Észak-Magyarország, 2000. szeptember (56. évfolyam, 205-228. szám)

2000-09-07 / 210. szám

2000. szeptember 7., csütörtök á i Sport 10 Döntetlen Mezőkersztes (ÉM) - A labdarúgó me­gyei II. osztály Közép csoportjában egy mérkőzést pótoltak be az érintett felek. Mezőkeresztes - Bükkábrány 1-1 (0-0) Mezőkeresztes, 150 néző. V: Bacsó. Mezőkeresztes: Svercsok - Nagy, Horváth, Nyeste, Csóka, Jablonkai, Molnár, Petrik, Kiss, Szabó (Versényi), Bukta (Okos). Edző: Horváth László. Bükkábrány: Jaksi - Nagy L., Szabó, Dobi, Moroncsik, Gyöngy, Tóth (Székely), Kiss, Fazekas (Káló), Kere­kes, Nagy B. (Horváth). Edző: Szép Pál. G.: Petrik, ül, Káló. Jók: Nyeste, Csóka, ill. Gyöngy, Dobi, Káló, Kiss, Nagy L. Ifi: 2-0. HORVÁTH László: - A kilencvenedik percben kapott góllal veszítettünk két pontot. Nagyon el vagyok keseredve. SZÉP Pál: - Akár a győzelmet is megsze­rezhettük volna. Gratulálok a fiúknak igen sportszerű mérkőzés volt. Nyert a Szolnok Miskolc (ÉM) - A negyedik megyei csa­patunk, a Borsod Volán már korábban be­fejezte a Magyar Kupa-küzdelmeket, ám az 5. csoport zárómérkőzését tegnap ren­deztek meg: Szolnok - Újpest 2-1 (0-0). A csoport végeredménye 1. SZOLNOK 3 3 - - 9-3 9 2. ÚJPEST31 11 10- 3 4 3. Sényő3 1- 26-153 4. Borsod Volán3 -12 2- 61 Dél-Borsod körzet 2. forduló: Tárd - Bükkzsérc 1-1, Távközlési DSÉ - Bükkalja SE 14-1, Mezőnyárád - Szomolya 2-0, Cserépfalu - Igrici 2-1, az Ernőd - Hejőpapi találko­zó elmaradt. Az élcsoport állása: 1. TDSE 6 pont, 2. Ernőd 6, 2. TDSE 3, 3. Mezőnyárád 6. Encs körzet /. osztály 5. forduló: Hernádvécse - Vilmány SK 5-2, Vizsoly - Boldogkőújfalu 2-3, Honagro FC - Szalaszend 0-1, Boldogkőváralja - Kiskinizs 2-4, Abaújdevecser - Forró 1-3, Büttös - Kázsmárk 4-1, Ináncs - Bakta- kék 2-0, Felsővadász - Novajidrány 3-1. Az élcso­port állása: 1. Forró 15 pont, 2. Boldogkőújfalu 10, 3. Kiskinizs 12. II. osztály 4. forduló: Fony - Bérét 4-1, Korlát - Fulókércs 2-2, Vilmány SP - Telkibánya 2-7, Felsődobsza - Gönc II 0-1, a Garadna - Encs II találkozó 5-1-es állásnál félbeszakadt. Az élcsoport állása: 1. Telkibánya 10 pont, 2. Gönc II 8, 3. Garadna 6. Kazincbarcika körzet A osztály 3. forduló: Hidvégardó - Sajókaza 1-2, Ormosbá­nya - Szendrő 1-3, Meszes - Tardona 3-1, Szin - Trizs 1-5, a Bánhorváti - Felsőtelekes és a Szögliget- Szalonna mérkőzést később játsszák. Az élcso­port állása: 1. Sajókaza 7, 2. Hidvégardó 6, 3. Me­szes 6. B osztály 3. forduló: Rudolftelep - Martonyi 4-5, Kertváros - Kurityán 4-2, Zádorfalva - Alsószuha 11-2, Felső- nyárád - Izsófalva 2-5, Múcsony - Nagybarca 4-0, Szendrőlád - Ragály 1-2, Aggtelek - Felsőkele- csény 0-7. Az élcsoport állása: 1. Kertváros 9 pont, 2. Ragály 9, 3. Zádorfalva 6. Mezőcsát körzet 5. forduló: Kesznyéten - Nemesbikk 1-Ö, Ónod - Sajóörös 0-2, Ároktő - Szakáid 8-0, Nagycsécs - Hejőszalonta 4-0, Tiszatarján - Tiszabábolna 3-1, Oszlár - Hejőkeresztúr 2-0, Tiszapalkonya - Köröm 0-2. Az élcsoport állása: 1. Tiszatarján 12 pont, 2. Tiszapalkonya 12, 3. Nagycsécs 11. Miskolc körzet 4. forduló: Nyirjes-Szirma - Miskolci Rendész 2-0, Hangács-Nyomár - Sajólád 1-0, Sajókeresztúr - Sa- jósenye 0-3, Parasznya - DVTK 1-1, MEAFC - FC Bükkszent 5-0, Boldva - Sajópetri 2-0, Borsodszirák- Mályi 4-0. Az élcsoport állása: 1. Szirma 12 pont, 2. Hangács-Nyomár 10, 3. Boldva 10. Szerencs körzet 3. forduló: Bekecs - Tiszalúc 1-3, Mezőzombor - Tokaj 5-0, Golop - Bodrog SE 2-2, Rátka - Takta- harkány 1-5, Taktaszada - Tállya 8-1, Monok - Ti- szaladány 5-1. Az élcsoport állása: 1. Taktaszada 9 pont, 2. Tiszalúc 9, 3. Monok 7. Zemplén körzet 4. forduló: Hercegkút - Nagyrozvágy 2-3, Mikóhá- za - Györgytarló 2-1, Füzér - Hollóháza 0-2, Felső- berecki - Makkoshotyka 0-2, Kovácsvágás - Vég- ardó 8-1, Vajdácska - Pusztafalu 3-2, Bodrogolaszi- Füzérradvány 1-0. Az élcsoport állása: 1. Vaj­dácska 12, 2. Makkoshotyka 10, 3. Hollóháza 10. Ózd körzet Ózd-Hangonyvölgy csoport 3. forduló: Ózdi FC - Hangony SE 5-0, Borsodszent- györgy - Hangony 97 9-0, Farkaslyuk - Somsály 3-1, Királd - Uraj 6-1, Center - Tábla 3-3. Az élcso­port állása: 1. Borsodszentgyörgy 9 pont, 2. Királd 9, 3. Center 7 pont. Sajó-Hegyhát csoport 3. forduló: Bánréve - Borsodbóta 2-1, Sajómercse - Nekézseny 1-4, Csokvaomány - Sajópüspöki 2-1, Hét - Kelemér 2-7, Uppony - Serényfalva 1-4. Az élcsoport állása: 1. Nekézseny 9 pont, 2. Serényfal­va 9, 3. Uppony 3. Kelemér 4. Bamáék a legjobb harminckettő között Arany Ászok-kupa csoportselejtező, 3. forduló: Nyíregyházi Kertváros - STK 3-3 (2-1) A Sátoraljaújhely (sötétben) a 32 közé jutott Fotó: km Nyíregyháza (ÉM - Ml) - A labdarúgó Magyar Kupa cso­portmérkőzéseinek zárófor­dulójában idegenben ért el döntetlent a második cso­portban a Sátoraljaújhely NB ll-es csapata, és ezzel to­vábblépett a küzdelmekben. Nyíregyháza, 53 néző. Vezette: Némethy (Buczkó, Darnai). Kertváros: Tuska - Kiszely - Ambrusz, Kiss G. - Lácza Gy. (Lácza F., 70.), Hegedűs, Banka, Balk, Barkóczi (Krasznai Zs., 46.) - Bihari (Petró, 52.), Paulik. Edző: Mirgai László. Sátoraljaújhelyi TK: Szemán - Pankovics - Szoták, Dókus - Jani­ké, Juhász, Barna, Simonyi (Sza­bó, 73.), Wachter (Ocsenás, 46.) - Trembulyák (Jurkó, 56.), Po- thurszky. Edző: Szalánczi Tamás. Gólszerző: Banka (1-0) a 12., Po- thurszky (1-1) a 35., Banka (2-1) a 40., Trembulyák (2-2) a 46., Pothurszky (2-3) az 50., Hegedűs (3-3) a 65. percben. A hazaiak fél csapata az utolsó pillanatban esett be az öltözőbe, ugyanis úgy tudták, hogy fél négy helyett fél ötkor kezdődik a mérkőzés... Tétje csak a vendé­gek