Hídlap, 2003. augusztus-december (1. évfolyam, 1-82. szám)

2003-09-16 / 11. szám

2003. szeptember 16., kedd SPORT Világsport Megölték a Williams nővérek testvérét Edzőmérkőzés - a Vitézek esélyt sem adtak a Szentesnek Esztergomi Vitézek - Szentesi 91-esek 108-0 (33-0) Los Angelesben a nyílt utcán le­lőtték Serena és Venus Williams leg­idősebb nővérét. Yetunde Price és barátja vasárnap keveredett vitába a helyi lakosokkal, a dolog lövöldözé­sig fajult. A Williams nővér halálos sérüléseket szenvedett és a kórházba szállítás után belehalt sérüléseibe. Yetune Price Serena és Venus fél­testvére volt, anyjuk első házasságá­ból született. Már nem első a Sopron A hétvégén rendezték meg az Arany Aszok Liga 6. fordulóját. Meglepetések nem születtek, a de­bütáló edzők felemás eredményeket értek el. Pénteken a Balaton-parton 2-0-s hazai győzelem született a Bé­késcsaba ellen. A folytatásban, szombaton a Hali döntetlent játszott a bajnok MTK-val, a Pécs továbbra is remek formában focizik, a még nulla pontos Zalaegerszeget múlta felül. A Győr kispadján debütáló Kiprich József egy 0-0-ra volt képes hazai pályán az Újpest csapata ellen. A Videoton meglepetésre legyőzte a UEFA kupában vitézkedő Debrecent és a zárómérkőzésen a Fradi 2-0-val küldte haza az addig listavezető Ma- táv-Sopront. Az eredmények: Balaton FC - Békés­csabai EFC 2-0 (2-0), Lombard FC Haladás - MTK Hungária 1-1 (0-0), Pécsi MFC - Zalaegerszegi TE 1-0(1- 0), Győri ETO - Újpest 0-0, Videoton FCF - DVSC-Megaforce 2-0 (2-0), Fe­rencváros - Matáv-Sopron 2-0 (1-0) Litvánia az aranyérmes A svédországi 33. kosárlabda Eu- rópa-bajnokságon Litvánia lett a végső győztes - veretlenül. A hatal­mas izgalmakat hozó elődöntőket követően - Litvánia - Franciaország 74-70, Spanyolország - Olaszország 81-79 - a fináléban Litvánia "köny- nyebb" győzelmet aratott. A szünet­ben 9 ponttal vezettek, a spanyolok keresték, de nem találták a ritmust. A záró negyedben volt, hogy a litvá­nok 20 pontos előnyre is szert tettek. Az ibériakiak a végére felzárkóztak, de az állást nem tudták megfordíta­ni. Litvánia harmadszor - 1937 és 39 után - végzett az élen. A bronzérem­ért Olaszország - Franciaország der­bit rendeztek, ahol az itáliaiak nagy csatában 69-67-re bizonyultak jobb­nak ellenfelüknél. A jövő évi athéni olimpián Görögország házigazda­ként, Szerbia-Montenegró világbaj­noki címvédőként és a svédországi kontinensviadal első három helye­zettje szerepelhet. Az eredmények: Döntő: Litvánia - Spanyolország 93-84 (20-19, 20-12, 22-17, 31-36) A 3. helyért: Olaszország - Fran­ciaország 69-67 (24-13, 15-15, 14- 20, 16-20) Baumgartner újra megmutatta A hétvégi Forma-1-es . futam Olasz Nagydíja az ötszörös, világbaj­nok Michael Schumacher győzelmé­vel ért véget. A német pilóta a ko- ' lufnbjai Juan Pablo Montoya és csa­pattársa Rubens Barrichello előtt végzett. A futam magyar szempont- .ból volt a legfontosabb, Baumgartner Zsolt a Hungaroring-i .