Népújság, 1960. március (11. évfolyam, 51-77. szám)

1960-03-01 / 51. szám

6 NÉPÚJSÁG 1960. március 1., keM Ez történt az NB Ill-ban A Heves megyei csapatok jól szerepeltek: Gyöngyös, Hatvan és Egercsehi győzelmet aratott, csupán a Petőfibányai Bányász szenvedett vereséget Salgótarjánban Az NB 111. északkeleti csoport­jában is megkezdődtek a bajnoki küzdelmek, s így megyénk csapa­tai a szabadnapos Egri Vasas ki­vételével, valamennyien rajthoz álltak. A vasárnapi forduló ered­ményeivel elégedettek lehetünk, hiszen a gyöngyösiek Budapesten, a J. Szállítók ellen arattak nagy­szerű győzelmet, a HVSE és az Egercsehi Bányász pedig hazai pá­lyán fektette kétvállra a Generá­tor, illetve Tiszalök együttesét. Csupán Petöfibánya szenvedett ve­reséget Salgótarjánban egy NB 1-es játékosokkal megtűzdelt együt­testől. Egercsehi Bányász— Tiszalök 2:0 (0:0) Egercsehi, 500 néző. V.: Zsigmond. Egercsehi: Selmeczi — Balogh, Szűcs, Nyerges — Török, Bárdos — Egyed, Tengely, Dudás, S. Kovács, Bóta. Edző: Túrán István. A sáros, mély talajú pályán né­hány percnyi tapogatózás után a nagy erővel harcoló vendégcsapat került fölénybe, s már a 3. perc­ben nagy gólhelyzetet hagyott ki: a középcsatár nagyerejű lövése centiméterekkel suhant el a léc fölött. A másik oldalon Tengely labdá­jával Dudás tört ki. de hosszan szöktette magát és a kapus ráve- tődéssel tisztázott. A következő percekben Selmeczi néhány bravúros védése ragadtatta tapsra a közönséget, majd ismét óriási gólhelyzetbe kerültek a ven­dégek, de középcsatáruk — miután kicselezte a hazai védőket — köz­vetlen közelről kapu mellé lőtte a labdát. A 25. perctől feljött a hazai csa­pat, kiegyensúlyozott, nyílt küzde­lem alakult ki. S. Kovács hatalmas bombája a kapufán csattant, majd a 35. percben merész belevetődés- sel hárított Selmeczi. Szünet után megváltozott a já­ték képe, a hazaiak átvették az irányítást. Sok lövés ment ekkor a tiszalökiek kapujára — különö­sen a mozgékony Dudás volt ele­mében -, de a vendégek kapusa egészen a 69. percig hárítani tu­dott. Ekkor azonban Dudás 16 mé­terről leadott lövése visszapattant róla és a befutó Tengely a lábak között laposan lőtt a hálóba. 1:0. A gól után Tiszalök nagy erővel harcolt a kiegyenlítésért, de a ha­zaiak pem engedték ki kezükből az irányítást, és egyik bányász­roham a másikat érte. A 85. percben végleg eldőlt a mérkőzés sorsa: Tengely futott el a védők mellett, majd a jobbolda­lon előre törő Egyed elé továbbí­totta a labdát. A szélső a 16-os vo­nal magasságából hirtelen lövésre szánta el magát, s a labda a ve­tődő kapus felett félmagasan jutott a hálóba. 