Észak-Magyarország, 1997. november (53. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-03 / 256. szám

1997. Novimbi« 3., Héttő EREDMÉNYEK - TUDÓSÍTÁSOK Ésxak-MaoyaíobsxA® 11 □ i mmí i irmmm ■ ■ 1. MTK-Vasas 3-1 1 2. BVSC-Vác 0-1 2 3.1860 Münc. - B.. München 2-2 X 4. Karlsruhe -1. FC Köln 3-1 1 5. VfB Stuttgart - Schalke 04 0-0 X 6. Roma - Lazio 1-3 2 7. Atalanta - Vicenza 1-3 2 8. Bologna - Napoli 5-1 1 9. Empoli - Bari 2-3 2 10. Internazionale - Parma 1-0 1 11. Juventus -Udinese 4-1 1 12. Lecce - Brescia 2-0 1 13. Piacenza - Fiorentina 0-0 X 14. Sampdoria - Milan 0-3 2 LABDARÚGÓ NB I Győri ETO FC - Békéscsabai EFC 1-0 (1-0). Gólszerző: Fehér (5.). Gázszer FC - Haladás-Milos 1-1 (1-0). Gólszer­ző: Tiber (40), ill. Király (90.). MTK FC - Vasas Danubius Hotels 3-1 (2-0). Gólszerző: Illés (6.), Kenesei (21.), Madar (54.), ill. Szilveszter (62.). Tiszakécske - Kispest HFC 2-1 (2-0). Gólszerző: Thaly (43.), Balia M. (45.), ill. Cipf (59.). Siófoki Bányász - Ecker-Stadler FC 3-0 (0-0). Gólszerző: Pest R. (53., 54.), Ördög (82.). Zalahűs-ZTE FC - Videoton FCF 2-0 (2-0). Gól­szerző: Sebők (29., 45.). BVSC-Zugló FC - Vác FC 0-1 (0-1). Gólszerző: Füle (30.). Az Újpesti TE - Ferencváros mérkőzést ma este hét órától játsszák, a találkozót a TV2 közvetíti. Baráti légkörben két góllal „kedveskedett” a DFC Labdarúgó NB I, 14. forduló: Diósgyőri FC - DVSC-Epona 2-0 (0-0) Jegyzőkönyv Diósgyőri stadion, 10 000 néző. Vezette: Vágner (Ring, Győr). DFC: Racz (0) - Földvári (6) - Farkas J. (7), Téger (6), Kovács T. (6) - Varga S. (7), Kiser (6), Buliga (5), Kákóczki (5) - Kulcsár (5), Jakab (5). Szakmai igazgató: Tornyi Barnabás. DVSC-Epona: Nagy Z. (5) - Gojan (6) - Bernáth (6), Szatmári (5) - Bodnár (4), Böőr (6), Vadicska (4), Madar T. (5) - Dombi (4), Ilea (4) , Sira (4). Edző: Herczeg András. Csere: Bodnár helyett Djurisics (5) az 58., Kulcsár helyett Domokos (5) a 65., Sira helyett Arany (4) a 65., Jakab helyett Búzás (-) a 71., Bea helyett Stupar (-) a 81., Varga S. helyett Volár (-) a 82. percben. Sárga lap: Böőr a 19., Téger a 36., Stupar a 85., Nagy Z. a 91. perc­ben. Gólszerző: Varga S. (1-0) az 53., Kákóczki - 11-esből (2-0) a 91. percben. Kulcsár (középen) botladozik át egy debreceni védőn. Bal oldalon Varga követi az akciót, aki góllal vette ki a részét a szombati győzelemből. Fotó: Vajda János Berecz Csaba, Molnár István 5. perc: Farkas J. iramodott meg a debreceni kapu irányába, majd miután elhúzott Bernáth mellett Gojam szabálytalanul szerelte. A középről, 20 méterről járó pontrú­gást Kulcsár végezte el, aki jobbal a sorfal mellett elcsavarta a játék­szert, ám az fél méterrel a jobb kapufa mellett suhant el. 13. perc: Kiser harcolt Szatmári­val és Böőrrel a Löki büntetőterü­letének jobb oldalán, majd a meg­nyert párharcot követően Kul­csárhoz továbbította a labdát. A hazaiak támadója kapura fordult, de 13 méteres jobb lábas kísérlete a bal kapufa mellett hagyta el a játékteret. 28. perc: Buliga végzett el sarok­rúgást a jobb oldalról. A DFC légi­ósa ballal az ötös tájékára csa­vart, ahol Téger árválkodott, de a vendéglátók védője tiszta helyzet­ben 4 méterről centiméterekkel a bal kapufa mellé bólintott. 