Fradi Foci Füzet (1990. 1-3. szám)

Foci füzet - 1. szám

Aranyérmek egy leshelyzetből született, érvénytelení­tett gólra futotta. * Kispest: Tatabánya- Bp. Honvéd 1:1 A máltai BEK mérkőzésről hazaérkező Honvéd játékosok nagy iramban kezdtek, de 45 perc elteltével még mindig góltala- nok voltak. Szünet után érdekes esemény szemtanúi lehettek a nézők. Kozma bejött, de Nagy és Paróczai is az öltözőben ma­radt A nézők találgatták: vajon melyikü­ket cserélte le az edző, míg a 47. percben Paróczai megjelent a partvonal mellett és játékra jelentkezett... A 66. percben a tatabányai Fischer gól­helyzetben elveszítette a cipőjét és zokni­ban futott tovább... A 75. perc nem furcsa­ságot hanem egy tatabányai 11-est hozott: Schmidt belőtte! A piros-fehérek, a mér­kőzés nagy esélyesei öt perccel a befeje­zés előtt egyenlítettek! 1980. szeptember 13. Üllői út: FTC-DEBRECEN 4:1 Óriási iramban, szép támadásokkal kezdődött a mérkőzés. Aztán a fradisták ereiben meghűlt a vér: Kerekes csukafeje­se a kapufán csattant! A 43. percben vi­szont tombolt a gólöröm: Nyilasi 20 m-ről a bal felső sarokba ívelte a labdát! A 62. percben 1:1 volt az eredmény... A Ferenc­város azonban a legszebb napjaira emlé­keztető lelkesedéssel vetette magát a küz­delembe, s főleg a remek napot kifogó Nyilasi irányításával az utolsó negyedóra „zöld mámort” hozott Szokolai, Nyilasi és Pogány látványos góljai után a közön­ség tomboló lelkesedéssel köszöntötte a szép győzelem részeseit * Székesfehérvár: Videoton-Vasas 1:0 „A hármas sípszó után a hazai játéko­sok boldogan ölelkeztek össze, hiszen ér­tékes 2 pont került a tarsolyukba. A közön­ség nagy része elégedetten távozott, hi­szen többségük a Videotonnak szurkolt. A játék miatt azonban aligha volt okuk a lel- kendezésre...” (Népsport) Kispest: Bp. Honvéd-Rába ETO 4:2 A Honvéd már félidőben 3:0-ra veze­tett, és a második játékrészben már nem nagyon törekedtek az újabb gólok elérésé­re. * Zalaegerszeg: ZTE-Nyíregyháza 2:1 Itt a vendégcsapat remekelt, egészen az 52. percig. A hazaiak 11-esből egyenlítet­tek, majd négy perc múlva a győztes gólt is megszerezték. Érdekes, hogy ezután vé­gig a Nyíregyháza támadott, de a 87. perc­ben mégis a hazaiak előtt volt az újabb gól­szerzési lehetőség: Gass tizenegyesét azonban Szendrei kiütötte! * Megyeri út: Ú. Dózsa-PMSC 5:1 Az újpestiek nyugiban nyerték ezt a mérkőzést, 4:0 után már nem valami nagy kedvvel rohamoztak. A pécsiek erre belőt­ték becsületgóljukat, és kétszer is eltalál­ták a kapufát... * A nyolcadik forduló után érdekesség­nek számított, hogy az FTC-t három vidé­ki csapat követte a táblázaton: 1. FTC 12 pont, 2. Videoton 11, 3. Nyíregyháza 10, 4. Békéscsaba 10 pont. 1980. szeptember 27. Népstadion: FTC-MTK-VM 3:1 Az örökrangadó első félideje nem ho­zott reklámfutballt. A második játékrész­ben is inkább a küzdelem volt a jellemző. No és azért ferencvárosi gólok és gólhely­zetek. A gólokat Nyilasi, majd Pogány ak­cióját követően Boda öngólja hozta, míg a helyzetek kihagyása,- szép megmozdul- sáokat követően - Szabó Ferenc neve fém­jelezte. * Tatabánya: Tatabánya-Ú. Dózsa 5:0 A hazaiak az első gólt a 9., az ötödik gólt a 92. percben szerezték. Bár a gólkü­lönbség bombameglepetés volt, a látottak alapján reális képet mutatott! A lila-fehé­rek az 50. perctől Tóth József kiállítása miatt tíz emberrel játszottak. Akkor a Ta­tabánya még csak 2:0-ra vezetett..- aranyévek Népstadion: Vasas-Bp. Honvéd 1:0 Egy nagyon rossz mérkőzésen született ez az angyalföldi győzelem. A 2 pontot je­lentő gólt egy szép szabadrúgásból szer­zett bombagól jelentette. * Dunaújváros: Dunaújváros-Video- ton4:l A Fejér megyei rangadó színvonalas, nagyszerű mérkőzést hozott. A hazaiak negyedik gólja után - ezt Giron bombalö­vése hozta - már zúgott a vastaps. A Vidi becsületgólja a 90. percben született meg­WSO. október 11. Csepel: CSEPEL-FTC 0:0 Csupán 10-15 percig volt mindkét fél­időben olyan a játék, ami eléri az elfogad­hatóság szintjét - írták a Népsport értéke­lésében. A Fradi a 71. percben állt legkö­zelebb a győzelemhez: Murai beadását Szabó nem találta el az ötösön, majd Po­gány 17 méterről a felső lécet bombázta telibe... * Debrecen: Vasas-Debrecen 3:1 A debreceniek több mint egy órán át ál­landóan támadtak a hét-nyolc játékossal védekező Vasas ellen. Mindhiába. A 73. perc hozta az első Vasas gólhelyzetet, amit Szebegyinszki azonnal értékesített. A ha-- zaiak 11-esből egyenlítettek, majd ismét a Vasas szerzett vezetést, Zombori tizen­egyeséből. A „ráadásgól” a 93. percben esett. * Kispest: Bp. Honvéd-PMSC 4:1 Az első félidőben parádésan futballoz­tak a piros-fehérek, négy gólt szereztek, és a pécsieket szinte a térfelükre sem enged­ték. Gujdár egyetlen alkalommal sem avatkozott a játékba. Mindez 45 percig tar­tott. A második félidőben mindössze egy esemény volt: Dobány lövése a gólvonal előtt álló Garaba lábát érintve a kapufára, majd onnan a hálóba pattant... * * *