Népújság, 1960. november (11. évfolyam, 258-282. szám)

1960-11-01 / 258. szám

6 NEPÖJSAe 1960. november 1., kedd Ez történt az NB Ill-ban Así Egri Vasas biztosan győzött Miskolcon az MMTE ellen — Egercsehi nyerte a Bányász-rangadót — A Gy. Spartacus csak döntetlent ért el Kisvárda ellen A labdarúgó NB III. vasárnapi fordulójában mérsékelt teljesít­ményt nyújtottak csapataink, bár az Egri Vasasnak Miskolcon, az MMTE ellen elért győzelme igen értékesnek mondható. Az egriek biztos győzelmére mutat az is, hogy a játékvezető három, teljesen szabályos körülmények között szü­letett gólt nem adott meg javukra. A Gyöngyösi Spartacus értékes pontot vesztett a gyenge Somsály ellenében, s ebben a pontvesztés­ben főleg a lélek nélkül játszó csatársor a ludas. Egercsehiben a várt eredmény született az Eger­csehi Bányász—Rózsaszentmárton mérkőzésen. Egri Vasas— Miskolci Munkás 3:2 (1:1) Miskolc, 1500 néző. Vezette: Honti. Eger: Szűcs - Szász, Lisztóczky, Révász — Váraljai, Boros — Nagy n., Hidvégi, Nagy I., Hanus, Bocsi. Edző: Jdhn Aladár. A hazaiak kezdtek jobban, Szűcs­nek már az első percekben több védeni valója akadt. A védelemre komoly nyomás nehezedett ekkor, de a hátvédek — Szásszal az élen — mindent tisztáztak. Az első gól a 16. percben esett. A miskolci jobbszélső elhúzott Ré­vász mellett, és laposan a jobb marokba lőtte a labdát. 0:1. A gól kissé felrázta az egrieket, de támadásaikat a partjelző több ízben is tévesen, lesen állította meg. A 22. percben Szász hátulról elkaszálta a kitörő balszélsőt, a játékvezető azonban továbbot in­tett. Az egriek a 24. percben egyenlí­tettek: jő támadás végén Hanus villámgyorsan kiugrott és a háló­ba lőtt. 1:1. Rögtön utána Hidvégi hagyta fa­képnél a védőket, jól eltalált lövé­se a hálóba jutott, a játékvezető azonban — a partjelző beintésére — lest ítélt... A 32. percben Nagy I. labdajavai ismét Hanus tört ki a védők mel­lett és biztosan lőtt a hálóba, ám a partjelző beintésére ezt a gólt sem llelte meg a játékvezető. Egri támadások közepette ért >eget a félidő. Szünet után rögtön Révász köny- nyelmúsködése miatt Szűcs csak bátor kifutással tudott tisztázni, majd az 55. percben újból Miskolc szerzeté vezetést: a feleslegesen cselezgető Révásztól elvették a labdát, de a hátvéd szögletre javí­tott. A beívelt labdát Szűcs elnéz­te és a jobbösszekötő fejéről a há­lóba hullott. 1:2. _ A gólra heves egri támadások következtek, s aZ egyik ilyen tá­madás a 60. percben sikerrel járt: Hanus-Nagy I. - Hivégi - Nagy II. volt a labda útja, és a jobbszelsó a kimozduló kapus mellett a sarok­ba lőtt. 2:2. . , A 67. percben Nagy I. egyéni já­ték után lőtt a hálóba, a partjelző azonban ismét „működésbe lépett” es beintésére a játékvezető immár harmadszor — lest Ítélt... Ezután Hanus nagy lövését a miskolci kapus csak üggyel-bajjal tudta szögletre hárítani, majd az állandó fölényben levő egri csapat megszerezte a győztes gólt: szög- letrugas végén Hídvégihez került a labda aki átemelte a rátámadó hátvéden és kapásból a hálóba bombázta. 