2:0. A hátralevő percekben a vendé­gek térfelén folyt a játék. A hazai csapat az első 25 perc­ben kiengedte a kezéből az irá­nyítást, később azonban fokozato­san feljavult és a második félidő­ben kiharcolt fölényével biztosan és megérdemelten győzött. Egyénileg Selmeczi kitűnő telje­sítményt nyújtott, a hátvédhár­masból Szűcs játéka emelkedett ki, de Balogh és Nyerges I. is megfelelt. A két fedezet mind a támadás­ból. mind a védekezésből kivette részét. A támadósor legjobbjának ezúttal a gyors Egyed bizonyult. Tengely góljáért, Dudás gyors ki­töréseiért érdemel dicséretet. Bóta a mérkőzés végén lendült játékba, S. Kovácsnak nem ízlett a csúszós, mély talaj. A játékvezető sokat tévedett a hazai csapat terhére. PAPP IMRE Gyöngyösi Spartacus— J. Szállítók 2:0 (0:0) Budapest, 400 néző. Vez.: Fáth. Gyöngyös: Csaba — Túri, Farkas, Koncz - Bánhidi, Bujalka - Nagy, Baranyi, Alaxai, Treiber, Kiss. - Edző: Csizmánk Imre. Gyöngyösi támadások vezették be a mérkőzést, majd kiegyensú­lyozottá vált a küzdelem, a ha­zaiak főleg balszárnyuk révén ve­szélyeztettek. Csaba két ízben is jó ütemű kifutással hárított, a má­sik oldalon Baranyi tört ki, de hosszan szöktette magát, és a ka­NÉPÜJSA G A Magyar Szocialista Munkáspárt Heves megyei Bizottsága és a Megyei Tanács lapja. Felelős szerkesztő: Suba Andor. Kiadja: Népújság Lapkiadó Vállalat. Felelős kiadó: Tóth József. Szerkesztőség: Eger. Beloiannisz u. 8. Telefon: 5R-74. 50-78 Postafiók: 33. Kiadóhivatal: Eger. Bajcsy-Zsilinszky utca L Telefon: 24-44. Postaflók: 23. Heves megyei Nyomda Vállalat Eger. Bródy Sándor o. 4. Felelős v-zető: Mandula Ernő Terjeszti a Magyar Posta. Előfizet­hető 9 nelyl postahivataloknál és kézbesítőknél. előfizetési díj; egy hónapra U Ft pus felszedte előle a labdát. Váltakozó, nagyiramú játék folyt, hol egyik, hol másik kapu forgott veszélyben. A 15. percben a hazaiak bal- összekötője sérülést szenvedett, csak tízperces ápolás után tért vissza a pályára. A 20. percben Bujalka labdájá­val Bárány futott el, sorra kicse­lezte a rátámadó védőket, majd 15 méterről hatalmas lövést eresz­tett meg. A labda a kapufáról vá­gódott az alapvonal möge. Ezután Kiss elől kézzel mentettek a hazai védők, a játékvezető azonban nem ítélt ll-est. A 28. percben Farkas vakmerő becsúszó szereléssel hárított szög­letre a kitörő középcsatár elől. Az utolsó öt percben beszorult a ha­zai csapat, a gyöngyösi csatárok valóságos tűzijátékot rendeztek a Szállítók kapuja előtt, de lövéseik vagy emberben akadtak el, vagy pedig a kapufán csattantak. A II. félidőt nagy iramban kezd­te a gyöngyösi csapat, és fölénye az 57. percben góllá érett: Kiss lövésébe beleléptek a védők, s a labda szögletre pattant. Kiss ívelte be a szögletet, s a labda Alaxai fejéről védhetetlenül vágódott a kapu jobb felső sarkába. 1:0. A gól után egy darabig még tar­tott a gyöngyösiek fölénye, de utána a hazaiak kerekedtek felül, s mintegy negyedórán keresztül sok veszélyes támadást vezettek Csaba kapujára. A gyöngyösiek a 78. percben szabadultak ki a nagy nyomás alól, s rögtön gólt értek el: a jó formában levő Kiss húzott el a szélen, kicselezte a rátámadó hát­védeket, és nagy erővel az ellen­kező sarokba lőtte a labdát. 