Észak-Magyarország, 1967. február (23. évfolyam, 27-50. szám)

1967-02-21 / 44. szám

Eredmények DVTK-Magvar Ifjúsági Válogatott " 2:1 (0:1) Aszfnlifeoisz ' t»VTK-Bp. Statisztika 1S:S A diósgyőriek nagyszerű Játék­kal, biztos győzelmet arattak. A páros mérkőzések győztesei: Jö- nyer—Fülöp (2), Palotás—ignácz |2). az egyéni győzelmek: Ignácz <4), Jónyer (3), Fülöp és dr. Meg­adja (2—2). Bp. MEDOSZ—MÉMTE 13:7 nb n. női. Vasárnap délelőtt került sok a Írét csapat bajnoki mérkőzésére. A páros mérkőzések közül csak egyet nyertek meg a miskolciak, «Je az egyéni küzdelmekben egyen­lő ellenfélnek bizonyultak. Ezt bizonyítja az is, hogy nyolc talál­kozó végződött 2:l-re. Gy.: Kozma —Rosenfeld II., Molnár (3), Kozma <2), Rosenfeld II. (1). MtJMTE— DVSC 13:7 NB TT. férő. Debrecen. A Munkás férfi asztalitenisz csa­pata a debreceni mérkőzésen jó formában játszott. Már a páro­soknál eldőlt a találkozó sorsa. Minden Játékos a legjobb formáját nyújtotta. Gy.: Engi—Tálas (2), Egervári—Du bécsi. Engi (3), Du- béczJ (3). Tálas (2), Egervári (2). ózd—M. Spartacus 18:2 KB IL férfi. Miskolc. Szíwel-1 élekkel játszottak az óz­# fiúk. győzelmük megérdemelt. Gy.: Tóth—Lotaller (2), Kántor— l.eszlcr (2). Tóth (4), Lotaller (4), Kántor (3), Leszler (3), illetve Oprável (2). • A Mlskole városi iskolai bizott­ság és a városi Asztalitenisz Szö­vetség rendezésében, nagy érdek­lődés mellett került sor szomba­ton délután az 1967. évi miskolci középfokú iskolák asztalitenisz egyéni és páros bajnokságra. A leány egyéniben hét iskola 29 indulója küzdött a bajnoki címért. A fiúk versenyét a Vil­lamosipari Technikum tornater­mében bonyolították le tizenhá­rom Iskola 39 versenyzőjének rész­vételével. A bajnokságra jellemző, hogy a város minden nevesebb if­júsági versenyzője részt vett. raj­ta. h így a végső helyezésekért színvonalas mérkőzéseken, nagy küzdelmet vívtak a legjobbak. Eredmények. Leány egyéni: 1. Tóth Erzsébet (Közgazdasági Techn.), 2. Sztaroveczki (Zrínyi Glmn.). 3. Stefán (II. sz. Szakkö­zépiskola) és Frits Klára (Zrínyi Glmn.). Leány páros: l. Tóth— Só* (Közgazdasági Techn.), 2. Sztaroveczki—Frits (Zrínyi Glmn.), 3. Pogonyi—Szentpály (Földes Glmn.) és Vincze—Solymosi (Kos­suth Glmn.). Fiú egyéni: 1. J6- nver látván (100. TTSK), 2. Nove­lle* (Kilián Glmn.), ?. Nagy L. (100. ITSK) és Kriston (100. ITSK). Fiú páros: 1. Kriston—Nagy (100. TTSK). 2. Jőnyer—Szabó (100. IT- SK), 3. Bartha—- Kiss (Kosán th Glmn.) és Szabó—Kavicsánszkl (Vlllamosipari). Vasárnap Szikszón rendezték •z asztalitenisz spartakiádot. Ti­zennégy versenyző indult és kö­zülük a szikszói Tóth Mihály bi­zonyult a legjobbnak, megelőzve az alsóvadász! Hajóczkit és az ugyancsak szikszói Fodor Bélát, il­letve LJppai Bélát. Aílclika A futók után vasárnap délután az ügyességi atléták is elkezd­ték a versengést. A Budapesti Honvéd idei első fedettpályás ver­senyén azonban a vártnál keve­sebben indultak. A legjobb ered­mények súlylökésben születtek. Itt indult