«futamot követően újra a Jordán szí- j r neíben - versenyezhetett és végig koncentrálva a 11. helyen zárt A //Forma -1-gyel még csak ismerkedő nrtagyar pilóta a sérüléssel bajlódó Firman helyén bizonyíthatott. a játék is biztató a Kecskemét elleni derbi előtt. Edző- és futómérkőzés­nek is beillet. Az egyesület 1983. szeptember 5- én alakult. Ez alatt a húsz év alatt több ezren kipróbálhatták, és több tízezren élvezhették a rögbi szépsé­gét. Az évforduló alkalmából a klub rögbis fiesztát és szabadtéri szüle­tésnapi ünnepséget rendez szep­tember 20-án. Korosztályos csapa­foto: bazsi tok bajnoki mérkőzéseket játszanak Kecskemét rögbiseivel. A nap fő attrakciója a régi rögbisek összecsa­pása lesz. A program: 11.00 Kadett mérkőzés 13.00 NB l-es mérkőzés: Esztergomi Vitézek - Kecskemét 15.00 Old Boys öregfiúk 16.00 Junior mérkőzés-nb­Aranyeső a világbajnokságon (folytatás az 1. oldalról) Következhetett a világbajnokság záró attrakciója, a 200-as döntők. A magyar kajak-kenusok az eddigi éremkollekcióhoz hozzátettek két aranyat, egy ezüstöt és egy bronzot. Nem okozhat nagy fejtörést, hogy kik szerezték az első aranyat, mivel ha a női kajak négyes rajthoz áll nincs másnak esélye. Kovács Kata­lin, Szabó Szilvia, Viski Erzsébet, Bóta Kinga aranyérem, spanyol ezüst, lengyel bronz. Női kajak ket­tesben Paksy Tímea és Patyi Melin­da végzett az első helyen, majd Paksy Tímea egyesben a dobogó harmadik fokára állhatott fel. A fér­fiak megtépázott becsületét a kenu négyes mentette meg, s bár végig harcban álltak az első helyért, meg kellett elégedniük az ezüsttel. Malomsoki kenu egyesben hetedik, Kadler Viktor, Béé István duó nyol­cadik lett, a Kadler, Béé, Babella Balász, Molnár Péter kajak négyes pedig az ötödik helyen zárta a vi­lágbajnokság küzdelmeit. Volt egy világbajnokság Ameri­kában. Lassan megszokja az ember, ha kajak-kenuról van szó magyar aranyeső hullik az égből. Ezen a vi­lágbajnokságon sem volt ez más­képp. A lányok arattak, a férfiak még javíthatnak. Jövőre lesz egy Európa-bajnokság Poznanban. Az amerikai aranyesőt már ismerjük, rajthoz állnak. A többi meg már jön kíváncsiak leszünk az európaira is. magától. Kovács Katalin és a többiek biztos -nb­Könnyed győzelem a Békéscsaba ellen Esztergomi KSE - Békéscsabai Előre NK 37-19 (16-8) Megérdemelten nyert az esztergomi női kézilabda­csapat a Békéscsaba ellen. A félidőben nyolc ponttal vezettek a lányok és a má­sodik játékrészben is növel­ni tudták előnyüket. Harcosan kezdett mindkét gárda a vasárnapi mérkőzésen. Mind az esztergomiak, mind a békéscsabai­ak győzni szerettek volna, mivel a hétközi fordulóban az előbbi csapat a Győrtől, míg a lila-fehérek a Hypótól szenvedtek vereséget. A 15. percig fej-fej mellett haladtak a felek, az Esztergom csak 1-2 góllal tudott elhúzni, majd a huszadik perctől nem volt megállás.. A félidő­ben nyolc pontra sikerült feltor­nászni a különbséget. A lányok re­mekül védekeztek, s a támadások hatékonysága is jobb volt az átla­gosnál. A második félidőben sem változott a játék képe, a hazaiak tp- ■ Vábbra is kézben tartották á mécs­esét, esélyt sem adva . az ellenfél­nek. A békéscsabaiak nem tudtak mit kezdeni a gyors támadásokkal, be-becsúázott egy-két