Észak-Magyarország, 2003. augusztus (59. évfolyam, 178-202. szám)

2003-08-21 / 194. szám

2003. augusztus 21., csütörtök ÉSZAK-MAGYARQRSZÁGt SPORT / 11 LABDARUGÓ NB III Tisza csoport Bocs KSC - Mádi FC 1-1 (0-1) Bocs, 600 néző. Vezette: Sinka. Bocs: Balázs - Simon, Kovács, Takács, Molnár (Vass), Fink (Ondó), Farkas J. (Török), Sipos, Nagy G., Gaál, Szakszón. Edző: Tóth László. Mád: Lövei - Toplenszki, Szabó Zs., Haraszin, Turbucz, Tassy (Terhes), Badalik, Harsányi, Babos, Buri (Uray), Fazekas (Csikja). Edző: Veigli Géza. Gólszerző: Buri (0-1) az 5., Szakszón (1-1) a 80. perc­ben. Kiállítva: Babos (93.). Jók: Szakszón, Sipos, Balász, ill. Lövei, Toplenszki, Szabó, Buri, Harsányi. Tóth László: - Ökölvívó-mérkőzésen az ellenfelet a 80. percben leléptették volna. A futballt gólra játsszák, ezért a pontot az ellenfél a küzdőszelleme miatt megér­demelte. További sok sikert nekik. Velgll Géza: - Nagyon értékes pontot szereztünk egy nagyon jő csapat otthonában. Szlrmabesenyő - Hajdúnánás 1-1 (0-0) Miskolc, 50 néző. Vezette: Kiss L. SZISE: Róza - Geszti, Lázár, Kerényi, Balogh, Szuba, Nagy Cs., Barsi (Máthé), Márton, Tóth G., Pap. Edző: Zupkó Mihály. Hajdúnánás: Gencsi - Nagy T., Papp I., Gerliczki, Kon­dora, Gombkötő (Nagy Z.), Bartha, Oborzil, Ember, Horváth (Szemán P.), Szemán I. (Mikita). Edző: Kon­dora József. Gólszerző: Kondora - 11-esből (0-1) a 46., Nagy Cs. (1-1) a 80. percben. Jók: Róza, Geszti, Márton, ill. az egész csapat. Kozák János, elnök: - Hetven percet meddő mezőny­fölényben játszottunk, de ez sajnos csak az egy pont­ra volt elég, mert a helyzetek sokaságát kihagytuk. Kondora József: - Egy pontért jöttünk, és ezt sikerült elvinni. Abaújszántó - Rakamaz1-0 (CM)) Abaújszántó, 400 néző. Vezette: Kiss J. Abaújszántó: Szerencsi - Takács, Konyecsnyik, Erdősi, Fügéi, Novák, Pachinger, Dizmatsek (Balázs), Varga E., Varga M., Mató (Jáger). Edző: Szlifka Miklós. Rakamaz: Balázsy - Kurucz, Kosán (Galambosi), Szé­kely, Baka, Kovács (Papp), Szilágyi (Riczu), Göncz, Kákóczki, Csernyijenko, Szécsi. Edző: Kiss Miklós. Gólszerző: Jáger (1-0) a 73. percben. Jók: Konyecsnyik, Erdősi, Fügéi, Pachinger, Jáger, ill. Balázsy, Kurucz, Szécsi. Szlifka Miklós: - A tavalyi ezüstérmes ellen fegyel­mezett játékkal szereztük meg első NB lll-as győzel­münket. Kiss Miklós: - A látottak alapján a döntetlennel is elégedetlen lettem volna, a vereség miatt kifejezet­ten csalódott vagyok. További eredmények Balmazújváros - Hajdúböszörmény0-3 Ibrány - Hajdúdorog _____4-0 Szakoly - Tuzsér 14 Volán-Sényő - Vásárosnamény elmaradt, mert a ven­dégcsapatnak öt érvényes igazolással rendelkező já­tékosa volt. Szabadnapos: Létavértes. Mátra csoport 3-2 (2-1) Mezőkövesd - Magyargéc_______ Mezőkövesd, 800 néző. Vezette: Szőcs. Mezőkövesd: Varga - Soltész, Szabó