Nagy Béla: FTC napló 1964-1966

1 966 JANUÁR 13. Kisstadion: FTC — BVSC 3—2 A rangadó nem hozott szép játékot, inkább nagy küzdelem jellemezte az összecsapást. A játék folyamatosságát zavarta az erős szél. A zöld-fehérek a játék egyes részeiben többet és erőteljesebben támadtak, s ennek köszönhették győzelmüket. JANUÁR 16. Délelőtt az ÉDOSZ székházának nagyter­mében tartotta meg vezetőségválasztó kül­döttközgyűlését a Ferencvárosi Torna Club. Az elnökségben helyet foglalt Száraz István, az ÉDOSZ, Kerezsi Endre, az MTS elnöksé­ge, Fajkos Aladár a BTS elnöksége és Elek György a IX. kerületi pártbizottság képvise­letében. Az elnökség beszámolóját Kalmár István, a számvizsgáló bizottság jelentését Hernádi Mátyás ismertette. A beszámoló vi­tája után, a jelenlevő 219 küldött megválasz­totta az elnökség 11 és a számvizsgáló bi­zottság 5 tagját. Az elnökség tagjai: Buruncz János, Csontos György, Fogarassi Emília, Kalmár István, Kiss József, Kuzsel Mihály, Nöhrer Árpád, dr. Papp László, Sasvári István, Somogyi László, Wéber Józsefné voltak. Az FTC új elnökének Kalmár Istvánt választották. JANUÁR 19. Megyeri út: FTC — Ú. Dózsa 2—2 A Dózsa már 2—0-ra vezetett, de végül nem sok hiányzott a zöld-fehér sikerhez sem. (me a harmadik harmad eseményei: A 42. percben Horváth átadását Póth a sza­badon álló Schwalmhoz irányította, aki éles szögből rálőtte a korongot, Vedres elnézte, és a korong a hálóba kötött ki, 2—1. A fordulás előtt 45 másodperccel gyors támadást vezettek a zöld-fehérek, tömö­rülés támadt az újpestiek kapuja előtt, Horváth ügyesen kihasználta a helyzetet és lapos lövése a hálóba került, 2—2. Az FTC többet támadott ezekben a percekben, Ftaffa lövése is a kapufáról pttant vissza. Az 57. percben Schwalm egyedül kitört, óriási hely­zetbe került, de hibázott... Tragikus hirtelenséggel elhunyt Kispéter Mihály, az FTC legendás hírű labdarúgója, majd a Ganz-Mávag és a Bp. Honvéd edző­je. „Halk szavú, mindent és mindenkit megértő—de sokat követelő edző volt. Tud- ta, hogy a szívére ügyelni kell, hiszen annak idején az utolsó két évet csak saját fele­lősségére játszhatta végig. Tatán elfáradtak a fiai, a sor élére állt, hogy bebizonyítsa az akarat a lelkesedés mindent legyőz. A lelke­sedés, a szív. . . Szerdán elmondta a jövő terveit és sietett, játszani ment. Fő szervező­je volt az atléták és a labdarúgó-edzők kihívásos mérkőzésének. A kezdésnél a pá­lyán volt. A balhátvéd posztja volt az övé. Talán 10 métert ha futott összesen, két part­bedobást végzett, egyet lőtt kapura — elis­merő moraj kísérte a játékosok körében — aztán kiállt, helyet adott másnak, ő a tarta­lékok kispadjára ült. Egy mondat felénél el­akadt a szava. Szíve, amely 47 év alatt egyetlen pillanatra sem hagyta cserben, űz­te, hajtotta — most végleges pihenőt paran­csolt.” JANUÁR 23. Almássy Zsuzsáról, ifjú műkorcsolyázó baj­noknőnkről így írtak újabb sikere után: „Kűrje minden kétséget kizárólag az idei magyar műkorcsolyázó bajnokság fény­pontjának bizonyult. Világoskék ruhácská­jában tovaröppenő pillangó könnyedségével siklott tova a jégen. Hihetetlenül magas ug­rásaival szinte kiugrott a Kisstadion küzdő­teréről, majd utána duplák is következtek, és összesen 15 sikeres ugrást számoltunk ösz- sze műsorában. — De kár, hogy vége van — hallottuk a szép számmal összegyűlt nézők egyikétől.” JANUÁR 29. Az FTC második BEK-csoportmérkőzésén gólzáporos — 7—1 -es — győzelmet aratott a CN Barcelona vizilabdacsapata ellen. A Fradi góljait Gyarmati 4, Felkai 2 és Bolvári szerezték. JANUÁR 30. „Fekete nap” az FTC történetében! A jégko­rong bajnoki címet eldöntő mérkőzésen: Ú. Dózsa — FTC 5—4. A Fradi az első harmadban már 3—0-ra vezetett! Az újpestiek a hátrányos helyzet el­lenére sem adták fel a küzdelmet, s némi szerencsével nemcsak kiegyenlítettek, ha­nem a győzelmet is megszerezték. * * * A vízilabda BEK középdöntőjében is egygó- los vereség érte csapatunkat. CVSZK Moszkva — FTC 4—3 Izzó légkörű mérkőzésen a szovjet csa­pat kihasználta emberelőnyös helyzetét, és végül a győztes gólt is nekik sikerült elérni. A Fradi vereségével kiesett a további küz­delmekből. * * * Megyeri út: Dynamo Berlin — FTC 3—2 G.: Albert 2 Géczi — Novák, Mátrai, Horváth L. — Ju­hász, Orosz—Karába, Varga, Albert, Ráko­si, Fenyvesi. Cs.: Dalnoki, Szűcs, Németh M. A vendéglátó Ú. Dózsa pályamunkásai igazán mindent megtettek annak érdeké­ben, hogy a lehetőségekhez képest az FTC is jó talajon játszhassa le első nemzetközi előkészületi mérkőzését. A hirtelen beköszöntött erős fagy azonban valóságos jégpályává változtatta a küzdőte­ret, a játékosok nem tudtak elrugaszkodni, hirtelen megállni, fordulni. A németek jobban 62