Fradi Foci Füzet (1990. 1-3. szám)

Foci füzet - 1. szám

Aranyérmek Zalaegerszeg: Rába ETO-ZTE 3:1 A győriek Pölöskei mesterhármasával bravúros és megérdemelt győzelmet arat­tak. * Kispest: Bp. Honvéd-Debrecen 2:0 „A vendégek a találkozó első és utolsó harmadában egyenrangú ellenfelek vol­tak, kétgólos vereségük ellenére is becsü­lettel helytálltak, leszámítva a helyzetek kihasználását.” (Népsport) * Diósgyőr: Vasas-DVTK 2:0 „Ami a második gól előtt a diósgyőri kapu előtt lejátszódott, az több mint ügyet­lenség: egyszerűen méltatlan egy NB I-es csapathoz...” Szóval a Vasas könnyen győzött az utolsó helyen, pont nélkül álló DVTK ellen. 1980. augusztus 30. Győr: RÁBA ETO-FERENCVÁ- ROS 2:2 Érdekes, változatos, eseményekben és fordulatokban gazdag mérkőzést hozott a két zöld-fehér csapat találkozása. A Rába félidőben már 2:0-ra vezetett, sőt Majort a 36. percben a játékvezető megsértéséért kiállították! A mérkőzés utolsó 25 perce ítéletidő­ben folyt le, de az esős időjárás meghozta a Fradi „gólesőt” is. A 65. percben Szepe­si 11-esből szépített, majd a 77. percben Nyilasi egyenlített! Tíz emberrel játszva 2 gólos hátrányt dolgozott le az FTC, és ez­zel feltétlenül bravúrosnak mondható pontszerzést könyvelhetett el! * Népstadion: Vasas-Ú. Dózsa 1:1 Az első félidőben a Vasas szerezte meg a vezetést, a lilák csak a 80. percben egyenlítettek. Ez a meccs nem tartozott az igazi nagy rangadók közé. * Népstadion: MTK-VM-Bp. Honvéd 1:0 Kevesen gondolták, hogy a kék-fehérek legyőzik a bajnokcsapatot. Pedig akár több góllal is győzhettek volna. Többször csak Gujdár bravúrjai és a szerencse men­tette meg a Honvéd hálóját a góltól! * Debrecen: Debrecen-Videoton 1:0 A mérkőzés egyetlen gólja a 90. perc­ben esett! A hátvéd Garamvölgyi is előre­ment, és egy balról beadott labdát fejjel to­vábbított Disztl kapujába. Két pontot érő fejes volt... * Csepel: Csepel-DVTK 3:0 Görgei a levegőben úszva két méterről csukafejessel élesen a saját kapujába küld­te a labdát. Ez a látványos öngól a 3. perc­ben már el is döntötte a mérkőzés sorsát. Csak a gólkülönbség volt kérdéses. A 35. percben majdnem született egy „kurió­zumgól”: Tulipán a kezdőkörben állva észrevette, hogy a diósgyőri kapus kinn ácsorog, ezért mintegy ötven méterről ka­pura ívelte a labdát. A kétségbeesetten hát­ráló Szabónak sikerült a léc alól kinyom­ni a váratlan labdát.. 1980. szeptember 3. Üllői út: FTC-ZTE 4:1 Nagyszerű mérkőzés volt mert egy órán át viharos támadásokat élvezhetett a közönség! Az öt gólon kívül sok lövést is láthatott a szépszámú nézősereg, s hogy a játék is megnyerte tetszésüket azt néhány­szor nyiltszíni taps is bizonyította, írták a Népsport értékelésében. A Fradi félidőben 2:0-ra vezetett majd Pogány látványos gólja végleg eldöntötte a 2 pont sorsát. * Pécs: Pécsi MSC-Vasas 3:3 A hat gól ellenére nagyon gyenge 90 percet láthattak a nézők. A védők hajme­resztő hibái hozták a sok gólt. * Megyeri út: Ú. Dózsa-Csepel 3:2 „A szünetben még 2:1-re vezető Csepel egyre inkább elkészült az erejével, és egész csapatával a kapuja elé húzódott át­adta a teret a Dózsának, s mindent arra tett fel, hogy a döntetlent vigyázza. És az mint ilyenkor lenni szokott, Töröcsiknek a mér­- aranyévek kőzés során bemutatott egyetlen klasszis megoldása gólt eredményezett, s a Csepel a nagy lehetőség, a komoly diadal kapujá­ból, a vereség mezejére jutott.." (Nép­sport) * Nyíregyháza: Nyíregyháza-Debrecen 1:0 Az északkeleti rangadót 22 ezer néző tekintette meg! A döntetlen színezetű mér­kőzésen a hazaiak némi szerencsével ju­tottak a fontos két bajnoki ponthoz, a presztízsgyőzelemhez. 1980. szeptember 6. Népstadion: FTC-VASAS 1:0 A rangadó negyedórával a befejezés el­őtt még döntetlen színezetű volt Mindkét csapat több gólszerzési lehetőséget sza­lasztottéi. Szokolai viszont a hálóba talált, de végül nem ez döntött, mivel a bíró - partjelzői beintésre - visszavonta a gólt! (Szokolai: - Lesről szó sem lehetett leg­alább öten előttem voltak, amikor elrúg­tam a labdát!) A háborgó közönség két perc múlva megnyugodott Ebedli 20 m-ről bomba­gólt lőtt a bal felső sarokba! A Vasasnak ez volt az első veresége, míg a Ferencváros győzelmével az első helyre került Igaz, csak holtversenyben, ugyanis a Ferencváros és a Nyíregyháza egyformán 10 pontos volt ekkor... * Békéscsaba: Nyíregyháza-Békéscsa- ba 2:0 A 13. perc a hazaiaknak balszerencsét és nyíregyházi gólt hozott Aztán két perc múlva már 2:0 volt az eredmény! Ez az el­őny már elég is volt a bravúrgyőzelemhez. * Népstadion: MTK-VM-Ú. Dózsa 1:1 „Az első 20 percet a két kapushibából esett gól, valamint körülményeik tették ér­dekesebbé az átlagnál. Ekkor még élt a re­mény, hogy következik a szikrázó folyta­tás, ám amikor kialakult az 1:1, nagyon hosszú időre „leült” a mérkőzés...” Az utolsó percekben ismét fellángolt a harcikedv, de csak újpesti kapufára és egy-