számára volt az összecsa­pásnak, mégis jobbára a nyírsé­gi lábakon vándorolt a labda az első percekben. A nagy semmit­tevés és a borzasztó átadás köze­pette a 12. percben Simonyi ve­szítette el a labdát a középpá­lyán, Hegedűs - miután futott vele néhány métert -, kiugratta a jobbösszekötő helyén feltűnő Bankát, aki 12 méterről laposan a hálóba lőtt, 1-0. A kertvárosi­ak első Magyar Kupa találata után nem sokkal Trembulyák ta­lálta el a jobb kapufa tövét, majd Pothurszky bombázott Tuskába. A 24. percben Pothurszky szer­zett labdát, de tiszta helyzetből 5 méterről képes volt a kapu fölé lőni. A 35. minutumban Dókus játszott Barnához, aki az alapvo­nalig sprintéit, ahonnan jól gurí­tott vissza, és Pothurszky az ötösről a kapu közepébe lőtt, 1-1. Öt perccel később újra vezetést szerzett a Kertváros: Paulik jobb oldali sarokrúgása után Szemán éppen Banka elé tenyerelte a pettyest, aki azt 14 méterről a kapu közepébe vágta, 2-1. A pihenő alatt Szalánczi edző nem volt elragadtatva a látottak­tól, főleg a helyzetkihasználás mi­att volt bosszús. A játékosok érez­ték, hogy ezen a téren többet kell nyújtaniuk, és a 46. percben Si­monyi bal oldali beadása után Trembulyák közeli góljával en­nek korán meg is lett az eredmé­nye, 2-2. Sőt: az 50. percben Pothurszky a jobb sarokba lőtt, s ezzel a találkozó folyamán először vezettek az újhelyiek, 2-3. A Kert­város három helyzettel jelezte, hogy nem hagyta annyiban a dol­got, és a negyedik próbálkozásuk már eredményesnek is bizonyult, amikor a 65. percben Hegedűs lö­vése talált utat Szemán kapujába, 3-3. A hajrába gól már nem, csu­pán Jurkó ziccere, és Szalánczi Tamás „Most már bírjuk ki!” mo­nológja fért bele. Az ukázt megfo­gadták a játékosok, és ha nem is futballoztak jól ezen a délutánon, megérdemelten jutottak a legjobb 32 közé. Jók: Paulik, Lácza Gy., Ban­ka, ill. Szemán, Barna, Juhász, Pothurszky. MIRGAI László: - Igazságos döntetlen született, mivel mind a két csapat sok helyzetet ha­gyott ki. SZALÁNCZI Tamás: - Eléggé enerváltan játszottunk ma, de örülünk a továbbjutásnak, mert ez volt az elsődleges célunk. A csoport másik mérkőzésén: Jászberény - Kispest Honvéd FC 0-3 (0-3). A csoport végeredménye 1. KISPEST 3 2 1 -5-07 2. S.ÚJHELY 3 1 2 -5-45 3. Jászberény 3 1 - 2 7-5 3 4. Kertváros 3-1 2 3-11 1 Magabiztos nyéki győzelem a végére Arany Ászok-kupa csoportselejtező, 3. forduló: Petneháza - Nyékládháza 0-4 (0-3) Petneháza (ÉM) - Utolsó cso­portmérkőzésén idegenben aratott magabiztos győzel­met a Nyékládháza együtte­se a labdarúgó Magyar Kupa első csoportjában. Petneháza, 100 néző. Vezette: Kó- ródi (Kelemen,1 Kóricz). Petneháza: Balog B. - Papp M., Sinka (Nádai, 46.), Ragyák, Sza­bó T. - Kozma, Dallos (Nagy B., 46.), Tóth J., Szabó Cs. (Tóth M., 