Észak-Magyarország, 1997. november (53. évfolyam, 255-279. szám)

1997-11-03 / 256. szám

mm" ILL:'): EREDMÉNYEK . TUDÓSÍTÁSOK 1997. NoviMtKR 3., Hétfő □ pf rmtcriri w 1. Demecser 13 2. Soroksár 13 3. Borsod Volán 13 4. REAC 13 5. Kazincbarcika 13 6. Nyírbátor 13 7. Kiskőrös 13 8. Palotás 13 9. K.félegyháza 13 10. Kalocsa 13 11. Dunakeszi 13 12. Hatvan 13 13. Eger 13 14. Tiszafüred 13 15.SZEAC 13 16. Hajdúnánás 13 van A legforgatottabb szakmai telefonkónyv 190 000 példányszámú megjelenés Borsod-Abaúj-Zemplén megyében Ingyen jut el valamennyi telefon-előfizetőhöz Üzletági besorolás három nyelven Alfabetikus cégmutató (Zöld Oldalak) Egyedülálló hirdetési lehetőségek A P Hirdetesszervezés: Magyar Telefonkönyvkiadó Kft. 2040 Budaörs, Baross u. 89. jrlelefon: (23) 504-999 Fax: (23) 504-989 ■'/ V-Á 'ff■> . - % Tóth Cs. (szemben) üt el Slivková mellett. A szlovák idegenlégiós több alkalommal is „ajándékozó" kedvében volt. Fotó: Vajda János Gólszüret Duisburgban és Manchesterben Budapest (MTI) - A 13. fordulót rendezték meg a német és az angol labdarúgás élvonalában. Eredmények: Bundesliga, 13. forduló: MSV Duisburg - Mönchengladbach 4-5, Borussia Dortmund - 1. FC Kaiserslautern 2-2, Leverku­sen - VfL Wolfsburg 2-1, Karlsruher SC -1. FC Köln 3-1, VfB Stuttgart - Schalke 04 0-0. Werder Bremen - Hertha BSC 0-2, Hansa Rostock - VfL Bochum 2-2, 1860 München - Bayern München 2-2. Az élcsoport állása: 1. Kaiserslautern 30, 2. Ba­yern München 26, 3. Schalke 04 22. Premier League, 13. forduló: Manchester United - Sheffield Wednesday 6-1, Derby County - Arsenal 3-0, Barnsley - Blackburn Rovers 1-1, Aston Villa - Chelsea 0-2, Newcastle United - Leicester City 3-3, Tottenham - Leeds United 0-1, Bolton - Liverpool 1-1, Wimbledon - Coventry 1-2. Az él­csoport állása: 1. Manchester United 28, 2. Arsenal 24, 3. Blackburn 24. Villámkezdés után cammogva Bánhegyi Gábor Miskolc (EM) - Az ötödik fordulóban ötödik győzelmét aratta a Miskolci VSC NB I-es női röplabdacsapata. A soros szenvedő alany ezúttal a Salgótarján volt az MVSC sporttelepén szombaton. Miskolci VSC - Salgótarján 3:0 (3,13, 7) Miskolc, 100 néző. Vezette: Békési, Kerék. Miskolci VSC: TÓTH CS., Bazan, PUSKÁS, GERGELYFI, Pallós, Sike. Edző: Kőhalmi Richárd és Búza Attila. Salgótarján: KIRÁLY, Győriné, Szabó, BALÁZS, Kureková, Pepsiczkiné. Csere: Slivková, Miroslava. Játékosedző: Balázs Zsuzsa. Két Puskás-ütés után hazai segédlettel egyenlített a Tarján, de ezután Pallós nyitásai okoztak nehéz pillanatokat a vendé­gek térfelén. 6:2-nél kértek először időt a nógrádiak, de ez sem segített, mert Gergelyfi a szélen, Puskás pedig középen bizo­nyult korlátlan úrnak. A vendégek csak nyitásokig jutottak el, de pontot csinálniuk ezekből nem sikerült, mert Sike vezérle­tével remekül mezőnyözött a miskolci társaság. 14:2 után Sliv­ková ásza jelentett némi szépségtapaszt, de még ki sem örül­hették magukat a tarjániak, amikor Puskás egy hasonlóan fo- gadhatatlan nyitással zárta a szettet. A második felvonás is két miskolci ponttal kezdődött, és a mérkőzés - hasonlóan az első játszmához - egyenlítéssel foly­tatódott. A vendég ettől annyira belelkesült, hogy Balázs ászá­val még a vezetést is átvette - először és utoljára az egész mérkőzés folyamán. Innentől kezdve cammogósan szerezte pontjait a hazai gárda, hiszen három pontnál soha nem nőtt nagyobbra a két csapat közti különbség (6:3,13:10). A képlet egyszerű volt: a hazaiak a leggyengébb taijáni fogadót, Slivko- vát „pécézték