Észak-Magyarország, 1983. október (39. évfolyam, 232-257. szám)

1983-10-04 / 234. szám

1983. október 4., kedd ÉSZAK-MAGTARORSZAG 7 SPORT SPORT Labdarúgás, NB II Kegy gólt kapóit az Ózd KVSE—Ganz-MÁVAG 2-1 (O-O) Kazincbarcika, 800 néző. Ve­zette: Gáspár. KVSE: Májer - Babus, Kere­kes, Helgert, Fodor - Kádár, Koleszárik, Petrovics — Fister, Munkácsi, Szép. Edző: Frcnkó László. Csere: Munkácsi helyett Les- kó, az 50. percben, Helgert he­lyett Vajda, a 76. percben. (Kazincbarcikán „ember- emlékezet’’ óta nem voltak ilyen kevesen futballmérkő­zésen. Nem is olyan régen 4—5' ezres szurkolótábor biz­tatta a sárga-kélc gárdát, szinte együtt lélegzett csapa­tával a publikum. Ügy tűnik, hogy a vegyészcsapat nem képes tartósan biztosítani he­lyét a második vonal legjobb­jai között. Elképzelhető per­sze, hogy a szüreti munkák elszívó hatása érvényesült ezen a verőfényes őszi vasár­napon. Mégis valószínűbb, hogy a tartós hullámvölgybe került együttes nívótlan pro­dukciói szegték kedvüket a szurkolóknak. Talán nem ha­szontalan ezen eltöprengeni a játékosoknak ...) Hazai támadásokkal kezdő­dött a találkozó. A vendégek 15 percen keresztül tulajdon­képpen a felezővonalat sem lépték át. Első akciójuk azon­ban csaknem góllal végző­dött: Keresztesi lövését Má­jer ügyes vetődéssel csípte el. A másik oldalon Fodor ka­páslövése ragadtatta tapsra a nézőket, a labda alig csúszott el a bal felső sarok mellett. A barcíkaiak birtokolták .töb­bet a labdát, de komótosan, kényelmesen szövögették ak- * 22. Volán—Ózdi Rákoscsaba, 2000 néző. Ve­zette: Horváth G. ÓKSE: Fekete - Orlóczky, Szilágyi, Sipos, Pribék - Kovács, Tokár, Homonnai - Utassy, Mo­hácsi, Dudás. Edző: Szendrei Béla. Csere: Sipos helyett Bíró, a 46. percben, Homonnai helyett Baghy, az 54. percben. Nagy elszántsággal vetette magát a küzdelembe mindkét együttes. A hazaiak léptek tel támadólag, s a 21. percben megszerezték a vezetést. Né­meth szabadrúgást kanyarí- tolt az ózdi kapu elé. többen is felugrottak, végül Bartosik fejéről került a labda a bal sarokba, 1-0. Ezután mezőny­játékkal teltek a percek, de inkább a hazai együttes kez­deményezett. A 35. percben Tokár ügyes cselekkel tört be a 16-oson belülre, lőni ké­szült, amikor elhúzták a lá­bát. A játékvezető a teljesen nyilvánvaló 11-es helyett lo- vábbot intett... Két perccel később növelték előnyüket a vendéglátók. Jobb oldalról szállt a kapu elé a labda, Szi­lágyi röviden szabadított fel. Vad lecsapott rá és közelről lőtt a hálóba, 2-0. A második félidőben sem változott a játék képe. Az óz­diak védekezésre kényszerül­tek, támadások vezetésére csak elvétve vállalkoztak. Az 52. percben formás, korszerű Volán-akció bontakozott ki a pályán. Jobbról ivelődött a labda a kapu elé. Goschler fejéröl pedig a hálóba vágó­dott a pettyes. 