Nyitral Zsuzsa, a DV- TK válogatott atlétája és 13.10 méteres dobásával megnyerte a versenyt, a nagy rivális, a gyulai Skultéti előtt. Nyitrai első Idei versenye tehát jól sikerült. • Vasárnap rendezték meg özd város fedettpályás atlétikai baj­nokságát, a Beke-telepi általános Iskola tornatermében. A verseny­re több mint 200 nevezés érke­zeit be. Eredmények: férfiak, felnőtt 30 to: 1. Encsi (OKSE) 4.2, Ifj. 30 mi X. Kövesd) (OKSE) 4.1, serdülő „A"* kategória 30 mi 1. Nagy (Put- nok) 4.5, serdülő „BM kategória 30 m: l. Kakas (Bartók isk.) 4.4. pajtás verseny 54-es születésű­ek 30 m: 1. Füredi (Putnok) 4.7, pajtás verseny 55-ös születésűek 30 m: 1. Éliás (Béke-telepi 1. sz. Isk.) 5.0. pajtás verseny 56-os szü­letésűek 30 m: I. Lukács (Béke­telep! 1. az. Isk.) 5.4. nők: Junior 30 m: l. Kovács Ilona (OKSE) 4.5, serdülő „A"* kategória 30 m: l. Pacsó Edit (Bartók Isk.) 4.R. paj­tás verseny 54-ea azíiletésűek: 1. Szalont«! Erzsébet (Bartók Isk.) 4,8. pajtás verseny 55-Öa születé­sűek: 1. Barta Tlona (Béke-telepi Isk.» 5.2. pajtás verseny 5§-oa szü­letésűek 30 m: i. Kulcsár Tlona (Bartók Isk.) 8.5. V In ezt Kosárlabda Bp Petőfi-DVTK SÜSS (94:29) A bajnokságot nagyszerűen Vér­éé NJft t-es diósgyőri koseres lányok vasárnap, »károsak egy benn korábban, lemét gyenge napot fogtak Vei. A Budapesten lejátszott mérkőzésen a Petőfi mér a; első félidőben 9 pontos előnyre tett estért és szünet utáni meggyőzőbb Játékkal végi* tartot­ta a vezetést, és megérdemelten győzött a ezétesőcn. Időnként nagy btbaszázalékkal (átsző DV- TK ellen. A diósgyőri csapatban Daróczl 1T, Horváth E. 11 és Hor­váth sca, 10 pontot szerzett. Sí A hét végén országszerte rosaz- rs forduló Időjárás Galyatetőt sem kímélte. Az országos bajnok­ság kilencedik napján került sor •z alpesi összetett versenyre. • hol a DVTK kiváló sízője. Fekete Magdolna is indult, A diósgyőri Sts versenye igen Jól sikerült. ( Így m alpesi összetett nők baj­nokságát 1B5.75 ponttal megnyerte, a nagy esélyós Mórocz előtt. Fe­kete Magdolna egyébként a női óriás műlesiklásban az igen érté­kes harmadik helyet la megsze­rezte. Ké/ií;ib(in A7 utolsó játéknapon nagy iz­galmak közepette, heves össze­csapásokban dőlt el a téli terem­kupa valamennyi osztályában — a férfi ifjúságiak kivételével — a bajnoki cím sorsa. Az ifik a jövő vasárnapi ,,kézilabda-gála" előtt, fejezik be a küzdelmeket, A IX. forduló eredményei: MÉMTE-M. Honvéd 23:22 (11:9) Férfi kiemelt. Vezette: Béki. A j Munkás szélsői jól lazították fel 1 az ellenfél védelmét, s támadá- saikat rendre eredményesen fe­jezték be. A tartalékos Honvéd középen erőltette a játékot, ott viszont a MÉMTE nagyszerűen „blokkolt". Az eredmény igazsá­gos. Kiemelkedően játszott Fan- esalszki, Tóth J., Juszt, illetve Frank, Simonyi, Halász. Vasas Kossuth—M. V. Meteor 21:19 (13:9) Férfi kiemelt. Vezette: Dorkó. Gyengén védekezett a Meteor és kulcsembereinek sem ment a Já­ték. A Vasas jól húzogatott és ha rés támadt a védőfalon, távolról