31. perc: Bodnár az ötössel egy- magasságban végezhetett el bedo­bást, amelyet a kapujából kilépő Rácz kitenyereit, de a labda a kö­zépen érkező Dombihoz került, aki 17 méterről lőtt, ám kísérlete a vetődő diósgyőri portás kezében halt el. 50. perc: Madar T. indult volna el a labdával még saját térfelének a bal oldalán, viszont az odalépő Farkas J. becsúszva szerelte. A di­ósgyőriek játékosa néhány lépést követően az ellenkező oldalra ívelt, ahol az átadást Jakab leke­zelte, majd 15 méterről nagy hely­zetben a felső léc fölé duirantott. 53. perc: Farkas J.-től indult is­mét a diósgyőriek akciója, akitől a középen felfutó Varga S. kapta a bőrgolyót. A középpályás megin­dult a hajdúsági kapu irányába, előbb Böőrt, majd Gojant „küldte el”, majd amikor már az ötös job­boldali sarkának közelébe ért, „átverte” a még vele szemben álló Szatmárit és 8 méterről laposan lőtt. A labda kissé megpattant Madar T. cipőjén, így az Nagy Z. lábai között a kapu közepébe ju­tott, 1-0. 82. perc: Djurisics sprintéit le az alapvonalig a bal oldalon, majd onnan pontosan centerezett kö­zépre. Az átadás címzettje Dombi volt, aki a védők szorításában még kicsavart testtel is hozzáfért a pettyeshez, de 10 méterről a ka­pu felé perdített. 91. perc: Farkas J. hozta fel közé­pen a játékszert, majd észrevette, hogy a balösszekötő helyén Domo­kos jól válik le Gojanról. A csere­csatár az átadással egyedül törhe­tett kapura, amikor kiindult eléje az Epona kapusa. A diósgyőri tá­madó ütemelőnyben volt Nagy Z.- vel szemben, aki feleslegesen elso­dorta a bal oldali sarokzászló irá­nyába cselező támadót, mire a já­tékvezető 11-est ítélt. A büntető- rúgást Kákóczki végezte el, aki ballal félmagasan a kapu bal olda­lába bombázott, 2-0. A várakozásokkal ellentétben a két szomszédvár csatája nem né­zőcsúcsot, hanem majdnem nega­tív rekordot hozott, hiszen a kez­dőrúgást csak min tegy 8 ezer néző láthatta, s a nézőszámot a menet közben érkezők és a szünetben - a „nyitott kapuk” akciónak köszön­hetően - betoppanók tornázták fel. Talán ez utóbbiak jártak a legjobban, hiszen ha az első fél­időben nincs Kulcsár két lövése és Téger fejese, illetve Dombi kísérle­te, akkor semmiről sem maradtak volna le. A vendégek ugyan há­rom csatárral álltak fel - míg a hazaiak támadó duóval próbál­koztak meg gólt elérni de a tempót a diósgyőriek diktálták. Fölényükből jobbára csak szögle­tekre futotta, s ezeket a rövid sa­rokra érkező pontrúgásokat - egy kivételével - magabiztosan hárí­totta az Epona védelme. A játék jobbára a pálya középső harma­dában csordogált, ahol technikai hibák sora akadályozta meg a fo­lyamatos összjáték kialakulását. Ügy tűnt, a debreceniek beérnék egy ponttal is, hiszen gól nélküli állásnál nem nagyon csipkedték magukat azért, hogy helyzeteket alakítsanak ki. Megelégedtek az­zal, hogy stoppolták az óvatos DFC akciókat. Fordulás után megélénkült a mérkőzés, a hazai játékosok az el­ső félideinél jóval harcosabban és kezdeményezőbben láttak „munká­hoz”, s ennek perceken belül meg is lett az eredménye: előbb Jakab a találkozó addigi legnagyobb hely­zetét hibázta el, majd Varga S. szólója átszakította a Löki védel­mét. A találat kifejezetten jót tett az összecsapásnak, a vendégek fu­tómennyisége ugrásszerűen meg­növekedett, s Herczeg András csa ­tárcseréi is élénkitőleg hatottak a játékra. Azonban hiúba vált aktí­vabbá a DVSC, a hazai védelem magabiztosan verte vissza a ven­dégek próbálkozásait. A diósgyőri gárda jobb