3-0. Az ózdiak nem tudtak mit kezdeni a jó napot kifogó közlekedésiek­kel akiknek ezúttal szinte minden megmozdulásuk si­került. A 70. percben Aranyo­si labdáját Vad perdíteUe. a bal alsó sarokba, 4-0. A szé­pítő gólt két nerccel később szerezték mec nv ózdiak. Jobb Mali szögletet követően Mo­cióikat, s a kapura alig jelen­tettek veszélyt. A szünet után valamivel élénkebb lett a mérkőzés. A 66. percben bal oldali szöglet után Leskó 5 méterről fejelt a léc alá, 1-0. Két perccel ké­sőbb nőtt. az előny. Helgert a bal oldalról lőtte középre a. labdát, amely a lábak között egészen Leskóig jutott. A csa­tár vem teketóriázott. 10 mé­terről, nagy erővel, fordulás­ból lőtt a jobb alsó sarokba, 2-0. A 73. percben Boda for­golódott a Vegyész 1 tí-osnvál, végül lövésre szánta el ma­gát, s a pettyes a jobb sarok­ba vágódott, 2-1. Sok hibával tarkított, küz­delmes. de alacsony színvo­nalú mérkőzést vívtak a csa­patok. A KVSE azonnal kez- deményezöleg lépett fel, de nagyon kényelmes tempóban próbálkozott. Mindig időt kaptak a gépgyáriak a közbe­avatkozásra, s a gyors Bod­nár révén (akit levegősen őriztek), nem egy esetben ve­szélyes ellentámadást is ve­zettek. A barcikai csatártrió „szokásos" Tormáját hozta ez­úttal is, alig volt épkézláb megoldásuk. A pályára kül­dött Leskó egyedül többet csinált, mint a többiek együtt­véve — ez pedig súlyos kriti­kája a támadósornak, összes­ségében a Kazincbarcika megérdemelten tartotta ott­hon a két pontot. Túszén vé­gig' jelentős fölényben ját­szott. s ha a játék döcögősen is alakult, ezúttal néhány labdarúgó küzdeni tudása elégnek bizonyult a győze­lemhez. Jók: Kerekes, Fodor, Leskó. Doras Liszt« Kohász 4-1 (2-0) hácsi fejessel juttatta a lab­dái a hálóba, 4-1. A közlekedési együttes foly­tatta remek hazai szereplését, hatodik mérkőzése közül az ötödiket nyerte meg impo­náló biztonsággal. Szellemes, gólra törő játékkal rukkolt elő, s ez ellen az ózdiak nem találták meg a receptet Az első játékrészben a Kohász csak a védekezésre összpon­tosított, de ennek ellenére kétgólos hátrányba került. A második félidőben az ózdiak kitámadtak, változatosabb lett a játék, gyakran kerültek veszélybe a kapuk. Ekkor is a Volán vállalkozásai jelen­tettek több veszélyt, de ígé­reteseknek bizonyultak a ven­dégek próbálkozásai is. A Kohász nem adta meg köny- nyen magát, ezen a napon azonban meg kellett hajolnia a lelkes, fegyelmezett és tak­tikus játékkal előrukkoló Vo­lán előtt. Jók: Orlóczky, Utassy, Mohácsi. * További NB 11-es eredmények: Sopron—Salgótarján 1-1 : B-aia— Szolnok 2-1: Békéscsaba—Szek- szárd 4-n: Kecskemét—Keszthely 2-2: Nagykanizsa—IIODGTíP Met- ripond 2-1; D. Kinizsi—Eger SE 1- l: Siófok—H. Szabó Kalo«? SE 2- 2: Bakony Vegyész—Debreceni MVSC 2-3. az NB ii Állasa; 1. Eger 11 7 3 1 25-13 17 2. DMV8C 11 5 6­19-11 1fi 3. IIÓDGEP 11 5 4 2 20-10 14 1. Olaibán.vásr 11 4 5 2 28-25 13 !». 