j A forduló válogatottja: j i FÉRFIAK! Adrigán (MV- í í SC) — Stumpf (MVSC), í l .Juszt (MEMTE), Darnvl (V. ? í Kossuth), Szőke (DVTK), < í Marczls (MEAFC). S j NGKs Brunyánszky (DV- ? < TK) — Kiss (DVTK), Rákos í > (Hejőcsaba). Árvát (DVTK). > í Nyilasné (Hejőcsaba, Ko- < ( vács (DVTK). Is bátran lőtt. Győzelmük megér­demelt. Kiemelkedőt nyújtott: Darr.yl, Kovács, Marosvári, illet­ve Tóth A., Varga, Breintenbach. DVTK—1VI. Pedagógus 32:15 (14:9) Férfi kiemelt. Vezette: Béld. A 1 bajnok vasgyári csapat könnyedén, helyenként könnyelműen játszva Is biztos győzelmet aratott. A Pe­dagógusok igyekeztek lassítani a játékot, s amíg erővel bírták, ez sikerült Is. Kiemelkedően Ját­szott: Szőke, Gazsó, Sándor, Illet­ve Baesa, Juhász, Nagy. DVTK—HEJŐCSABA 12:8 (8:2) Női I. oszt. Vezette: Budavári. A vasgyáriak nagyszerű támadó­játékkal, bajnokcsapathoz méltó­an, imponáló fölénnyel nyerték a találkozót. A csabaiaknak vesz­teni valójuk nem volt. Idegessé­gükben mégis rengeteg labdát lőt­tek el feleslegesen. Jó: Brunyán- szkl, Kovács, Árvái, Kiss, illetve Nyulasné, Rákos A. és Rákos I. MVSC—MEAFC 80:11 fl3:l) Férfi I. o. Vezette: Stark. A Vasútnak nagyszerűen kijött a lé­pés és végig nyomasztó fölény­ben Játszott. Az egyetemistákat a ragyogóan védő Adrigán nem engedte érvényesülni. Jó: Adrigán, Stumpf, Csoltkó, illetve Nádud­vari, Nyers, Marczls. Alsózsolca—MEAFC 28:23 (19:11) Férfi I. o. Vezette: Tóth. Nyu- ; godtabban adogattak és Jobban lőttek a zsolcalalc. Az egyetemis­ták széteső Játékot nyújtottak. A sok gól a kapusok Igen gyenge! teljesítményével magyarázható. Jo: Juhász. Kulcsár. Helszmann, Illetve Nádudvart, Kalmár, Mar­czls. MVSC—Sajóbábony tlrt f*:í). Női ifi. Szünet után feljött a Vasút ás biztosan nyert. Herman G.—Mezöcsáti G. 1:8 (3:3). Nőt Ifi. Meglepetést A me- j gyei I. osztályban szereplő Csáti­akat megérdemelten győzték le az Igen Jő napot kifogó miskol­ciak. Földe« O—DVTK 18:9 (18:8). Női ifi. Az alacsony vasgyárt „falat” könnyen átlőtték a gimnazisták. Közgazdasági T.—Sajőbábony *3:9 (8:3). Fér« 1«. A techniká- sabb diákcsapat a szünet után „szórta” a gólokat. M. Bányász—Herman O. M:t* (5:3). Férfi la. Azonos képességű csapatok találkozóján a szeren­csésebb győzött. II. sz. Szakközépiskola—101. sz. | ITSK 26:18 (13:11). Férfi Ifi. Ren­geteg „eladott” labda, gyenge vé- ' Selmák találkozója. Gépipari T— J16. sí. ITSK 17:10 I (9:3). Fér« ifi. A lényegesen Jobb I gépiparisták könnyen szerezték ] meg a két pontot. MEMTE—II. sz. Szakközépiskola 15:10 (9:2). Fér« Ifi. Szünet után lefékezett á Munkás. Monostori Gyula • Befejeződött Kazincbarcikán a munkáskupa teremkézilabda baj­nokság küzdelemsorozata. A ha­todik fordulóban dőlt el. kik bizo­nyultak a legjobbnak. Az ered­mények alapján a fér« I. osz­tályban Ormosbánya került az ej- ső helyre, a KFSC második lett. harmadik pedig a Kazincbarcikai MTK. A nők csoportjában a KM- TK bizonyult a legjobbnak, meg­előzve Sajóbábonyt és a Kazinc­barcikai