3:2. Az utolsó öt percben feljött a hazai együttes és Szűcsnek két íz­ben is minden tudására szükség volt, hogy megakadályozza a ki­egyenlítést. A lelkesen és helyenként jól játszó Egri Vasas a partjelző té­ves beintéseinek köszönheti, hogy nem nagyobb arányban győzött. A csapatból Szűcs, Szász, Vár­aljai, Nagy I. és Hanus nyújtottak átlagon felüli teljesítményt. A játékvezető legfőbb hibája az volt. hogy nem bírálta felül Simító nevű partjelzőjét. JANFALVI FRIGYES Gyöngyösi Spartacus— Somsályi Bányász 1:1 (1:1) Gyöngyös, 4000 néző. V.: Hegedűs. Gyöngyös: Csaba — Túri, Farkas, Trencsényi - — Bánhidi, Treiber — Láncos, Hernádi, Baranyi, Alaxai, Kt*. Edző: Csíz marik Imre. A vendégek kezdtek jobban, a 2. percben Csaba vetődve védte a középcsatár lövését, majd egy tá­voli lövést a léc alól nyomott szög­letre a gyöngyösi kapus. A hazaiak a 6. percben vezették első jó támadásukat, amelynek vé­gén Hernádi közvetlenül a kapu előtt elügyetlenkedte a helyzetet. Tíz perc elteltével Gyöngyös me­zőnyfölényt harcolt ki. Egy szép hazai támadás végén Baranyi jó labdával ugratta ki Kisst, s a szél­ső 15 méteres nagy lövése a felső lécről vágódott vissza. Ezután a kiugró Alaxai elől láb­bal mentett az ellenfél kapusa.- Ebben a játékrészben a somsá- lyiak távoli lövésekkel kísérletez­tek — nem sok sikerrel. A 30. percben egy ' ártatlannak látszó támadás végén Gyöngyös szerezte meg a vezetést: a hátvéd Kiss elől fölöslegesen szögletre rúgta a labdát, Kiss ívelte be a szögletet és a labda Alaxai hátáról a hálóba jutott. 1:0. A gól után a vendégek támadtak többet és a ’43. percben sikerült ki­egyenlíteniük: egy előrevágott lab­dára a gyors jobbszélső rajtolt rá, s már a kapu közelében volt, ami­kor a keresztező Túri a földre rántotta. A megítélt 11-est a som- sályiak középhátvédje értékesí­tette. Itt. A II. félidőben csapkodó me­zőnyjáték alakult ki, enyhe gyön­gyösi fölénnyel. Egyik kapu sem forgott igazán veszélyben. A ha­zaiak a 62. percben érvénytelen gólt értek el, majd 20 perc eltelte után fokozatosan fölénybe kerül­tek, a csatárok azonban bosszantó módon elrontották a kínálkozó helyzeteket. Sőt volt úgy is, hogy egyszerűen nem mentek a labda után „., A 73. percben Baranyi lövése, hajszállal süvített el a léc fölött, majd Farkas és Alaxai, valámint Baranyi és Treiber helyet cserél­tek egymással. A csere használt, mert lendületesebbé váltak a gyön­gyösi támadások, a sokszor £-10 emberrel védekező somsályiak ka­puját azonban már egyszer sem sikerült bevenni. Alacsony színvonalú mérkőzésen a hazaiak közelebb álltak a győ­zelemhez. Csaba kevés dolgát jól végezte, a hátvédek közül Fqrkas nyújtotta a legjobb teljesítményt. Bánhidi sokat bizonytalankodott, Treiber rengeteget volt munkában, egyik erőssége volt csapatának. A táma­dósorban Kisst jó elfutásai dicsé­rik, a többiek mélyen a megszo­kott formájuk alatt játszottak, s játékukból ráadásul a lelkesedés is hiányzott. Hegedűs Játékvezető gyengén működött. SZKOCSOVSZKY TIBOR Egercsehi Bányász— R.-sz.-mártoni Bányász 3:0 (1:0) Egercsehi, 1000 néző. V.: Demeter. Egercsehi: Tarczali - Balogh, Szűcs, Nagy I. — Török, Bárdos — Nagy II., Gerencsér, Tengely, S. Kovács, Dudás. Edző: Túrán 1. Váltakozó irammal kezdődött a mérkőzés, a vendégek nagy lelke­sedéssel rohamoztak, a hazai vé­dők azonban jól álltak a lábukon. A 8. percben Gerencsér lövése süvített el a’ kapu mellett, majd jó Nagy ü.