszegi István, Csaba Mikilós, Honfi László, Matya- sovszki Miklós) 259 7, 2. Pénz­ügyi Technikum 251,9, 3. Me­rő gazdasági Technikum 274,4. Ifjúságiak: 1. Zrínyi Gimná­zium (Mester András, Pápai András, Nemes Gábor, Bartba Zoltán, Bakó István) 2G5,5. 2. Pénzügyi Technikum 264,8, 3. Vasvári Gimnázium 259,3 ponttal, A jégkorong VB hírei A finnországi . jégkorongvi- l'gbajnokság B-csoportjában Lengyelország együttese a meg­szokott jó teljesítményt nyújt­va biztosan győzte le Anglia válogatottját 11:2 arányban. A szerdai nap nagy esemé­nye azonban a Svédország— Szovjetunió összecsapás volt. 1.7. első harmad Svédország b.j-ús vezetésével zárult. A második harmadban a szovjet együttes rákapcsolt, s kót gólt ütve egyenlített. Az utolsó har­madban izgalmas játékban a szovjet együttes bizonyult jobb­nak 3:1 arányban, s megérde­melten szerezte meg végered­ményben a győzelmet 5:3 arányban. Győr Európa négy legjobb csapata között a bajnokcsapatok Európa Kupájáért A labdarúgó bajnokcsapa­tok Európa Kupa tornájának negyeddöntőbe jutáséit szer­dán délután Győrött játszot­ták le a Győri V. ETO—DWS Amsterdam visszavágó mér­kőzést. A nemzetközi talál­kozó iránt hatalmas érdeklő­dés nyilvánult meg a Rá- ba-parti városban: zsúfolá­sig megtelt a stadion, s a több mint 22 ezer néző kö­zött jónéhány száz holland szurkoló is volt, akik külön- repülőgépen érkeztek Ma­gyarországra. Gy5ri Y, ETO-DWS Amsterdam 1:0 (0.0) Győr, vezette: Koczner (lengyel). Góllövő: Povázsai, A 4. percben Korsós labdá­ját Oyőrffy kapura fejelte, de a labda a felső lécről visszapattant. A 8. percben Orosz előtt nyílt nagy hely­zet, de a holland védelem az utolsó percben tisztázott. A csapatok nem igen tudtak kibontakozni, feltűnt viszont, hogy meglehetősen kemény volt a játék, s ebben a hol­landok jártak az élen. A 22. percben Győrffy az ötös sarkáról lőhetett volna gólt, de elügyetlenkedte az alkal- jj mat. A 32. percben Korsós egy összecsapásnál megsérült, le kellett vinni a pályáról, s a félidő végéig nem is tért vissza. A tíz emberre olvadt Győr nagy harcot folytatott a hollandokkal, de jól állta a vendégek rohamait, sőt időnként támadás vezetésére is tellett erejéből. A második félidőben Kor­sós is kijött a Győri Vasas ETO-val, tehát kiegészült, a zöld-fehérek csapata. A ha­zai együttes támadott, a hol­landok továbbra is kemé­nyen védekeztek. A győri együttes lankadatlanul ro­hamozott A 72. percben nagyszerű Korsós—Győrffy—■ Povázsai támadás után a balszélső lövése a bal alsó sarok mellett csúszott ki. Már-már úgy látszott hogy a két csapat is belenyugodott a döntetlenbe, amikor négy perccel a befejés előtt még­is csak megszületett a várva várt magyar gól. A holland térfél közepéről Palotai ívelt szabadrúgást kapura, nagy igyekezetében .Tongbloed és Schrijvers összefutott, a labda róluk Povázsai elé pattant ős a balszélső hig­gadtan, okosan a bal sarok­ba lőtte a lábak között a labdát, 1:0. Az utolsó per­cekben a Győr a labda tar­tására törekedett és az eredmény változatlan maradt A Győri Vasas ETO—DWS EK negyeddöntő két mér­kőzésének összesítéseként a magyar együttes 