2:0. A hátralevő időben a Szállítók részéről durva belemenések tarkí­tották a játékot, s ennek eredmé­nyeként az egyik hazai játékos a kiállítás sorsára jutott. A jobb erőnléttel rendelkező és jó játékot mutató gyöngyösi csa­pat megérdemelten győzött. Egyénileg Csaba kitűnően látta el feladatát, Túri gyenge kezdés után a II. félidőre jelentősen fel­javult, Farkas biztos pont volt a védelemben, Koncz jól megállta a helyét. Bánhidi az első félidő kö­zepén bekövetkezett sérüléséig ki­tűnően játszott. Bujalka sokat vál­lalt magára, mind védekező, mind támadó-feladatát jól látta el. A támadósorban Nagy elfogadható teljesítményt nyújtott, Baranyi sokat dolgozott, de lövései most sem sikerültek. Alaxai formája felfelé* ível, gólja kitűnő teljesít­mény volt. Treiber volt a támadó­sor irányítója. Kiss nagyszerű el­futásokkal hívta fel magára a fi­gyelmet. RADNAI ANDRÁS Hatvani VSE— Generátor 1:0 (1:0) Hatvan, 800 néző. Vez.: Kádár. Hatvan: Nagy — Kiss, Tóth, Ádám — Rékasi, Lovász — Katona, Fehér, Zilahi, Sáfrán, Szabó. Edző: Somogyi Károly. Kitűnő talajú pályán került sor a rendkívül fontos mérkőzésre. Rögtön a kezdés után nagyiramú játék alakult ki, egy szép támadás végén Zilahi lőtt a kapu fölé, a másik oldalon a fiatal Nagy a ki­törő középcsatár lábáról szedte le a labdát. Általában a hatvaniak kezdemé­nyeztek többet, a Generátor táma­dói ezekben a percekben távoli lövésekkel kísérleteztek - siker nélkül. Egy ízben Nagy remek ve­tődéssel szögletre ütött egy nagy lövést. A 20. perctől kezdve esett a já­ték irama, mezőnyjáték alakult ki. A 26. percben hatalmas kavarodás támadt a Generátor kapuja előtt, de Katona jó helyzetben hibázott. A következő percben megszüle­tett a mérkőzés egyetlen gólja: Jobboldali támadás után a kö­zépre húzódott Szabóhoz került a labda, aki rögtön Zilahihoz továb­bított. és a középcsatár mintegy nyolc méterről, ballábbal a jobb alsó sarokba lőtt. 1:0. A Generátor játékosai lest vitat­tak, a játékvezető azonban jól látta az esetet, és gólt ítélt. A hátralevő időben nem sok esemény történt, egy ízben Sáfrán a baloldalon tört ki és pontos be­adását Fehér kapásból a kapu mellé lőtte. A II. félidőt nagy erővel kezdte a fővárosi együttes. Nagy két íz­ben is bebizonyította, hogy jósze­mű kapus. Az 50. percben sajná­latos esemény történt: Szabót a játékvezető utánrúgásért kiállítot­ta, s így a vasutas csapat 10 főre olvadt. A Generátor nagy erővel küzdött az egyenlítésért és szinte a mér- kőzés végéig nagy fölényben ját­szott, időnként valósággal a ka­pujához szögezte ellenfelét. A hat­vani csapat azonban nem adta fel a harcot, lelkesen, szervezetten és eredményesen védekezett. A szórványos hatvani ellentáma­dások általában nem jelentettek sok veszélyt a Generátor kapujá­ra, de egy ízben biztos gólhelyzet maradt kihasználatlanul: Sáfrán beadását Katona közvetlenül kapu előtt elvétette . . . A hatvani csapat megérdemelten jutott a két értékes pont birto­kába. Nagy kitűnően védett, a véde­lem, s egyben a mezőny egyik legjobb játékosa Adám volt. Tóth hiba nélkül látta el feladatát, de a fiatal Kiss is egyre jobban be­illeszkedik a csapatba. A két fedt~ zet közepes teljesítményt nyújtott, a támadósorban Sáfrán bizonyult a legjobbnak, a jobbszárny ko­moly képességekkel rendelkezik. Zilahi nehézkesen mozgott, Szabó szürkébb volt a szokottnál, s rá­adásul sportszerűtlenül viselkedett, amivel saját csapatát sújtotta. A játékvezető sokat tévedett a hazai csapat terhére. SBTC II.