-Dudás adogatás végén az utóbbi fölé lőtte a labdát. Ezután fokozatosan fölénybe ke­rült a hazai csapat, állandóan a rózsaiak térfelén folyt a játék, a csatárok lövései azonban nem si­kerültek. Egy ellehtámadás során Tarczali remekül húzta le a labdát a ven­dégek balszélsője elől. Az első gól a 30. percben szüle­tett meg: Bárdos pontos labdával ugratta ki Tengelyt és a középcsa­tár erős lövése a bal kapufa éléről jutott a hálóba. 1:0. A gól után feljöttek a vendégek, de a csatáraik nem bírtak a hazai védelemmel. A 35. percben Nagy tT. lövése ju­tott kapu fölé, a másik oldalon Morvái lövését védte biztosan Tar­czali. Szünet után valamivel élénkebb lett az iram, feljavult a hazai csa­pat játéka. Az 50. percben S. Ko­vács labdáját Gerencsér fejelte ka­pura, Mátra azonban a helyén volt. Ezt a játékrészt határozott hazai fölény jellemezte, a rózsaiak véde­kezésre kényszerültek, de néhány gyors előrelendülésük alaposan zavarba hozta a hazai védőket. A 60. percben például Báti ke­rült jó helyzetbe, de túlságosai) kivárt a lövéssel, és Tarczali fel­szedte előle a labdát. Most 10 per­cen át heves rózsái rohamok kö­vetkeztek, majd ismét Egercsehi lett a kezdeményező fél. A 65. percben S. Kovács kecseg­tető helyzetben a kapus kezébe lőtte a labdát. A második hazai gól a 78. perc­ben esett: Tengely átadását Dudás remek lövéssel küldte a hálóba. 2:0. Ezután keményebbé vált a küz­delem, — főleg a vendégek részéről láthattunk a durvaság határát sú­roló belemenéseket. A 80. percben Mátra Tengely fe­jéről ütötte, le a labdát, azután Dudás, tiszta helyzetben, a rozsai kapusba lőtt. Az utolsó gól a 82. percben szü­letett meg: Nagy II., két csel után, átemelte a labdát a kimozduló ka­puson és a labda a léc alatt hul­lott a hálóba. 3:0. A két csapat eléggé unalmas, alacsony színvonalú mérkőzést ví­vott egymással. A hazai csapat győzelme jnegérdemelt, a vendége­ket lelkesedésük dicséri. A hazaiak közül Tarczali jól vé­dett, a hátvédek közül Nagy I. nyújtotta a legjobb teljesítményt, de a másik kettő is jól oldotta meg feladatát. A fedezetek közül Bárdos egy árnyalattal bizonyult jobbnak Töröknél, a támadósor­ban Nagy II., Tengely és Dudás játéka dicsérhető. Az ellenfél csapatában Zilai, Morvái és Báti játszott jól. Demeter játékvezető mindkét fél terhére sokat tévedett. , PAPP IMRE As .VB III. állása: ÉSZAKKELET 1. DLAC 12 7 S — 26: 7 19 2. D. GÖCS 13 6 5 2 26:14 17 3. M. Bányász 13 7 3 3 29:21 17 4. Rudabánya 13 6 4 3 30:21 1« 5. Eger 13 7 1 5 38:21 15 6. Egercsehi 13 6 3 4 16:13 15 7. Gyöngyös 13 5 5 3 20:21 15 8. D. Kinizsi 13 5 3 5 17:19 13 9. MMTE 13 4 5 4 18:23 13 10. D. Honvéd 13 4 3 6 20:29 11 11. D. Építők 13 3 4 6 15:20 10 12. P. MÁV 13 4 2 7 16:34 10 13. Tiszalök 12 3 3 6 17:19 9 14. Somsály 13 3 3 7 16:25 9 15. Kisvárda 13 3 3 7 12:20 9 16. Rszt. B. 13 4 — 9 18:29 8 il labdarúgó NB i. állása 1. ÍJ. Dózsa 9 7 1 1 20:10 15 2. Ferencváros 9 6 2 1 21:12 14 3. Salgótarján 3 6 1 2 20: 7 13 4. Szeged 9 5 3 1 16:11 13 5. MTK 9 6 — 3 21:15 12 6. Vasas 9 4 3 2 21U4 11 7. Csepel 9 2 6 1 11:11 10 8. Győr 3 2 3 4 15:13 7 9. Pécs 3 2 3 4 12:15 7 10. Bp. Honvéd 9 2 3 4 13:17 7 11. Tatabánya 9 2 3 4 10:17 7 12. Dorog 9 í 3 5 14:21 5 13. Debrecen 9 1 2 6 4:16 4 14. Diósgyőr 9 — I 8 7:26 1 A TOTÓ eredménye 44. hét: 1. Belgium—Magyarorszag I 2:1 2. Magy ar B—Belgium B 2 0:1 3. Dorog—Debrecen 1 5:2 4. Oroszlány—Komló x 0:0 5. M-Magyaróvár—Láng x 0:0 6. Miskolc—Nyíregyháza. 