Gimnázium csapatát. If­júságiaknál a Kazincbarcikai Gim­názium nyerte a bajnokságot, má­sodik a 108. sz. ITSK, harmadik pedig * Futnoki Gimnázium együttese lett. A hatodik fordulő eredményei a következők voltak: Férfi mérkőzések: Ormosbánya —Putnok 18:1R. KFSC—Ormoabá- nva II 18:19, KMTK— Borsodná- dásd 2l:H. Női mérkőzések! KM­TK—Vegyipart Technikum 11:6, 'alóbábonv—Borsodnádasd 8:6, Kazlnebarclkat Gimnázium—105. az TTSK 12:9. Ifjúsági mérkőzé­sek! 105 sz. ITSK—Kazincbarcikai Gimnázium 15:15, 109. sz. ITSK— 112. sz. ITSK 21:8. Birkózás Kötött- és fizabartfogasú blrkózó- erseny volt vasárnap Miskolcon. l megyei bajnokság sorsát eldön­ti küzdelemben <-5 szabadfogású­knál 42-en, a kötöttfogásunknál edig Ita-en Indultak. A szmvona- is versenyen alig akadt meglepe­ss. A kötöttfogású verseny ered­ményei, lepkesúly: 1. Juhász (M. tonvéd), 2. Tóth (M. Honvéd), elielysüly: 1. Fodor (DVTK). Lönnyűsúlyj 1. Maczó (DVTK), 2. 'őrzsöny (DVTK). 3. Leskö (Özd). isváltósúly: 1. Danes (DVTK), 2. lesen yei (DVTK). 3. Puskás (B. lány ász). Nagyváltdsúly: 1. Tátrai DVTK), 2. Gala 1 da (DVTK), 3. rolnár (DVTK). Klsközépsúly: 1. :ováos (M. Honvéd). 2. Hamar VT. Honvéd). Nagyközépsúly: 1. ryiri (M. Honvéd'. 2. .Sipos (M. lonvéd). Nehézsúly: 1. Zolyórni DVTK). 2. Karácsonyi (Ózd). A szabadfogású bajnokság ered­ményei. Lepkesúly: I. Farkas Dzd), 2. Molnár (B. Bánvász). égsuly: l. Puskás (DVTK). 2. talogli (B. Bányász). 3. Márton Dzd). Pehelysúly: t. Gálos (Bod- Dgkeresztúr), 2. ZáhÜazki (Bodrog? eresztúr). 3. Tárcáit (B. Bá- yásT). Könnvflsúly: 1. Rak a ez ki DVTK). 2. Kocsis (Szerencs). 3. ). Nagy (B. Bánvász'. Kisvúltó- úly: 1. Simkó (B. Bányász). 3. tusák (DVTK), 3. Deverd (DVTK). (agyváltósúly: X. Görcsös (Sze- enes). 2. Veres (DVTK). 3. Mol- ár (ózd)* KlikOzópiúly: 1. Por­sleid (DVTK). Nagyközénsúly: i. lagyva (özd). ?. Kovács (M. Hon­éi). Félnehézsúly: 1. Tóth (özd). . Csala (M. Honvéd). Nehézsúly: k BuruCf? (M. Honvéd), 2* Bíró M. Honvéd). Röplabda A diósgyőri stadionban női if- úsági, serdülő és felnőtt ősapá­ik mérkőztek. Meglepetés nem dódott a fordulóban. Eredmé- yek: DVTK—Miskolci Pamutfonó 3:1, Közgazdasági Szakközépisko- i—Miskolci Pamutfonó 37:12. DV- K—Mezőkövesd 31:1». DVTK— :özgazdasági Szakközépiskola 18:8. tezőkövesd—Miskolci Pamutíonö 2:5, DVTK—Miskolci Helyiipar 5 :12. Mezőkövesd—Körgazdasági znkközépiskola 29:7, Nyíregyháza -Szerencs 41:3, Miskolci Pamut- Dnó—Miskolci Helyiipar 31:12, [yiregyháza—Miskolci Sportiskola tNyíregyháza—II. sz. Szakkö- épiskola 29:7, Nyíregyháza—Köz- azdasági Szakközépiskola 4S:4, IVSC—Szerencs 36:7, DVTK—Sze- oncs 55:12, DVTK—Miskolci Pa- tutfonó 46:26. « A nézők 18 mérkőzést láthat­ok vasárnap a Zrínyi Gimnázium Drnatermében az 1967. évi lerem- öplabda bajnokság III. fordulójá- an. Ezen a vasárnapon a serdü- 5 és Ifjúsági leány csapatok itszottak a bajnoki pontokért. A nap legjobb teljesítményét a átoraljaújhelyiek érték el. Hat térközéé közül ötöt megnyertek, rgyancsak