68.) - Elek, Bombera. Edző: Szo- boszlai István. Nyékládháza: Kiss Á. - Bor­bély, Labbancz, Kazár, Lacza - Járai, Vidinczei, Balázs (Re- gecz, 75.), Borsodi (Kerékgyár­tó, 78.) - Tóth T., Braun. Edző: Kapitány Béla. Gólszerző: Járai (0-1) a 8., Vi­dinczei (0-2) a 12., Tóth T. (0-3) a 35., Braun (0-4, 11-esből) az 55. percben. A vendég Nyékládháza nem tit­koltan a győzelem megszerzésé­ért utazott a nyírségi csapat ott­honában. Ennek megfelelőn már a találkozó elején magához ra­gadta a kezdeményezést a Kapi­tány-gárda, és nem is sokáig kel­lett várni az első vendégtalálat­ra, hiszen a 8. percben egy jobb oldali beadás után Járai 12 mé­terről a léc alá durrantott, 0-1. Tovább tartott a nyéki henger, hiszen négy perccel később szin­tén egy jobb oldali beívelést kö­vetően Vidinczei 8 méterről fe­jelt jobb alsó sarokba, 0-2. Ez­után sem állt meg a vendégegyüt­tes, sorra dolgozta ki helyzeted, aminek újra meg lett az eredmé­nye: Borsodi a 35. percben vihar­zott el a szélen, majd visszagurí­tott Tóth T.-nek, aki 10 méterről kipúpozta a hálót, 0-3. A fordulás után semmit sem változott a játék képe, hiszen a hazaiak nem tudták felvenni a ritmust, így az csak idő kérdése volt, hogy mikor növeli előnyét a borsodi csapat. Nos az 55. per­cig kellett várni, amikor Tóth kilépett a védők között, akik csak szabálytalanul tudták meg­állítani. A megítélt büntetőt Braun értékesítette, 0-4. Ezután már egy percig sem forgott ve­szélyben a Nyékládháza sikere, így a minden csapatrészében jobb vendégek megszerezték a kupaküzdelmekben az első győ­zelmüket. Jók: senki, ill. Vidinczei (a me­zőny legjobbja), Kiss, Borbély, Kazár, Braun, Tóth. SZOBOSZLAI István: - Gyen­gén, rossz felfogásban játszot­tunk, egy gólt azért megérde­meltünk volna. KAPITÁNY Béla: - Azt kaptam a mérkőzéstől amit vártam, a lá­tottak alapján megérdemelten nyertünk. A csoport végeredménye 1. FTC 3 3 - - 14- 0 9 2. EGER 3 2 - 1 12- 9 6 3. Ny.ládháza 3 1 - 2 j 7- 7 Y 4. Petneháza 3 - - 3 0-16 0 A későn jövő csapat rúgta a gólokat Arany Ászok-kupa csoportselejtező, 3. forduló: Abaújszántó - Salgó Öblös 0-2 (0-1) Abaújszántó (ÉM - BCS) - Kétgólos vereséget szenve­dett az Abaújszántó a labda­rúgó Magyar Kupa harmadik csoportjának zárófordulójá­ban, és ezzel elbúcsúzott a további küzdelmektől. Abaújszántó, 150 néző. Vezette: Birincsik (Jávorszki, Csukás). Abaújszántó: Braun - Konyecs- nyik - Soltész Zs., Bállá I., Soltész Z. - Meczkó (Balázs P., 46.), Kohá- ri (Gyulai, 58.), Fügéi, Olejnyik (Bednarik, 85.) - Paráda, Sánta. Játékos-edző: Erdősi István. Salgó Öblös: Lázár - Balázs A. - Mészáros (Ispinszki, 46.), Mi­káva, Mezei - Balázs J. (Bartha, 46.), Cséki, Birincsik, Morva - ids. Lipták (ifi. Lipták, 60.), Ké­kesi. Edző: Simon Attila. Gólszerző: ids. Lipták - 11-esből (0-1) a 27., Birincsik (0-2) a 82. percben. A mérkőzést a kiírás szerint fél négykor kezdték volna, azonban a tarjániak busza 15.32-kor féke­zett le az öltözőépület mellett, így húszperces késéssel kezdő­dött a találkozó. A meccs első nagy gólhelyzete 10 perc eltelté­vel a vendégek előtt adódott, amikor Konyecsnyik utolsó em­berként odapasszolta a labdát a rátámadó Csékinek. A vendégjá­tékos a bal alsó sarokba szere­tett volna gurítani, de ezen szándékát Braun lába akadá­lyozta meg, akiről a felfutó Ba­lázs J. elé perdült a labda, azon­ban a vendégjátékos az üresen tátongó kapu helyett az égbe küldte a labdát... A folytatásban kiegyenlített játékot láthattak a nézők, a két csapat közötti kettő (vagy három?) osztálynyi kü­lönbséget nem lehetett észre­venni. Ennek ellenére mégis gólt szerzett a nógrádi gárda: a 27. percben Csékit buktatta Sol­tész Zs. a tizenhatoson belül, a bal sarokban. A játékvezető ál­tal megítélt büntetőt ids. Lipták a jobbra mozduló Bra­unt becsapva laposan az ellen­kező sarokba gurította, 0-1. Nem sokkal később az előrelo­pakodó Konyecsnyiket buktat­ták a tarjáni kaputól 17 méter­re, középen. A szabadrúgást Fü­géi csavarta el a sorfal mellett, de bombája a felső lécről kipat­tant. Az első félidő vége előtt négy perccel a bal oldalon előre­törő Paráda 18 méterről célozta meg a kaput, és Lázár már ek­kor bravúrral tenyerelte ki a labdát, majd nem sokkal később ismét, amikor az akcióval közé­pén felfutó Sánta térdéről a léc alá hulló labdát piszkálta ki a gólvonal elől. A második játékrész első nagy gólhelyzetét a szántóiak hibáz­ták el, Fügéi remek passzát a jobb oldalon érkező Paráda át­emelte a kapuson, de a labda az oldalhálóban kötött ki. Aztán amikor egy óra eltelt a mérkő­zésből generációváltás történt a Küzdelem a középpályán Fotó: Végh Csaba pályán, hiszen idősebb Lipták Béla helyére fia jött be a pályá­ra. Mint később kiderült jónak bizonyult ez a csere, hiszen a 81. percben az ifjabb Lipták volt az, aki gólpasszt adott Birincsik- nek, 0-2. Ez a találat eldöntötte a mérkőzés sorsát, mert bár a vendégek második góljáig a ha­zaiak lelkesen támadtak, helyen­ként mezőnyfölényben játszot­tak, de igazi gólhelyzeteket nem tudtak kialakítani. Jók: Braun, Bállá, ill. Lázár, Balázs A., ids. Lipták. ERDŐSI István: - Teljesen egyenrangú ellenfelei voltunk a magasabb osztályban játszó el­lenfelünknek, s egy kis szeren­csével sikerülhetett volna dön­tetlent elérnünk. SIMON Attila: - Nagyon sport­szerű csapat ellen nagyon szép környezetben úgy érzem megér­demelt győzelmet arattunk. A csoport másik mérkőzésén: BKV Előre - Debreceni VSC 2-3 (0-1). A csoport végeredménye 1. DEBRECEN 3 3 - - 12- 6 9 2. BKV ELŐRE 3 2 77 1 g. 4 6 3. Salgó Öbíös Ti 2 6-6 3 4. Abaújszántó 3 - - 3 1-12 0