Fradi műsorlap (1980/81, 1981/82, 1982/83)

1980/81 - 1980 / 67. szám

1980. augusztus 16. Üllői út, 13 501 néző 3. forduló 1.FTC 3 2 1 —11— 2 5 FTC-DVTK 2-1 G: Nyilasi, Murai, ill. Borostyán FTC: Kakas—Horváth, Judik, Rab, Jancsika—Ebedli, Takács, Mucha— Murai, Nyilasi, Pogány. Csere: Szo- kolai A ferencvárosiak elsősorban kapu elé ívelt labdákkal próbálkoztak, ezeket kettő kivételével minden alkalommal hárította a jól fejelő Néder, Kerekes kettős. Hogy mennyire tudatos, begya­korolt megoldás volt ez a zöld—fehérek részéről, azt mi sem mutatja jobban, mint, hogy végül mindkét góljukat kapuközelből végrehajtott fejessel sze­rezték. A 26. percben a felezővonal közelé­ben Kerekes buktatta Nyilasit. A sza­badrúgást Rab küldte a kapu elé, ahol a védők gyűrűjéből Nyilasi emelkedett a legmagasabbra és hét méterről nagyszerű csúsztatott fejessel a bal felső sarokba küldte a labdát, 1 : 0. A félidei 1 : 1-es eredmény után jobbára a Ferencváros támadott. A 61. percben Murai a diós­győri kaputól mintegy 20 méterre, a jobbösszekötő helyén Nyilasihoz ját­szott, aztán azonnal nagy lendülettel megindult középre, a 11 -es pont felé. Ezalatt Nyilasi egy csel erejéig időt nyert, majd az ötössel egymagasságból lágyan középre ívelt, s az éppen érkező Murai hat méterről, magasra felugorva — és megelőzve a kimozduló Szabót, valamint a késve felugró Kerekest — a léc alá fejelt, 2:1. Murai a mérkőzés után így nyilatkozott a „produkcióról": — Nem is tudnám megmondani, hogy az edzéseken hányszor gyakorol­tuk ezt a megoldást, a lényeg az, hogy pontosan úgy sikerült, ahogy eltervez­tük ... A Ferencváros csapata csaknem végig mezőnyfölényben játszott és helyzetei alapján akár nagyobb gólarányú győzel­met is arathatott volna. íme például az utolsó percek eseménye: a 83. percben Nyilasi a balösszekötő helyéről indulva egészen a jobb kapufa tövéig cselezte be magát, visszagurított a középen érke­ző Ebedli elé, aki azonban Görgeitől szorongatva a bal kapufa mellé gurított. Az utolsó előtti percben Pogány robo­gott el a bal oldalon, majd befelé kanya­rodva, az ötös sarkáról a bal kapufa tö­vét találta telibe ... Zsiday István tudósítása alapján. 8 Ebedli gólhelyzetben. Murai „legyőzi" hátvédjét.