1 1:0 7. Cegléd—Szolnok x 2:2 8. Borsodi B.—Di. Bányász x 1:1 9. özd—Kecskemét x 0:0 10. Troyes—St. Etienne 1 4:0 11. Nice—Nimes 2 0:1 12. Grenoble—Monaco x 0:0 Kettős vereség a belga labdarúgók ellen Magyarország és Belgium labda­rúgói két vonalon mérték össze vasárnap erőiket. Az A válogatot­tak mérkőzésére Brüsszelben, 45 ezer néző előtt került sor, ame­lyen a belga válogatott 2:l-es fél­idő után 2:1 arányú győzelmet aratott a gyengén játszó magyar csapat ellen. A magyar válogatott a követke­ző összeállításban játszott: Grosics — Dudás, Sípos, Novák — Szojka, Berendi — Sándor, Gö- röcs. Albert, Tichy, Tóth. Jól kezdett a magyar csapát és a sáros, mély talaj ellenére is, szép támadásokkal közelítette meg el­lenfele kapuját, mégis a belgák érték el előbb gólt.. A 12. percben szögletrúgás végén a szabadon álló Van Himst elé került a labda, aki 16 méterről a jobb sarokba lett. 1:0. \ goi fellelkesítette a belgákat, akik a 20. percben megszerezték második góljukat: Van den Berg lövését ’ Grosics csalc kiöklözni tudta, majd kifutott kapujából és a szemfüles Hanon 18 méterről az tires kapuba lőtte a labdát. 2:#. A magyar válogatott a 30. perc­ben érte el szépítő gólját: Tóth beadását Tichy kapta, aki mintegy 18 méterről nagy lövést eresztett meg a kapu bal felső sarkába. 2:1. A második félidőben sem tjidott a magyar csapat kibontakozni. Jó­részt a belgák irányították a játé­kot és végeredményben megérde­melten győztek, noha a magyar csapatnak több ízben is alkalma lett volna ja kiegyenlítésre. A 85. percben például Sándor fejesét a kapufa mentette. Sajnos, ezen a mérkőzésen is ki­ütközött a magyar csapat nagy hi­bája: a támadójátékban nem volt meg a szükséges átütőerő, a csa­tárok nem mozogtak eleget és rö­vid átadásaikba a belgák rendre közbe tudtak avatkozni. A belga válogatott egyébként — meglepetésre ~ gyors, korszerű játékkal lepte meg a magyar csa­patot, sokkal több volt játékukban a tervszerűség és a lelkesedés, s ez végeredményben elég volt a győ­zelemhez. A magyar válogatottban csak Sípos ét Tichy nyújtott igazán Jó teljesítményt, a többiek gyengén játszottak. Tschenscher nyugatnémet játék­vezető kitünően látta el feladatát. A B válogatottak küzdelmére Bu­dapesten, a Hungária úti pályán, közel 10 000 néző jelenlétében ke­rült sor. A Faragó — Szőcs, Mé­szöly. Iliász — Nagy, Kovács HE - Pál II., Machos, Hajós, Rákosi, Fenyvesi dr. összeállítású magyar válogatott 0:0-ás félidő után, 1:0 arányú vereséget szenvedett. Az egyetlen gól a 66. percben esett, amikor a cserejátékos, a salgótar­jáni Sándor, a 16-oson belül fel­vágta a kitörő Crotet. A játékve­zető büntetőt ítélt, amit Jansens értékesített. A magyar válogatottnak a 78. percben alkalma nyílott az egyen­lítésre, Pál rr. lövése azonban a felső kapufán csattant. A belga válogatott megérdemel­ten győzött, a rendkívül mérsé­kelt teljesítményt nyújtó magyar csapat ellen. Egyénileg tsak Faragó, Ssócs és No0|/ játéka dicsérhető. Az olimpiai jelvényszerző' versenyekről Künn a szabadban már ritkáb­ban süt ki a nap, beköszöntött a borongós, őszi időjárás. Hiába, egyre fogynak az 1960-as naptár számlapjai, az év vége is nagyon, de