ők játszották a ül. orduló legszebb meccsét Is. A Zri- yi Gimnázium ifi csapata mél- 5 ellenfélnek bizonyult és csak fináléban dőlt el a találkozó orsa. Eredmények: Zi*ínyi Gimnázium -Sportiskola (serdülő) 46:12, Me* őkövesd—n. sz. Szakközépiskola serdülő) »0:14, Sportiskola—Közg. zakközépiskola (serdülő) 26:13, Tezőkövesd—Közg. Szakközépis- ola (serdülő) 22:17, IT. sz. Szak- özépiskola—Zrínyi Gimnázium ):14, Sátoraljaújhely—Mezőkövesd serdülő) 33:13. Sátoraljaújhely- Íö7g. Szakközépiskola (serdülő) 7:6, Sportiskola—II. sz. Szakkö- épiskola (set'dülő) 22:21. Sátor- ljaújhaly— Zrínyi Gimnázium (sér­ülő) 26:13. Zrínjd Gimnázium— IVSC T. (ifjúsági) 15:12, SátoraJ- aúihely—Zrínyi Gimnázium (if- jságl) 20:18, MVSC—Pamutfonó Ifjúsági) 50:1. MVSC T.—Sátorai­nál hely (ifjúsági) 24:19. Sátoralja- 1hely—Pamutfonó (ifjúsági) 32:1, Irinyi Gimnázium—Közg. S-/akkö- épiskola (ifjúsági) 18:6. MVSC I. -Körg. Szakközépiskola (ifjúsági) 1:15. Trfnyl Gimnázium—Pamutfo- ó (ifjúsági) 55:5. Sátoraljaújhely ■K*zg. Szakközépiskola (Ifjúsági) 2:8. — TÖvey — DVIK-UEFA keret Sfurgcnt nagy lSvést kflld Kapura, a Kapus vét) (Foto: Szabó ).) Ózd - Rudalíáuya 1:0 (0:0) MVSC—Sa!«óíarjani BTC 1:1 (1:1) Miskolc, 3000 néző. Vezette: Szkokén. MVSC: Veréb — Luczó, Bu­na, Saufert, Szendrei, Molnár, Marost, Maróti, Kiss (Osváth), Filetóth, Buczkó. Edző: Nagy György. SBTC: Török — Szálát, Fe­renc, Vertig, Baranyi, Toldi, Kriskó, Básti, Németh, Tali­ga, László. Edző: Mészáros Jó­zsef. Góllövők: Buczkó (34. perc) és Kriskó (41. perc). Az MVSC kezdte jobban a játékot. Az első negyedórában a vasutas csapat mezöny- fölényt harcolt ki. Hosszú, elő­revágott labdákkal indították a gyors szélsőket, akik gyak­ran zavarba hozták a salgótar­jáni védelmet. A vendégek kö­zépcsatárát, Némethet Szend* rei teljesen kikapcsolta a já­tékból. Az első félidőt közepei iram, jó színvonal jellemezte. A sáros, vizes talajú pályán a labdák sokszor elakadtak. Szünet után többnyire a két 16-os között folyt a játék. A nehéz talajon csökkent az iram, az MVSC így is mezőny­fölényben játszott, jól kihasz­nálva a 4—2—t adta lehető­ségeket, amit a vendégek né­ha szabálytalanságokkal igye­keztek megakadályozni. A lá­tottak alapján az eredmény igazságos. Jók: Veréb, Mol­nár, Marost, Maróti, Buckó, il­letve: Szalai, Kriskó. Bástí. (felföldi) \ íziiabda Tovább folytatódott a fedett­pályás vízilabda bajnokság va­sárnap Budapesten. Ezúttal jócs­kán akadtak meglepetések. Ide tartozik a ceglédiek győzelme a Vörös Meteor ellen es kellemes meglepetés a Miskolci VSC 3:0 arányú, magabiztos győzelme az Elektromos felett. A vasutasok az első Játékrésztől eltekintve, mind­végig tervszerűbben és jobban ját­szottak, mint az Elektromos és ilyen arányú győzelmük is telje­sen megérdemeltnek mondható. Sakk Vasárnap bonyolították le a me­gyei sakkcsapat bajnokság má­sodik fordulóját., amelyen a kö­vetkező eredmények születtek: Ózdi Kohász—Miskolci Közalkal­mazott 8.5:3.