22. sz. Volán tt fi 1 4 20-23 13 fi. Békéscsaba 11 4 4 3 28-17 12 7. Szolnok 11 4 4 3 20-15 12 8. Bakony V. 11 5 2 4 22-24 12 9. Salgótarján 11 4 3 4 18-13 11 10. OKSE 11 3 5 3 19-17 11 11. Siófok* 11 5 4 2 25-14 10 12. Baja 11 4 2 5 21-22 10 13. KVSE 11 4 2 5 lfi-22 16 14. Kecskomét 11 4 2 5 18-28 10 15. Szabó L. SF 11 •» 5 4 16-lfi 9 Ifi. Szckszárd 11 3 3 5 8-16 9 17. Sopron 11 3 3 5 9-18 n 18. Keszthely 11 1 fi 4 11-14 $ 19. D. Kinizsi 11 2 2 7 11-21 fi 20. G.-MAVAG 11 * 4 7 12-27 4 • A Siófok eredményéből 4 bűn­tetőpont levonvn. SPORT SPORT Kőhalmi elöl ment a váciak kapusa. (Váci Izzó—Borsodi Volán 3-0.) Mák József felvétele Területi bajnokság Edclcny—Sajóbábony 2-0 (1-0). Edelény, 400 néző. Vezette: Lé- nárt. Edelény: Baricska — Gou­da. Szert, Farkas, Csorba, Kolc- szár (Kapitány), Drótos, Fekete, Molnár, Kleiber, Földeák (Kiss). Edző: Balogh Zoltán. Sajóba- bony: Gyovai — Sebők, Pólyák, Szabó, Benkö (Tóth 1.), Dienes, Popovics. Kiss B. (Kállai), Bu­dai, Palásthy, Tóth L. Edző: Balázs András. A gólok törté­nete. 40. perc: Koleszár jobb oldali szögletét Kleiber 5 mé­terről továbbította a kapuba, 1- 0. 74. perc: Kiss átadását Ko- lcszár a jobb alsó sarokba lőt­te, 2-0. A lelkesen futballozó hazaiak megérdemelt győzelmet arattak. Farkas kiállítása miatt 10-en játszottak, de megfogyat­kozva 4s jobb teljesítményt nyújtottak, mint a vendégek. Jók: Koleszár, Fekete, Molnár, Kleiber, illetve a vendégcsapat­ból senkit sem lehet kiemelni. Váci Izzó—Borsodi Volán J-6 (0-0). Miskolc-Ercnyő, 400 néző. Vezette: Darók. B. Volán: Kiss A. — Szanyó, Gácsi, Sverla, Tamás. Kőhalmi, Varga, Szilá­gyi, Csányi, Czél, Bujdos. Edző: Körössy Pál. A gólok története. 52. perc: jobb oldali szöglet után Kosa 5 méterről lőtte a léc aló, 1-0. 74. perc: Friedman 20 méterről bombázott a hálóba, 2- 0. ßL. perc: védelmi hiba után Kovalik fi méterről állította be a végeredményt, 3-0. A vendé­gek a szünet után ügyesen hasz­nálták ki a Volán védőinek so­rozatos hibáit. Jó teljesítményt egyik hazai játékos sem nyúj­tott. Borsodnndasd—Borsodi Bá­nyász 1-1 (1-0). Borsodnáda.sd, 700 néző. Vezette: Bozsik. Bor- sodnádasd: Molnár — Balázs, Fükő, Túrái, Vincze, Cseh (Ér­sek), Balázs TI., Varga. Kasza, Stanev, Kulcsár (Bettes). Edző: Pogány Lajos. Borsodi Bányász: Gondos — Dalnoki. Tamás (Pa- lúgyi), Lintner. Kondás (Kiss), Szalni, Faggyas, Simkó, Oldal, Pócs, Klem. Edző: Szabó Géza. A gólok története. 