Fradi műsorfüzet (1975-1979)

1979. január

MOB SERLEG 1904. június 19-én délelőtt 8 órától olimpiai „football-tor- nót" rendeztek: 6 egyesület 11 csapatának részvételével. A cél: anyagi támogatást akartak adni a MOB-nak, il­letve a St. Louisba utazó olimpiai küldöttségnek. Az FTC a nemes célt és a csök­kentett mérkőzésidőt figye­lembe véve két csapatot is nevezett! Az FTC B csapata legyőzte a MUE A csapatát, majd a Postás és a BTC B csapa­tait. A BTC A csapatától csak 1-0-ro kaptak ki, mig a MAC A elleni 2-0-ás győzelem a torna második helyét jelen­tette! Tehát ezt a szép ezüs- tözött kupát az FTC B csa­pata nyerte. Igaz ebben a gárdában olyan nevek sze­repeltek, mint Bródy, Weisz . .. POZSONYI TE SERLEG 1910. június 19-én Pozsony­ban vendégszerepeit labda­rúgó-csapatunk: FTC-Po­zsonyi TE 7-2. Góljainkat Schlosser 5 és Pápai szerez­te. A mérkőzést a Pozsonyi Torna Egylet jubiláris verse­nyeinek a keretében játszot­ták. Meglepetésre a pozso­nyiak rúgták az első gólt, de azután már „hengerelt” az FTC. Slózi ezen a napon na­gyon érezte a kaput: négy akció és egy 11-es gólt rú­gott ! A mérkőzés után ,,o PTE a ferencvárosiak tiszteletére társas vacsorát rendezett, megvendégelte a győztes, va­lamint saját csapatát is, az FTC-nek emlékül egy ezüst­serleget adományozott és o játékosait ezüstéremmel tün­tette ki". (Nemzeti Sport) KAPOSVÁRI AC SERLEGE 1904. június 28-ra az FTC-t meghív­ták Kaposvárra. Már a meghívást is pozitívan értékelte a korabeli sajtó: „Örvendetes tény, hogy a vidékiek ol­csó babérok mellőzésével harmad és negyed kaliberű legénységek helyett elsőrangú csapatokkal mérkőznek." A kaposvári találkozó igazi hírverése volt a labdarúgósportnak: „Kaposvár rendkívül sportszerető kö­zönségét egy fair modorú, változatos­ságában is szép labdarúgó-mérkőzés­ben gyönyörködhettek. A végeredmény (13-1), de az igazsághoz híven meg kell jegyeznünk még, hogy a játékba annyira belemelegedett a két csapat, hogy a 90 percet közös akarattal még 15-tel megtoldották, s ezen idő alatt mindegyik fél 1—1 gólt ért el. Meg kell jegyeznünk, hogy a vendég- szerető KAC egy szép ezüstserleggel lepte meg az FTC bajnokcsapatát." (Sport-Világ)