Népújság, 1960. április (11. évfolyam, 78-101. szám)

1960-04-06 / 81. szám

6 NÉPÚJSÁG I860, április 6., szerda Ez történt az NB Ill-ban A Heves megyei csapatok közül csupán a Gyöngyösi Spartacusnak sikerült győznie — Az E. Vasas döntetlenül játszott l'íszaiökön - Hatvan, Egeresek! és Petőfibánya vereséget szenvedett Az egri ünnepi úszóverseny és vizilabdatorna eseményei Katona 58.6-ot úsxott ÍOO m gyorson, Toros 2 t29.4-re javított* a 200 méteres hátúsxás megyei csúcsát Az NB III. vasárnapi fordulója nem sok jót hozott Heves megye csapatai részére. Csupán a kitűnő formában levő Gyöngyösi Sparta- cusnak sikerűit nagy gólarányú győzelmet aratnia, az Egri Vasas óriási küzdelemben, döntetlenül végzett Tiszalökön, míg Egercsehi Debrecenben a Kinizsi, a Hatvani VSE Baglyasalja ellen szenvedett vereséget. A Petőfibányai Bányász otthonában sem tudott győzni, s így sorsa lassan meg pecsételődő tt- nek látszik. Egri Vasas— Tiszai ok 1:1 (1:1) Tiszalök, 800 néző. V.: Kruj. Eger: Szűcs - Baranyai, Lisz­tóczky, Boros - Váraljai, Kelemen — Miskolczi, Hídvégi. Hanus, Nagy L, Nagy IV. Edző: Juhász Imre. Nagy lendülettel kezdett a hazai csapat, a 2. percben a balösszekö­tő óriási lövése a kapu mellett sü­vített el, majd a középcsatár kö­zeli fejesét védte szépen Szűcs. A 8. percben a tiszalöki balszélső a mérkőzés legnagyobb helyzetét hagyta ki: senkitől sem zavartat­va, öt méterről csúnyán mellé lőtt. A 10. percben váratlanul gólt ért el az egri együttes: Hídvégi lab­dájával Hanus tört ki és nagy erő­vel a kapu jobb alsó sarkába lőtt. 1:0. A hazaiak heves rohamokkal vá­laszoltak a gólra és a 26. percben egyenlítettek: Jobboldali támadás végén a balösszekötő éles lövése jutott Szűcs hálójába. 1:1. A félidő hátralevő részében nagy nyomás nehezedett az egri kapu­ra, de újabb gól már nem esett. Szünet után az egri csapat ka­pott jobban lábra, és mezőnyfö­lényt harcolt ki. Nagy I. elől ki­futással mentett a hazaiak kapusa, majd Hanus lövése szállt a kapu mellé. A 79. percben két ízben is a gólvonalon mentettek a tisza- lökiek, majd egy szép egri táma­dás végén Nagy I. lövését a gól­vonalon túlról rúgták vissza a vé­dők, a játékvezető azonban nem ítélt gólt. A 88. percben Lisztóczky 30 méteres bomba-szabadrúgása a kapus kezéből kipattant, és a be­rohanó Hanus közeli lövését nagy­szerű érzékkel nyomta szögletre a hazai kapuvédő. Két ellentétes félidőből állt a Já­ték, az elsőben a hazaiak játszot­tak jelentős fölényben, míg szünet után az egri csapat kezdeménye­zett többet. A döntetlen igazságos. Egyénileg Szűcs kitűnően védett. Baranyai csak a második félidő­ben nyújtott elfogadható teljesít­ményt. Lisztóczky bizonyult a vé­delem oszlopának, Boros kielégí­tően látta el feladatát. A két fe­dezet inkább a védekezésből vette ki a részét. Elöl Hídvégi, Hanus és Nagy I. játékát lehet dicsérni. Km) játékvezető kitűnően vezet­te a mérkőzést. TÖTH ZOLTÁN Baglyasalja! Bányász— Hatvani VSE 3:0 (2:0) Baglyasalja, 400 néző. V.: Császár. Hatvan: Berényi - Kollár, Tóth, Adám — Rékasi, Lovász — Katona, Szabó, Hanti, Fehér, Sáfrán I. Ed­ző: Somogyi Károly. Változatos mezőnyjátékkal kez­dődött a mérkőzés, a IS. percben váratlanul gólt ért el a hazai csa­pat: Berényi csak kiütni tudott egy nagy lövést, és a berohanó középcsatár az elalvó hatvani vé­dők mellett biztosan lőtt a hálóba. 