Kanadai Magyarság, 1960. július-december (10. évfolyam, 27-52. szám)

1960-07-02 / 27. szám

KANADAI MAGYARSÁG 4 X. évfolyam, 27. szám, 1960 július 2, szombat A hazai NB I. 24-25. fordulójának eredményei A labdarugó Sorsdöntő forduló — valahogy így jellemezték előzetesen az NB I 24. fordulóját az elmúlt napokban. Teljes joggal, hiszen a hét­­ménkőzés mindegyike vagy a bajnoki cím, vagy a kiesés szempont­jából bírt nagy jelentőséggel. A hét mérkőzés mindegyikére irányomta bélyegét a nagy t\_t, éppen ezért nem is várhattunk színvonalas játékot. Inkább csak küzdelmes találkozókra számítottunk. így is történt: mindegyik mérkőzésen az utolsó percekig óriási küzdelem folyt a bajnoki pontokért, s a nagy kérdésekre ha nem is kaptunk végleges választ, azért ezen a vasárnapon valami már féli-g-meddig- tisztázódott. Úgy látszik, két nagycsapatunk izgalmas küzdelme a bajnoki címért az Újpest javára billen. A lila-fehérek győzelme a Bp. Hon­véd ellen és a Ferencváros pont vesztesége a Vasassal szemben 3 pontra növelte az újpestiek előnyét. Mivel pedig az újpestiek gól­­aránya is javult valamit, alighanem mindez annyit jelent, hogy az Újpest lesz a bajnokság győztese. Persze, a labdarúgásban csak az a biztos, ami már bekövetkezett — hiszen mindkét csapatnak még 4 pont megszerzésére van esélye. És egymás ellen játsszák a szerdai mérkőzést! ✓ A BVSC veresége Szegeden, úgy hisszük, végleg megpecsé­telte a vasutasok sorsát — nemigen kerülhetik el a kiesést. Ehhez nemcsak a hátralévő két mérkőzésüket kellene megnyerniük, ha­nem az előttük állóknak is el kellene veszteniük mindkét hátralévő mérkőzésüket. Kevés esély van a további éredmények ilyen kiala­kulására. A hónapok óta nagyszerűen szereplő Diósgyőr ismét nagy lépést tett az egészen kiváló helyezés felé. Nem lennénk meglepve, ha elnyerné a "legjobb vidéki csapat" címet, de még1 az sincs kizárva, hogy esetleg1 az ismét pontot vesztett MTK-t is megelőzi, hiszen "papíron" könnyebb mérkőzései vannak hátra. Valószínűnek látszik, hogy a Dorog is "megkapaszkodik" az NB l-ben — bár még mindig veszélyben van. Annál nehezebb helyzetbe került a Csepel, amelyet csak ikét pont választ el az .utolsó előtti helyen álló Szombathelytől. Valami keveset tehát változott a helyzet, egyik-másik csapa­tunk számára valamivel derűsebb lett a láthatár, de a végső dön­tés mégis csak szerdára és a jövő vasárnapjára marad. ÚJPEST—BP. HONVÉD 3:2 (11) Újpest, 21.000 néző. Igen érdekes, végig izgalmas, jóiramu küzdelem volt. Az 1. félidőben a Bp. Honvéd veszé­lyesebb volt. Jól megszervezett védelmén a sokatigérő újpesti támadások sorozata halt el. Ugyanez nem mondható minden esetben el az újpestiek védelmé­ről. Ennek volt elsősorban az eredménye, hogy a Honvéd az igen veszélyes Tichy révén több gólhelyzetet tudott teremteni, í • \ ' \ Szombathely, 12.000 néző. A Szombathely ezen a mér­kőzésen nagyon gyengén kez­dett, csatársora egyáltalán nem tudta tartani a labdát, sok volt az átadási hiba, sok volt az ol­dalra- és hátrajátszás. Ezzel szemben az MTK-csatárok pon­tos adogatásokkal, helycserés támadásokkal közelítették meg ellenfelük, kapuját. Ha a kék-fe­hér csatárok egy kicsit jobban lőnek, az első félidőben na gyobb vezetéshez juthattak vol­na. Fordulás után a hazai együt­tes erősíteni tudott, használt valamit a többszöri csere. Az MTK csatársora Sándor kivá­lása után is veszélyes támadás­sokat vezetett. Az eredmény igazságos. 