oldala volt az, amelyik az átlag fölé nőtt: a Farkas J. - Varga S. páros remekül megértette egymást és többször is átjátszot- ták, zavarba hozták az őrzésükre kijelölt debreceni játékosokat. A hajrában a hajdúsági együttes nagy erőket mozgósított hátránya ledolgozása érdekében. Ekkoriban a hazaiak nem sűrűn lépték át a felezővonalat, de amikor az utolsó percben bejutottak a vendégek 16- osára - Domokos harcosságának és Nagy Z. rutintalanságának kö­szönhetően - hazai csattanóval zárták le a mérkőzést. Vágner játékvezető határozot­tan és jól vezette a sportszerű lég­körben zajló mérkőzést. TORNYI Barnabás: - Úgy íté­lem meg, hogy az első félidő is volt olyan nívós, mint a második, hi­szen mindkét játékrészben volt küzdelem és hajtás, bár az első 45 percben kevesebb volt a helyzet. Tipikus egygólos mérkőzés volt, amelyen vezetésünk után kitá­madtak a vendégek és ez jót tett a találkozónak. HERCZEG András: - Gratulá­lok a DFC-nek, hiszen ezen a mérkőzésen is bizonyították, nem véletlenül állnak előkelő helyen a bajnoki tabellán. Diósgyőrben jó csapat van, jó a közönség és haza­iak megérdemelten nyerték meg a találkozót. Tartalékbajnokság Diósgyőri FC - DVSC-Epona 3-5 (2-0) Diósgyőr, 250 néző. Vezette: Berta. DFC: Regős - Scholtz - Martis, Sarlai - Temován, Lipták, Lippai, Farkas A., Ruskó (Harsányi) - Rák (N. Varga), Kotula. Edző: Emir Dzsinovics. DVSC: Katona- Dobi - Bencsik, Makra, Galgóczi- Fórián, Ulveczki, Benczik, Tu- lák - Kiss (Burai), Sárkány (Hor­váth). Edző: Zolnai Lajos. Gólszer­ző: Rák (2), Kotula, ill. Ulveczki (2), Sárkány (2), Benczik. Jók: Lipták, Rák, ill. Makra, Ulveczki, Benczik, Sárkány. Üresen pöfögött haza a TSC-gőzös Kanizsáról Labdarúgó NB l/B, 15. forduló: Nagykanizsa - Tiszaújvárosi SC 2-0 (0-0) Nagykanizsa (ÉM - MI) - Zala megyében vendégeskedett tegnap a Tiszaújvárosi SC labdarúgócsapata, amely a mérkőzés háromnegyed ré­szében remekül játszott, ám a végén mégis vereséggel volt kénytelen levonulni a pályáról. Nagykanizsa, 2000 néző. Vezette: Molnár J. (Kaibás, Boda). Nagykanizsa: Czigoth (0) - Kiss (6) - Agics (6), Cmomarkovics (5) - Farkas (5), Csörnyei (5), Hor­váth J. (6), Visnovics (7), Somogyi (5) - Horváth L. (6), Horváth Gy. (6) . Edző: Madár Gábor. TSC: Molnár (6) - Vámosi (5) - Pipó (6), Bocsi (5), Bordás (5) - Szabó (5), Járai (6), Nagy Cs. (5), Loós (4) - Pap (5), Dobos (6). Edző: Varga Zoltán. Cserék: Somogyi helyett Pálfi (6) az 58., Csörnyei helyett Gersics (5) az 58., Nagy Cs. helyett Gulá- csi (-) a 77., Horváth L. helyett Kovács T. (-) a 81., Loós helyett Kurucz (-) a 86. percben. Sárga lap: Szabó a 65., Kiss a 71. percben. Gólszerző: Visnovics (1-0) a 68., Kovács T. (2-0) a 85. percben. 18. perc: Bordás a középvonalról remekül ívelt a jobbösszekötó he­lyén feltűnő Pap elé, aki Crno- markovics mellett jól helyezke­dett, de 15 méterről jobbal a jobb felső sarok mellé emelt. 22. perc: Loós a bal oldalról kö­zépre belsőzött Járaihoz, aki be­emelte a lasztit a kanizsai védők mögé. A vendéglátók lest rekla­máltak, de nem volt az, mert Cmomarkovics benn ragadt, de Pap 14 méterről a bal felső sarok mellé helyezett. 25. perc: Bordás a „rosszabbik” lábával, jobbal gyatrán indított, amelyet Csörnyei fülelt le közé­pen, majd egyből a jobb összekötő helyén betörő Horváth Gy.