1:0. Jó iramú; kemény küzdelem alakult ki, hol egyik, hol másik kapu forgott veszélyben, a hatva­ni csatárok azonban hadilábon áll­tak a szerencsével. A 25. percben szöglethez Jutott a hazai együttes, a beívelt labdát Berényi a középcsatár elé ütötte, aki az üresen maradt kapuba fe­jelt. 2:0. Szünet után feljött a hatvani együttes és mezőnyfölényt harcolt ki. Szabó három ízben is jó hely­zetben hibázott, majd a 69. perc­ben végleg eldőlt a mérkőzés sor­sa, a baglyasaljaiak újból bevették Berényi kapuját. 3:0. A gól után a hatvaniaknak még lett volna alkalmuk a szépítésre, a kitörő Szabó már csak a kapus­sal állott szemben, de gyatrán mel­lé lőtte a labdát. Jó iramú, közepes színvonalú mérkőzésen, a helyzeteit jobban kihasználó hazaiak megérdemelten nyertek. A hatvaniak a mezőnyben jól adogattak, de csatársorukból hiányzott az átütő erő. Egyénileg Berényi jól védett, a gólokról nem tehet, a hátvédhár­masban Adám a mezőny legjobb­jának bizonyult. A két fedezet kö­zül Lovász volt a jobbik, míg elöl Hanti játékát emelhetjük ki, de az ő lövései sem sikerültek. A játékvezető kielégítően látta el feladatát. NAGY ANTAL Gyöngyösi Spartacus— Generátor 5:0 (1:0) Gyöngyös, 3000 néző. V.: Bircsák. Gyöngyös: Csokros - Túri, Far­kas, Rozgonyi — Bánhidi, Treiber- Nagy, Alaxai, Baranyi, Bujalka, Kiss. Edző: Csizmarik Imre. Kitünően kezdett a gyöngyösi esapat, már az első percben Bu­galka elől kifutással mentett « vendégek kapusa, majd Alaxai fe­lesleges cselezése miatt oda lett egy jó helyzet. Negyedóra elteltével feljött a Generátor és főleg a jobbszárnya révén vezetett veszélyes támadáso­kat, de a gyöngyösi védelem jól állt a lábán. A 34. percben született meg a mérkőzés első gólja: Kiss jól futott el a szélen és beadását Baranyi a hálóba továbbította. 1:0. A félidő hátralevő részében in­kább a Generátor támadott többet. A n. félidő rögtön gyöngyösi góllal kezdődött: Treiber, Baranyi. Kiss volt a labda útja és a szélső néhány lépés után nagy lövést eresztett meg a vendégek háló­jába. 2:0. Ezután Baranyi lövése a kapufán csattant, majd Bujalka a kimoz­duló kapus fölött átemelte a lab­dát, de az hajszállal a felső léc fölé szállt. A 70. percben Baranyi futott el a baloldalon, majd kiugratta Kisst. A szélső visszagurította a labdát Baranyinak, aki védhetetlenül bombázott a hálóba. 3:0. Nem sokkal később a védők rö­viden szabadítottak fel, a labda az előre húzódó Treiber elé került,, és a fedezet 25 méterről nagy gólt' ragasztott a kapu bal felső sarká­ba. 4:0. Ezekben a percekben a Generá­tor csak szórványos előretörések­kel kísérletezett — eredménytele­nül. A 89. percben esett a mérkőzés utolsó gólja, amikor Kiss lefutotta a védőket és beadását Baranyi értékesítette. 