1. Újpest 25 47:22 38 2. FTC 25 54 :30 33 3- Vasas 25 41 :29 30 4. MTK 25 43 :30 29 5. DVTK 25 35:28 27 6. Tatabánya 25 33:31 27 7. Bp. Honvéd 25 48 :43 25 8. Szeged 25 33 :34 25 9. SBTC 25 30:34 21 10. Dorog 25 30:43 21 11. Pécs 25 34 :52 21 12. Csepel 25 22:38 20 13. Sz. Haladás 25 29 :45 17 14. BVSC 25 25:45 ló Az Újpest már bajnok, a Szom­bathely és a BVSC pedig már (kiesett. S ETC—TATA­BÁNYA 32 (1:1) Salgótarján, 6000 néző. A mérkőzés fontosságát kel­őén átérezték a hazaiak, leg­alábbis lelkes játékukból erre lehetett következtetni. Végiig nagy akarattal harcoltak, élénk iramot diktáltak, mezőnyfölényt harcoltak ki, s különösen szü­net után egy félórán keresztül igen jól is játszottak. Ebben az időszakban, sokat mozogtak, elég gyorsak és önzetlenek vol­tak, jól gördült az összjátékulk1. A tatabányaiak átengedték a kez­deményezést s inkább gyors el­lentámadásokra törekedtek. Vé­delmi hibák is közrejátszottak abban, hogy ezen a mérkőzésen végül is alulmaradtak a tataiak. AZ ÚJPEST LETT A BAJNOK A huszonötödik fordulóban végleg eldőlt a nagy kérdés : az Újpest kitűnő csapata egy esztendő céltudatos, odaadó és lelkes munkájának nagyszerű eredményeképpen az NB I 1959—60. évi bajnoka lett. Szerda délután eldőlt a kiesés kérdése is A két vasutas együt­tes, a BVSC és a Szombathely a jövő évben az NB li-ben küzd a bajnoki címért. Az utolsó forduló már csak a helyezések szempont­jából jelentős. A bajnoki táblázaton ugyanis még érdekes változá­sok történhetnek. ÚJPEST—FERENCVÁROS 1:0 (10) Népstadion, 75.000 néző. Érdekes, izgalmas és jóiramú mérkőzésen biztosította be az Újpesti Dózsa a bajnokságát. A mérkőzés igazolta a nagy vára­kozást. Különösen az első félidő játékával lehetünk elégedettek, amikor még mindkét fél nyílt sisakkal játszott és ha a Ferenc­város némi mezőnyfölényt is harcolt ki a félidő második felél ben, mindkét oldalon több, jól felépített támadást láthattunk. A második félidőben a lila-fe­hérek láthatóan átengedték a te­ret ellenfelüknek és minden fi­gyelmüket az eredmény tartásá­ra fordították. Hiába támadott a Ferencváros a játékidő második felének első harminc percében erőteljesen, a végig fegyelme­zetten és nagy lelkesedéssel har­coló újpesti hátsó alakzatokat nemigen tudta megingatni. Eb­ben az is közrejátszott, hogy á mérkőzés e szakaszában feltűnő sok leadási hiba csúszott a zöld­fehérek játékába. MTK—VASAS 10 (0:0) Népstadion, 50.000 néző. A harmadik hely megszerzése szempontjából fontos, rangadó­­jellegű mérkőzésen csak szünet után volt igazán jó a játék. Fel­tűnt, hogy a pálya középső ré­szén legtöbbször üres térség tá­tongott, mert a csapatok két részre szakadva, a 16-osok kör­nyékén helyezkedtek el- Ez ab­ból adódott, hogy a fedezetek az első félidőben mélyen hátra­húzódtak és a védők inkább hát­rálással, helyezkedéssel akarták lelassítani a játékot, s megelőző szereléseket csak a legritkább esetben alkalmaztak. Ennek a védekezési módnak az ellensze­rét nem találták meg' a csatárok, mert lassan oldották meg a hely­zeteket, kényelmesen mozogtak. Szünet után már sokszor felmen­tek a fedezetek — különösen Nagy — és ekkor sokkal érde­kesebbé vált a játék. Az első negyedórától eltekintve az MTK jobban játszott. Sokkal többet támadott, pontosabb volt