— Pctöfibányai Bányász 2:0 (1:0) Salgótarján, 800 néző. Vez.: Szálai. Petöfibánya: Novák — Paraszt, Fáczán, Aradi — Imre, Tóth — Makalicza, Alattyáni, Sándor, Szla- vek, Jancsó. Edző: Wämser Gyula. Igen változatos, élénk iramban kezdődött a játék, az első negyed­órában egyik csapat sem tudott tartós fölényt kiharcolni. Ennek ellenére a petőfibanyai csapat két ízben is megszerezhette volna a vezetést, de Alattyáni a 12.. Jancsó pedig a 17. percben ha­talmas gólhelyzetet hagyott ki. A mérkőzés első gólja a 20. perc­ben esett, amikor egy gyors salgó­tarjáni támadás végén a kitörő Havasi a jobb alsó sarokba lőtte a labdát. 1:0. Innen kezdve a hazaiak átvették a játék irányítását és a félidőig két kapufa is jelezte fölényüket. A II. félidőben esett a játék ira­ma. A 60. percben Jancsó a hálóba juttatta a labdát, a játékvezető előbb gólt ítélt, majd les címén szabadrúgást rendelt el a hazaiak javára. A játék vége felé mindinkább a fáradtság jelei ütköztek ki a két csapat játékosain. A hazaiak a 80. percben biztosí­tották be győzelmüket. Egy előre­vágott labdára Paraszt és Havasi mentek fel fejelni, a hazai játékos ellökte Parasztot, a labda közben a tisztán álló Huszár elé jutott, aki senkitől sem zavartatva, mint­egy öt méterről, laposan a hálóba lőtt. 2:0. A hátralevő időben már nem történt említésre méltó esemény. A petőfibanyai csapat a vereség ellenére sem keltett rossz benyo­mást, s az NB I-es játékosokkal megtűzdelt SBTC otthonában is méltó ellenfélnek bizonyult. Egyénileg: Novák kitűnően vé­dett, neki köszönhető, hogy nem kaptak több gólt. A hátvédhármas megfelelt, a régen szerepelt Aradi jól illeszkedett be ebbe a sorba. Tóth bizonyult a csapat legjobb játékosának, Imre a szokott telje­sítményét nyújtotta. Elől a fiata­lokból álló jobbszárny biztatóan mozgott, viszont a balszárny el­maradt legutóbbi játékától, s ez főleg Jancsó lassúságán múlott. . . Sándor középen csak szükségmeg­oldás. KULCSÁR MIHÁLY \ Szovjetunió nyerte a téli olimpia pontversenyét A legutóbbi eredmények: Műkor­csolyázás: 1. Jenkins (USA), 2. Divin (Csehszlovákia), 3. Jackson (Kanada), 4. Giletti (Franciaor­szág). Jenkins ragyogó szabad-korcso­lyázásával győzött. A sí-maratoni futásban meglepe­tés született, az olimpiai bajnok­ságot Hämälenen (Fihnország) sze­rezte meg az ugyancsak finn Ha­knii nen és a svéd Ramgard előtt. 3x5 kilométeres női síváltó. Olimpiai bajnok: i. Svédország, 2. Szovjetunió, 3. Finnország, 4. Lengyelország. Az utolsó gyorskorcsolyázó számban, a 10 000 méteres futás­ban, több ezer főnyi közönség előtt, 30 versenyző indult. A kitű­nő jégen a világ eddigi legnagyobb 10 ezres versenyét futották, egy­más után öten is megjavították a norvég Andersen 1952-ben felállí­tott világcsúcsát. Az olimpiai baj­nokságot végül is a norvég Jo- hannsen szerezte meg, 