nagyobb sza­bálytalanság is. A hazaiak a nagy foto: bea előny tudatában sem álltak le, kö­zönségszórakoztató játékot mutat­tak be, nem szórakozták el helyze­teiket, s megérdemelt győzelmet arattak. Megilletődöttség nélkül lé­pett pályára - először - az esztergo- miaknálTakács Angéla, aki két gól-, -jával járult hozzá a sikerhez. Az . újonc mellett mindenki jó teljesít­ményt nyújtott, Pőcze Judit, Vészeli Judit 6-6, Wolf Alexandra Csernus Krisztina, Tóth Mária 5-5 gólig "ju­tottak. Az eredmény:. Triffa, Knyihár, Hajdú (1), Valyuch (1), Zsuzsa (1) Edző: Gera Norbert Kiállítások: 6, ill. 12 perc Hétméteresek: 8/5. ill. 3/2 Laurencz László: A vártnál köny- nyebb győzelem volt, az előzetes eredményeik alapján többet vártam a Békéscsabától, örülök, hogy ki tudtuk használni a kínálkozó lehető­séget a gólarány megjavítására. További mérkőzések: FTC - Váci NK 30-25, Liss- Hódmezővásárhely NKC - DVSC Valdor 29-26, Dunaferr - Győri Graboplast ETO 27-28, Vasas - Cornexi Alcoa 24-23, Hypo NŐ - Kőbánya-Spartacus 30-20, Esztergomi KSE - Békéscsabai A tabella (az első hat csapat): Előre NK 37-19 (16-8) 1. FTC 3 6 pont 500 néző 2. Esztergom • 3 4 pont Esztergom: Körmöczi:- Lánczös 3. Hypo 2 4 pont (4), Pőcze. (6), Wolf (5), Csernus , 4. Dunaferr 3 4j>opt (5), Vészeli 6, Gálhidi (2). Csere: 5. ’Győr 2 4 pont Kurucz, Tóth (5), .Nagy, Simon; 6. H. vásárhely 3; 4-bortF / Sipos, 'Takács' -(2), >PoVázsai (2) .r y>j£ / r .- y . .5 - • / 7 4 -j í'- ? Í j . ■ X í Edző: Laurencz László Következő mérkőzés: BjJ. Sparta­Békéscsaba: Tosovics - Kári Hor­váth (1), Szilágyi (3), Lipovska (1), Csiffáry, Vass (9), Ancsin (2) Csere: cus - Esztergomi KSE 2003. 09. 19. 15.30 Nagyarányú győzelmet arattak az Esztergomi Vité­zek hazai pályán a Szentes gárdája ellen. Az NB 1-be most felkerült Szente­siek látogattak a hétvégén Eszter­gomba. A bajnokcsapat már az első félidőben tudatta mind az ellenfél­lel, mind a szurkolókkal, hogy csak egy csapat van a pályán. A Vitézek ott folytatták, ahol az első forduló­ban a Kispesti Elefántok ellen ab­bahagyták. Nem becsülték le a Szentes gárdáját, de esélyeshez méltóan már a félidőben 33 ponttal vezettek nulla ellenében. Szép, át­gondolt támadásokat vezettek, volt hogy az újonc a félpályáig sem ju­tott el. Az első félidőhöz hasonló já­ték alakult ki a második felvonás­ban is, ehhez még hatékonyabb tá­madásvezetések társultak. Ezt tük­rözi a végeredmény is: 108-0! Baj­nokesélyeshez méltó eredmény született, egyfajta felkészülés volt a hétvégi Kecskemét elleni derbire. Az eredmény: Esztergomi Vitézek - Szentes91- esek 108-0 (33-0) 200 néző, vezette: Lukács Esztergom: Heckel (15), Juhász, Hock, Novák, Deli (5), Koller (20), Nagy R. (5), Szőlősi (5), Pfeiffer, Bíró (38), Gódor, Bhőm, Molnár T (5), Tauber, Ardelán (5). Cse­re: Siroki (5), Ma­rosi (5), Csákvári, Szegi, Kis. Edző: Szőlősi László Szőlősi László: A Szentes gárdá­ja most jutott fel, ez azt hiszem mindenképp lát­szott. Nemcsak az eredmény, de Regionális sport Első helyen a párkányi focicsapat Hétvégi győzelmének köszönhe­tően Párkány focicsapata az