V., Bocsi, Tari, Oláh, Farkas, Ragó (Szabó J.), Kovács, Karancsi (Dá­vid), Besenyei F. (Nyeste). Edző: Nyikes Mátyás. Magyargéc: Oláh Tibor - Sándor, Kecskés, Szőke, Jenei, Oláh Teofil, Németh, Grúz (Sápi), Szabó, Ber­ki, Mátrai. Edző: Oláh Béla. Gólszerző: Berki (0-1) a 21 , Bocsi (1-1) a 25., Oláh (2-1) a 32., Németh 1,2-21) a 60., Dávid (3-2) a 67. percben. Jók: Soltész, Bocsi, Farkas, Dávid, ill. Oláh Teofil, Je­nei, Mátrai, Kecskés. Nyikes Mátyás: - Egy kulturált, jó csapatot ismer­tem meg az ellenfélben. Az első mérkőzésen nyög­venyelős győzelmet arattunk. Oláh Béla: - Úgy érzem, hogy az első NB lll-as mér­kőzésünkön nem vallott szégyent a csapat. A döntet­len igazságosabb lett volna. További eredmények Főt - Gödöllő ________ Jászberény - Veresegyház Taksony - Gyöngyös 2-1 02 Ol Gyöngyöshalász - Egerszalók Láng SE - Túra_____ Dunakeszi - Jászapáti RAFC - Besenyőtelek A Tisza csoport állása 3l 4-1 TT Ol 1. Ibrány 11-­4-03 2. Hajdúböszörmény 1 1-­34)3 3. Abaújszántó 1 1-­1-03 4. Bőcs 1­1­1-11 Mád 1­1­1-11 Szirmabesenyő 1­1­1-11 Hajdúnánás 1­1­1-1 1 Szakoly1 V­1­1-11 Tuzsér1­1­1-11 Sényő - - - - - ­Vásárosnamény - - - - - ­Létavértes­­---­13. Rakamaz 1-­1 0-10 14. Hajdúböszörmény 1­­1 0-30 15. Hajdúdorog 1­­1 0-40 A Mátra csoport állása 1. Láng11 4-13 2. Gyöngyöshalász11-­3-13 3. Veresegyház11-­2-0 3 4. Mezőkövesd11­­3-23 5. Főt 11-­2-13 6. Besenyőtelek1 1-­1-0 3 Gyöngyös11­, ­1-03 8. Jászapáti 1­1­1-11 Dunakeszi1­1­1-11 10. Magyargéc 1-­12-30 11. Gödöllő1-­1 1-2 0 12. RAFC 1-­10-10 Taksony__ 1­­10-10 14. Egerszalók1-­11-30 15. Jászberény1­­1 0-2 0 16. Túra1 — — 1 1-40 Két magyar meccs egyetlen pontja A kettős szlovén-magyar összecsapás egy döntetlent és egy vereséget eredményezett Muraszombat (ÉM) - A szlovéniai Muraszombaton csapott össze egymással ba­rátságos labdarúgó-mérkőzé­sen a szlovén és a magyar válogatott. Sajnos, a lefújás után a hazaiak örülhettek. Nem sokáig kellett várni az első találatra, hiszen már a harmadik percben megzörrent a magyar háló. Ekkor Zahovic jobb oldali szabadrúgását köve­tően Knavs fejelt kapura és a labda Sukalón irányt változtat­va gurult a gólvonal mögé (1-0). Ezt követően langyos unalomba fulladt a mérkőzés, a hazaiak szemmel láthatóan nem erőltették különösebben a Gera (jobbra) nem bírt a védőkkel gólszerzést, a magyar próbálko­zások pedig erőtlennek bizo­nyultak. Ez alól a 29. perc volt a kivétel, amikor Fehér Csaba bedobása után Lisztes vissza­passzolta a labdát az érkező Dárdainak, a középpályás 22 m- es lövését Simeunovic a levegő­ben úszva ütötte ki. Hét perc­cel később Lőw a bal oldalon futott el, az alapvonal közeléből középre emelt, Szabics 9 m-ről lőtt, a hazai kapus nagy bra­vúrral és szerencsével, lábbal mentett. A 2. félidő 54. percében Sza­bics egyedül ugrott ki Gera in­dítása után, de 12 