az összejátéka, helyzete is lénye­gesen több volt. A Vasas táma­dósora a mezőnyben sem játszott jól. Az ötösfogat tagjai csak pil­lanatokra tudták tartani a lab­dát és egyáltalán nem volt szárnyjátékuk — főleg a balol­dalon nem. Az MTK megérdemel­ten győzött. SZEGED-SZOMBATHELY 4:1 (10) Szeged, 7000 néző. ffiimwaiBlii DIÓSGYŐR—CSEPEL 2:0 (00) Csepel, 8000 néző. Eléggé lanyha iramú küzdel­met hozott a két csapat találko­zója. A Csepel a mérkőzés nagy irészében mezőnyfölényben volt, •de fedezeteinek és csatárainak lassú, körülményes játéka ez­úttal nem volt elég ahhoz, hogy át tudja törni a diósgyőriek jól romboló és szervezett védelmét. A Diósgyőr jó formában levő együttese ezen a mérkőzésen lelkesen küzdött és időnként egészen jól játszott. Különösen abban múlta felül a Csepelt, hogy védelemből gyorsabban ment át támadásba, ezáltal meg tudta lepni a csepeli védelmet. Végeredményben a minden ré­szében jobb Diósgyőr megérde­melte a győzelmet. VASAS-FERENCVÁROS 2 2 (1:0) Népstadion, 40.000 néző. A Vasas csapata biztonságos hátsó játékra fektette a súlyt az első félidőben. Ezzel sike­rült Is elérnie, hogy a jórészt mezőnyfölényben játszó Ferenc­város támadósora nem tudott gólhelyzetbe kerülni. A piros­kék csatársor aránylag ritkán lendült támadásba és így eléggé váratlan volt a gólja. A máso­dik félidőben a Ferencváros •minden erejét a támadásokba fektette és lendületes játékával, amelybe azonban igen sok le-I adási hiba csúszott, nyomasztó mezőnyfölénybe került. Több gólhelyzetet teremtett. A Va­sas beszorult és amikor Orosz a második gólt berúgta, már úgy látszott, hogy a zöld-fehé­rek győztesen hagyják el a pá­lyát. Hogy ez nem sikerült ab­ban nagy része van Berendi lel­kesedésének és annak is, hogy a zöld-fehérek a győztes gól után kissé lefékeztek, továbbá a második félidőben kínálkozó gólhelyzeteket nem használták ki kellőképpen. DOROG-PÉCS 1:1 (11) OLIMPIAI HÍREK Az olasz olimpiai bizottság — lemondása ellenére is — meg­hívta Chilét a római nyári olim­piára, s a chilei sportolók költ­ségét teljes egészében fedezik. Az amerikai Oerter New York­ban 57.97-et dobott diszkosszal. Tervszerűen készül a francia olimpiai labdarúgó-csapat a ró­mai játékokra. Július 22-én és 23-án a párizsi országos sport­­intézetben gyűjtik össze a játé­kosokat — összesen 25 főt — majd ugyanezt megismétlik au­gusztus 6—7 között. Ezután 19- re csökkentik a létszámot s a keret augusztus 16—23 között újabb edzőtáborozáson vesz részt a Rómába való elutazás előtt. A mannheiml atlétikai verse­nyen Armin Hary a nyugatnémet Európa-bajnok 10.3, illetve 20.5 rnp-es idővel nyerte a 100, illet­ve a 200 m-es síkfutást. Gyenge iramú mérkőzés volt. Jórészt a mezőnyjáték és ala­csony színvonal jellemezte a találkozót. A Dorog az első fél­időben ugyan többet támadott, de csatárai elhamarkodták a lö­véseket. A pécsi védelem álta­lában jól állt a lábán, bár a gól védelmi hibából esett. Nagyjá­ból a második félidőben' sem változott a kép. A két 16-os kö­zött folyt a játék, a támadások mindkét oldalon erőtlenek, át­látszók voltak. Az egész mérkő­zésen nem akadt olyan akció, amely különösebb figyelmet ér­demelt volna. Igazi gólhelyzetet egyik oldalon sem dolgoztak ki a csapatok. A Dorog a második 45 percben visszaesett, s ekkor a lilák jöttek fel. A játék képe megfelel a pontosztozkodásnak. SZEG