2. Koszics- kin (Szovjetunió), 3. Backman (Svédország), 4. Nilsson (Svédor­szág). f A jégkorong-döntők során előbb a csehszlovák—német mérkőzést bonyolították le. s ezen Csehszlo­vákia 9:1 arányú győzelmet ara­tott. Ezután 10 000 néző előtt az USA és a Szovjetunió csapatai léptek pályára és a kialakult óriá­si küzdelemben 3:2 arányú ameri­kai győzelem született. Kanada csak nehezen, 6:5 arány­ban tudta kétvállra fektetni Svéd­ország együttesét. A vasárnapi versenyek során az USA jégkorong-csapata 9:4 arány­ban legyőzte Csehszlovákia együt­tesét és így veretlenül nyerte az 1960. évi jégkorong olimpiai és vi­lágbajnokságot. Ezzel befejeződtek az olimpiai küzdelmek, 27 számban dőlt el az olimpiai elsőség, s a nem hivatalos pontverseny a következőképpen alakult: 1. Szovjetunió 165.5 pont, 2. Svéd­ország 71.5 pont, 3. USA 71 pont, 4. Németország 70.5 pont, 5. Finnor­szág 59.5 pont, 6. Norvégia 53 pont, 7. Ausztria 35.5 pont, 8. Kanada 32 pont. Az olimpiai versenyeket közel 250 ezer néző tekintette meg. A záróünnepségen Avery Brundage, az olimpiai bizottság elnöke mon­dott beszédet, hangsúlyozta, hogy az olimpia minden tekintetben jól sikerült, kitűnő volt a rendezés és nagyszerű eredmények születtek. A TOTO eredménye 9. HÉT: MTK—Csepel Szeged—Ü. Dózsa Szombathely—Vasas Diósgyőr—Pécs Orosháza—Kecskemét Szolnok—Nagyba tony J ászberény—Egyetértés ZTE—Budai Spart. Kaposvár—Komló PVSK—Oroszlány Napoli—Milan Róma—Fiorentina 1:2 1:2 2:4 5:0 1:1 2:1 1:0 3:i 2:2 2:2 1:1 1:2 ZÖLD Pannónia, príma, üzem­biztos állapotban 13 ezerért eladó. Szarvas, Kossuth u. 52. (—) A szovjet film ünnepe képre jtvény-pályásata Ucivík filmből való? Lapunk február 28-tól, tíz napon keresztül egy-egy jelenetet kö­zöl szovjet filmekből. Minden kép mellett egy kérdés van, amelyre válaszolni kell. A képekkel egyidejűleg, közöljük az azonos számú megfejtési szelvényt is. Erre a szelvényre kell beírni a film pontos címét, amelyből a jelenet való, a kérdésre adandó választ és a pá­lyázó nevét, lakcímével együtt. A pályázaton mindenki részt vehet. A pályázónak össze kell gyűjtenie 1-től 10-ig a lapból kivágott megfejtési szelvényeket, és c.zokat kitöltve, név és lakcím beírásával együtt kell elküldeni a Heves megyei Moziüzemi Vállalathoz (Eger, Sándor Imre u. 2.) Az a pályázó, aki hiányosan küldi be a szelvényeket, illetve a megfej­téseket. díjazásban nem részesülhet. Csak a lapból kivágott szelvény érvényes! Az 1-től 10. sor­számig összegyűjtött szelvények egyszerre küldendők be! A helyes megfejtők között az alábbi nyereményeket sorsoljuk ki: NYEREMÉNYEK : I. díj: 50 darab ingyenes mozijegy. II. dij: 40 darab ingyenes mozijegy. III. díj: 30 darab ingyenes mozijegy. IV. díj: 20 darab ingyenes mozijegy. V—X. díj: 10—10 darab ingyenes mozijegy. A mozijegy-szelvények beválthatók 1960. XI. hó 30-ig, a nyertes által megjelölt filmszínházban bármelyik filmhez. A szelvények beküldési határideje: 1960. március 20. Az értéke­lés 1960. április 15-én lesz. 2. Melyik filmstúdióban készült a film? A