2:l-es össz- gólaránnyal bekerült az elő­döntőbe. A legjobb négy kö­zött tehát már két együttes van: a Világkupa győztes olasz Internazionále és a Győri Vasas ETO. Szünet utáni nagyszerű játékával megérfiemeüen győzött Rómában a Ferencváros Ferencváros—AS Roma 2:1 (1:0). Róma, 20 000 néző. Góllövők: Rátkai és B’eny- vesi dr., ill. De Sisti. Szerdán délután a római Flaminio stadionban 20 000 néző előtt került sor az AS Róma—Ferencváros WK lab­darúgó-mérkőzésre. Az első percekben a hazai csapat lényegesen többet tá­madott. A magyar védelem azonban — Mátraival az élen — minden kezdeményezést visszavert A magyar csapat a 39. percben vezetéshez ju­tott: Novák hozta fel a lab­dát, Fenyvesi dr-hoz játszott, a szélső elment Losi mellett, s beadását a jól érkező Rát­kai a balösszekötő helyéről, 10 méterről ballal, félmaga- san a bal sarokba tette. (1:0) a Ferencváros javára. A 78. percben újabb gólt ért el a Ferencváros. Perecsd hozta fel a labdát, két védőt is kicselezett, aztán Fenyvesi dr-hoz továbbított és a szélső 14 méterről a kimozduló ka­pus mellett a bal alsó sarok­ba lőtt, 2:0. A 85. percben szögletrúgas után De Sisti 6 méterről szépített, 2:1. APRÓ H IR 0 EH S EK Keresem 58 éves testvéremet, no cen­timéter magas, szel­lemi fogyatékos. Bar­nacsíkos nagykabát­ban, kék simléderes sapkában, fekete bőr­csizmában negyedikén a nyíregyházi nagy­állomásról ttint el. Kérem, aki találkozik vele értesítsen: Bále- ga Miklós, Nyirlugos, Hősök tere 9. (5128) Nem lesz gondla » hajára ha hideg-meleg dauerét. hajfestéséi Marika hölgyfodrász garanciával megcsi­nálja. Kiss Ernő utca '*> Telefon* ss— 08 Magános nyugdíjas keres 1 szoba konyháé lakást központban megegyezéssel Hason­ló házrészre vevő is lenne. Cím a Kiadó­ban. (SUS) Hernadnémeti vasát­állomáshoz közel Bér- zék, Esze Tamás u. ö. sz. kétszobás összkom­fortos kertes ház eladó. Miskolchoz 15 km. Buszjárat a vasútállo­másra és Miskolci1* van. Érdeklődni * helyszínen. (50«4> Eladó hízott sertés Rákóczi a. 90. 15127) A Nyírbéltek és Vidéke Kör­zeti Földművesszövetkezet encsencsá helyi szervnél ÚJONNAN MEGNYÍLÓ vegyesiparcikk boltjába boltvezetői állás betöltésére alkalmas személyt keres. Felvételhez szükséges keres­kedelmi szakmunkás bizonyít­vány, erkölcsi bizonyítvány. Fizetés: 1200 Ft -j- jutalék. ÖFEHÉRTOr MÉHÉSZ TELEP április 1-től szakképzett méhészeket alkalmaz. Az É. M. 44. sz. Építőipart Vállalat azonnal felvesz — budapesti munkahelyekre —• j ács szakmunkásokat, segéd- i munkásokat és kubikusokat* Munkásszállást és napi kétsze­ri étkezést biztosítunk. Ta­nácsigazolás szükséges. .Je­lentkezés: Budapest: V., Kos­suth Lajos tér 13—18, föld­szint. Kézilabda: Kettős nyiiegyházi győzelem a Napló Kupában ujieneroon nenany evvel ez­előtt súlyosan bántalmaztak egy labdarúgó játékvezetőt. A magáról megfeledkezett játé­kos elnyerte méltó büntetését, de a rossz hír gyors szárnya­kon jár és tartósan megma­rad ... így akkoriban sport­berkekben nem a leghízelgőbb hírek járták Üjfehértóról... Az eltelt évek óta azonban jelentősét változott az éiet s községben: a sportkör Vörös Meteor néven folytatta