Fradi magazin (2001)

2001. március / 1. szám

Edzőtáborban a Ferencváros A bajnoki listavezető győzelemmel kezdte az évezredet HELYSZÍNI TUDÓSÍTÁSUNK TUNÉZIÁBÓL Csütörtökön sem hagyta sokáig aludni játékosait Csank János. Akárcsak az első napon, szintén reggel fél hétkor vezényelt riadót a Mester “földi helytartója”, Eisemann László gyúró. A gyors reggeli után fél kilenckor már az edzőpályán rótták a köröket a ferencvárosi labdarúgók, igaz, a délutáni mérkőzés miatt csak könnyített, labdás edzést írt elő a vezetőedző. Az gyorsan kiderült, hogy Horváth Péter biztosan nem lép pályára egyik mérkőzésen sem. Csank János elmondta: most a csatár teljes gyógyulása a legfontosabb, ezért inkább amolyan “alapozó” trénin­geket ír elő számára. Szerda délután például, amíg a többiek a pá­lyán futottak, Horváth az uszodában edzett. Csütörtök délelőtt aztán már ő is együtt mozgott a társaival, a beszakadt combizma pedig már egyáltalán nem fájt, dr. Gyarmati Jenő csapatorvos szerint azonban még nem árt az óvatosság. Horváthtal együtt Tóth Mihály is csata­sorba állt, a napokig melIhártyagyuIladással bajlódó csatár már tel­jes értékű munkát végzett, sőt, Csank János azt is kilátásba helyezte, hogy a délutáni meccsen szóhoz jut. A Magyarországon jelentős hírnévre szert tevő Zámbó Jimmy tra­gédiája is szóba került ebéd közben. Köztudott, hogy Csank János maga is a vadászok lelkes táborát gyarapítja, és a hosszú évek ta­pasztalatainak köszönhetően kellő rutinra tett szert a fegyverek kap­csán. Emberileg természetesen borzasztóan sajnálja az esetet, de el­mondta: némi figyelmességgel, óvatossággal, a szabályok pontos betartásával elkerülhető lett volna a tragédia. Sőt, elmesélte egyik kalandját, amikor maga is majdnem bajba került, és éppen a fent említett rutin mentette meg a balesettől. Vadlesen egyszer a vállszí­jon lógó fegyverét fordította át a hátára, ami afféle rutinmozdulatnak számít Nimród kései híveinél, amikor fémes kattanásra lett figyel­mes. Óvatosan visszafordította a fegyvert, és meglepve tapasztalta, hogy a závár beleakadt a derékszíjába, és a puska tulajdonképpen sa­ját magát töltötte csőre. Szóval, szá­mára a legnagyobb tanulság: ha valaki fegyverrel bánik, so­hase hagyatkozzék a rutinra, inkább min­dig mindent három­szor ellenőrizzen. Délután aztán már egészen más gon­dok foglalkoztatták Csank Jánost. Kide­rült ugyanis, hogy nem azon a pályán lesz a mérkőzés, amelyre Vass Lás- zlóék egy héttel ko­rábban lekötötték. A Stade de Sousse a centerpályájáról a hátsó edzőpályára vitte a meccset, en­Németh Gábor bár nagyszerűen védett - azért a XXI. század első gólját ő kapta. Hja, a csereka­pust még az ág is húzza... nek ellenére vagy ezren gyűltek össze, hogy megtekintsék a találko­zót, amely amúgy a Fradi első hivatalos mérkőzése volt az új évez­redben. Az ellenfél egyébként csak nehezen akart összegyűlni, a tel­jes meccsjegyzőkönyv arab részről így csak a második félidőre állt. össze. A találkozó hivatalos voltát azért kell külön hangsúlyozni, mert még érvényben van Marius Cheregi két nemzetközi mérkőzésre érvé­nyes eltiltása, és azzal, hogy nem lépett pályára Szuszban, máris le­tudta a büntetés felét. Itt vissza is kapcsolódhatunk Csank gondjai­hoz, Gyarmati doktor ugyanis azt tanácsolta neki, hogy mégse ját­szassa Tóth Mihályt, rajta, Horváthon és Cheregin kívül azonban min­denki szóhoz jutott. A Ferencváros a 8. percben szerezte meg a vezetést. Miközben tá- madgatott a hazai csapat, és volt egy nagy helyzete is. Hámori a 16- oson belül lekezelte a labdát, visszapasszolt a pontosan érkező Pinte elé, aki 15 méterről, ballal a bal alsó sarokba lőtt (0-1). Egyre inkább kiütközött a két csapat közötti klassziskülönbség. Látszott, hogy a “rendes” Fradi (tehát nem a felkészülés közben lévő csapat) legalább 8-10 góllal verné meg a tunéziai másodosztály egyik sereghajtóját. A vendéglátók amúgy számos durvasággal pró­bálták ellensúlyozni a tudásbeli különbséget, valószínűleg csak emi­att kellett várni az újabb Fradi-gólra. A szünetben Csank János - áll­va a szavát - mindegyik bevethető játékosát pályára küldte. A magyar csapat az 56. percben (az immár sokadik bal oldali akció végén) nö­velte az előnyét: a lesre játszó védelem mellett Hrutka remek ütem­ben passzolt a kilépő Gyepeshez, aki előbb elhúzta a labdát a kapus mellett, majd hat méterről az üres kapuba gurított (0-2). A 73. perc­ben szépített a Sousse: Luhisi adta a labdát jobbra, Ben Messzaud visszaemelt középre és Serif a 11-es ponttól előrevetődve fejelt a jobb alsó sarokba (1-2). Ám a Fradi még nem fejezte be a meccset: a 90. percben a sokadik Fülöp, Hámori akció végén az előbbi lódult meg a jobb oldalon, pontos beadását követően pedig Hámori hat méterről a kapu közepébe belsőzte a labdát (1-3). A meccs különlegessége, hogy Szűcs Lajos kapuja továbbra is érintetlen maradt. A kapus azóta, hogy visszatért a Ferencvárosba, sem a tizenkét csapatos bajnokságból lejátszott öt bajnoki mérkőzé­sen, sem a terembajnokságban, sem pedig ezen a találkozón nem kapott gólt! Csank János a csata végén elégedetten konstatálhatta: egyik leg­fontosabb intelmét (“Vegyék komolyan a meccset!") maradéktalanul betartották a játékosai. A győzelem mellé esti lubickolást (na nem a tengerben, csak a szálloda uszodájában) kapták plusz jutalomként a ferencvárosiak. Vacsoraidőre aztán megérkezett a brazil Alex Monken is, Csank János így péntektől a túrára tervezett teljes kerettel folytat­hatja a felkészülést. Imre Mátyás Stade de Sousse 1 (0) Ferencváros 3 (1) Szusz, 1000 néző, V: Szuisszi (M’Zugi, Ruma). Stade de Sousse: Ben Meriem - Ben Manszur, Szbui, Ramdáni (Berrabeh, 42.), Ben Szliman - Luhisi, Zaza, Ben Fahdel, Ben Messzaud (Azaeiz, 46.) - Serif, Teg. Ferencváros: Szűcs L. (Németh G., 46.) - Hrutka, Dragoner, Balog Z. (Lakos, 46.) - Csiszár (Fülöp, 46.), Lipcsei (Gyepes, 46.), Vén (Schultz, 46.), Keller (Szűcs M., 46.) - Pinte, Hámori, Gera 4