ki” maguknak, válaszul pedig a vendégek észre­vették, hogy a lanyha miskolci blokk a széleken sebezhető, és szívósan a vonalat kezdték támadni, ráadásul rendkívül tömö­ren és magabiztosan védték az alapvonalukat és a közepet. Balázs két bakija és Tóth ütése után (13:10) ismét időkérés kö­vetkezett, ami egy utolsó egyenlítést eredményezett, de Sike két jól helyezett, Jiúzós” nyitása kétszer is hibázásra kénysze­rítette a lelkes vendéggárdát (15:13). Bazan ejtése és Slivková két ajándékpontja vezette be a har­madik szettet. Ekkor a hazaiak már a szélekre is rendesen odaálltak a blokkal, ráadásul Gergelyfi már nemcsak a háló­nál, de mezőnyben is fantasztikus teljesítményt produkált. 8:3 után Slivková helyére visszaállt Szabó, de ekkor Kurekovát „találták meg” a miskolci nyitók. Ennek ellenére Király kőke­mény, levágódó nyitásainak köszönhetően utoljára még feltá­madt a Taiján (8:6). A további közeledéstől Sike, Tóth és Ger­gelyfi vette el a vendégek kedvét, majd két remekmívű hazai blokk után Szabó sánca már csak a szépítéshez volt elég, majd a harmadik mérkózéslabdát Pepsiczkiné „értékesítette” egy gyenge megoldással. A miskolciak fölénye ezen a mérkőzésen annyira nyilvánva­ló volt, hogy Kőhalmi edző még a legkritikusabb pillanatokban sem kért időt, rábízta „lányaira”, találják meg a megoldást. A zöld-fehérek pedig éltek a bizalommal, és egy tízpercnyi meg­ingást leszámítva - helyenként látványos, közönségszórakoz­tatójátékkal - magabiztosan hozták a győzelmet. KŐHALMI Richárd: - Ez a mérkőzés tulajdonképpen a Pul­zus elleni rangadóra való felkészítést szolgálta. A mezőnyben és támadásokban néha nagyon szép dolgokat csináltunk. Ha nyitásban is feljavulunk, akkor két hét múlva nem történhet semmi baj. BALÁZS Zsuzsa: - A második szettben komoly esélyünk volt a győzelemre, de néhány miskolci játékos ma ellenállhatatlan volt. Nekünk nem az MVSC-t kell legyűrnünk, hogy NB I-esek maradjunk, de legalább megpróbáltuk. Négy pontot hullajtottak el a hazaiak Kazincbarcika, Mis­kolc (ÉM - BG, PA) - Összesen négy pontot hullajtottak el hazai csapataink a labdarú­gó NB II Keleti cso­portjának hét végi fordulójában, hiszen a Kazincbarcikai SC és a Borsod Volán egyaránt döntetlent játszott. Pontmentés Kazincbarcikai SC - Dunakeszi 1-1 (0-0) Kazincbarcika, 600 néző. Vezette: Hidasi (Herbály, Szabó J.). KBSC: Venczel - Földe­ák - Takács, Szabó Zs. - Balogh (Vitelki, 51.), Harnócz, Kundrák (De­ák, 51.), Gál - Körösi, Hanyecz, Lukács. Edző: Koleszár György. Dunakeszi: Bíró - Róza - Dinka, Tóth Gy. - Rá- nits (Simon, 84.), Szűcs, Laczina, Gráczki, Varsá­nyi - Törteli (Németh, 61.), Kalina. Edző: Fodor Imre. 11. perc: Gál a bal ol­dalról a 16-os magassá­gában végezhetett el szabadrúgást. A közép­pályás beadás helyett a kapura ívelt, de a célzás­sal egy kis baj volt, mert a labda az oldalhálóban kötött ki. 15. perc: Kalina 16 mé­terről középről váratla­nul lövésre szánta el ma­gát. Bal lábbal leadott lövését Vanczel középre tenyerelte ki, a berobba­nó vendégek elől Kund­rák kanalazta ki a labdát. 37. perc: Varsányi cse­lezgetett Takáccsal szemben, majd tisztára játszotta magát és senki­től sem zavartatva 18 méterről a bal kapufa mellé helyezett. 50. perc: Róza Gál dísz­kíséretében robogott vé­gig a jobb oldalon, majd befelé húzott, és a bün­tetőterületre érve 15 mé­terről laposan kilőtte a jobb alsó sarkot, 0-1. 54. perc: Kalina vezette rá a labdát Földeákra, majd egy csel után re­mek helyzetben centimé­terekkel a bal kapufa mellé helyezett. 