40. perc: Érsek beívelését Kasza s jobb sarokba lőtte. l-o. 62. perc: Ol­dal nehéz szögből talált a jobb alsó sarokba, 1-1. Közepes szín­vonalú találkozón az első fél­időben a hazaiak, a szünet után a vendégek játszottak job­ban. Jók: Molnár, Fükő, Kasza, illetve Gondos, Dalnoki, Kon­dás. Gyöngyös—Honvéd Papp Jó­zsef SE 1-0 (1-0). Gyöngyös, 700 néző. Vezette: Makovinyi. H. Papp J. SE: Fehér — Szilágyi. Kertész, Szobonya, Jávorszky (Ragyina), Hegyi (Kovács), Hú­szak, Lipták, Kanyok, Simon, Sváb. Edző: Vágó György. A gól története. Az első félidő 47. (!) percében a honvéd védői többször is felszabadíthattak volna, viszont késlekedtek, a szemfüles Bem pedig n kifutó Fehér mellett, a jobb alsó sa­rokba lőtt, 1-0. A Papp SE jobbnál-jobb helyzeteket hagyott kihasználatlanul... .lók: Szilá­gyi, Huszák, Lipták. További eredmények: Hatvan —BVSC 2-0. Recsk—Nagybátony 5-2. Balassagyarmat—Petőfibá- nva 5-0. Salgótarjáni Síküveg­gyár—Bélapátfalva 3-2. TISZA-CSOPORT Hajdú böszörményi Bocskai— Olefin SC 4-2 (1-0). Hajdúbö­szörmény, 700 néző. Vezette: Ekmann. Olefin SC: Dohány — Sztanlcó (Polonkai), Kalapos, Szalánczi, Vanczó, Bodolai, Kor­hűt, Kovács. Lukács (Koczka), Kapus. Répási. Edző: Gál Béla. A gólok története. 2. perc: Papp a jobb oldalról Kalapos díszkiséretében estében talált n jobb alsó sarokba. 1-0. 48. perc: Egy bal oldali beadási Tóth fe­jelt a hálóba, 2-0. 63. pere: Barna 6 méterről talált * ven­dégek kapujába. 3-0. 77. perc: Répási beadását Polonkai 16 méterről perditette a jobb alsó sarokba, 3-1. 84. perc: Kapus szögletét Szalánczi fejelte a bosszú sarokba, 3-2. 90. perc: Tsmét Barna lövését követően talált utat a labda a hálóba, 4-2. Küzdelmes, kiélezett talál­kozón nem forgott veszélyben a hazaiak győzelme. Jók: Sza­lánczi, Korhűt, Répási. MÁTRA-CSOPORT 1. Yác s 7 1 _ 2*- 1 15 2. S. Síküveg 8 4 3 1 13- 8 11 3. Hatvau 8 4 2 2 13- 9 10 4. Papp J. SK 8 5 — 3 14-13 10 5. B. Bányász 8 2 5 1 8- 7 9 6. K.-falva 8 2 4 2 i2-ri 8 7. BVSC 8 3 2 3 10-10 8 8. Edelény 8 2 4 2 5- 5 8 fs. Gyöngyös 8 3 2 S 11-12 8 10. B.-gyarmat 8 2 4 2 9-10 8 ll. Recsk 8 3 1 4 16- 9 7 12. B. Volán 8 3 1 4 18-14 7 13. B.-nádasd 8 1 5 2 7-10 7 14. S.-bábony 8 2 3 3 8-12 7 13. N.-bátony 8 1 1 fi 7-13 S ifi. Petőflb. 8 1 — 7 5-17 2 Megyei bajnokság A Borsod megyei labdarúgó­ba inokságban lejátszották a 6. fordulót. Nyolc gólt lőtt az MV­SC. ötöt-ötöt a Miskolci Üveg­gyár és a SÜMSE. A Keleti cso­portban három idegenben győze­lem született. Eredmények: ÉSZAKI CSOPORT Sa jószöged—Ormosbánya 3-1 (2-0). Sajószöged. 200 néző. Ve­zette: Simon. Gl.; Dudás, Mé­száros, Vass, illetve Lakatos J. Hejőcsaba—Putnok Hl. Hoiő- csa.ba. 100 néző. Vezette:, Mol­nár n. Miskolci Üveggyár—MEAFC 5-0 (2-0). Miskolc, too néző. Vezette: Vauk a. Gl.: Sziklai (3), Jáger (2). MVSC—Sála 8-0 (3-0). Miskolc, 200 néző. Vezette: Együd. Gl.: Döri (4). Kocsis (3), Kiss G. Mákvölgy—Ernőd l-l (0-0). AV- berttelep, 200 néző. Vezette: Szi­lágyi. Gl.: Bálié. Illetve Csibaik. SÜMSE—Rzuhavölgy 5-0 (3-0). Sajőszent.péáor, too néző. Vezet­te: Varga I. Rudabánya—Borsodszirák 3-2 (2-1). Rudabánya, 200 néző. Ve­zette: Juhász 1. Az élcsoport állása: 1. Miskol­ci üveggyár1 2. SÜMSE 8 .". Put nők 3 (8-3) és Hcrjőesaba 8 (8-5): 5. Sajószöged fi (11-14) ; 6. MVSC 7 (16-9). KELETI CSOPORT Priigy—Forró 2-1 (2-0*. Fon*ó, 300 néző. Vezette: Kovács S. Gl.: Tóth. Gergely, illetve Lipták ill­ésből). Mezőkövesd—Hollóháza 2-0 (2-0). Mezőkövesd, 300 néző. Vezette: Kocsis S. Gl.: Kiss, Tóth. Alsócsolca—Gönc 1-6 (1-6). Gönc, 300 néző. Ve®ette: Kalas. Gl.: Csősz. MEMTE—1Tokaj 2-1 (J-l). Mis­kolc, 200 néző. Vezette: Nagy. Gl.: Kardinál, Barlakovics, illet­ve Greskó. Bodroglialom—Szerencs 1-6 (0-0). Mezőzom bor, 500 néző. Vezette: Kiss. Sátoraljaújhely—Encs 2-2 (0-O). Satoraljaujhely, a00 néző. Vezet­te: Mozgó. Fclsözsolca—Mcz.őcsát 2-0 (6-0). Fclsözsolca, íoo néző. Vezette: Kuizs. Gl.: Katona, Horváth, Az élcsoport allása: 1. Prügy 11: 2. MEMTE 9 (13-5) ; 3. Encs 9 (9-5) : 4. Alsózsolca 9 (5-5): 5. Mezőkövesd 8 (11-3); 6. Folsözsol- est 8 (6-#H 7. Gönc T f8-«b • Naptár 1983. október 4.f kedd A kelte 5.«, nmnfta u.n érák«* A hold kelte S.37, nyucta 16.53 érakor Névnap: Ferenc Évforduló _________ H etven évvel ezelőtt, 1913. október 4-én született Kis­pesten, s 25 évesen áldozta fel fiatal életét a spanyol nép szabadságáért Töke László, a kommunista mozga­lom kiváló harcosa. Időjárás_________ V árható időjárás az ország területén ma estig: kevesebb felhő, eső valósiinűleg nem lesz. A mérsékelt déli, délnyu­gati szél csak néhány helyen élénkül meg, kissé melegebb nappal. Várható legmagasabb nappali hőmérséklet 17-22 fok között valószínű. — Nyomdai hibából az elmúlt hét pénteki, Szüret előtt Hegyalján című írásunkban az egyik mondatban sajnála­tos elírás történt. A mondat helyesen így hangzik: „Az összes kénessav 150 mg/liter, a szabad kénessav pedig 60 mg/liter értékel nem érheti el a mustban.” — A Képtár rejtett kincsei című, a Nehézipari Műszaki Egyetem Galériájában (régi főépület magasföldszintjén) látható képzőművészeti tár­laton október 4-én délután 4 órakor dr. Végvári Lajos mű­vészettörténész, egyetemi ta­nár tart tárlatvezetést. — Brads Tibor festőművész munkáiból nyílik kiállítás ok­tóber 5-én, szerdán Leninvá- rosban, a Derkovits Galériá­ban. — Vasárnap istentisztelet és ünnepi közgyűlés keretében dr. Iíáldy Zoltán, az evangé­likus egyház országos püspök- elnöke szentelte fel Békéscsa­bán Magyarország legnagyobb evangélikus templomát. A néhány éve súlyos földren­géskárt szenvedett, műemlék nagytemplomot az állam és az egyház közös erőfeszítésé­vel építették újjá. — Vasárnap befejeződött a Magyar Camping és Caravan­ning Club Szombathelyen tar­tott évzáró összejövetele, amely egyúttal szakmai to­vábbképzés is volt. A három­napos konferencián a klub központi vezetőségének tag­jai, illetve a megyei elnökök és titkárok vettek részt. — Magyar gazdasági és mű­szaki napok kezdődtek hétfőn Jugoszláviában. A Magyar Kereskedelmi Kamara, a Mű­szaki és Természettudományi Egyesületek