SZOVJET FILM ÜNNEPE KEPREJTVENY palyazata 2. A film címe: szelvény Felelet a kérdésre: A beküldő neve és pontos címe: w Apróhirdetések EGERBEN kétszer egy szoba, konyhás házam, azonnali beköl- tözhetőséggel eladó. Bővebbet: Ady Endre u. 43. KONYHABÚTOR, rekamié, sez- lon, részletfizetésre is. Budapest, VIII., Futó u. 3. Baross utcából nyílik. (—) g'i •• •• • Gyöngyösi felnőtt Szombaton és vasárnap komoly sportesemény mozgatta meg Gyön­gyösön a város sporttársadalmát: ekkor rendezte meg a Honvéd Zalka SE ökölvívó szakosztálya az északi terület 1960. évi egyéni fel­nőtt ökölvívó-bajnokságát, melyen az Ózdi Kohász, Salgótarjáni Ko­hász, SBTC, DVTK, Miskolci MTE, Egri Vasas, Petőfibanyai Bányász, Gyöngyösi Bányász és a Honvéd Zalka SE mintegy 70 versenyzője lépett szorítóba. A kétnapos viadal kitűnő rende­zésben, zavartalanul és óramű pontossággal folyt le. A nagy ér­deklődésre jellemző, hogy már a szombati selejtezők során sok né­zője akadt a küzdelmeknek, a va­sárnap délelőtti középdöntőn, majd a délutáni döntőn pedig zsúfolá­sig megtelt a gyöngyösi városi Művelődési Ház nagyterme. A petőfibányaiak öt versenyzővel jelentek meg, három kitűnő ököl­vívójuk betegség miatt maradt tá­vol, így is szereztek azonban há­rom értékes helyezést. Az egriek­től mindenki többet várt, hiszen csupán egyetlen második hely ju­tott részükre a jól öklöző Nagy F. révén. A mérkőzéseket Nagy L., Tokaji, Krettinger és Habony felváltva vezette. A döntő eredményei: Légsúly: Peidl (DVTK)—Nagy F. (E. Vasas). Pontozással győzött Peidl. A közönség általában kiegyensú­lyozott meneteket láthatott, Peidl tisztább ütéseinek köszönhette kis- arányú győzelmét. BAJNOK: Peidl (DVTK), 2. Nagy F. (E. Vasas), 3. Barta (S. Kohász). Harmatsúly: Vanó (SBTC) ellen Botos (SBTC) nem állt ki. BAJNOK: Vanó (SBTC), 2. Botos (SBTC), 3. Oláh (ózdi Kohász.) Pehelysúly: Juhász (Zalka SE)— Vincze (Özd). A fordított alápállású és keményen ütő Vincze az első menetben némi fölényre tett szert, később azonban a gyöngyösi fiú mindinkább belelendült, s a har­madik menetben jelentős fölényre tett szert. Egy kemény balhorgától Vincze egy ízben a padlóra zuhant és nyolcat számoltak rá. BAJNOK: Juhász (Honvéd Zalka SE), 2. Vincze (Özd), 3. Bérezés (Petöfibánya). Könnyűsúly: Énekes (Zalka SE) —Határközi (Zalka SE). Pontozás­sal győzöttt Énekes. Nem alakult ki nagy küzdelem, Énekes valami­sikerek az északi terület ökölvívó-bajnokságán vei többet kezdeményezett, s noha a harmadik menetben mélyütésért megintették, biztosan és megérde­melten győzött. BAJNOK: Énekes (Honvéd Zalka SE), 2. Határközi (Honvéd Zalka SE), 3. Szatmári (S. Kohász.) Kis váltósúly: Tóth (Zalka SE— Melihercsik (S. Kohász.) Meliher- csik az első menetben feladta. A salgótarjáni fiú rögtön az elején, több pontos balegyenesével meg­lepte a válogatott Tóth-ot, de az­után egy kemény balhorogtól meg­roggyant, s feladta a kilátástalan küzdelmet. BAJNOK: Tóth (Honvéd Zalka SE), 2. Melihercsik (S. Kohász), 3. Novák (S. Kohász). Váltósúly: Horváth (Zalka