Nagy Béla: FTC napló 1964-1966

alkalmazkodtak ehhez a talajhoz és első­sorban ezért győztek. Az újonnan igazoltak közül Szűcs Lajos ekkor mutatkozott be az FTC-ben. All. félidőben játszott és sok tap­sot kapott. Ekkor már az új edző, Tátrai Sándor ült a kispadon. FEBRUÁR 6. A pozsonyi műkorcsolya és jégtánc EB-n az újonc Almássy Zsuzsa szép sikert aratott, és végül a dicséretes 6. helyen végzett. Majd­nem ötödik volt, ez egyetlen bírói he­lyezésszámon úszott el... FEBRUÁR 9. Kisstadion: Bp. Postás— FTC 5—3 Az első ízben kiírt Magyar Népköztársasági Kupa mérkőzéssorozata meglepetéssel kezdődött, mert a Ferencváros 5—3 arányú vereséget szenvedett az esélytelen Postás csapatától. A mieink számára egy enyhítő körülmény volt: a válogatott Horváth sérülés miatt nem játszhatott. A Postás egyébként az utolsó harmadban 3 gólt ütött. * * * Baden: FTC—FC Baden 5—1 G.: Albert 3, Németh M., Páncsics Géczi — Novák, Mátrai, Horváth L. — Ju­hász, Szűcs—Karába, Varga, Albert, Ráko­si, Fenyvesi. Cs.: Németh M., Páncsics, Szőke. Az FTC svájci mérkőzésén a B-ligás FC Baden ellen 2—1 -es félidő után biztos 5—1 - es győzelmet aratott. Albert szép akciógólo­kat lőtt, míg Páncsics tizenegyesből szerez­te gólját. * * * Idehaza megválasztották a labdarúgószak­osztály új vezetőségét. Elnök: Farkas Gábor, szakosztályvezető: Csizmadia György lett, a vezetőség tagjai pedig: Ba­logh Ákos dr., Balázs László, Keiner István. FEBRUÁR 13. Lugano: FC Lugano — FTC 2—0 Géczi — Novák, Mátrai, Horváth L. — Ju­hász, Szűcs — Karába, Varga, Albert, Ráko­si, Fenyvesi. Cs.: Szőke, Németh M. A Ferencváros gyenge formában játszott ezen a találkozón. A mieink erejéből csak egy lesgólra telt... 63