Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1972 ÁPRILIS 19. Woolverhampton: W. Wanderers—FTC 2 :1 UEFA KUPA G: Kü Vörös—Florváth Á, Páncsics, Vépi—Juhász, Bálint— Szőke, Branikovits, Albert, Kü, Mucha. Cs: Novák, Füsi Egy ártalmatlannak látszó támadásból már az első percben vezetéshez jutott a hazai csapat. A Fradit nem törte le a gyors gól, több helyzete is volt az egyenlítéshez. 20 perc után csökkent az iram, lassúak voltak mindkét csapat támadásvezetései. A félidő haj­rájában ismét gólt szereztek az angolok: egy közeli fejessel növelték előnyüket. A Ferencváros szünet utáni fergeteges hajrája meghozta a lehetőséget az egyenlítésre. Kü szépítő gólja után Szőke 11-est rúg­hatott, de — ugyanazt a hibát követte el, mint a Népstadionban: az állva maradt kapus lábának rúgta a labdát. Izgalmas volt a hajrá, mindkét csapatnak akadtak helyzetei, de a szerencse ezúttal sem szegő­dött a mieink mellé. A mérkőzés után Csanádi Ferenc szomorúan mondta: — Kétszer a kezünkben volt a továbbjutás lehetősége, de ismételten elvesztettük. Semmivel sem voltunk gyengébbek, de sokkal bal- szerencsésebbek, mint az angolok. Kiszámíthatatlan, milyen hatást gyakorolt volna a két csapat játékosai­ra, ha Szőkének sikerül az egyenlítés... Az öltözőnkbe belátogató, a folyosón beszélgető angol újságírók azzal vigasztaltak bennünket, hogy „szépen játszottunk" meg, hogy „három éve nem lát­tak ilyen színvonalas mérkőzést". Erre aztán még Albert is legyintett: — Flát igen . . . de a szép játékkal már tele van a padlás, és közben az ellenfél nyeri a mérkőzéseket... * * * Gyarmati Andrea megjavította a 200 m-es hátúszás Európa csúcsát! Hannoverben a hat ország nemzetkö­zi versenyén fantasztikus hajrával, mindössze két szá­zadmásodperccel verte a holland Groent (2:24.31). ÁPRILIS 23. Népstadion: FTC—Egyetértés 3 : 1 G: Kü, Branikovits, Mucha Géczi—Novák, Páncsics, Vépi—Juhász, Bálint—Szőke, Branikovits, Albert, Kü, Mucha Gyenge kezdés és 1 : 1-es első félidő után nagyot javult a zöld—fehér csapat. Ezúttal bement a 11-es is — Branikovits rúgta — majd következett a harmadik gól: a 74. percben Branikovits labdáját Albert a 11-es pont tájára fejelte. Mucha kiugrott a védők közül, előbb átemelte a labdát a kifutó Vargán, aztán elegán­san, könnyedén mintegy 7 m-ről az üres kapu bal ol­dalába helyezett, 3:1! ÁPRILIS 30. Az országos úszóbajnokságon Gyarmati Andrea két számban is győzelemmel rajtolt. A 400 m-es gyors­úszásban az utolsó métereken behozta hátrányát és elsőnek ütött a célba. A 100 m-es pillangóúszásban különösen a második hosszon versenyzett bíztatóan és 1:05.6-os idővel győzött. Végül a háromnapos úszóbajnokság legeredményesebb versenyzője Gyar­mati Andrea volt. Összesen 6 aranyérmet nyert! MÁJUS 14. Ettől az időtől kezdve egy „színfolttal" gazdagodott a labdarúgó pálya. „Uj gyakorlatot vezetnek be a sár­ga lappal figyelmeztetett játékosok ügyében: május 14-től kezdve nyilvántartják a figyelmeztetéseket, s az egy évadon belül két sárga lappal figyelmeztetett já­tékosokat automatikusan eltiltják egy bajnoki, illetve MNK mérkőzéstől". MÁJUS 28. Pécs: Pécsi Dózsa—FTC 3 : 1 G: Mucha Géczi—Novák, Bálint, Megyesi-Juhász, Kü—Szőke, Branikovits, Albert, Mucha, Füsi. Cs: Martos Az első percben lőtt hazai gól még nem vetette elő­re egy pécsi győzelem árnyékát, mert ezt követően jóval aktívabb volt a Ferencváros. Az FTC nagyobb támadókedvét azonban remekül ellensúlyozta Soly- mosi vezényletével a pécsi védelem. Amikor 2 : 0 után a ferencvárosiak gólt lőttek, felvillant számukra az egyenlítés lehetősége, mert a pécsi csapat a nagyira­mú találkozón elfáradt. A hazai gárda az utolsó negyedórára mégis újítani tudott és bebiztosította magának a győzelmet. A Fra­di vereségével visszaesett a 3. helyre. * * * A női kézilabdacsapat csepeli kirándulása viszont jól sikerült: FTC—Csepel 10 : 7. G: Takácsné 8, Tőké­né, Csiha. A mezőny legjobbja Takácsné volt, aki még emberhátrányos helyzetekben is gólokat dobott! MÁJUS 31. Népstadion: FTC—SBTC 0 :0 Géczi—Martos, Bálint, Megyesi-Juhász, Vépi—Szőke, Branikovits, Albert, Kü, Bartosik. Cs: Füsi A mérkőzés hőse Magyar Lajos a Stécé kapusa volt. A legnehezebb labdákat is kifogta, kitornázta, szóval élete legnagyobb védéseit ekkor mutatta be. A 64. percben már mindenki gólt kiáltott: Albert ki­tűnő labdájával Szőke(^1húzott s nehéz szögből óriási bombát küldött kapura. Magyar kispárgázta . . . JÚNIUS 4. Tatabánya: FTC—Tatabánya 0 : 0 Géczi—Vépi, Páncsics, Megyesi-Juhász, Bálint—Sző­ke, Branikovits, Albert, Kű, Mucha. Cs: Martos, Füsi Kitűnő mérkőzés volt, mindkét csapat nyíltsisakos játékot mutatott be. Jellemző a nagy támadókedvre, hogy mindkét kapus, szinte percenként mutathatta be tudományát. Mindketten óriási bravúrral védtek — az 76