m-ről nem tudta elrúgni a labdát a szlovén kapus mellett. A 70. percben a végig nagyképűen és pontatla­nul játszó Zahovic a félpálya közelében felrúgta Dárdait, amiért megkapta második sár­ga lapját, s a játékvezető kiál­lította. Öt perccel később Céh kiug­ratta Cimiroticot, aki Dragó­ner díszkíséretében 12 m-ről nagy erővel a kapu jobb olda­lába lőtt (2-0). A hosszabbítás­ban, egészen pontosan a 92. percben Lisztes bal oldali szög­letét követően Fehér Miklós a kapust megelőzve közelről csúsztatott a hálóba (2-1). FELNŐTTVÁLOGATOTT Szlovénia-Magyarország 2-1 (1-0) Muraszombat, 6000 néző. Vezette: Sowa. Szlovénia: Simeunovic - Snofl, Cipót, Knavs, Sukalo - Karié, Céh, Seslar, Acimovic - Zahovic, Siljak. Magyarország: Király - Fehér Cs., Dragőner, Juhár - Lipcsei, Dárdai, Lisztes, Lőw - Kenesei, Gera, Szabics. Csere: Cipót helyett Vugdalic a 46., Sukalo helyett Pavlin a 46., Seslar helyett Cimirotic a 46., Siljak helyett Kapic a 46., Király helyett Végh a 46., Kenesei helyett Kovács Z. az 56., Dárdai helyett Farkas B. a 71., Fehér Cs. helyett Böőr a 75., Lőw he­lyett Füzy Á. a 77., Szabics helyett Fehér M. a 79., Karic helyett Cesar a 84., Céh helyett Zlogar a 87., Acimovic helyett Rakovic a 92. percben Sárga lap: Zahovic (30., 70.), Pavlin (48.), ill. Lipcsei (49.), Dárdai (59.) Kiállítva: Zahovic (70.) Gólszerző: Sukalo (3.), Cimirotic (75.), ill. Fehér M. (92.). Fotó: nbl.hu UTÁNPÓTLÁS-VÁLOGATOTT Szlovénia-Magyarország 2-2 (0-1) Krizevci, 1500 néző. Vezette: Segula (szlovén). Szlovénia: 1. félidő: Fornezzi - Lunder, Plaznik, Plastovski, Cesar - Dedic, Zinko, Bersnjak, Tisnikar - Lavric, Zilavec. 2. félidő: Handanovic - Aljancic, Berko, Suler, Bozic - Matic, llic, Mujakovic, Mejac - Bozic, Krsic. Magyarország: 1. félidő: Balogh - Szélesi, Vanczák, Juhász, Makra - Czvitkovics, Fehér, Leandro, Németh N. - Torghelle, Baj­zát. 2. félidő: Szántai - Nagy G., Pandúr, Pusztai, Geri - Berdó, Sifter, Czeglédi, Józsi, Rajczi - Koplárovics. Sárga lap: Mujakovic (82.), illetve Berdó (66.) Gólszerző: Mejac (86.), Mujakovic (92.), illetve Torghelle (42.), Józsi (64.) LABDARUGÓ MEGYEI I. OSZTÁLY, 3. FORDULÓ Sajészentpéter - MVSC 2-2 (0-1) Sajőszentpéter, 600 néző. Vezet­te: Buttkai. Sajészentpéter: Brindzár- Balogh N., Jakkel, Mata B., Somogyi, Sza­bó, Lehotai (Balogh G.), Madarász (Mata L.), Kelemen, Lázi (Garai), Király. Edző: Veres Imre. Miskolci VSC: Kristóf - Jóner, Pelyhe, Tóth, Boszák, Kovács, lllovai, Lajtos, Koppány (Buró), Hozdik, Nagy (Baráth). Edző: Földesi Károly. G.: Garai (2), ill. lllovai, Kovács. Jók: az egész csapat, ill. Kovács, Boszák. Ifi: 0-0. Veres Imre: - A csapat már re­ménytelennek tűnő helyzetből állt fel, és a cserék segítségével egy jó ellenfél ellen izgalmas hajrával szerzett egy pontot. Földesi Károly: - 2-0-s