-hez játszott. A támadó óriási gólhely­zetben találta magát, de 13 méte­res, lapos lövését Molnár lábbal védte. 40. perc: Dobos középen „szoká­sosán” átkígyózott három hazai labdarúgón, majd amikor lövő- helyzetbe került, 22 méterről nem is tétovázott. Czigoth csak szem­mel követte az eseményeket, de ez elég volt ahhoz, hogy a löket tíz centiméterrel a bal kapufa mellett pattanjon ki a küzdőtérről. 55. perc: Farkas bal oldali sarok­rúgását az 5-ös jobb oldali csücs­kén álló Horvath L. fejelte a bal alsó sarok irányába, ám a gólvo­nalon ott tartózkodott Bordás és kistukkolta a gólba tartó labdát. 68. perc: Horváth L. jó labdával ugratta ki a vendégek 16-osának bal oldalán feltűnő Visnovicsot, aki két csel után ballal 9 méterről a kapu jobb alsó sarkába lőtt, 1-0. 85. perc: Horváth Gy. száguldott el a bal oldalon a játékszerrel és egy az egyben vezethette azt Vá­mosira. A kanizsaiak támadója 15 méteiTől lőtt Molnár azonban re­mekül hárított. Szerencsétlenségé­re a bórgolyó Kovács T. elé gurult, aki a 11-es pont tájékáról az üres kapu közepébe helyezett, 2-0. Az újvárosiak a mérkőzés elején gondosan ügyeltek arra, hogy ne érje ókét meglepetés. Ennek szel­lemében mindenfajta kanizsai próbálkozástól jól óvták meg ka­pujukat, de erejükből nemcsak er­re futotta, hanem arra is, hogy ve­szélyeztessék Czigoth kapuját. Az első 45 perc nagyobb részében a zalaiak próbáltak kezdeményezni, de a kemény és határozott újváro­si védelem könnyen átvészelte a rájuk nehezedő nyomást. A remek első játékrész talán el­hitethette volna a borsodi legé­nyekkel, hogy nyerhetnek - de legalább egy pontra jók - , ám a szünetet követően újra átadták a teret a hazaiaknak. Horváthék azonban ezután sem voltak vala­mi meggyőzőek, csupán erőlköd­tek, az idő pedig számukra vésze­sen fogyott. A játékmester Visno­vics alakítása azonban felszabadí­totta az addig bennük rejlő gör- csösséget. MADÁR Gábor: - Az első félidő­ben gyengén játszottunk, ám ezt a másodikban sikerült kompenzál­nunk. A határtalan győzni akarás meghozta számunkra a fontos baj­noki pontokat. VARGA Zoltán: - A csapatom já­tékáról elismerően kell nyilatkoz­nom, hiszen volt esélyünk, és akár meglepetést is okozhattunk volna. További eredmények: Tiszavasvári - III. Kér. TVE 0-1 (0-0), Érd - KCFC-Hajduszoboszló 2-1 (2-1), Kecskeméti TE - Nyíregyháza 0-2 (0-0), Dorog - Dunaferr 04 (0-1), Soproni FAC - Komló 2-1 (1-0), Pécsi MFC - Szeged-Do- rozsma 4-1 (2-0), Csepel - Salgótarján 3-2 (2-1), Szol­nok- Rákóczi FC 2-1 (1-1), Paks - Matáv SC 1-1 (0-1). AZ NB l/B ÁLLÁSA 1. III. ker. TVE 15 8 6 1 31-11 30 2. Nyíregyháza 15 8 6 1 25-10 30 3. Dunaferr SE 15 8 3 4 24-13 27 4. Nagykanizsa 15 8 2 5 24-17 26 5. Matáv SC 15 6 6 3 22-11 24 n 6. Hajdúszoboszló 15 7 3 5 18-15 24 7. Sz.-Dorozsma 15 6 5 4 30-23 23 8. Szolnoki MÁV 15 6 5 4 21-17 23 9. Érdi VSE 15 5 6 4 23-19 21 10. Pécsi MFC 15 5 6 4 17-14 21 11. Soproni FAC 15 5 6 4 13-18 21 12. Kecskeméti TE 15 6 2 7 15-23 20 13. Paksi ASE* 15 5 6 4 11-12 19 : 14. Rákóczi FC 15 5 4 6 17-22 19 15. Salgótarján 15 4 4 7 15-24 16 16. Komló 15 4 2 9 14-27 14 "'V 17. Tiszaú j város 15 4 1 10 15-29 13 18. Dorogi SE 15 2 5 8 13-22 11 19. Csepel SC 15 2 5 8 11-22 11 20. Tiszavasvári 15­9 6 6-16 9 *Az MLSZ fegyelmi bizottsága két pontot levont a Pak­si ASE-től jogosulatlan szereplés miatt. ........................>■!... ..................