ED—BVSC 3:0 (10) Szeged, 10.000 néző. Az első félidőben igen ala­csony színvonalon folyt a játék. A szegedi együttes nem tudta megismételni az MTK elleni jó játékát. Erősen döcögtek a tá­madások, sok volt a hibás át­adás, a BVSC láthatóan idegesen kapkodott, a fővárosi együttes sem tudta megközelíteni az el­múlt hetekben mutatott játékát. Szünet után a szegedi együttes feljavult, valamivel folyamato­sabbak és lendületesebbek let­tek támadásai, s a befejezés is két ízben sikerült. A BVSC, kü­lönösen támadósora, ebben a játékrészben is igen erőtlenül játszott. Nem tudták tartani a labdát. A hazai csapat a muta­tott játék alapján biztosan győ­zött. FLOYD PATTERSON Floyd Patterson nehézsúlyú boxoló világbajnok New Yorkban visszaszerezte vi­lágbajnoki címét logemar Johannsontól. Az ötödik menetben kiütéssel győzött Kezdetben nagy küzdelem jellemezte a mérkőzést, bár akkor is szembetűnő volt, hogy a Szombathely milyen idegesen, a Szeged pedig mennyire nyu­godtan, magabiztosan játszott. Szünet után teljesen megválto­zott a játék képe. A szombathe­lyieket teljesen letörte az első félidő végén kapott gól és ez­után szinté mindenbe beletö­rődve játszottak. A Szeged ki­tűnő napot fogott ki, minden tagja szinte önmagát múlta felül. Ebben persze része volt a szombathelyi gárda demorali­­zálódásána-k is. Érdekes fordula­ta volt a mérkőzésnek, hogy amikor a szombathelyi idegek a vereségbe beletörődve megnyu­godtak, a szombathelyi csapat vette át a játék irányítását, for­mális támadásokat vezetett és szépíteni is tudott: TATABÁNYA-DOROG 20 (0:0) Tatabánya, 8000 néző. A hazai együttes mind a két félidőben felülmúlta ellenfelét. Különösen a belsőhármas veze­tett több folyamatos, jó táma­dást az első félidőben, de több jó gólhelyzet is kihasználatlanul maradt lllkiu kapuja előtt- A ven­dégcsapat támadósora meglehe­tősen körülményes támadásszö­véssel próbálkozott, s ezt a ta. tatabányai védők rendszerint csi­rájában elfojtották. Szünet után sokáig- úgy látszott, hogy bár sokat támadott a hazai csapat, nem sikerül gólt rúgnia. Ötjhat szabadrúgást rúgtak a 16-os tá­jékáról, de egyiket sem tudták értékesíteni. A hajrában azután az eredményben is megmutat­kozott a hazai csapat jobb játé­ka. BP. HONVÉD-CSEPEL 0:0 Kispest, 5000 néző. Közepes iramú, de a játék na­gyobb részében gyenge színvo­nalú volt a mérkőzés. Mindkét csapat részéről kevés tervszerű elgondolást láthattunk, sok-sok hibás átadás, céltalan cselezés és egyénieskedés járult hozzá, hogy a játék színvonala még a közepest sem érte el. A Honvéd­re vasárnapi játéka után1 szinte rá sem lehetett ismerni. Csak fellángolásai voltak. A Csepel szívvel-lélekkel küzdött, s így nem csodálható, hogy a csepe­liek játékába- is sok-sok hiba csúszott. Mindkét kapu előtt bő­ven akadt helyzet, a csatárok azonban minden helyzetben ron­tottak. Az eredmény igazságos. DIÓSGYŐR-SALGÓTARJÁN 11 (1:0) Diósgyőr, 15.000 néző. Alacsony színvonalú mérkő­zésen alakult ki az igazságos eredmény. A diósgyőriek hig­gadtabban, de könnyelműen játszottak és ezért a Salgótarján sok veszélyes támadást vezetett és több jó helyzetet tudott te­remteni. A sok pontatlan leadás következtében többször egymás hibájából éltek a játékosok- A salgótarjániak nagy lelkesedés­sel küzdöttek, s bár játékuk nem volt meggyőző, a döntet­lent megérdemel télk. PÉCSI DÓZSA—BVSC 