5:0. A kitűnő formában levő gyön­gyösi csapat főleg második félidő­beli jó játékával ilyen arányban is megérdemelten győzött. Egyénileg: Csokros jól védett, a hátvédhármas legjobbjának Farkas bizonyult, Túri megbízhatóan látta el feladatát, Rozgonyi a szünet után játszott jól. A két fedezet rengeteget dolgozott, Treiber a tá­madásokból is kivette részét. A támadósor motorja a gólképes Baranyi volt. Bujalka formája fel­felé ível. Alaxai nagy területen mozgott és lövésekre is vállalko­zott. Kiss gyengébb kezdés után a n. félidőre erősen feljavult, Nagy lelkesen küzdött. Bircsák hiba nélkül vezette a mérkőzést. RADNAI ANDRÁS I. Szállítók— Petőfibányai Bányász 4:2 (0:2) Petőfibánya, 600 néző. V.: Horváth. Petőfibánya: Novák - Veres, Sándor, Zilahi - Imre, Takács - Makalicza, Alattyáni, Opovszki, Szlavek, Tóth. Edző: Wämser Gy. Ügy indult a mérkőzés, hogy biztos hazai győzelem születik. A, hazaiak már a negyedik percben vezetést szereztek: Imre szabadrú­gása után Opovszky elé került a labda, aki élesen a hálóba lőtt. 0:1. Ezután Tóth beadása elakadt a védőkben, majd Makalicza lövése keresztbe elsuhant a kapu előtt. A másik oldalon Novák merész belevetődéssel tisztázott a rároha­nó csatárok elől. A 18. percben Opovszki átadását Alattyáni kapásból fölé lőtte, majd nem sokkal utána megszületett a második gól: Opovszki jó labdá­val ugratta ki Makaliczát. a szélső nagy iramban kapura tört, majd védhetetlenül lőtt a kapu jobb sarkába. 0:2. Szünet után megváltozott a Já­ték képe. A hazai csapatra szinte rá sem lehetett ismerni, ötlettele- nül, vérszegény módon mozgott a pályán és a nézők nagy megdöb­benéssel látták, hogy az akarás is hiányzott. A fővárosi csapat mind nagyobb fölényben játszott, a ha­zai támadósor szinte egy percig sem tudta tartani a labdát. Az 56. percben egy szögletrúgás után Novák kimozdult a kapujából és a középcsatár a hálóba fejelt. 1:2. Alig telt el néhány perc, amikor a petőfibányai védelem nagy hi­báját kihasználva, a vendégek ki­egyenlítettek. 2:2. Ezután még jobban visszaesett a hazai együttes és a 62. percben újabb gólt kapott. 3:2. A hátralevő időben a bányász­csapat mintha feladta volna a küz­delmet és hat perccel a befejezés előtt a lelkes fővárosiak megsze­rezték negyedik góljukat is. 4:2. A hazai csapat egy félidőn át elfogadható teljesítményt nyújtott, szünet után azonban lélektelen játékával nagy csalódást okozott szurkolóinak. Ezzel az újabb vere­séggel sorsa megpecsételődöttnek látszik. Egyénileg Novák az első gólnál hibázott, egyébként jól védett. A hátvédhármasban Sándor játékát lehet dicsérni, a két szélső hátvéd nem tudta tartani szélsőjét. A fe­dezetek közül Takács volt a job­bik, elöl jóformán senkit sem lehet kiemelni, valamennyien formán aluli teljesítményt nyújtottak. A játékvezető, egy-két kisebb hi­bától eltekintve, jól vezette a mér­kőzést KULCSÁR MIHÁLY Debreceni Kinizsi— Egercsehi Bányász 2:1 (0:1) Debrecen, 1500 néző. V.: Ambrus. Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Szűcs, Nagy I. — Török, Bárdos — Egyed, Ócskán, Tengely, S. Ko­vács, Bóta. Edző: Túrán István. Nagy iramban kezdődött a mér-; közős, eleinte a hazaiak kezdemé­nyeztek többet, a vendégek védel­me azonban a 16-os vonalnál min­den támadásukat szétrombolta. Az egercsehiek csak ritkán len­dültek előre, inkább a védekezésre fektették a fősúlyt. A 16. percben Bóta óriási helyzetben közelről a kapus kezébe rúgta a labdát! A másik oldalon a balösszekötő hatalmas lövését Selmeczi kitűnő érzékkel hárította. A 20. percben váratlanul esett a vendégek gólja: Egyed beadását kézzel érintette az egyik védő, a megítélt ll-esnek S. Kovács futott neki és védhetetlenül lőtte a lab­dát a kapu bal sarkába 0:1. Fokozódott a játék irama, egyre több durva belemenés csúszott a küzdelembe a debreceniek részé­ről. A hazaiak jelentős fölényt har­coltak ki. nagy nyomás alatt tar­tották az egercsehiek kapuját, de a védelem, Balogh-gal az élen, jól állt a lábán. Szünet után sem változott a já­ték képe, sajnos, a játékvezető teljesen elveszítette fejét, és a debreceniek durvaságának Ócskán lett az első áldozata, aki az 56. percben megsérült. A hazaiak fölénye a 75. percben érett góllá: jobboldali támadás vé­gén a szélső beívelte a labdát, Selmeczi aláfutott a labdának és a berohanó balösszekötő közelről a hálóba lőtt. l-:l. A 85. percben nagy játékvezetői hibából a hazaiak szerezték meg a győztes gólt: egy szabadrúgás után a lesen álló balszélsőhöz jutott a labda, aki néhány lépés után véd­hetetlenül lőtt a hálóba. 2:1. Ezt követően a partjelző bemon­dására előbb Bótát, majd Törököt kiállították. Az utolsó percben Egyed ki­egyenlíthetett volna, de lövésébe belenyúltak a védők és a labda az alapvonalon túlra jutott. Mindkét félidőben heves küzde­lem folyt, a vendégek legalább az egyik pontot megérdemelték volna. A Kinizsi lesgóllal nyert. Egyénileg Selmeczi az első gól­nál hibázott, egyébként jól védett. A hátvédhármasban Balogh volt a legjobb, a k,ét fedezet nagy terü­leten, jól játszott, a támadósorból senkit sem lehet kiemelni. A játékvezető sokat tévedett a vendégek terhére. PAPP IMRE A Heves megyei úszószövetség hazánk felszabadulásának 15. év­fordulója tiszteletére kétnapos, ün­nepi úszóversenyt és vízilabda- tornát rendezett Egerben, amelyen nagyváradi vízilabdázók és úszók is részt vettek. A verseny első napján kellemes időben, zsúfolt lelátó előtt kezdőd­tek el a küzdelmek, amelyek előtt a nagyváradi és az egri vízilabdá­zók zászlót cseréltek. Az eredményeken látszott, hogy a versenyzők a fedettuszoda hiá­nyában még csak felkészülésük elején tartanak, így is született azonban néhány biztató idő. ezek közé tartozik Törös Károly 2:29.4- es új megyei csúcsa a 200 méteres hátúszásban és a serdülő Bodnár J. 2:27,4-es ideje 200 m gyorson. A verseny második napján vál­tozatlanul nagy volt az érdeklődés, ismét megteltek az uszoda lelátói. Kitűnő rendezésben, gyors egymás­utánban peregtek a számok. 100 m gyorson rajthoz állt Katona is. aki 58.6-os kitűnő idővel bizonyította remek formáját. A 100 m férfi pil­langóúszásban Bodnár A. csak jobb hajrájával győzte le Szepesit. A 200 m serdülő fiú mellúszásban az egyre jobban fejlődő Szölgyémi 2:57,8-as, kiváló időt ért el. Eredmények. Vasárnap. 800 m férfi gyors: l. Bodnár A. 10:19,8, 2. Szepesi 10:44,6, 3. Cselkó 10:56,3. 