műkö­dését. S a név megváltozta- tása nem jelentett egyszeri „cégtábla átfestést”. A sport­kör vezetősége jól működik, s nagyon helyesen — nem s mindenáron való minőségi fejlődést erőlteti. Elsősorban az a cél, hogy minél több em­bernek biztosítsanak sportolá­si lehetőségeket. S. hogy jc úton járnak, azt bizonyítja hogy az elmúlt évben meg­rendezett üzemi, helyi verse­nyek nagy közkedveltségnek örvendtek. Egy-egy üzemi baj­noki labdarúgó-mérkőzésen például népes nézősereg volt jelen, s olykor-olykor valódi „kupa-hangulat” uralkodott. A sportkör tagjai a közel­múltban elhatározták, hogy a jó idő beköszöntése után ne­kilátnak egy labdarúgó edző­pálya kialakításának. S spor­tolók és sportvezetők egyaránt nagy megelégedéssel nyugtáz­ták. hogy a községi tanács az edzőpálya helyét biztosítja a sportkörnek. Az újfehértóiak bekapcsolódnak emellett a kispályaépítő mozgalomba is. Távlati terveikben pedig egy hathelyiséges klubszobás, kor­szerű sportöltöző építése sze­repel. Áz építkezést társa­dalmi munkában kívánják megvalósítani, s ugyancsak meg kell jegyezni, hogy a községi tanács ebből az ak­cióból sem fog kimaradni. A község területén történt bon­tásokból biztosítja ma';d a nehezen beszerezhető, s leg­szükségesebb építőanyagokat. MEGHÍVÓ az Iparcikk Kiskereskedelmi Vállalat 8. sz. nyíregyházi (Zrínyi Ilona u t 2. sz. alatti) cipőből tjában II. hó 11-én ma megrendezésre kerülő egész napos TAVASZI CIPŐMODELL bemutatóra és kezelési tanácsadásra. MINDEN ÉRDEKLŐDŐT SZERETETTEL VÁRUNK! DIÓBELET NAPI ÁRON AZ ALABBI BOLTOKBAN VÁSÁROL készpénzért az Élelmiszer Kiskeresked eimi Vállalat Nyíregyházán: 1. sz. bolt Szabadság-tér 7. 4. sz. bolt Búzatér 6. sz. bolt Petőfi út 22. 7. sz. bőit Hadzel tér 6 19. sz. bolt Dózsa Gy. út 7ú. Ä ^ Makarenkó u. 115. 50. sz. bolt Voroshadsereg u 2. 68. sz. bolt Bocskai út 57, 52. sz. bolt Toldi úti berház, Itt az ide a mák vetésének szerződést még köthet a MÉK kirendeltségeken, vagy a helyi földmü- i csszövetkezeteknél. A fajtiszta vetőmagot a HERBARIA azonnal küldi találkozó, mikor 10 másod­perccel a találkozó vége előtt Siska elcsípett egy átadást, el­futott, s a jobb felső sarok­ba lőtt. Góllövő: Siska, G. Nagy (2—2), Nyeste, Érős, Kocsis (1—1), Jók; Siska. Szalai, Kocsis. Ny. Munkás—D. Sparta­cus 19:16 (8:8) Munkás:, Cseíovszky *— Fekete, Szabó X, Szabó II, Za­jácz, Babolcsi, Torma, Újhe­lyi. Az első félidőben egyenlő ellenfelek küzdöttek a pályán, a Munkás ekkor is többet kez­deményezett valamivel, de a befejezések nem sikerültek. A második félidőre elfáradt a debreceni csapat, a Munkás I6:10-re elhúzott, s ezután már biztosan győzött. Góllövő: Fe­kete (6), Újhelyi (5), Szabó I. (4), Torma (2), Babolcsi és Zajácz (1—1). Jók: Újhelyi, Cselovszki, Szabó I. Zajácz és Torma. A Nyíregyházi Munkás NB I Il-es női és férfi kézilabda- I csapata az elmúlt vasárnap is teljes sikerrel szerepelt a debreceni Napló Kupában, hi­szen egyaránt győzelmet szerzett, s továbbra is bizto­sította jó helyezését. Ny. Munkás —D. Kinizsi 7:6 (5:3) Munkás: Szalas — Erős, Sis­ka, Kocsis, Nyeste, Sára, Bocskai, Nógrádi, G. Nagy. A