november utolsó napja egye­nesen rohamosan közeledik. A római nagy találkozó évében vá­rosban és falun egyaránt sok szó esett az olimpiáról. A küzdelmek előtt az előkészületek egyes lépé­seit kísérték aggódó figyelemmel a sportkedvelők százezrei. Ké­sőbb Róma küzdőtereire összpon­tosult az érdeklődés. A távolból is nagyon nehéz volt kiszurkolni az első aranyat, Part! János nagy­szerű győzelmét. Majd az Albano- tó menti eredményhirdetés után még ötször kúszott fel a győzelmi árbocra népköztársaságunk címe­res lobogója. . Ezekben a napokban ország­szerte gyakran megelevenednek a nagy találkozó ‘feledhetetlen pillanatai. Az olimpiát megjárt versenyzők, sportvezetők sűrűn ismétlődő élménybeszámolóinak hallgatói ugyancsak Rómában ér­zik magukat s átélik a verseny legizgalmasabb részleteit. Az olimpiáról változatlanul sok szó esik, de vajon mennyi tett szüle­tett az öt karika szellemében? A kérlelhetetlen számok arról tanúskodnak, hogy október hu­szadik napjáig pontosan 263 556 fiatál és idősebb állampolgárunk szerzett jogot az ötkarikás jelvény viselésére, vett részt sikerrel az olimpiai jelvényszerző-versenye­ken. A részvevők valóban nagy száma egyben azt is mutatja, hogy egyetlen .jelentkezőnek sem okozott különösebb nehézséget a versenyek szintjeinek teljesítése. A labdajátékok műsorba iktatása jelentősen növelte a versenyek népszerűségét. Egyes megyékben, így például Fejér megyében és néhány vá­rosban, például Debrecenben 12, illetve 8 ezer jelv.ényessel valóban elismerésre méltó tettek szület­tek. Nem így Baranyában, ahol alig 4 ezren szereztek jogot az olimpiai sportjelvény viselésére — eddig... — Hogy-hog# eddig? — kérdez­hetné bárki. Hiszen künn a sza- banban már ritkábban, süt a nap, beköszöntött a borongós őszi idő­járás. Ez mind igaz, de az idő néha még kedvez a késlekedők­nek. Az őszi fuvallat néha még elűzi a felhőket az égről, s ilyen­kor, ha nem is perzselön. mint az olimpia napjaiban Rómában, de azért kisüt a nap és mosolyogva csalogatja, hívogatja, elsősorban azt a több mint hatvanezer em­bert, akik az olimpiai jelvény­szerző-versenyek során már csak egy, vagy két számmal adósak. Könnyen lehet, hogy éppen a labdajáték, vagy az előadás meg­hallgatása hiányzik és ilyenkor még a napsütésre sem kell várni. Jó lesz ám vigyázni, mert az olimpiai jelvényszerző-versenyek „patópáljai” is csak november utolsó napjáig szerezhetik meg a verseny jelvényét! Az idő pedig gyorsan halad, jó lesz sietni. Aki ugyanis már hozzákezdett, annak a félútról igazán kár volna visz- szafordulni, az a szép kis jelvény megéri a fáradságot, nem is be­szélve a jóleső mozgásról, a tes­tet felüditő sportolásról. Az olimpiai jelvényszerző-verse­nyek „patópáljainak” figyelmébe ajánljuk tehá.l a november 30-i utolsó dátumot..« höslentény Téves tájékoztatás miatt hibásan közöltük az Északi területi ifjúsági kötöttfogású birkózó-bajnokság pontversenyének eredményét. He­lyesen: 1-2. holtversenyben az Egri Vasas és a Diósgyőri VTK 16—16 ponttal. 