200 m férfi hát: 1. Törös 2:29,4 (új megyei csúcs!), 2. Szabó 2:29,5, 3. Bolya 2:46,7. 200 m serdülő fiú gyors: 1. Bod­nár J. 2:27,4, 2. Szölgyémi 2:35,2, 3. Ali A. 2:40,0. 200 m ifjúsági női mellúszás: Bobori 3:14,6, 2. Szeremi 3:17,7, 3. Oláh 3:18,5. 200 m női hát: 1. Márisch 2:58,2, 2. Vajdovics 3:01,7, 3. Erdélyi 3:14,9. 50 m újonc fiú mell: 1-2. Kele­men, Tóth 46,5, 3. Majoros 47,0. Hétfő 100 m férfi gyors: 1. Katona 58,6, 2. Mártonffy 1:03,6, 3. Törös 1:04,3. 100 m serdülő fiú gyors: 1. Cselkó 1:08,0, 2. Bodnár J. 1:06,5, 3. Ali A. 1:08,6. 100 m férfi pillangó: 1. Bodnár A. 1:09,3, 2. Szepesi 1:09,5, 3. Bolya 1:14,2. 200 m serdülő fiú mell: 1. Szöl­gyémi 2:57,8, 2. Paksi (Nagyvárad) 3:09,5, 3. Kovács 3:13. 100 m serdülő leány gyors: 1; Oláh 1:16,3, 2. Gaál M. 1:16,8, 3. Szeremi 1:24,6. 200 m női gyors: 1. Márisch 2:40, 2. Erdélyi 2:46,2, 3. Bobori 2:46,8. 50 m újonc fiú gyors: 1. Majo­ros 36,1, 2. Tóth 38,6, 3. Pallai 40.2. 50 m gyermek fiú mell: l. Patkó 45,8, 2. Szőllősi 46,0, 3. Csikász 48,3. Az úszóversenyek végén kedves jeleneteknek volt tanúja a közön­ség: rövid kis ünnepség keretében dr. Csicsay József MTST-elnök Baranyai Györgynek, a kiváló ví­zilabda-edzőnek a Testnevelés és Sport Érdemes Dolgozója kitünte­tést nyújtotta át, majd az úszó­íz NB III. állása: Északkelet 1. Ny. Spart. 22 16 5 1 52:13 37 Észak 1. SBTC n. 23 15 6 2 48:20 88 2. MM TE 21 11 8 2 43:16 30 2. K. Lombik 23 15 5 3 52:20 35 3. D. Kinizsi 22 10 6 6 35:35 96 3. Saig. KSE 23 12 4 7 47:28 28 4. M. Bányász 22 11 3 8 39:29 98 4. Gyöngyös 98 10 6 7 46:42 26 5. Egercsehi 22 9 7 6 28:26 25 5. Gázművek 22 8 8 6 48:39 24 6. DEAC 22 9 6 7 36:24 24 6. Kisterenye 22 8 8 6 26:25 24 7. D. Göcs. 21 9 5 7 30:25 23 7. Baglyasalja 22 8 7 7 34:27 «9 8. Eger 21 8 7 6 24:22 23 8. Ikarus 23 9 4 10 34:31 22 9. DVTK n. 22 9 4 9 46:46 22 9. Generátor 22 9 4 9 21:24 22 10. D. Honvéd 21 7 5 9 33:34 19 10. B. Mech. 23 8 6 9 30:44 22 11. Püspöki. 22 8 3 H 28:36 19 11. Z-pálfalva 22 7 7 8 34:33 21 12. Somsály 22 8 3 11 30:40 19 12. Goldberger 23 10 1 12 32:38 21 13. Tiszalök 21 7 4 10 31:34 18 13. Autótaxi 22 5 9 8 29:37 19 14. Nyírmada 21 7 4 10 27:50 18 14. Hatvan 23 7 5 11 21:43 19 15. Putnok 22 6 4 12 24:41 16 15. V. Dinamó 23 5 7 1£L 21:40 17 16. Ny. SZSE 22 5 3 14 32:44 13 16. Petőfib. 22 3 7 12 22:39 13 17. Ormosb. 22 3 5 14 31:54 u 17. J. Szállítók 23 4 4 15 30:45 12 Nagyszerűen szerepeltek Heves megye versenyzői az őszi-téli spartakiád döntőjében Budapesten, a Sportcsarnokban rendezték meg az 1959-60. évi fa­lusi spartakiád küzdelmeit sakk és asztalitenisz sportágakban. Megyénk versenyzői ezúttal nagyszerűen szerepeltek és vég­eredményben az előkelő hatodik helyet szerezték meg a pontver­senyben. Eredmények. Asztalitenisz. Férfi egyes: ... 3. Minksz. Férfi pá­ros: ... 5. Barta-Sarkadi. Sakk. Női csapat: i. Heves me­gye; női egyéni: ... 