SE)— Balogh (SBTC). Balogh a harma­dik menetben feladta. A salgótar­jáni fiú a középdöntők során kéz­sérülést szenvedett, s így eleve nem vehette fel győzelmi esélyek­kel a harcot. A gyöngyösi Horváth végig többet kezdeményezett, fö­lényben volt, egy pontos egyenes ütésétől Balogh megroggyant és feladta a küzdelmet. BAJNOK: Horváth (Honvéd Zal­ka SE), 2. Balogh (SBTC), 3. G. Tóth (Gy. Bányász). Nagyváltósúly: Oláh (SBTC) ellen Horváth (S. Kohász) nem állt ki. BAJNOK: Oláh (SBTC), 2. Hor­váth (S. Kohász), 3. Paulheim (Honvéd Zalka SE). Középsúly: Kasuba (Honvéd Zal­ka SE) ellen Bordát (Honvéd Zal­ka SE) a harmadik menetben sé­rülés miatt leléptették. A két ki­tűnő képességű gyöngyösi ökölví­vó első menetét általában akció­szegénység jellemezte. A második menetben Kasubát komolytalan versenyzésért megintették. A har­madik menetben jó harc alakult ki. melynek során Borda megsé­rült, és a vezető bíró leléptette. BAJNOK: Kasuba (Honvéd Zal­ka SE), 2. Borda (Honvéd Z. SE), 3. Erbeszkom (Petöfibánya). Félnehézsúly: Gácsi (Honvéd Zalka SE)—Kelemen (DVTK). Ki­ütéssel győzött Gácsi. A képzettebb Kelemen ezen a mérkőzésen ne­hézkesnek bizonyult a mozgéko­nyabb Gácsival szemben, nagy ütései elől a gyöngyösi fiú ügye­sen kitért, majd a harmadik me­netben egy kemény jobbhorgától Kelemen a padlóra került és kiszá­molták^ BAJNOK: Gácsi (Honvéd Zalka SE), 2. Kelemen (DVTK). Nehézsúly: Demeter (DVTK) ki­ütéssel győzött Bibók (SBTC) ellen. Ügy indult a mérkőzés, hogy Bi­bók biztosan nyer, hiszen mind­járt az elején egy kejnény balho­roggal „elkapta” Demetert, akire hármat számoltak. Nem változott a helyzet a második menetben sem, amikor váratlan esemény tör­tént: Demeter egy csapott balhor­gától Bibók hanyattesett és kiszá­molták. A közönség közül sokan — mi is —, úgy látták, hogy De­meter szabálytalanul ellökte magá­tól Bibókot, aki enhek következté­ben zuhant a földre és ütötte fe­jét a padlóba .. . BAJNOK: Demeter (DVTK), 2. Bibók (SBTC), 3. Keresztes (Petőfi- bánya). —dy. BUDAPESTI 2 szoba, összkom­fortos lakásomat elcserélném ha­sonló egriért. Telefon: 20-20. KERTES családi ház eladó 60 ezerért, beköltözhető. Eger, Újsor 42. ELADÓ ágy, 2 db. 2900.—, éjjeli- szekrény, 2 db. 950.— Megrendel­hető fizetési könnyítéssel. Újpest, Komját Aladár 105. (—) FIZETÉSI kedvezménnyel, vitri- nes, világítós rekamiék, fotel­ágyak, fotelok, székek kaphatók. Román. Nagymező u. 66. Nyugati­nál. Kérjen árajánlatot. (—) REKAMIÉK, részletre eladók, kárpitosnál. Azonnal vihető. Vi- segrád u. 4. (—) Köszönetnyilvánítás Mindazoknak, akik drá­ga édesanyánk (özv. Berkes Istvánné, Hat­van) temetésén fájdal­munkat részvétükkel enyhítették, ezúton mon­dunk köszönetét. Gyászoló család. Március 1-én indítjuk be a hűtőgép javításokat Felhívjuk a köziiletek, vállalatok és a lakosság figyel­mét, hogy szíves megrendeléseikkel keressék fel szövetkezetünket. Egri Vas és Fém Kiss hűtőgépjavító részlege EGER. MACZKY VALÉR U. 1. (Telefon: 19-34.) HÜTÖGÉPJAVlTASOKAT RÖVID HATÁRIDŐRE VÉGZÜNK, JÓTÁLLÁSSAL!