3. Miskolci MHS 14, 4. Gy. Spartacus 12 ponttal. TIZENÖT darab 2 éves csikó és tizenkettő darab ló eladó. Cím: Rákóczi Tsz, Mátradereoske, tele­fon: 5. HASZNÁLT bútorok vétele és el­adása, Eger, Irgalmas Kórházzal szemben. Eladó—átadó MARABU-COTTAGE ikerkazán 24,5 négyzetméter fütő- . felülettel. Szőlőkísérleti telep, Eger NÉPÚJSÁG \ Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a megyei tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújsás Lapkiadó Vállalati Felelős kiadó: Tóth József, Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz U: 8, Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: 83. Gyöngyös. Köztársaság tér IS, Telefon: 697, Kiadóhivatal: Eger; Bajcsy-Zsittaszky utca 1* Telefon: 24-44. Postaüókt 23, Heves megyei Nyomda Vállalat, Eger. Brődy Sándor utca 4, Felelős vezető: Mandula Ernő, Terjeszti a Magyar Posta. Előflzet- hető a helyi postahivataloknál es kézbesítőknél: Előfizetési díj: egy hónapra U Ft. Csak röviden... — Vasárnap egy NB I-es mérkő­zést játszottak, amelynek keretében a Dorogi Bányász Dorogon, 4000 né­ző előtt 5:2 (2:1) arányban legyőzte a Debreceni Vasutast. — A lipcsei sakk-olimpián a Szovjetunió csapata vezet, a ma­gyar válogatott — miután Bulgária együttese ellen 2:2 arányú döntet? lent ért el — holtversenyben a harmadik helyen áll. — Francia győzelem született a budapesti nemzetközi koronglövő­versenyen. A Magyar Népköztársa­ság 19S0. évi koronglövő bajnoka Szomjas Ede lett 187 koronggal, a nemzetközi versenyben a francia Magé győzött 192 koronggal. — NB n-es labdarúgó eredmé­nyek. Keleti csoport: Ganz-MÁVAG —Egyetértés 0:0, Előre—Szegedi VSE 2:0, Pénzügyőr—Bp. Spartacus 2:1, Borsodi Bányász—Diósgyőri Bányász 1:1, Szolnok—Cegléd *2:2. Miskolc—Nyíregyháza 1:0. Özd— Kecskemét 0:0. Nyugati csoport: Oroszlány—Komló 0:0, Erzsébeti VTK—Budai Spartacus 1:0. Elektro­mos—Szállítók 2:1, Budafok—Zala­egerszeg 1:0. Kőbányai Lombik— Vác 2:1, Székesfehérvár—Pécsi BTC 4:0, Moson-Magyaróvár—Láng 0:0. Labdarúgás Egerszólát— Egerszalók 3:1 (2:0) Egerszólát. Egerszóláton játszották le a nagy érdeklődéssel várt mérkőzést a két szomszédvár csapatai között. Az első félidőben kitűnően ját­szott a szoláti csapat és a közön­ség tapsai közepette érte el gól­jait. ? Szünet után csökkent a játék színvonala, feljött a szalóki csapat és mintegy 30 percen át szoronga­tott* de csak egy gólra tellett ere­jéből. így a hazaiak megérdemelt, 3:1 arányú győzelmével végződött a mérkőzés. A gólokat Hozmann II. 2, Prokaj II., illetve Kiss sze­rezték. (Kiss Károly) Abasári KSK— Vámosgyörki KSK 5:3 (2:3) Vámosgyörk. Vezette: Bódis. A járási TST által november 7! tiszteletére kiírt labdarúgó kupa- mérkőzésen így állt fel a két csa­pat. Abasár: Csontos I. - Drejó, Ta­kács, Izrael — Tóth. Misi — Mez- ner, Fülöp II., Fülöp I., Dér, Cson­tos II. Vámosgyörk: Fiszter - Tóth. Há- dinger, Vörös — Húgai, Gedei — Vágó, Deák,. Benei. iZömbök, Hor­váth. Egy gyors támadás végén, a 4. — Ez történt még az NB IH-baiU Rudabánya—Miskolci Bányász 5:9, D. Honvéd—D. Kinizsi 1:1, D. Göf- dülőgyapágygyár—Kisvárda 5tt, Püspökladány—Debreceni Építők 2:2.-1- Leningrad ban súlyemelő-ver^ senyt rendeztek, amelyen a köny- nyűsülyú Zsgun két világcsúcsot állított fel. — Az országos felnőtt mezei futó- bajnokság eredményei: Férfiak (kb. 4000 méter): 1. Kovács Lajos (Ü. Dózsa) 11:44,6. 