2. Varga. A pontverseny végeredménye: 1. Tolna megye 36, 2. Pest megye 35, 3. Hajdú megye 30, 4-5. Vas és A megyei labdarúgó -bajnokság eredményei Selypi Kinizsi—Gy. Bányász 1:1, Honvéd Dobó István SE—Honvéd Zalka SE 5:0, E. Spartacus—Gy. Vasutas 4:1, Egri Előre—Bükk- szenterzsébet 4:0, Apci Vasas—Bél­apátfalva 3:0, Rózsaszentmárton— Heves 2:0, Verpelét—Hatvani—Ki­nizsi 1:0, Recsk—Lőrinci Erőmű 3:2. A TOTO eredménye 14. HÉT: 1. Bp. Spartacus—Debrecen 2 0:2 2. Miskolc—Borsodi B. 2 1:2 3. Pénzügyőr—Bp. Előre 1 2:0 4. Nagybátony—Kecskemét X 0:0 5. Vác—Szállítók 2 0:1 6. EVTK—Sz-fehérvár 2 0:1 7. Pápa—Kaposvár 1 1:0 8. M-magyaróvár—Budafok 1 2:0 9. Atalanta—Lazio X 0:0 10. Palermo—Fiorentina 2 0:4 11. Sampdoria—Genoa 1 3:0 12. Spal—Interi X o:0 Szolnok megye 28-28, S. Heves megye 25 ponttal. Az események részletes Ismerte­tésére visszatérünk. Közlemény Heves megye labdarúgó ifjúsági és utánpótlás válogatottja csütör­tökön délután Gyöngyösön játszik edzőmérkőzést. Az ifjúságiak ke­retét már előző számunkban kö­zöltük, kimaradt azonban belőle az apci Csirke. Az utánpótlás tagjai: Szűcs, Hídvégi (E. Vasas), Papp, Marosi, Lohner (Verpelét), Veres, Opovszky (Petőfibánya), Hanti, Kristyán, Sáfrán (HVSE), Alaxai, Bujalka, Kiss (Gy. Spartacus), Báti (Rózsaszentmárton). A játékosok 13 órakor jelentkez­zenek a Spartacus-sporttelepen. A két csapat játékosai alsó fel­szerelést hozzanak magukkal. népújság A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suha Andor. Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető a helyi postahivataloknál és kézbesítőknél. Előfizetési díj: egy hónapra 11 Ft Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József Szerkesztőség: Eger, Beloiannisz u. 8. Telefon: 56-74. 56-78. Postafiók: 33. Kiadóhivatal: Eger, Bajcsy-Zsilinszky utca 1. Telefon: 24-44. Postafiók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat. Eger. Bródy Sándor u. 4. Felelős vezető: Mandula Ernő, sportban elért kimagasló munká­juk elismeréseképpen dr. Ringel- hann György, dr. Halmos Béla, Generál Sándor, Dudvari József, Baranyai György, Válent Gyula elismerő oklevelet kapott. Mindkét napon vízilabda-mérkő­zésekre is sor került. Vasárnap a nagyváradi vízilabdázók a hosszú utazás miatt fáradságra panaszkod­tak, ezért mindkét csapatukat az Egerben tartózkodó UTTE játéko­sokkal egészítették ki. Nagyvárad A—Eger ifjúsági válo­gatott 8:1 (4:0). 1000 néző. V: Gene­rál. Nagyvárad: Bíró —Ilea, Ruzsinsz- ki — Csordás — Novák, Lengyel. Daróci. Ifjúsági válogatott: Rüll — Bóta, Bodnár — Bobori — Szepesi, Gál, Bánhidi. Az egri ifiknek túl nehéz dió volt a rutinos nagyváradi csapat, amely gyors egymásutánban érte el góljait. Az egriek részéről Bóta volt eredményes. Eger I-Nagyvárad 0 4:2 (3:1) Eger, 1200 néző. V: Bozsi dr. Eger: Denk — Ringelhann, Frank — Tassi— Bodnár, Utassy, Bolya. Nagyvárad: Bíró — Ilea, Ru- zsinszki — Csordás — Novák, Da- róczi, Lengyel. A román nemzeti bajnokság má­sodik helyezettje két olimpiai vá­logatott kerettag játékosa nélkül állt ki. Az első perctől kezdve az egri csapat irányította a játékot, és Tassi révén rriegszerezte a vez«» tést. Egy ellentámadás során N^* vák lövése kötött ki Denk hálójá­ban. Ezután Utassy 4 méteresből lőtt gólt, majd nem sokkal később ugvancsak Utassy lövésével 3:l-re alakult a mérkőzés állása. A kö­vetkező percben Ringelhannt kiál­lította a iátékvezető, az egri csapat azonban emberhátránya éllenére is rengeteget támadott, sok gólhely­zetet teremtett ellenfele kapuja előtt, a csatárok azonban rendre hibáztak. A II. félidőben tovább folytató­dott a küzdelem, az emberfölény­ben levő nagyváradiak csak a mérkőzés vége felé tudták fölényü­ket gólra váltani Lengyel révén. Az utolsó gól Utassy lövéséből esett. 