ő. Miskolci Helyiipar —Mezöcsáti VM 8.5:3.5, Borsodná- dasd—Miskolci Spartacus II. 7:5, Kazincbarcika—DVTK II. 6.5:5.5, S. MÁV-Vasas—Sajószentpéteri Épí­tők 7.5OJu MVSC—Sajóbábony 9:2 (l függő). • Tizenhat induló részvételével rendeztek Sátoraljaújhely elgyó- ni sakkbajnokságát. Eredmények: 1. Klabán (S.-újhelyt Glmn.). 2. Szabó (Kertészeti Techn.), 3. Kál­lai (S. MAV-Vasas). Ugyancsak Sátoraljaújhelyen rendezték a járási sakkbajnoksá­got, amelyen tíz induló vett részt. Első helyen a nagyrozvagyi Szop- kó végzett, megelőzve Liptákot és Bodót. • Miskolc város középiskolás fiú sakkcsapat bajnoksága jócskán hozott meglepetést a II. forduló­ban. A II. sz. Szakközépiskola nagyarányú veresége számít a leg­váratlanabb eredménynek, de meg­lepetés a Herman és a Kossuth gyenge szereplése is! Eredmé­nyek: Bányaipari T.—I. sz. Szak- középiskola 3:2, Földes G.—Her­man G. 5:0. Villamosipari T.—II. sz. Szakközépiskola 4:1, Gépipari T.—Kossuth G. 5:0. Vívás Szombaton délután a Mikló« ut­cai általános iskola tornatermé­ben rendezték meg az ifjúsági ví­vók kiválasztó versenyét. Szép számú induló állt a pástra, hogy eldöntsék az elsőség sorsát és azt, kik vesznek részt Egerben a kör­zeti bajnokságon. Végig színvonalas versenynek lehettek tanúi a nézők és a szak­emberek. Főleg az első öt helye­zett vívása aratott nagy sikert, ök a Jövő vívósportjának minősé­gi Ígéretei. Eredmények: Férfi tőr: (26 In­duló) 1. Komán (DVTK) 6 gy 8 kt. 2. Sóstót (Sárospataki Gimnázium) 6 gy 9 kt, 3. Gellért (DVTK) 6 gy 14 kt. A bajnokság sorsa ebben a számban csak nagy harc árán dőlt el. Női tőr: 08 induló) 1. Cserlaki Magda (DVTK) 9 gy, 2. Kalas Éva (DVTK) 7 gy 15 kt. 3. Papp Erzsébet (DVTK) 7 gy 16 kt. Kard: (19 induló) 1. Komán (DVTK) 8 gy, 2. Gellért (DVTK) 7 gy. S. Géra (DVTK) 6 gy. Teke Orű-KISTEXT 4H Ai ózdiak Uudapesten Játszot­tak előkészület) mérkőzést. F:-en a találkozőn nem a legjobb formát mutatta a Kohász és 24JJ fával érték el a döntetlent, Ózd—Kőbányai Porcelán 8:6 A 6:4-es győzelmet 8-as csapat­ta! Játszották az ézdt tőkések, most már javuló formában. Győ­zelmüket S4SJ fával érték el. özd, 300 néző, Árvái. Özd: Balogh — Borbás II., Murányi, Gál, Várallyai, Za­lai, Kósa (Tengely), ősi, Fű- kő, Frenkó (Szántó), Angyal. Hava,, jeges pályán került sor az első hazai edzőmérkő­zésre Már az első percekben hatalmas iramot diktált mind-1 két csapat., azonban sok volt a pontatlan, rossz leadas, dd mindezt a talaj szamlajara le­hetett írni. A 14. percben majdnem a vendégek szerez- tek gólt. A 32. percben Vár- allyai, a 40. percben Angyal, Zalai, a 45. percben pedig Mu­rányi hagyott ki nagy hely­zetet A második félidőben a ven­dégek kezdtek jobban. Később az ózdiak rohamoztak. Az 56. és 58. percben Zalai hibázott A gól a 80. percben esett. Fú- kő a 16-osról hatalmas lövést küldött és a labda a kimoz­duló kapus mellett jutott a há­lóba Jók: Balogh, Borbás, Zalai, ősi. Illetve Dezső, Egyed, Somogyi, Boris Kony­ha. V in esc Zoltán Lpilfllrl'ljoa labdarúgó-mérkőzések 5IÉMTE—Miskolci üveggyár !