61. perc: Deák Ha- nyeczhez passzolt a 16- oson belül. A csatár egy­ből Körösi felé ívelte a labdát, de a középpályás óriási helyzetben 6 mé­terről a jobb oldali kapu­fára fejelt. 64. perc: Gál váratlanul lövésre szánta el magát 24 méterről. A labdát Bí­ró látványos vetődéssel tornázta a léc alól szög­letre. 75. perc: Vitelki jobb ol­dali szögletét Körösi 8 méterről fejelte a jobb sarok mellé. 87. perc: Gállal szem­ben szabálytalankodtak a vendégek. A szabadrú­gást a sértett Körösi elé gurította, aki 22 méter­ről iszonyatos erővel bombázott laposan a jobb alsó sarokba, 1-1. Koleszár Györgynek iga­za lett. Á barcikaiak mestere már hetek óta hangoztatta, játékosai nem tudnak felállt véde­lem ellen focizni. Talán Fodor „Foci” is tudhatta ezt, mert a vendégek ne­mes egyszerűséggel megszállták saját kapu­juk előterét. A levegőben Róza korlátlan úrnak bi­zonyult, Dinka árnyék­ként követte és „aprította” Hanyeczet, a Dunakeszi középpályá­sai rengeteget futva rö­vid, lapos- passzokkal operáltak, elöl pedig Ka­lina okozott nehéz perce­ket a hazai védőknek. Miután a barcikaiak minden labdával csak Hanyeczet keresték és a széleket még elvétve sem tudták megjátszani, így az első félidőben a semleges szemlélődő né­ha joggal hihette, a ven­dégek játszanak - kicsit defenzíven - hazai pályán. A KBSC játékosai még a szünetben hallott intelmeken rágódhattak, amikor egy villámgyors támadás végén vezetést szerzett a Dunakeszi sőt, a megszerzett előnyt még meg is fejelhették volna. A kései ébresztő - és a két hazai csere - megélénkítette kék-sár­gákat, amelynek ered­ményeképpen az utolsó húsz percben szinte fel­billent a pálya a hatal­mas hazai nyomástól. A mezőnyfólény azonban a pálya középső harmadá­ig tartott, a 16-osnál el­fogyott a tudomány, így a szerencse is szükségel­tetett ahhoz, hogy leg­alább az egyik pontot meg tudják menteni a barcikaiak. Jók: Takács, ill. Róza; Ránits, Kalina. KOLESZÁR György: - Rosszul játszottunk. Ilyenkor semmi sem si­kerül. FODOR Imre: - Két pontot felejtettünk Bar- cikán. Ha három góllal nyerünk, akkor sem szólhattak volna egy szót sem a vendéglátók. A „túlóra” döntött Borsod Volán - REAC 2-2 (1-0) Miskolc, 400 néző. Vezet­te: Veres. Borsod Volán: Dósa - Balázs, Szűcs, Szabó V.- Agárdi (Nyeste J., 58.), Simkó, Nyeste Cs. (Si­pos, 85.), Szaniszló, Lója (Boros, 82.) - Lehoczki, Koszta. Edző: Balázs András. REAC: Cser - Kalocsai, Balogh, Virág - Siteri, Szűcs I. (Herczeg, 68.), Bélteki, Kovács, Karászi- Barva, Pothurszki. Edző: Kiss László. 20. perc: Egy vendégka­pu előtti kavarodás után Simkó eszmélt a legha­marabb és 7 méterről a kapuba helyezett, 1-0. 76. perc: Szabadrúgás­hoz jutott a Volán. A lab­da mögé Koszta állt, aki­nek 30 méteres lövése megpattant a kapus előtt és a hálóban lan­dolt, 2-0. 83. perc: Gyors vendég­akció futott a pályán, majd egy bal oldali be­adást követően Herczeg 7 méterről helyezett a kapuba, 2-1. 93. perc: Egy előrevá­gott labdát Balogh 14 méterről kapásból rúgott a kapuba, 2-2. Jók: senki, ill. Balogh, Karászi, Pothurszki. BALÁZS András: - A 13. fordulóhoz illően bal- szerencsésen vesztet­tünk el két pontot. KISS László: - A sírból hoztunk vissza egy pontot. További eredmények: Pa­lotás - Nyírbátor 1-2, Soroksár - Hajdúnánás 3-1, Szegedi EAC - Ti­szafüred 0-1, Demecser- Kalocsa 4-1, Kiskőrös- Hatvan 3-1, Eger - Kiskunfélegyháza 0-1. A REAC védője (jobbra) már elkésett, de ebből a hazai helyzetből nem született gól Fotó: Vajda J. HIRDETÉS