4:2. Az E. Vasas valamivel jobb tel­jesítményt nyújtott mint vasárnap. Egyénileg Ringelhann és Bolya játéka dicsérhető, Utassy is­mét gólképes volt, de sok jó hely­zetet elrontott. Bodnár valamivel szürkébben mozgott a szokottnál, Tassi megbízhatóan látta el fel­adatát, Frank keményen rombolt, és sok jó támadást indított eh Denk tartja jó formáját. Eger I—Nagyvárad B 6:1 (2:1) V: Székely; Eger. Denk — Ringelhann, Frank — Tassi — Bodnár, Utassy, Bolya. Az egri csapat „félvállról” vette a mérkőzést, s ez bizony alaposan rányomta bélyegét játékára. A gó­lok sorrendje: Bolya, Dancsa, Utassy, Bodnár, Tassi, Ringhel- hann, Utassy. Apróhirdetés 1700-as MERCEDES személygép­kocsit könyvjóváírással átadunk. Heves megyei Talajerőgazdálkodási Vállalat, Eger, Merengő u. Sí PATTANASOS arcbőr kikezelése, végleges szőrtelenítés szövetkezeti kozmetikánkban, Füzesabony, Szi- halmi u. 3. Telefon: 78; SKODA, uoo-as személygépkocsi, jó állapotban eladó; Érdeklődni: Eger, Egészségház u. 29. n, 9; JÓSAKBAN levő 260-es Pueh motorkerékpár eladó. Eger; Ár- nyékszala u. 66. SZÁRAZ, zsíros arcbőr, pattaná­sos, mitesszeres arc szakszerű ki­kezelése legújabb eljárással. Szö­vetkezeti Kozmetika, Eger, Dobó tér L Telefon: 58-82. Az egri Finomszerelvénygyár FELVÉTELRE KERES mérnököket-, technikusokat, beállító lakatos: esztergá­lyos; köszörűs. Idomszerész szakmunkásokat és mű­szaki rajzolókati valamint lemezlakatosokat. Fizetés megegyezés szerint, nőtleneknek a legényszálláson tudunk szállást biztosítani. Jelentkezni lehet mindennap reggel 6 órától 14 óráig a Fi­nomszerelvénygyár személyzeti osztályán. KÜLÖNLEGES srinű mély gyer­mekkocsi eladó. Eger, SzmrecsányJ tér; Kössünk szerződést 1960. évi babtermésünkre! A Terményforgalmj Vállalat magas árat fizet a bank hitelt nyújt, q-ként 100 forint után a kamatot a Ter­ményforgalmi megtéríti; Érdeklődni lehet a terményforgalmi felvásárlóhelyeken HEVES MEGYEI TERMÉNYFORGALMI V. HÚSVÉTI RUHÁZATI VASÁR Füzesabonyban, az állomás melletti KISKER RUHÁZATI BOLT-ban. Krisztalinselyem 31 Ft Brokátselyem 44 Ft Nőiszandál 90 Ft-tól Nylonblúz 144 Ft Férfiöltöny 398 Ft Férfiing 59 Ft-tól Gyermek-, férfi- és nőieipők nagy választékban! II tűzvédelem megjavításáért azonnal kicseréljük a tűzoltókészülékekei Várakozás nélkül, azonnal cseréljük a forgalomban levő összes szabványos tűzoltókészülékeket, így a szükséges töltés és javítás miatt eddig fennállt kiesés megszűnt. A tűzoltókészülékeket az alábbi címen cserélik azonnal: FÉMLEMEZIPARI MÜVEK, Háztartási és Kézi TűzoHókészülékck Gyáregysége, 1. számú telepe, Budapest, XIII., Angyalföldi út 32. sz. Telefon: 202—641.