2:1 1( 0) Szőnyi út, 3000 néző. Nem úgy indult a mérkőzés, mintha kieső-jelöltek küzdöttek volna az "életfontosságú" pon­tokért. A 20. perctől kezdve fo­kozatosan javult az iram. A játé­kosok leküzdötték idegességü­ket. A vasutasok kezdtek lendü­letesebben, de félóra után a lilák lábrakaptak és góljuk után nagy becsvággyal, már higgadtan ve­zették- veszélyes támadásaikat. A vasutasoknak ekkor csak fel­villanásaik voltak. A második félidőben élénkebb lett az iram, a lilák sokat mozgó csatárai za­vart okoztak, lőttek is. Rádi sé­rülése azonban megbontotta a csapat egységét. Az utolsó ne­gyedórában a hazaiak nagy ira­mot diktálva harcoltak a ki­­egyenlítésért, de erre már nem volt idejük. A pécsieknek több helyzetük volt. Gólratörőbben is játszottak és figyelemfoevéve, hogy az utolsó 30 percben 10 emberrel küzdöttek, megérde­melték a két pontot. Vegyes sporthírek GYŐR LETT AZ NB II BAJNOKA dús labdarúgó-együttes Indoné- GYŐR—DEBRECEN 9:0 (2:0) zja kétszeri legyőzésével — ELSŐ ELLENFELÜNK: INDIA Első olimpiai ellenfelünkről eddig nem sokat hallottunk. In­dia függetlenségének kivívása után a sport, így a labdarúgás is fejlődésnek indult ebben a hatal­mas kiterjedésű országban. Ko­molyabban akkor figyelt fel a rhagyar sportközvélemény In­­j dia labdarúgására, amikor az in. Dzsakartában 2:0-ra, Kalkuttá­ban 4 :2-re győzött első olimpiai ellenfelünk — bejutott az 1960- as olimpia 16-os döntőjébe is. • AZ MTK SIKERE MÜNCHENBEN Már tulajdonképpen nem is számít meglepetésnek, hogy az MTK külföldön kitűnően szere­pel. így volt ez most az elmúlt AZ ONTARIO KÖZOKTATÁSÜGYI MINISZTÉRIUM KÖZÜLETI MŰSOR OSZTÁLYA EGYÜTTMŰKÖDVE A TORONTOI KÖZOKTATÁSÜGYI HATÓSÁGGAL NYÁRI ANGOL TANFOLYAMOKAT RENDEZ UJKANADÁSOKNAK JULIUS 11-TOL—AUGUSZTUS 19-IG, HÉTFŐTŐL—PÉNTEKIG, Z ESTE 7.30-TÓL 9.30-IG 5 . I-8-IG, ESTE 7.30-TÓL 9 30-IG á $6.00 \ A CENTRAL HIGH SCHOOL OF COMMERCE 570 SHAW STREET, TORONTO (Kezdőknek és haladóknak!) ÉS AZ EASTERN HIGH SCHOOL OF COMMERCE 16 PHIN AVENUE, TORONTO (Csak kezdőknek) ÉPÜLETEIBEN BEIRATKOZÁS: JULIUS 4-TŐL­­TANDIJ T. A. WARDLE Chairman ZS. PHIMISTER Director of Education Chairman Director of Education j Magyarország—Olaszország 10:6 Olaszország—Lengyelország 9:7 Magyarország—Svédország 11:5 napokban Müncheniben' is: a kék-fehérek, mint ismeretes, nagy gólarányú győzelmet arat­tak. a nyugatnémet bajnokság dé­li ligájában a 4. helyen végzett München 1860 együttese felett. A München 1860 különben nem­régen érkezett haza észak-ameri­kai portyájáról, ahol minden mérkőzését megnyerte, utoljára 4:2 arányban győzött az angol Manchester United ellen. • ROMÁNIA NYERTE A NŐI KÉZILABDA VB-T Amszterdamban vasárnap be­fejeződött a III. női nagypályás ikézilabda-valágbajnoksági. A dön­tőben Románia 10:2 (7:0) ará­nyú fölényes győzelmet aratott Ausztria felett és ezzel megvéd­te világbajnoki címét. A harma­dik helyért Németország (kö­zös csapat) 3:1 (3:1) arány­ban győzött Hollandia ellen. Az ötödik helyen Dánia, a hatodi­kon Lengyelország végzett. • IZGALMAS KÜZDELEMBEN GYŐZÖTT A MAGYAR PÁRBAJTŐR-CSAPAT Eredmények : Lengyelország—Magyarország 9:7 KANADAI SPORTHÍREK EXPORT RENDES e's SZOPÓKAS CIGARETTA Macdonald gyártmány KANADAI GYÁRIPAROS 1858 ÓTA HÁROMGÓLOS VEZETÉS UTÁN ! HAMILTONI ITALIA— TORONTOI HUNGÁRIA 4:3 A hamiltoni Civic-stadion 5000 nézőseregének 'legalább