ü Népkert, 200 néző. Az enyhe idő kissé fellazítottá á pályát. Mindkét oldalon nagy Iramot diktáltak a Játékosok. A döntetlen megérdemelt. Gollövőkt Juhász II. (2, egyet H-esbóI), Laer- ké. Ul. Békési (3). Hejécsabal Cementgyár— Gépjavító 8:1 Népkert, 100 néző. A kupamérkőzések során » Ve- JőcsabalaV eren a vasárnapon J4 napot fogtak k1. Minden akciőjiik ’Ikerült a pályán. Győzelmi» me£érdeaáe>A Diósgyőr, 4000 néző. Vezet­te: Stenczel. DVTK: Tamás — Kovács, Szigeti (Gál), Kiss, Gál (Ba­kos), Szucsányi (Hajas), Rutt- kay, Hajas (Abuczki), Szur- gent, Sikora, Koszó. A két csapat találkozójára rendkívül csúszós, helyenként jeges pályán került sor. A DVTK kezdett jobban, azon­ban a csatárok sokat cselez­gettek. s így az ifjúsági csa­pat védői, élén az ugyancsak diósgyőri Salamonnal, nagy­szerűen hárítottak. A 6. perc­ben Szurgent és a kapus ösz- szecsapott, a diósgyőri csatár a földre került, elég rosszul esett el, megütötte magát. Há­rom perccel később Koszó be­adását vágták ki a védők. A 9. percben gólt ért el a válogatott. Tóth mintegy 25 méterről nagy lövést küldött kapura, Tamás könnyedén akarta lehúzni, a labda ki­csúszott kezéből 'és túljutott a gólvonalon. 1:0 az ifjúsági vá­logatott javára. A gól után ismét diósgyőri rohamok kö­vetkeztek. A 15. percben Szurgent nagyerejű lövése után, a labda a bal kapufa mellett csúszott ki. Kiss sza­badrúgása lepattant a sorfal­ról, Sikora kapáslövését a ka­pus szépen védte. A 20. perc­ben ugyancsak Sikora lövését hárította a vendégek kapuvé­dője. Nem sokkal később Ko­szó a bal oldalról a jobb felső sarok felé lőtt, de ezen is rajta volt a kapus. A másik oldalon Tamásnak kétszer kel­lett beavatkoznia a játékba, majd Kiss szabadrúgásai okoztak gondot az ifi csapat kapujánál. Szünetben több helyen cse­rélt a DVTK és a második félidőben valamivel fürgébben játszott a csapat. Az 57. pere gólt hozott. Szép akció futott a pályán, Sikora, Ruttkay, Abuczki volt a labda útja, és a jobbösszekötő lövése után a kimozduló kapus mellett a jobb alsó sarokba jutott a lab­da. 1:1. A 64. percben Kiss megunta a csatárok cselezge- téseit. a bal oldalon felvitte a labdát, lefutva az egész vé­delmet, kapura lőtt, a labda kipattant cs a befutó Szurgent a hálóba továbbította. 2:1. A következő percekben ismét Kiss lövésé okozott gondot, majd Koszó hagyott ki jó hely­zetet, illetve a másik oldalon Gál szerelte a kapura tórő középcsatárt A csúszós talajon is elég jó játék alakult ki. Kár, hogy a diósgyőriek csak szünet után játszottak hosszú, pontos labdákkal. Az első félidőben sok volt az egyénieskedés és ez megkönnyítette az ifi vá­logatott védelmének helyze­tét. Meglepő, hogy a talaj ad­ta előnyöket nem a tapasztal­tabb játékosokból álló NB I- es csapat, hanem a fiatalok fedezték fel. A DVTK g'ő- zelme, szünet utáni játéka alapján, megérdemelt. A csa­patban Szigeti, Kiss, Gál ét Hajas játszott az átlagostól jobban. — paulovits —