Nagy Béla: FTC napló 1969-1971, 1972-1974

1971 vitathatatlanul bizonyított. Takácsné kezdte a II. fél­időbeli gólok sorát, majd Bajcsevné parádés alakítás végén, hatra növelte a két csapat közötti gólkülönb­séget, sőt egy indításgóljával a 10. percben 10 : 3-ra alakult az eredmény. Felváltva estek a gólok, de egy pillanatra sem volt már vitás a helyenként látványo­san játszó FTC fölényes győzelme. Rendkívül jó be­nyomást tett az FTC kapujában a hosszú ideje nem szerepelt Elekné. Sterbinszky volt a legveszélyesebb, Takácsné a leggólerősebb ferencvárosi játékos. Szó­kéné átlagon felüli teljesítményéhez góljai is jelen­tősen hozzájárultak. A többiek is mind hasznosan játszottak." * * * Sport u.: FTC—Slovan Bratislava 3 : 0 G: Bálint, Albert, Branikovits Géczi—Horváth Á, Páncsics, Bálint—Vépi, Juhász- Szőke, Branikovits, Albert, Rákosi, Mucha. Cs: Kü Az ítéletidőben lejátszott mérkőzésen a zöld—fe­hérek (akik ekkor jégerben és a BKV Előre dupla mezében mentek ki a havas küzdőtérre) gólratörőbb csatárjátékkal győztek. MÁRCIUS 7. Népstadion: FTC—Tatabánya 3 : 0 G: Albert, Novák, Branikovits Géczi—Novák, Páncsics, Bálint—Vépi, Juhász—Szőke, Branikovits, Albert, Rákosi, Mucha. Cs: Kü, Horváth Ádám A tavaszi idénnyitón a Ferencváros időnként tet­szetős játékkal biztos győzelmet aratott. Elsősorban Albert megmozdulásai voltak látványosak és veszélye­sek. A gólt mégsem egy ilyen akció végén szerezte, hanem egy védelmi hibát kihasználva pöccintette a labdát a kapuba. MÁRCIUS 10. Koppenhága: HG Koppenhága—FTC 9 : 4 A női kézilabda BEK elődöntő visszavágón a 23. percben már 9 : 3-ra vezettek a dánok! Félő volt, hogy 7 gólos előnyünket nem tudjuk megtartani. A tetejében ekkor Takácsné a kapufát találta el, amiből leindítottak a dánok. Elekné nagy bravúrral hárított a tiszta gólhelyzetben. Az utolsó percben Csiha bombagóljával alakult ki a 9—4-es végeredmény. Az FTC 18-16-os összesített eredménye a BEK dön­tőbejutást jelentette! * * # A női asztalitenisz csapat is szép sikerrel szerepelt: párizsi győzelmével bekerült a VVK döntőbe (FTC— AC Boulogne Billancourt 5 :1) Jurikné, Poór ésSzen- dy volt a csapat összeállítása. MÁRCIUS 13. Pécs: Pécsi Dózsa—FTC 0 :0 Géczi—Novák, Páncsics, Bálint—Vépi, Juhász—Szőke, Branikovits, Albert, Rákosi, Mucha. A ferencvárosi csatárok több nagy gólszerzési lehe­tőséget elpuskáztak a nehéz, sáros talajon lejátszott mérkőzésen. MÁRCIUS 18. Megyeri út: FTC—Ú. Dózsa 7 : 6 A mindent eldöntő jégkorong rangadó óriási küz­delmet hozott. Az FTC a 7. percben már 3 : 0-ra ve­zetett, de a lila—fehérek emberelőnyből két perc alatt 2 gólt ütöttek! A harmad végét megelőző másodperc­ben Póth levegőből lőtt gólt a megdermedt kapus mellett. A második harmadban a közönség szép Hor­váth gólt és sok kiállítást láthatott. Váratlan fordulatot hozott az utolsó játékrész. Az újpestiek fokozták az iramot és kiegyenlítettek! Vé­gül Szikra gólja eldöntötte a rangadó és a bajnoki cím sorsát! MÁRCIUS 21. Népstadion: FTC—Haladás 3 :0 G: Branikovits 2, Novák Géczi—Novák, Páncsics, Vépi—Juhász, Bálint—Szőke, Branikovits, Albert, Rákosi, Mucha. Cs: Füsi, Selenka Öt perc a mérkőzés krónikájából: A 42. percben a bal oldalon bontakozott ki a ferencvárosi támadás. Mucha ügyesen középre adott, a védők Albert körül csoportosultak, a labda Branikovitsig szállt. A csatár teljesen tiszta helyzetben 10 m-ről nagy erővel a jobb felső sarokba bombázott. A 47. percben Albert kicse­lezte a védőket, már csak Szarkával állt szemben, de aztán a kivetődő kapusba rúgta a labdát . . . MÁRCIUS 27. Két napon át tartott az Élelmezési Dolgozók Szak- szervezetének XLIII. kongresszusa. A szombat dél­előtti vitában szót kapott Harót János, az FTC elnö­ke is. Arról beszélt, hogy az FTC számára milyen nagy erőt jelent a szakszervezet támogatása. Felszóla­lása végén meghívta a kongresszus mintegy 400 kül­döttét a Ferencváros—Vasas rangadóra, a Népstadi­onba. A résztvevők nagy tapssal fogadták a meghívást. Az elnök ezen felbuzdulva, persze csak tréfásan ígére­tet tett, hogy a Fradi nyeri a rangadót. Igaza lett! Népstadion: FTC—Vasas 1 :0 G: Novák Géczi—Novák, Páncsics, Vépi—Juhász, Bálint—Szőke, Branikovits, Albert, Rákosi, Mucha. A 66. percben Lakinger az ötös sarkán két kézzel kilökte a labda alól a fejelni akaró Branikovitsot. Biróczki sípja néma maradt. Két perc múlva azonban amikor Branikovits a 16-os oldalvonala mellett a büntetőterületen belül megfordult a labdával, cselezni akart, és Lakinger szerelése után elesett, a játékvezető általános meglepetésre 11-est ítélt. A büntetőt Novák a balra mozdult Tamás mellett a kapu jobb oldalába helyezte. 36