első helyen várhatja a folytatást a 111. li­gában. A legutóbbi fordulóban ha­zai környezetben fogadta Neded csapatát, s győzött 2-0-ra, a hétvé­gén pedig Tapolcsányba látogatott. Az első félidőt rögtön egy kapufá­val kezdték, a folytatásban viszont a hazaiak "játszották a focit", s a 42. percben a vezetést is megszerezték. A párkányiaknak jót tett a szünet, megnyugodtak, s a második játék­részben fordítottak. A hazaiak nö­velni akarták előnyüket, kinyíltak, amit a vendégek kihasználtak és kontrázni kezdtek. A 62. percben megszületett az egyenlítő gól (Salá­ta), majd a meccs vége előtt egy perccel a három pont is hozzájuk került Tárnyk révén. Lapár Miroslav elmondása szerint a siker a biztos anyagi háttérnek és a jó igazolásnak köszönhető. A csapat remek szereplése sem teszi elbiza- kodottá a vezetőket, a feljutás egy­előre távoli cél. Eredménylista a megye l-ből Negyedik forduló: Környe- Zoltek 1-5 (0-2). Lábat­lan - Gyermely 2-3 (0-1), Bábolna- Komárom 0-3 (0-2), Kocs - Vértesszőlős 2-1 (2-1), Verőmű - Sárisáp 3-0 (1-0), Vértessomló - Kecskéd 0-2 (0-0), Tardos - Pilis­marót 5-2 (2-1) Döntetlen Vácott Az NB 1 B-ben szereplő Tatabá­nya 1-1-es döntetlen játszott a Vác csapatával. A szerencsével hadilá­bon áll mostanában a Tatabánya, van, hogy egy csapat ellen egy helyzetből gólt kap, most is ez tör­tént. A Vác a 71. percben szerezte meg a vezetést, egy védőről vissza­pattanó labdát sikerült a hálóba jut­tatni. A vendégek hat perccel ké­sőbb egyenlítettek, de a győzelmet már nem tudták kicsikarni. Maradt az egy pont és a bizakodás a jobb folytatásban. Az eredmény: Vác - FC Tatabá­nya Autó Trader 1-1 (0-0) Eredménylista az NB lll-ból NB 111., Duna csoport 5. forduló: Ácsi Kinizsi SC - Nagyigmándi KSK 4-2 (3-1), Budaörs - Orosz­lány Vért SE 1-1 (1-1), Szomor- Zsámbék - Móri SE (1-1), Esztergo­mi SC - Dömsöd 1-3 (1-1), Felcsút- Dorog FC 2-0 (0-0) Totólista + eredmények 37. hét - 13+1 találatos szelvény és a mérkőzések eredményei: 1. Dortmund - Bremen 2-1 1 2. Herta BSC - Hannover 96 2-3 2 3. Leverkusen - Hamburg 1-0 1 4.1860 München -1. FC Köln 2-1 1 5 Rostock - Bochum 0-2 2 6. Wolfsburg - B. München 3-2 1 7 Kaiserslautern - Freiburg 2-2 X 8. M.gladbach - Frankfurt 0-2 2 9, Sampdoria- Lazio. 1-2 2 U Modena - Udinese 0-1 2 11/Parrha - Perugiqf 3-Q ■ 1 12. Siena - Internazionale 0-1 2 13. Chievo - Juventus'1-2 2 +1 14. Schalke 04 - VfB Stuttgart 0-0 X Bajót • Bajta • Bart • Bátorkeszi • Béla • Bény • Búcs • Budakalász • Csobánka • Domös • Dunabogdány • Ebed • Epöl • Esztergom • Für • Garamkövesd • Garampáld • Helemba * Ipolyszalka * Ipolytölgyes * Karva * Kéménd * Kesztölc * Kicsind * Kisgyarmat * Kiskeszi * Kisoroszi ■ Kisújfalu * Köbölkút * Kőhídgyarmat * Kürt * Lábatlan * Leányfalu * Leled * Libád * Márianosztra * Mogyorósbánya * Muzsla • Nagybörzsöny • Nana * Nyergesújfalu * Párkány * Pilismarót * Pilisszántó * Pilisszentkereszt * Pilisszentlászló * Pócsmegyer • Pomáz • Sárisáp • Sárkányfalva • Süttő • Szentendre • Szigetmonostor • Szob • Szőgyén • Tahitótfalu • Tát • Tokod • Tokodaltáró • Vámosmikola