Nagy Béla: FTC napló 1955-1959

1956. a jég közepére. Ezután egymást követték az érdekes, színvonalas, ötletes műsorszómok. Sokszor zúgott fel a taps, néha még a versenyzők bemutatója közben is." A versenyen szinte az egész magyar élgárda szerepelt, így a győzelmek nagyon értékesek voltak. Felnőtt párosok: Nagy testvérpár (Csepeli V.) Fel­nőtt férfiak: Szenes István (Kinizsi). Felnőtt nők: Tóth Erika (Kinizsi). Ifj. pá­ros: Józsa, Zöller (Csepel—Kinizsi). Leány ifjúsági: Erdős Adrienne (Kinizsi). március 25. A kerékpáros Osztyapenkó emlékverseny női számát (27,6 km) Müller Mária a Kinizsi versenyzője nyerte. Müller hatalmas meglepetésre a hajrá­ban maga mögé kényszeritette az esélyes Magyart. április 1. Bp. Kinizsi—Rapid 4:2 „Biztos győzelmet aratott a Népstadionban a magyar csapat, sőt hely­zetei alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. Főleg az első félidő má­sodik részében követték egymást a formás támadások és ebben az időszak­ban az osztrákok teljesen védekezésre kényszerültek. Két Kinizsi gól is esett ezekben a percekben. A 28. percben Láng szöktette Vilezsált és a balössze­kötő futtából, 13 méterről, erős, félmagas lövéssel a bal sarokba vágta a labdát, 3:1! A szép gólt nagy taps köszöntötte. Négy perccel később Vile- zsál labdájával Fenyvesi elfutott, bekanyarodott a kapu elé, kicselezte a ki­futó Gärtnert is és 4 méterről leadott lövése a bal kapufa tövéről pattant a hálóba, 4:1 I” A Húsvéti tornát a Honvéd nyerte, a Kinizsi a 2. helyen végzett, április 22. A Kinizsi; Honvéd vegyescsapat messziről jött vendégeket fogadott: a brazil Botafogó csapatát. A Népstadionban 80 ezer néző nagy várakozás­sal tekintett a mérkőzés elé. Ami a sikert illeti nem maradt el. A magyar együttes ragyogóan játszott és Tichy 2, Kocsis 2, Puskás, Fenyvesi góljaival 6:2-re nyert. Különösen az első félidőben játszott ellenállhatatlanul a magyar ve­gyescsapat. A félidő befejezése előtt 10 perccel három gólt rúgtak! „Ko­csis labdájával Budai elfutott, középre adott és Tichy 6 méterről, estében a bal sarokba helyezte a labdát. A 40. percben Fenyvesi a 16-oson belülről félmagasan középre adta a labdát és Kocsis 4 méterről, kapásból, félmaga- san a jobb sarokba lőtt, 4:0! Két perc múlva Budai elfutott, lapos beadását Puskás ugyancsak kapásból, 12 méterről laposan a bal sarokba vágta, 5:0!" április 30. A Honvéd Tüzér utcai tornatermében rendezték meg a Kinizsi által kiírt Szalai Imre birkózó emlékverseny küzdelmeit. A pontversenyt és így a ván­dordíját a Bp. Kinizsi nyerte. (1. Kinizsi 30 pont, 2. Honvéd 21 pont, 3. Ceg­lédi Törekvés 11 pont). Az egyes súlycsoportokban a következők győztek; Lepkesúly: Kerekes (Kinizsi). Könnyűsúly: Szirbik (Kinizsi). Váltósúly: Csiba (Kinizsi). Nehézsúly: Kovács (Vasas). Szabadfogásban is négy súlycsoport­ban vetélkedtek. Légsúly: Fábri (Ceglédi T.). Pehelysúly: Galántai (Kinizsi). Középsúly: Zaka (Kinizsi). Félnehézsúly: Kovács (Honvéd). 25