Nagy Béla: FTC napló 1955-1959

1956. május 6. „Kedvezett az időjárás a Vörös Lobogó országos úszóversenyének, a Sportuszoda lelátóin mégis csak 1200 néző gyűlt össze. Akik kijöttek nagy­szerű eredményeknek lehettek szemtanúi. Már a verseny első száma Európa- csúcsot hozott. 1500 m gyors: 1. Záborszky (Kinizsi) 18:36,9 új Európa csúcs! A verseny lefolyása: öten álltak rajthoz, Záborszky rögtön az élre állt, mö­götte Till, Csordás, Schuszter sorrend alakult ki. A 800 m-es részidő 9,48.7 — országos csúcs volt! Záborszky ekkor már mintegy 15 m-el vezetett, s Csordás is biztosan tartotta a második helyet. 1300 m után egy kissé fáradt­nak látszott Záborszky de azután ismét erőre kapott és nagyszerű új Európa csúccsal ütött be a célba. Hatalmas taps köszöntötte az év első kiváló ma­gyar eredményét.” május 9. A női asztalitenisz csapat 16:0-ra győzött a Győri Törekvés ellen! A mieink Mosóczy, Kárpáti, Máthé, Sági II. összeállításban szerepeltek. Kilenc forduló után a második helyen állt a Kinizsi gárdája. május 13. Bp. Kinizsi—Tatabányai Bányász 3:2 Félidőben a vendégcsapat még 1:0-ra vezetett! A győztes gól az utolsó percekben így született meg: „A 84. percben Grosics kiejtett egy labdát, majd utána futva a 16-oson kívül elütötte a rárohanó csatárok elől. A 18 méteres szabadrúgásnak Mátrai készülődött neki, de Csabai váratlanul meglendítette a lábát — és a bal felső sarokba ívelte a labdát — 3:2!" május 19. A Budapest—Miskolc 186 km-es országúti kerékpárversenyt Albert nyer­te. A Bükkben az egyedül hajtó Albertet Palotás vette üldözőbe. Diósgyőrig együtt hajtottak, itt Albert leszakította ellenfelét és egyedül hajtva győ­zött. Ideje 4 óra 59 ;40 volt. május 27. A férfi kispályás kézilabdabajnokság 10. fordulójában értékes győzelmet aratott csapatunk: Kinizsi-—-Bp. Kábel 9:3 A mezőny legjobbja a bravúrosan védő Kele Miklós volt. Gólszerzők: Jaczulák 4, Berendi 2, Nád, Vájná, Vág- völgyi. A Kinizsi ezzel a győzelmével a 2. helyre került. június 2. A kitűnő formában lévő Záborszky Sándor több, mint 8 másodperccel megjavította a saját 1500 m-es Európa-csúcsát! (18:28.4). Záborszky egyenletesen, kitűnő iramban haladt és egyre növelte előnyét. Ellenfele csak a régi Európa-csúcs volt. Közel 50 méterrel ütött Csordás előtt a célba, és több, mint 100 méterrel előzte meg a harmadik helyezett Schusz- tert!" június 3. Női asztalitenisz rangadó: Bp. Vörös Meteor—Bp. Kinizsi 9:7 „A vártnál sokkal szorosabb eredményt hozott a két veretlen csapat ta­lálkozója. A Kinizsi fiataljai nagy küzdelemre kényszerítették a három sok­szoros válogatottal (Farkas, Kerekesné, Jávorné) kiálló Meteort. A legtöbb 26