a fele magyar volt. Ez azt bizonyítja, hogy a torontoi magyar csapat lelkes, sportszerető szurkológár­­dával rendelkezik, s e tábor hangját, igényeit olykor nem le­het figyelmen kívül hagyni. A találkozó úgy indult, hogy a magyar fiúk idei Legjobb játé­kukkal, * gólzáporos győzelmet aratnak. Szebbnél-szebb támadá­sok gördültek az olasz 'kapu felé, s az ellenfél percekig nem ért labdához. A 7. percben Herédi a félvonalról indulva, két olaszt is kicselezett, majd mintegy 35 méterről1 hatalmas bombát zú­dított a bal felső sarokba. 1 :0. Öt perc múlva Ivony nagy lendülettel futott rá egy remény, telennek látszó labdára, elérte s a kifutó — naptól zavart — Ha­­rák mellett a kapuba vágta. 2:0. Továbbra is a magyar csapat uralta a játékot, s a 21. percben Gubisi szögletét Dóra fejjel to­vábbította a kapuba. 3 :0. A gól után tragikus fordula­tot vett a játék. A magyar fiúkat mintha megbabonázták volna, teljesen leálltak, védelmünk könnyel műa'ködni kezdett. Az egyik kapuelőtti "játszadozás­nál" az olasz középcsatár közbe­ugrott, megszerezte a labdát, s Zimmer csak szabálytalanul tud­ta őt szerelni- A megítélt bünte­tőt Szabó nem védhette. 3:1. Két perc múlva Zimmer a ka­pu torkában lyukat rúgott, s máris 3 :2 volt az eredmény. Szünet után szárnyakat kaptak az olaszok, de a játék Is egyre keményebbé vált. Védelmünk­ben egyedül Pócz jelentett biz­tos pontot, különösen azután, hogy Molnár sérülten kénytelen volt elhagyni a küzdőteret. A 10 főre olvadt együttes (a labda nem került játékon kívül !) be­szorult, s a 15. percben az az­­zuriak kiegyenlítettek. 3 :3. Ezután Gasteiger, majd Herédi is sérülést szenvedett, s bár Mol­nár visszatért, nem volt teljes értékű harcos többé! Nagy fel­zúdulást keltett, hogy a határ, bíró több nyilvánvaló leshely­­zetben elengedte az olasz szélső­ket. 10 perccel befejezés előtt, a szünet nélkül támadó olaszok, egy kapuelőtti kavarodás után szerezték meg1 győztes góljukat. 4:3. • A NATIONAL LIGA HÍREI TORONTOI HUNGÁRIA—UK­­RAINA 1 :1 Helyzetei alapján a- magyar csapat gólokkal nyerhette volna a mérkőzést. A támadósor —, különösen az első félidőben — a gólhelyzetek egész sorát hagy­ta ki. Nemsakkal kezdés után, Herédi 20 méteres bombalövés­sel szerezte meg a vezetést. 1 :0. A 20- percben az ukránok ang­liai szerzeménye, Crook, jobbról nehéz szögből kapura lőtt, S Szabó "bevédte" 1:1. Szünet után mindkét együttes sokat támadott, de eredményte­lenül. KOMMUNISTA CSÚCSTALÁL­KOZÓ Románia az elmúlt napkban tartotta harmadik kommunista pártkongresszusát. A tárgyalá­sokon jelen volt a véreskezű Hruscsov is, de csak az "atyai" figyelő szerepét töltötte be. A háttérben pedig vörös csúcsta­lálkozót tartott Kommunista-Ki. na és a csatlós államok képvise­lőivel. A bukaresti lapok szerint Hrus­csov azt a (kijelentést tette, hogy őt sohasem érheti olyan "megle­petés", mint Eisenhower elnököt tokiói látogatásának meghiúsul­tával. Az újpestiek szemmel láthatóan nagy idegességgel küzdöttek. Szünet után erősen megváltozott a játék iképe, a Honvéd vissza­esett és Kiss (kapuja előtt renge­teg helyzet adódott. Az Újpest ennek a félidőnek nagy részé­iben lényegesen többet támadott. S bár az eredmény ilyen alaku­lásában Kiss döntő hibája is | szerepet játszott, végeredmény­iben az újpestiek győzelmét va­lósnak kell mondanunk. IttTK—SZOMBATHELY 11 (1:0)