Nagy Béla: FTC napló 1911-1921

1919. FTC—MTK labdarúgó-mérkőzés! — ezúttal azonban szokatlan szerep- osztásban. A két klub ifi atlétái mérkőztek, s a zöld-fehérek 2:1-re győztek. ,,A mérkőzést Schlosser Imre közmegelégedésre vezette, sőt állandóan ki­segítette mindkét csapatot a korner rúgásoknál. Ugyanis közös megegyezés folytán mindkét csapatnak ő rúgta a kornereket." ★ ★ ★ Ismét megkezdte működését evezős szakosztályunk, ötéves szünet után néhány fiatal elhatározta: az FTC-hajók 1920-ban megjelennek a Dunán! november 22. „Az FTC atlétikai szakosztálya évzáró ülését a Ferencvárosi Polgári Kör zsúfolásig megtelt helyiségében tartotta. Mattyók Aladár alelnök megnyi­tásában meleg szavakkal üdvözölte a dicsőségesen szerepelt szakosztály összes tagjait és az elnökség nevében a klub köszönetét fejezte ki Maillinger Bélának, Brunner Nándornak és Fazekas Dezsőnek, a szakosztály fáradha­tatlan, ügybuzgó vezetőinek. A szakosztály munkájáról és elért eredményei­ről Fazekas Dezső számolt be. Az FTC atlétái az 1919. évben 123 első, 129 második és 98 harmadik díjat nyertek nyilvános versenyeken, és ezzel az idei versenyeken ők aratták a legtöbb győzelmet a magyar egyesületek kö­zött. A nagy tetszéssel fogadott beszámoló után Mattyók Aladár alelnök üd­vözölte Szabiár Pétert, tízéves versenyzői jubileuma alkalmából és át nyújtotta neki az FTC aranyérmét. Az atléták emlékplakettjét pedig Kovács János adta át Szabiárnak, Az évzáró ülés végén, a mintegy 150 főnyi atlétatársaság kedélyes han­gulatban még sokáig együttmaradt.” november 23. FTC—BAK 0:0 A szinte használhatatlan havas, sáros pályán 5000 néző bosszankodott a bíró ügybuzgósága miatt: „A mérkőzés folyamán az FTC talán egy kis árnyalattal jobbnak bizonyult, de jobb formájának gyümölcsétől egy sajná­latos és érthetetlen bírói tévedés megfosztotta. Az történt ugyanis, hogy a második félidő 31. percében, amikor az FTC a győzelmet jelentő gólt már-már majdnem megszerezte, Feidler Konrád bíró teljes világosságban 14 perccel előbb lefújta a mérkőzést — sötétedés miatt!” A hátralevő időt december 4-én utána játszották. A „kurta mérkőzésen” az eredmény a gólnélküli döntetlen maradt. november 30. FTC—MTK 1:0 Az FTC hat és fél év utón először nyert rangadót! Igaz, hogy csak 11-es- ből szerezte a qyőztes gólt a Fradi, de a Pataki buktatása miatt meg­ítélt büntető jogosságához szó sem férhetett. A „végrehajtó" Kovács Elemér volt, aki röviddel ezelőtt még a kék-fehéreknél rúgta a labdát! „Az FTC régi lelkesedése ismét magával ragadta a csapatot és a zöld­fehérek váratlanul nagyszerű munkája valósággal megbabonázta az MTK-t. Stílust az MTK-tól, lelkesedést az FTC-től vártunk, s mindkettőt az FTC-től kaptuk. Az MTK mindkettővel adós maradt. Sőt sportszerűségből is. A má­sodik félidő 43. percében Kropacsek egy kapu mögött álló gyereket, aki 86