Fradi Foci Füzet (1990. 1-3. szám)

Foci füzet - 1. szám

Czabán Samu tér: MTK-VM-Volán SC 1:1 A rettentően gyenge mérkőzésen még a sportszerűtlenségek is borzolták a nézők idegeit. Egyik csapat sem érdemelt volna győzelmet. * Zalaegerszeg: ZTE-Dunaújváros 5:4 A dunaújvárosiak idegenben négy gólt szereztek, mégsem győztek! Pedig a ZTE a 68. perctől Kanász kiállítása miatt 10 emberrel játszott. Az öt ZTE gólból egyébként kettő tizenegyesből esett * Kaposvár: Nyíregyháza-Kaposvár 1:0 A két újonccsapat rangadóját egy sze­rencsés góllal, de megérdemelten nyerte a vendégcsapat. Az újabb két ponttal az FTC mögött még mindig a nyíregyháziak álltak a második helyen! 1980. október 18. Üllői út: Ú. DÓZSA-FTC 3:0 A mérkőzés első érdekessége: közel ne­gyedszázad után az Üllői úti stadionban találkozott a két régi rivális! Ezt megelő­zően ugyanis 1956-ban volt az utolsó baj­noki mérkőzés a lila-fehérekkel a Fradi- pályán... Zsúfolásig megtelt a pálya, 29 777 né­ző váltott jegyet, valamennyi belépő elfo­gyott! Az utolsó percben érkezők száz fo­rintot is kínáltak egy állóhelyért... A Fradi óriási iramot diktált, húsz per­cen át fergetegesen támadott. Aztán né­hány ellentámadás, és hat perc alatt két gólt szereztek a lila-fehérek! Szünet után még egyszer kétségbeesett erőfeszítést tett az egyenlítés érdekében a Ferencváros, de még a kapu torkából sem találtak a háló­ba. Ezen a mérkőzésen a Fradinak semmi sem sikerült... * m Fáy u.: Vasas-Békéscsaba 4:0 Hamar eldőlt az ekkor rangadónak szá­mító mérkőzés. A 41. percben már 3:0 volt az eredmény. A negyedik gól pedig szép­ségdíjas volt: Zombori a kapunak háttal állva kapott labdát Izsótól, kapura fordult, és 18 méterről a bal alsó sarokba bombá­zott. * Székesfehérvár: Videoton-Volán SC 7:2 A Volán az első félidő hajrájában összeroppant, kilenc perc leforgása alatt négy gólt kapott! „Ritka látvány magyar pályán a futtá­ból, egyből elért gól, most pedig több ilyen is volt. A Videoton joggal őrülhet ennek a győzelemnek, de bármilyen furcsán hang­zik, a játék képe alapján ekkora különbség azért nem volt a két csapat között.” (Nép­sport) * Kispest: Bp. Honvéd-Kaposvár 2:1 A Honvéd egy félidőnyi előnyt adott az újonccsapatnak, amit ők sikerrel ki is használtak. A vereséget jelentő gólt azon­ban nem kerülhették el. A 86. percben rit­ka eset történt: a lélektelenül játszó Fábi­ánt lehívta Puskás edző a pályáról! A ka­posváriak így tízen fejezték be a kispesti mérkőzést. * A bajnoki táblázaton óriási volt a tömö­rülés: az FTC, a Vasas és a Nyíregyháza egyaránt 15 pontos volt, míg a 4-5. helyen a Honvéd és a Videoton állt 14 ponttal. 1980. október 25. Nyíregyháza: Nyíregyháza-Volán SC 1:1 A hazaiak a 67. percig egy öngóllal 1:0- ra vezettek. Ekkor Martos tizenegyesével a Volán egyenlített. (A Nyíregyházának ez volt az első hazai pályán kapott NB I-es gólja!) A nyíregyháziak a 82. percben megsze­rezhették volna a győztes gólt - de Kiss buktatása után a játékvezető nem ítélte meg a nyilvánvaló 11-est. Igaz korábban egy szabályos Volán gólt is érvénytelení­tett... * Fáy u.: Vasas-Csepel 3:2 A 63. percben még a Csepel vezetett 2:1-re! A Vasas nagy hajrába kezdett és az- aranyévek utolsó 20 percben Kiss két formás alakítá­sával végül is a maga javára fordította a ta­lálkozó sorsát. * Székesfehérvár: Videoton-Rába ETO 3:1 A 11. percben már 1:1 volt az ered­mény! A 40. percben Szabó látványos gól­ja a félidei „győzelmet”, majd az 55. perc­ben szerzett fejesgólja már a 2 pontot je­lentette. * Kaposvár: Kaposvár-Ú. Dózsa 1:1 A kaposváriak ekkor szereztek először bajnoki pontot a lila-fehérektől! A mérkő­zés nagyrészében az újpestiek támadtak, de l:0-ás kaposvári vezetés után végül az egyenlítésnek is örültek a lilák. * A Ferencváros október 18-án, vasár­nap délelőtt 11-kor rendezte a Honvéd el­leni rangadót. Az Üllői úton ezúttal is több, mint húszezren voltak a futballmati- nén. FTC-BP.HONVÉD 4:2 A nagyszerű rangadó méltán érdemelte ki a közönség elismerését. A legnagyobb ünneplés természetesen a ferencvárosi gó­loknál volt. Nyilasi már a 4. percben háló­ba fejelte a labdát A Honvéd hamar egyenlített, majd ismét Nyil „bólintott” a kapuba! A Honvéd derekasan küzdött de 2:2 után a Fradi huszáros hajrája ellenáll­hatatlan volt. A Fradi középpályás triója - Nyilasi, Ebedli, Pogány - káprázatosán játszott. Nyilasi volt a vezéregyéniség, há­rom gólja mindennél többet mond. Termé­szetesen ő volta forduló legjobb játékosa! Ebedli is keresztül-kasul befutotta a pályát és adta a jobbnál jobb labdákat. Pogány lőtt egy 11 -es gólt és végigloholta a 90 per­cet. Ezt a ferencvárosi szempontból öröm­teli futballmatinét Takács bravúros szere­lése zárta: biztos góltól mentette meg a fe­rencvárosi kaput. Nem sokkal később harsant a sípszó: a közönség pedig kórusban kiabálta „Szép volt fiúk!” *