Szövetsége, illet­ve a jugoszláv partnerek ren­dezésében Belgrádban. szer­dától pedig további két vá­rosban, Szarajevóban és Szkopjéban előadássorozato­kon ismertetik meg a jugo­szláv szakembereket a ma­gyar gazdasági, műszaki élet helyzetével, elősegítve ezáltal a kétoldalú gazdasági és mű­szaki-tudományos együttmű­ködés fejlesztését. A városi sportcsarnok 1983. november 1 -töl 5-7 év közötti gyermekek részére KORCSOLYAOKTATÁST indít Jelentkezési határidő: október 10-e. Jelentkezni és érdeklődni lehel személyesen, illetve telefonon a 16-652-es szómon A tanfolyam részvételi dija 200 Ft/hó — Nagy soka dalom volt va­sárnap Szeged híres tápéi vá­rosrészében. Ezen a napon tartották a már egész napos kulturális műsorral is kiegé­szített nevezetes búcsút. A fő­téren már kora reggel felál- litották a sátrakat, pavilono­kat. Az ország minden részé­ből érkezett, meghívott kosár­fonók, gyékényszövők, faze­kasok, késesek, rézművesek,' fafaragók és egyéb ősi szak­mák mesterei árulták porté­káikat. — Négyezer hazai és külföldi turista látogatója volt vasár­nap az ezeréves pannonhalmi várnak. A kirándulók közül sokakat egy különleges zenei esemény, a göttweigi apátság 30 tagú férfikórusának kon­certje vonzotta. A híres oszt­rák együttes — Franz Peter Constantini vezényletével — preklasszikus műveket, vala­mint egyházi és világi népi énekeket adott elő. — A Közlekedési Marketing Gazdasági Társaság az idén is megrendezi az immár hagyo­mányos őszi marketingbörzét — minden eddiginél nagyobb kínálattal, sok érdekes új­donsággal — október 4. és 6.’ között. A közlekedési tárca vállalataival együtt több mint száz ipari és kereskedelmi vállalat, valamint szövetkeze­tek sora kínálja a legkülön­bözőbb termékeket. — A totó 40. heti eredményei: 2, 1, x, 1, x, x, 2, x, 1, 2. 1, 2,' 1 és a +l-es 1. A Sportfoga­dási és Lottó Igazgatóság könJ lése szerint a fogadási héten 13+1 és 13 találatos szelvény sem akadt. A 12 találatos szelvényelv száma 28 db. Nye­reményük egyenként 177 660 forint. A 11 találatos szelvé­nyek száma 460 darab. Nye­reményük egyenként 4326 fo­rint. A 10 találatos szelvények száma 4503 darab. Nyeremé­nyük egj-enként 663 forint. Rendőrségi felhívás A Borsod megyei Rendőr-fők*- pitányság vizsgálati osztálya nyo­mozási folytat jelentős kárt oko­zó csalás büntette miatt Tóth Tamás miskolci lakos ellen, aki 1982. és 1983. évben több személy­től jelentős összegeket kért köl­csön, de azokat még nem fizeti« vissza. Kérjük mindazok jelent­kezését, akiknek nevezettel szem­ben ilyen követelésük van. Jelentkezni lehet személyesem a Borsod megyei Rendőr-főkapi­tányság, Miskolc. Zsolcai kapu 32. n. earn. 234. sz. szobájában. BORSOD MEGYEI »1ENDÖR - FŐK AP IT A N YS A G VIZSGALATI OSZTÁLYA Közlemény Szabó-v&roó tanfolyam indul október 5-én. a Baross Gábor u. U. szám alatt 16 órától. Jelent*