nyíregyházi együttes G. Nagy góljaival vezetéshez ju­tott, de ezt hamarosan egyen­lítette a debreceni együttes. Ezután rákapcsolt a Munkás, s 4:l-re vezetett, majd 5:3-as vezetésével zárult a félidő. Szünet után kiegyenlítetté vált a játék, a nyíregyházi csapat lövései rendre a kapu­fát találták el, míg a D. Ki­nizsi gólokkal fejezte be tá­madásait.. Egy perccel a be­fejezés előtt egyenlített a Ki- , nizsi, s döntetlenre alakult a Edzőpálya, öltöző építését tervezik Jól működik a sportkör elnöksége Híradás Őjfehértóról Sportolóik, sportkedvelők, a község vezetői szerencsésen egymásra találtak Űjfehértón, s ha a jelenlegi harmónia e „hármas'’ között megmarad, úgy a közeljövőben nagyon kedvezően éreztetheti hatását a község sportéletében. Azon­ban meg kell említenünk egy dolgot, mely adott esetben komoly fejtörést okozhat az újfehértói sportvezetőknek. Ügy hírlik ugyanis, hogy a község kézilabdázói, asztalite­niszezői, női röplabdázói kö­zül továbbtanulás, s egyéb okok miatt több versenyző láváit... S nagy kérdés, hogy állnak az utánpótlással? Re­méljük, hogy megvannak a te­hetséges fiatalok, s az emlí­tett sportágakban a község versenyzői tartani, tudják azt a színvonalat, melyet a kö­zelmúltban elérték. b. I Sikeres rendezésben zajlott le Kisvárdán j a felszabadulási, területi ökölvívó-bajnokság (Kisvárdai Vasas), 3. Hokk László (DVSC). Vúlíósúly: 1. Juhász János (Gyöngyösi Hon­véd), 2. Ördög Sándor (Mis­kolci Építők), 3. Horváth Zsolt (D. ITSK). Nagyváltó­súly: 1. Bakó Béla (Gyöngyö­si Honvéd), 2. Simon László (DVTK), 3. Antal Attila (Bor­sodi Bányász). Középsúly: 1. Kolesza István (Petőfibánya), 2. Juhász József (Ózd), 3. Csomgár Csaba (Kisvárdai Va­sas). Félnchézsúíy: 1. Papp Károly (Kisvárdai Vasas), 2. Brinken Tibor (Nyíregyházi ITSK), 3. Somogyi Barna (D. ITSK). Nehézsúly: 1. Milcsik Sándor (Nyíregyházi ITSK), 2. Orvos Kiss László (DVSC), 3. Komyikás László (Nyíregy­házi ITSK). össze tudását, s mindkét na­pon telt ház előtt zajlottak le a mérkőzések. Papírsúly: 1. Györti Sándor (Ózd), 2. Brozs János (D. GÖCS), 3. Kovács János (Gyöngyösi Honvéd). Légsúly: 1. Sánta Ferenc (Gyöngyösi Honvéd), 2. Illés Sándor (Kis­várdai Vasas), 3. Simon Sán­dor (Petőfibánya). Pehelysúly: 1. Péter Béla (Kisvárai Va­sas), 2. Kókai Attila (Hatvani VSC), 3. Boróki Sándor (DVSC). Könnyűsúly: 1. Szi­getfalvi János (Nyíregyházi ITSK), 2. Orgoványi Vilmos (DVSC), 3. Számboki Gyula (Hatvani VSC). fösváltósűly: 1. Szamiszló Sándor (Gyöngyö­si Honvéd), 2. Fidler Ferenc Kisvárdán kitűnő rende­zésben bonyolították le, a hazánk felszabadulásának 20. évfordulója tiszteletére ren­dezett kétnapos területi ökölvívó, ifjúsági egyéni baj­nokságot. A versenyen ki­egyensúlyozott volt a me­zőny. A legszínvonalasabb mérkőzést a Szaniszló—Fid­ler pár vívta a kisváltó- súlyúak döntőjében. Nagyon hasznosnak bizonyult a Ma­gyar ökölvívó Szövetség ha­tározata, mely szerint az if­júságiak mérkőzéseit csak 10 unciás kesztyűkben bonyo­líthatják le — ugyanis egyet­len sérülés, egyetlen kiütés sem történt a kétnapos verse­nyen. A területi versenyen összesen 80 versenyző mérte