vezetésünk után itt hagytunk két pontot fegyel­mezetlenség miatt. Borsodszentgyörgy - Encs 0-2 (0-0) Borsodszentgyörgy, 250 néző. Ve- zette: Molnár. Borsodszentgyörgy: Fekete - Timkó, Németh B., Bíró P. (Németh P.), Horváth, Juhász, Kuzma, Sza­bó, Füleki, Konyha, Bíró L. (Kisbenedek). Edző: Tokár Béla. Encs: Jakab - Fülöp, Glonczi, Ha­vas, Orosz, Molnár, Csorba (Laka­tos), Mikó, Gregó (Konkoly), Adu, Szegedi (Török). Edző: Verpecz Ist­ván. G.: Havas, Gregó. Jók: sen­ki, ill. az egész csapat. Ifi: 0-2. Tokár Béla: - Ezen a mérkőzésen a csapatomtól csak a játékvezetés volt gyengébb. Verpecz István: - Szimpatikus és jó csapat ellen a taktikát maximá­lisan betartva régen látott hozzáál­lással és kis szerencsével biztos győzelmet arattunk. Bogács - Mezőkeresztes 0-1 (0-1) Bogács, 200 néző. Vezette: Deme­ter. Bogács: Bencsik - Varga, Pribéli, Demeter, Jablonkai, Ács, Farkas (Molnár, Guba), Dudás, Ujj, Bóta (Pintér), Dengi. Edző: Dorogi István. Mezőkeresztes: Szvercsok - Ko­vács (Bukta), Nyeste, Búzás, Kun R., Kun B., Molnár, Szombati, Lövei, Bedécs, Pásztor. Edző: Áfra Lajos. G.: Molnár. Kiállítva: Kun R. Jók: Pribéli, Varga, Bencsik, ill. Szvercsok (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. Ifi: 0-0. Dorogi István: - A taktikánk és a játékunk csődöt mondott. Sándor Lajos elnök: - Küzdelmes mérkőzésen a rutinosabb csapat győzött. Arnót - Tomor-Lak 2-0 (0-0) Arnót, 300 néző. Vezette: Petus. Arnót: Pallai - Kriston (Asszony), Vodicska, Városi, Farkas A., Drótos, Kiser, Szedlák, Kőműves (Ákos), Tóth (Budai), Gáspár. Edző: Benczés Miklós. Tomor-Lak: Grolmusz (Med­ve) - Csépány, Vígh (Kótai), Szita, Göndör (Mikó), Tőszegi, Mogyoró, Szántó, Kalász, Bokk, Pavlánszki. Elnök: Szilvái Attila. G.: Gáspár (2). Kiállítva: Grolmusz, Mogyoró. Jók: Városi, Vodicska, Farkas, Gáspár, Kiser, Drótos, ill. az egész csapat. Ifi: 4-1. Benczés Miklós: - Augusztus 20- át sikerült ünnepélyesebbé ten­nünk Arnóton Gáspár tűzijátékával. Szilvái Attila: - Hiába teszünk hét­ről hétre sokat a győzelemért, sze­rencsétlenek vagyunk, ma csak­ugyan nem érdemeltünk vereséget. PáIháza - Karcsa ______0-1 (0-1) Pálháza, 250 néző. Vezette: Kiss. Pálháza: Repka - Perecsényi (Ba­logh), Erdei, Vaszlavik (Tokár), Ko­vács Cs., Petercsák, Kovács B., Nagy P., Hajdú, Okkel, Trembulyák. Edző: Kovács István, Szabó Lász­ló. Karcsa: Papp - Tóth, Móré (Vé­kony). Nagy (Kovács), Váradi Z., Szabó P. (Kocsmárszki P.), Kele­men, Váradi I., Szabó S., Térjék, Simon. Edző: Móré Csaba. G.: Térjék. Kiállítva: Kovács Cs. Jók: Repka, Nagy, ill. Simon (a mezőny legjobbja) és az egész csapat. Ifi: 0-3. Kovács István: - Megérdemelt ven­déggyőzelem született. Móré Csaba: - Helyzeteink alapján megérdemelt győzelmet arattunk. Nyékládháza - Varbő 2-3 (2-2) Nyékládháza, 200 néző. Vezette: Nyitrai. Nyékládháza: Szabó - Vidinczei, Kerékgyártó (Tóth R.), Kazár, Haltai, Tóth A., Nyeste, Resetár (Polgári), Mezei, Kuzma, Tóth T. Edző: Bodnár József. Varbó: Bukovics - Virág (Kotány), Lipták, Cseh, Schnek, Tocsev, Rákos (Kiss J.), Horváth S„ Horváth T„ Kuron, Krompák (Szabó). Edző: Schnek Zoltán. G.: Resetár, Kuzma, ill. Horváth T., Tocsev, Kuron. Kiállítva: Hallai, Vidinczei, ill. Horváth S. Jók: Nyeste, Kuzma, Tóth A., ill. az egész csapat. Ifi: 5-0. Bodnár József: - A csapat megtett mindent, de egy jó együttes ellen 50 percet emberhátrányban nem bírtunk ki. Vantal Dezső, technikai vezető:- Küzdöttünk az időjárással, a rossz talajjal, és talán a túlzottan agresszív ellenféllel, de sikerült és ezért gratulálok a csapatomnak. Sárospatak - Onga 0-2 (0-0) Sárospatak, 150 néző. Vezette: Nagy R. Sárospatak: Jősvai - Nagy, Király, Baranyi, Vígh, Géczi, Belicza, Lu­kács, Bajnok, Sánta (Laczkő), Espák. Edző: Sikorszki Gábor, Her­mán Tibor. Onga: Viszőczki - Sze­gedi, Túróczi, Varga L., Képes, Urbán, Kristóf (Vincze), Molnár (Dé­vai), Tősa, Lója (Kovács), Galamb. Edző: Túróczi Attila. G.: Lója, Mol­nár. Jók: Espák, Baranyi, Nagy, Baj­nok, ill. Lója, Molnár, Tősa, Képes, Túróczi, Urbán. Ifi: 6-1. Sikorszki Gábor: - Küzdöttünk, de ekkora játékvezetői nyomást nem bírtunk el. Gratulálok a szervezett ellenfelünknek. Túróczi Attila: - Lelkes hazai csa­patot sikerült meggyőző és fegyel­mezett játékkal legyőznünk. Sajná­lom a kiosztott sok sárga lapot, ta­lán ennyi nem volt indokolt. Továb­bi sok sikert ellenfelünknek. Bodroghalom - Höleim SC 2-2 (1-2) Bodroghalom, 100 néző. Vezette: Bacsó. Bodroghalom: Laczi - Petercsák, Sveda, Rendes, Reskó (Karászi), Osztroha T. (Pálóczi P.), Mózes, Tóth R. (Tóth P.), Pálóczi, Tóth Z., Vajda. Csapatvezető: Dajka László. Holcim: Juhász - Péli, Glonczi, Kavecsánszki, Oláh, Kovács (Ko­csis), Gilányi, Varga, Farkas, Kubicza (Broda), Kozma. Edző: Szűcs István. G.: Pálóczi, Rendes, ill. Farkas, Oláh. Jók: Mózes, Pálóczi, Sveda, ill. Glonczi, Péli, Gilányi, Varga. Ifi: 3-7. Dajka László: - Győzelmi esélyt en­gedtünk ki a kezünkből, de ehhez kellett egy partjelző hibája is. Szűcs István: - A játékvezető olyan gólt adott meg, amit nem is látott, ráadásul szabálytalan is volt. Felsőzsolca - Muhi találkozó el­maradt, mert a vendégcsapat nem állt ki. A megyei I. osztály állása V^VC'OV! vvv VVVWvVV'v. 'VWLW WCv:' 'VWCVV'­WVVVxW.VWWU)WWW 1. Onga33-­9-29 2. Arnót 321­6-17 3. Nyékládháza3 2­16-4 6 4. Varbó32­16-56 5. Karcsa 32­14-36 6. Muhi 211­4-14 7. Felsőzsolca211­2-04 8. Pálháza31113-24 9. Borsodszentgyörgy31 1 14-44 10. Bodroghalom31116-74 11. Sajószentpéter 3 1 114-5 4 12. Mezőkeresztes 31112-34 13. Encs 3 1­2 2-4 3 14. Bogács 31­2 1-43 15. MVSC 3­213-5 2 16. Holcim 3­1 22-5 1 17. Tomor-Lak 3-121-51 18. Sárospatak 3 - - 3 1-6 0