2. Mácsár (Bp. Hon­véd) 11:53,8. Férfiak (10 600 m): 1. Szabó (MAFC) 31:17,2, 2. iharos (Bp. Honvéd) 31:19,6. A nők versenyét Kazi Aranka nyerte Sas vári és Ro­der előtt. A két csapatbajnoki szambán a Budapesti Honvéd együttese diadalmaskodott. — A megyei labdarúgó-bajnokság eredményei: Hatvani VSE—Egri Spartacus 3:0, Petőfibánya—Honvéd Zalka SE 1:2, Honvéd Dobó SE— Recski Bányász 1:0, Egri Előre— Hatvani Kinizsi 3:2, Füzesabony— Bélapátfalva 5:0, Honvéd Korvin Ottó SE—Tiszafüred 6:0, Apci Va­sas—Selypí Kinizsi 2:0, Lőrinci—Gy. Bányász 3:0. 3 járásokban percben előbb a vendégek értek el gólt Fülöp I. révén, majd Deák fejesgóljával egyenlített Vámos­györk. Változatos, élénk iramú já­ték alakult ki, az abasári Tóth góljára a 22. percben válaszoltak a vámosgyörkiek, majd a 40. perc­ben a vezetést is sikerült megsze- rezniök. Szünet után az Abasári KSK vette át a játék irányítását és Fü­löp I. 2, valamint Dér újabb gól­jaival a maga javára fordította B mérkőzés sorsát. Jók: Fülöp /., Dér. Tóth, illetve Deák, Hádinger, Zömbök. (Kiss János) Sclypi Építők— Boldog! KSK 6:0 (2:0) Selyp. Vezette: Széplaki. Az ülés - Jakab, Varga. Matula — Rabecz G., Rabecz L. - Gyu- ráki, Urban, Oldal A., Oldal F., Motoszka összeállítású selypi csa­pat kezdettől fogva fölényre tett szert, és Rabecz L., valamint Oldal A. góljaival 2:0-ás vezetésre lett szert a félidőben. A boldogi ellentámadásokat biz­tosan hárította a jól záró védelem. Szünet után fokozatosan fölény­be került a hazai együttes és Gyu- ráki, Rabecz L., Urbán, majd is-» mét Urbán góljaival beállította a végeredményt. A selypiek közül Rabecz L., Ur­ban, Oldal A. és J.akab játszott jól, a boldogi csapat formán aluli tel­jesítményt nyújtott. Sportérdekességek SPORTSZERŰ EGYMÁS MELLETT ÉLÉS Programszerűen bonyolódik Je a Szovjetunió és az USA kölcsönös sportesemény-programja. Október végén szovjet tornászok, köztük több olimpiai bajnok, utaznak az Egyesült Államokba hosszabb ver- senykörútra. TÖRHETETLEN HOKIBOT Svéd jéghoki játékosok nemrégi­ben kipróbálták Ear Hakansson új találmányát — a törhetetlen hoki­botot. A bot*, amely az eddigiekhez hasonlóan fából készült, üvegros- tokból álló vékony lemezzel van be­vonva és ezt még gyantaréteg fedi, amely biztosítja a törhetetlenségct és a nagyfokú rugalmasságot. ŐSZINTESÉG A londoni házigazda megbotrán- kozva értesült arról, hogy külföldi vendége még sohasem látott kri­kett-mérkőzést. Biztatja, hogy ok­vetlenül nézzen meg egyet. Miután sikerült a külföldi részére jegyet szerezni a legközelebbi meccsre, az angol a következő ta­nácsokkal látja el: — Feltétlenül vigyen napernyőt, hiert délután erősen süt • a nap. összecsukható széket is vigyen, mert fárasztó dolog órákig álldo­gálni. Mindenesetre, csapjon egy könyvet Is a hóna alá. mert a mér­kőzés olykor éktelenül unalmas... 'iHiiinijii.'iBitiüiuaiiMiiiii.iiiiiiiiiii'iiiiiiiitittr A Gyöngyösi Cipész Ktsz. vezetősége értesíti megren­delőit, hogy a IV. negyed­évben, korlátolt mennyi­ségben vállal térti, méret után készített BOXCSIZMÁKAT. Az érdeklődők keressék fel a Lenin u. 3. sz. alatt levő mértékfelvevő üzletet, ahol a szükséges felvilágosítást a szövetkezet megbízottja készséggel megadja. <GaBfflllBaHiBHBiBBBBBBBBBBBBBBIIBBBBP KIVÁLÓ MINŐSÉGŰ ÉPÍTÖSÖDER köbméterenként, helyszínen 50.— forintért, va- \ gonba" rakva 90.— forintért, minden mennyiség­ben kapható. Ézüstkalász Tsz, Tarnabod. Telefon: 4. sz.